Állatorvosi asszisztens munkaköri leírás: Fizetés, készségek és egyebek

Az állatorvosi asszisztensek az állatok felügyelete mellett a állatorvos vagy állatorvos technikus. Ők a felelősek az állatok etetéséért, fürdetéséért, tornáztatásáért, a vizsgálatok és kezelések során pedig visszatartják őket.

Az állatorvos asszisztensek, ahogyan gyakran nevezik, néha laboratóriumi munkát is végeznek, például vérvételt és vizeletmintát vesznek. 2016-ban körülbelül 83 800 állatorvos asszisztens dolgozott az Egyesült Államokban, és körülbelül 85%-uk állatorvosi szolgálatoknál dolgozott.

Az állatorvosi asszisztens feladatai és felelősségei

Az állatorvosi asszisztensek elvégzik a kisállatok rutinszerű gondozását.

  • Tápláld meg az állatokat, és figyeld, hogy esznek-e.
  • Szükség esetén fürdessük meg a háziállatokat.
  • Gyakorold az állatokat.
  • Állatorvosok és állatorvosok segítése a labormunkában.
  • Kennelek, műtők, vizsgálók, ketrecek és sebészeti berendezések tisztítása, sterilizálása és karbantartása.
  • Kényeztesse és fékezze meg a háziállatokat a vizsgálatok és gondozás során.
  • Vészhelyzetben nyújtson elsősegélyt a háziállatoknak, stabilizálja őket, amíg az orvos át nem veszi.
  • Adjon gyógyszereket háziállatoknak.
  • El kell látni néhány irodai feladatot.

Az állatorvosi kórházak és klinikák a legtöbb állatorvosi asszisztenst alkalmazzák, de néhányan főiskolákon, egyetemeken és kutatási programokban dolgoznak.

Állatorvosi asszisztens fizetése

A főiskolákon és szakiskolákban dolgozók a legjobban fizettek.

  • Éves medián fizetés: 27 540 USD (13,24 USD/óra)
  • Legfelső 10% éves fizetés: Több mint 38 890 USD (18,70 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: Kevesebb, mint 19 950 USD (9,59 USD/óra)

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2018.

Oktatás, képzés és minősítés

Ez a foglalkozás nem igényel felsőfokú végzettséget, de képzést igényel.

  • Oktatás: Az álláshoz középiskolai vagy egyenértékűségi oklevélre lesz szüksége, ellentétben az állatorvosi technikusokkal, akiknek egy kétéves posztszekunder programot kell elvégezniük az állatorvosi technológia területén.
  • Kiképzés: A legtöbb munkáltató munkahelyi képzést biztosít, de néhányan csak olyanokat vesznek fel, akiknek már van tapasztalatuk az állatokkal való foglalkozásban.

Állatorvosi asszisztensi készségek és kompetenciák

A következő puha készségek– azok a személyes tulajdonságok, amelyekkel megszületett vagy élettapasztalatokkal szerzett –, amelyek hozzájárulnak az Ön sikeréhez ezen a területen:

  • Aktív hallgatás: Erős hallási készség szükséges az állatorvosok és állatorvosi technikusok utasításainak megértéséhez és követéséhez.
  • Monitoring: Az állatok körülményeinek változásainak észlelése lehetővé teszi a megfelelő intézkedések megtételét.
  • Szolgáltatásorientáltság: Az állatorvosi asszisztenseknek erős vágyra van szükségük, hogy segítsenek másokon.
  • Problémamegoldás: Képesnek kell lennie a problémák azonosítására és megoldására.
  • Kritikus gondolkodás: Ez a készség lehetővé teszi, hogy meghatározza, milyen lehetőségei vannak a döntések meghozatala vagy a problémák megoldása során, értékelje azokat, majd válassza ki a legígéretesebb kimenetelűt.
  • Fókusz: Nyugodtnak és ügyesnek kell maradnia a gyakran nyüzsgő, sőt kaotikus környezetben, számos zavaró tényezővel.
  • Fizikai erőnlét: Képesnek kell lennie nehéz tárgyak és állatok emelésére.

