Lóállatorvos karrierprofilja és feladatai

A lóállatorvosok nagy állatorvosok, akik a lovak egészségügyi kezelésére specializálódtak.

Feladatok

A lóállatorvosok engedéllyel rendelkező állat-egészségügyi szakemberek, akik alkalmasak a versenyben és a termelésben részt vevő lovak diagnosztizálására és kezelésére. A lovas állatorvos sokféle környezetben dolgozhat, de általában szorosan együttműködik mind a lóbetegekkel, mind a gazdáikkal.

A lovak állatorvosának tipikus rutinja magában foglalja az alapvizsgálatok elvégzését, a rutin oltások beadását, a rajzolást vér, gyógyszerek felírása, sebek kiértékelése és varrása, műtétek elvégzése és műtét utáni kezelés vizsgák.

Az egyéb feladatok közé tartozhat a vásárlás előtti vizsgálatok elvégzése, a tenyészmének és a tenyészkancák reproduktív egészségi állapotának ellenőrzése, a csikózásban való segítségnyújtás, valamint a röntgen vagy ultrahang készítése. A lóállatorvosok együtt dolgozhatnak a patkolókovács a szögletes végtagdeformitások korrigálására, a sántaság problémáinak megoldására és a láb megfelelő egyensúlyának biztosítására.

Gyakori, hogy a lóállatorvosok 5-6 napos heti munkát végeznek, szükség szerint további „ügyeleti” sürgősségi órákkal. A munka a szabadban, változó hőmérsékleti és időjárási körülmények között történhet. Állatorvosok, különösen azok, akik velük dolgoznak nagy állatok, mindig követnie kell a megfelelőt biztonsági intézkedések hogy minimálisra csökkentsék a sérülések kockázatát a pácienseikkel végzett munka során.

Karrier lehetőségek

Az American Veterinary Medical Association (AVMA) statisztikái szerint az állatorvosok több mint 75%-a magánpraxisban dolgozik. A magánpraxisban lévő lóállatorvosok dolgozhatnak járművükből (gazdasági látogatást tesznek), vagy egy ló állatorvosi klinikán dolgozhatnak. Sok ló állatorvos klinikai és mobil szolgáltatások kombinációját kínálja.

Nem ritka, hogy a lóállatorvosok nagy állattal rendelkeznek vegyes gyakorlat, amely más állatfajokat is magában foglal, például szarvasmarhát, juhot vagy kecskét. Mások úgy döntenek, hogy vegyes rendelőt kínálnak kis- és nagyállat betegeket egyaránt.

Szerint a AVMA, az összes állatorvosnak csak 5,7%-a ló állatorvos, vagy nagyjából 4000 az Egyesült Államokban. 2017-től további 4220 állatorvos vesz részt vegyes gyakorlatban.

A lófélék közel fele állatorvosok teljesítménylovakkal foglalkoznak, míg a szolgáltatás egyéb fő területei közé tartozik az öröm- vagy mezőgazdasági munka, a versenyzés és a reproduktív munka.

A magánpraxison kívül az állatorvosok főiskolai tanárként vagy oktatóként is találnak munkát, gyógyszeripari értékesítési képviselők, katonai személyzet, kormányzati ellenőrök és kutatók.

Oktatás és képzés

Valamennyi lóállatorvos állatorvosi doktori fokozatot szerez, ami egy szigorú, kis és nagy állatfajokat is magában foglaló tanulmányi kurzus csúcspontja. Az Egyesült Államokban 30 akkreditált állatorvosi főiskola kínálja a DVM fokozatot.

A diploma megszerzése után az állatorvosoknak sikeresen le kell tenniük az észak-amerikai állatorvosi engedélyezési vizsgát (NAVLE). 2017 végén az AVMA legfrissebb foglalkoztatási felmérése szerint 117 735 gyakorló amerikai állatorvos volt.

Professzionális egyesületek

Az Amerikai Lógyakorlók Szövetsége (AAEP) 67 ország 10 000 tagállatorvosával büszkélkedhet, ezzel a világ legnagyobb lóállat-egészségügyi szervezete. Az AAEP minden évben nagyszabású kongresszust rendez, ahol több mint 100 órányi előadás és bemutató áll a lóállatorvosok rendelkezésére.

Fizetés

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal legfrissebb adatai szerint az állatorvosok mediánbére körülbelül 90 000 dollár felmérés 2017-ben lezajlott. A lóállatorvosok átlagos szakmai jövedelme évi 64 000 dollár payscale.com.

Állatorvosok, akik tábla minősített egy adott szakterületen, például a szemészeten, az onkológián vagy a sebészeten általában lényegesen magasabb fizetést keresnek felsőfokú végzettségük és tapasztalatuk eredményeként.

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal adatai szerint az állatorvosi szakma az átlagosnál gyorsabban, mintegy 19%-kal bővül majd 2016 és 2026 között. Az állatorvosi szakokon végzettek korlátozott száma kiváló álláslehetőségeket jelent ezen a területen.

Mivel csak az Egyesült Államokban több mint kilencmillió ló él, a lovak egészségügyi szolgáltatásai iránti keresletnek a belátható jövőben egészséges ütemben kell növekednie. A lovas szakemberek iránti keresletnek továbbra is növekednie kell.

Pénzt takaríthat meg a katonai bázisnegyedek használatával

Ha szabadságon van, és az Egyesült Államokba vagy az Egyesült Államok kontinentális részén kívülre utazik (OCONUS), fontolja meg megáll a helyi katonai bázisokon, hogy több száz dollárt takarítson meg utazása során, és a katonai bázis fogadóiban ...

Olvass tovább

Államközi transzferek a nemzetőrök tagjai számára

A Szövetségi Szolgálathoz mozgósított nemzeti gárda egységei az államhoz tartoznak, nem pedig a szövetségi kormányhoz. Szóval, mi történik, ha egy tagja a Nemzeti őr egyik államból a másikba akar költözni? A tagnak vissza kell utaznia az eredeti ...

Repülőgépszerkezet-karbantartó munkát szeretne? Olvasd ezt el

Repülőgépeket, fémeket, műanyagokat, kompozitokat, fejlett kompozitokat, alacsony megfigyelhetőségű és ragasztott szerkezeti részeket és alkatrészeket tervez, javít, módosít és gyárt. Konzerváló kezelést alkalmaz repülőgépeken, rakétákon és támog...