Kutyakiképző Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

A kutyakiképzés olyan pálya, amely ötvözi az állatok viselkedésének ismeretét a gyakorlati tanítási készségekkel. Türelem, következetesség és kiváló kommunikációs készség (verbális és nonverbális egyaránt) segíti a trénert abban, hogy hatékonyan tanítsa kutyás és emberi klienseit.

A kutyakiképzők túlnyomó többsége önálló vállalkozó, bár néhányan dolgozhatnak vezetőedzőnek vagy egy kisállatbolt engedelmességi képzési programjának részeként. Az oktatókat állatmenhelyek, állatorvosi klinikák vagy panziós kennelek is alkalmazhatják. Az oktatók csoportos leckéket, magánórákat vagy otthoni látogatásokat is ajánlhatnak. Az oktatók szakosodhatnak az engedelmességre, a viselkedésmódosításra, az agressziókezelésre, a terápiára vagy szolgálati kutyakiképzés, agility, kiállítási kutyakezelés, kölyökkutya képzés, trükkképzés és sok más területeken. Az adott fajtákkal való munkavégzésre való specializáció szintén lehetőség.

A kutyakiképző feladatai és felelősségei

Ez a munka általában megköveteli a következő munka elvégzésének képességét:

  • Operáns kondicionálás
  • Pozitív megerősítés
  • Clicker képzés
  • Kézjelek
  • Hangutasítások
  • Jutalmazási rendszerek

A kutyakiképzők a fenti technikákat használják új vagy javított viselkedés tanítására. Megvizsgálják továbbá a kutya fejlődését, és tanácsot adnak a gazdiknak, hogyan lehetne a legjobban megerősíteni ezeket a tanítási módszereket otthon. Előfordulhat, hogy további gyakorlatokat kell biztosítaniuk a tulajdonosnak a kutyakiképzésen kívül. A kutyakiképzőknek érzékenynek kell lenniük a gazdi szükségleteire, és képesnek kell lenniük rávilágítani arra, hogy milyen fontos szerepet játszanak kutyájuk folyamatos képzésében.

Kutyakiképző fizetése

A kutyakiképző fizetése nagymértékben változik a tapasztalati szint, a szakterület, az oktatás és a képesítések függvényében.

  • Éves medián fizetés: 34 760 USD (16,71 USD/óra)
  • Legfelső 10% éves fizetés: Több mint 56 000 USD (26,92 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: Kevesebb, mint 19 610 USD (9,43 USD/óra)

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2017

A kutyakiképzőknek a vállalkozásukkal kapcsolatos többletköltségekkel is számolniuk kell, mint például a biztosítás, az utazás, a kiképző létesítmény használati díja (ha van ilyen) és a reklámozás különféle formái.

Oktatás, képzés és minősítés

A kutyakiképzők számára semmilyen formális képzés vagy engedély nem kötelező, de a legtöbben valamilyen oktatást és bizonyítványt szereznek. Egyes törekvő oktatók gyakornoki gyakorlaton keresztül tanulnak egy tapasztalt oktatóval. Számos oktatási lehetőség is létezik – ezek közül sok tanúsítványokat ajánlani és további mélyreható képzést nyújtanak.

  • Kiképző Iskola: Egy jó kiképző iskola lefedi a kutyakiképzés fejlődését, a viselkedést, a tanulási technikákat és azt, hogyan tervezzen órákat saját ügyfelei számára a diploma megszerzése után. A kurzusnak tartalmaznia kell előadásokat, felolvasásokat és gyakorlati képzési klinikákat. A hallgatók hasznot húznak az állatorvosi klinikákon és állatmenhelyeken szerzett különféle fajtákkal végzett munka során szerzett korábbi tapasztalatokból, vagy az állatok viselkedésével foglalkozó egyetemi kurzusokból.
  • A CCPDT tanúsítványai: A Hivatásos Kutyakiképzők Tanúsítási Tanácsa (CCPDT) 2001-ben alakult, és két különböző típusú tanúsítást kínál. Az első a tudásalapú (KA), amelyhez három év alatt legalább 300 óra kutyakiképzés szükséges, valamint állatorvos vagy más CCPDT-bizonyítvánnyal rendelkező aláírt igazolás. A második a készségek alapú (KSA). Ahhoz, hogy erre a szintre jogosult legyen, a jelentkezőnek már rendelkeznie kell a CCPDT-KA bizonyítvánnyal. A CCPDT továbbképzési krediteket is megkövetel a képesítés fenntartásához.
  • Tagság az APDT-nél: A Pet Dog Trainers Association (APDT) 1993-ban alakult. Az APDT „Professzionális tag” besorolással rendelkezik azok számára, akik a teljes jogú és társult tagságon túlmenően megszerezték a CCPDT vagy néhány más állatviselkedési társaság minősítését. Jelenleg több mint 5000 tagja van, így ez a kutyakiképzők legnagyobb egyesülete.