Ennek a foglalkozásnak van kiemelkedő munkahelyi kilátások. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal előrejelzése szerint 2016 és 2026 között a foglalkoztatás az összes foglalkozás átlagánál sokkal gyorsabban, körülbelül 19%-kal fog növekedni. A BLS a háziállatokra és azok ellátására fordított fogyasztói kiadások növekedésére számít.

Munkakörnyezet

Akár állatorvosi rendelőben, akár iskolában dolgozik, akár kutatással foglalkozik, ideje nagy részét kennelekben, kültéri kifutókban, laboratóriumokban és műtőkben tölti. Néhány páciense agresszív vagy ijedt lehet. Fennáll annak a veszélye, hogy megharapják vagy megkarcolják, bár a védőruházat és -felszerelés viselése segíthet megelőzni ezt.

A munka néha szomorú és kellemetlen lehet. Segítenie kell az állatorvosoknak, amikor elaltatják az állatokat és megsemmisítik a maradványokat, és meg kell vigasztalnia a bánatos tulajdonosokat. Néhány páciense bántalmazás áldozata lehet, vagy nagyon beteg lesz.

Munkarend

Ez az állás részmunkaidős munkavégzésre alkalmas. Valójában az állatorvosi asszisztensek körülbelül 40%-a heti 40 óránál kevesebbet dolgozott 2016-ban. Néhány hétvége, ünnepnap és éjszakai munkavégzés azonban szükségessé válhat az olyan háziállatok gondozásához, akik nem tudnak hazamenni a családjukhoz, amíg felépülnek és lábadoznak.

Hogyan szerezz munkát

LÉPJ BE A FÖLDSZINTRE

Ha nincs előzetes tapasztalata az állatokkal kapcsolatban, és nem talál olyan állatorvosi szolgálatot, amely hajlandó lenne rá betanítja Önt a munkára, fontolja meg, hogy először irodai vagy akár takarítói állásra jelentkezik, hogy bevegye a lábát ajtó. Legalább némi munkatapasztalatot szerezhetsz állatközpontú környezetben.

SZEREZZEN TANÚSÍTVÁNYT

Az Állatorvos-asszisztensek az Amerikai Állatorvosi Technikusok Országos Szövetségétől (NAVTA) pályázhatnak az AVA (Approved Veterinary Assistant) minősítésre. Ehhez az önkéntes bizonyítványhoz a NAVTA által jóváhagyott képzési program elvégzése és sikeres vizsga szükséges. Ez a bizonyítvány segíthet abban, hogy sokkal versenyképesebb állásjelöltté váljon.

Hasonló munkák összehasonlítása

Néhány hasonló munkakör és átlagos éves fizetésük a következők:

  • Állatorvos: $93,830
  • Állatorvos technikus: $34,420
  • Segédápoló: $28,530

Hogyan kezdj beszélgetést valakivel, akit szeretsz

Sadie Holloway egy workshop facilitátor, aki interperszonális kommunikációs készségeket tanít, hogy segítsen az embereknek megerősíteni kapcsolataikat.Ezek a tippek, hogyan kezdj el beszélgetést egy olyan sráccal, akit szeretsz, önbizalmat adnak a...

Olvass tovább

Hogyan szeress meg egy lányt: Útmutató fiatal férfiaknak

Jayne szépségtanácsadó és egykori fodrász szakmája, közel 20 éve segít férfiaknak és nőknek megjelenésük javításában.Ha egy fiatal férfi vagy, aki kételkedik a vonzerejében és abban, hogy valaha is talál valakit, akit szerethet, ne kételkedjen tov...

Olvass tovább

Tippek randevúzáshoz egy szűz férfival

Ez a Szűz hím asztrológiáján alapuló randevúzási cikk nagyon kimondottan beszél, ezért meg kell ígérned, hogy nem sértődsz meg, mielőtt elolvasod! Szűz és én nem vagyunk annyira kompatibilisek, de egyszer őrjítően beleszerettem egy aranyos Szűz fi...