Az amerikai hadsereg ágyús legénységének tagja (13B) Munkaleírás

Az ágyú legénységének tagja fontos hozzájárul a hadsereg sikeréhez a csatatéren. A tüzérségi csapatokat a gyalogos és harckocsi egységek támogatására használják a harcban, de békeidőben is vannak feladataik. Az ágyúk legénységének tagjai a tarack néven ismert ágyúkon dolgoznak, egy csövű tüzelési képességű nehéztüzérségi gépdarabon.

Ezeket a katonákat a 13B MOS (military occupational speciality) osztályba sorolják, informálisan 13 Bravo néven.

Az ágyúszemélyzet tagjainak feladatai (13B MOS)

Az ágyúszemélyzet tagjai a következő feladatokat látják el:

  • Működtessen csúcstechnológiás ágyútüzérségi fegyverrendszereket
  • Rakodó és tüzelő tarackok
  • Állítson be biztosítékokat és tölteteket különféle lőszerekre, beleértve a nagy robbanásveszélyes tüzérségi lövedékeket, lézerrel vezérelt lövedékeket, szórt aknákat és rakéta által támogatott lövedékeket
  • Használjon számítógéppel generált tűzirányadatokat az ágyúcsövek magasságának beállításához a töltéshez és a tüzeléshez
  • Puskákat, géppuskákat, gránátokat és rakétavetőket alkalmazzon támadó és védekező műveletekben
  • Vezessen és kezeljen nehéz és könnyű kerekes teherautókat és lánctalpas járműveket
  • Tüzérségi lőszer szállítása és kezelése
  • Vegyen részt felderítési műveletekben, beleértve a biztonsági műveleteket és a helyzet előkészítését
  • Csökkentett látási viszonyok között működjön infravörös és csillagfényt fokozó éjjellátó eszközökkel és egyéb berendezésekkel
  • Koordináld a mozdulatokat pozícióba
  • Álcás helyzetű területek
  • Kommunikáció hang- és digitális vezetékes és rádióberendezésekkel
  • Használja a kritikus harci túlélési készségeket, hogy ellenséges környezetben működjön
  • Fenntartani a járművek és berendezések üzemkész állapotát
  • Felügyeli a lőszer kezelését, szállítását, elszámoltathatóságát és elosztását
  • A szakosztály főnökének segítése a tarack-műveletek felügyeletében, a karbantartásban és a kiképzésben
  • Fegyvereket rakjon le az iránymutatáshoz, fúrólyuk és alapvető időszakos tesztek elvégzéséhez
  • Felügyeli a tábori tüzérségi lőszertámogató jármű működését, betöltését és karbantartását

Az ágyús legénység tagjai számára képzés szükséges

Az ágyúszemélyzet tagjainak munkaköri képzése 10 hétig tart alapkiképzés és hét hetes Advanced Individual Training (AIT) az oklai Fort Sill-ben. Ennek az időnek egy részét az osztályteremben, egy részét pedig a terepen, szimulált harci körülmények között töltik. Az oktatás magában foglalja az alapvető katonakészségeket és a kritikus harci túlélési készségeket; katona feladatai a tábori tüzérségi tarackos szakaszban; a tarackok azonosítása és a lőszer kezelésének technikái, a gyújtógyújtás, a töltetek előkészítése, a tarackok betöltése és kilövése; valamint karbantartási és kommunikációs képzés.

Néhány olyan készség, amelyet megtanulhat:

  • Célszámítás kézi és elektronikus úton
  • Lőszerek kezelése
  • Fegyverrendszerek működtetése
  • Tüzérségi taktika és harci stratégia

Képesítések és követelmények

ASVAB pontszám 93 az alkalmassági területen Field Artillery (FA)
Biztonsági ellenőrzés Egyik sem
Erősségi követelmény Nagyon nehéz
Fizikai profil követelmény 222221

A MOS 13B jelölteknek meg kell tudniuk különböztetni a piros és a zöld színeket.

Hasonló polgári foglalkozások

Nincs olyan polgári foglalkozás, amely közvetlenül egyenértékű a MOS 13B-vel. A következő polgári foglalkozások azonban hasznosítják a MOS 13B képzés és tapasztalat során megszerzett készségeket:

  • Buszvezetők, tranzit és helyközi
  • Busz- és teherautószerelők és dízelmotor-specialisták
  • Üzleti műveletek szakemberei
  • Adatbeviteli kulcsok
  • Védőszolgálat dolgozóinak első vonalbeli felügyelői/vezetői
  • Szállítási és anyagmozgató gép- és járműkezelők első vonalbeli felügyelői/vezetői
  • Mobil nehézgép-mechanika, a motorok kivételével
  • Képzési és fejlesztési szakemberek

A hadsereg utáni állásfelvételi lehetőségek

A hadseregben végzett ágyús legénységi szolgálat után jogosult lehet polgári alkalmazásra, ha beiratkozik a Army PAYS program. A PaYS program egy olyan toborzási lehetőség, amely garantálja az állásinterjút olyan katonabarát munkaadókkal, akik tapasztalatot és képzett veteránokat keresnek szervezetükhöz.

Azok a szervezetek, amelyek részt vesznek a PaYS programban és aktívan keresnek képzett veteránokat alkalmazottként:

  • AT&T, Inc.
  • Hewlett-Packard Company
  • Kraft Foods Global, Inc.
  • Sears Holdings Corporation
  • Time Customer Service, Inc.
  • Walgreen Co.

Tengerészgyalogság besorozott munkaköri leírása: biztonsági őr

Az egyik legnagyobb ok, amiért a katonák csatlakoznak Amerikai tengerészgyalogosok hogy részt vegyen egy kalandban. Ezen túlmenően a katonai újoncok vonzódnak a tengerészgyalogsághoz, mert szeretnének megfelelni és leküzdeni a tengerészgyalogságg...

Olvass tovább

Légi és Űrexpedíciós Erők (AEF) bevetései

A Légierő légi és űrexpedíciós erők (AEF) struktúrájára váltott át a műveletek megszervezésére. Ez az átalakítás visszahozta a légierőt expedíciós gyökereihez, és az önszervezési és haderői bemutatási módok racionalizálásához vezetett. Egy exped...

Olvass tovább

Bored Pile Foundation technikák és előnyei

Unott halom, más néven fúrt tengely, egy vasbeton alapozás, amely nagy függőleges terhelésű szerkezeteket támaszt meg. Egy fúrt halom a beöntött betoncölöp, vagyis a cölöp az építkezésen van öntve. Ez különbözik a többi beton cölöpalaptól, mint p...