Közel 3000 jelölt tette le a képesítési tudásvizsgát 85%-os sikerességgel. 2017 márciusában 3088 CCPDT-KA, 2017 májusában pedig 173 CCPDT-KSA volt világszerte.

Kutyakiképző készségek és kompetenciák

Nem mindenki képes kutyakiképző lenni. Vannak bizonyos tulajdonságok, amelyekkel rendelkeznie kell ahhoz, hogy sikeres karriert lehessen elérni ezen a területen:

  • Türelem: A kutyáknak megvan a maguk esze, és eltérő viselkedési jellemzőkkel rendelkeznek, ezért fontos, hogy légy türelmes és ne légy frusztrált. A kutyák gyakran felveszik a hozzáállásodat, még akkor is, ha ez nem látható nyíltan.
  • Bizalom: Minél magabiztosabb vagy, annál több kutya fog reagálni rád. Az ügyfelek észreveszik, és valószínűleg másokhoz is utalnak majd. Bár nem akar dicsekedni a képességeivel, azt szeretné, hogy piacra vigye azt, amije van. Legyen magabiztos abban, hogy mit hoz az asztalra, és tudassa az új és leendő ügyfelekkel, hogy elvégzi a munkát.
  • Nem egy ügyes korcs: Ez furcsa tulajdonságnak tűnhet, de ha valaha is dolgozott kutyákkal, tudja, hogy ez egy rendetlen üzlet. Néha forgolódnia kell a sárban, meg kell küzdenie a nedves és piszkos mancsokkal, nyálaznia kell, és bepiszkolja a ruháit.
  • Kommunikációs képességek: Ez adott. Ha nem tudsz kommunikálni az állatokkal és gazdáikkal, nem fogsz jól teljesíteni ebben a karrierben.
  • Szenvedély: Egy újabb semmibevétel. Ha nem rajongsz a kutyákért, ez nem a neked való út.

A National Pet Owners Survey szerint az amerikai családok 68%-ának volt házi kedvence 2017-ben. Közülük körülbelül 60 milliónak volt kutyája. És ez a szám folyamatosan növekszik. Ezt szem előtt tartva a kutyakiképzők foglalkoztatási kilátásai is várhatóan növekedni fognak. A munkahelyek növekedése a legnagyobb a nagyvárosi területeken, például Kaliforniában és New Yorkban, ahol nagyobb számú kutya és kutyatulajdonos koncentrálódik.

Munkakörnyezet

A kutyakiképzők dolgozhatnak önállóan vagy más kutyakiképzőkkel együttműködve. Dolgozhatnak a klinikákon, saját ügyfeleik otthonában vagy egy kutyaóvodában.

Munkarend

A kutyakiképzők rugalmas munkaidőben dolgoznak, hogy megfeleljenek ügyfeleik igényeinek, így dolgozhatnak éjszaka és hétvégén, vagy rendes munkaidőben dolgozhatnak, ha a munka egy kutyaóvodán kívül történik.

Hogyan szerezz munkát

Alkalmaz

Nézd meg a forrásokat, mint pl Valóban, Szörnyeteg és Üvegajtó a legújabb álláshirdetésekhez.

Keressen egy önkéntes lehetőséget

Keress egy helyi állatmenhelyet, és kérdezd meg, van-e helyük másik önkéntesnek.

Keressen egy gyakornoki állást

Szerezzen útmutatást egy tapasztalt kutyakiképzővel szorosan együttműködve.

Hasonló munkák összehasonlítása

A kutyakiképzés iránt érdeklődők a következő karrierutakat is figyelembe veszik. Íme a hasonló munkák listája az éves medián fizetéssel együtt:

  • Kutyakozmetikus: $37,400
  • Kutyasétáltató: $43,000
  • Kutyakiállítás felvezetője: $61,000

Forrás: Munkaügyi Statisztikai Hivatal, 2017.

Tippek a nagyszerű étteremnév kiválasztásához

Mi van a névben? Nagyon sok, különösen akkor, ha ez a név olyan vállalkozáshoz kapcsolódik, mint például egy étterem. A név a létesítmény identitásának része. Jó érzést kell kelteni, amikor valaki meghallja, vagy egy múltkori esti kirándulás bold...

Olvass tovább

A nagyszerű beszéd kulcsa a gyakorlás

Ha Ön egyike annak a sok embernek, akik semmitől sem félnek jobban, mint a nyilvános beszédtől, egy dolgot tudnod kell: A legjobb nyilvános előadók úgy tűnhetnek, mintha nem beszélnének, de a felkészülés és a próba az ő titkaik. siker. A kényelm...

Olvass tovább

Hogyan írjunk egyedi eladási ajánlatot (USP)

Az egyedi eladási ajánlat (USP) vagy az egyedi értékesítési pozíció olyan nyilatkozat, amely tömören felvázolja, hogy az Ön vállalkozása, terméke vagy szolgáltatása miben különbözik a versenytársától. Meghatározza, hogy mitől válik vállalkozása j...