Karrier állatokkal: Baromfitenyésztő

A baromfitenyésztők felelősek a csirkék, pulykák, kacsák vagy más, hústermelési céllal tenyésztett baromfifajták napi gondozásáért. Az Egyesült Államokban évente megközelítőleg kilencmilliárd brojlercsirkét és 238 millió pulykát fogyasztanak el. Ezeket a madarakat több mint 233 000 baromfitelepen nevelik, amelyek közül sok kisüzem.

A baromfitenyésztő feladatai

A baromfitenyésztő rutin feladatai közé tartozik:

  • Takarmány elosztása
  • Gyógyszerek beadása
  • A burkolatok tisztítása
  • A megfelelő szellőzés biztosítása
  • Elhullott vagy beteg madarak eltávolítása
  • A létesítmények jó állapotának fenntartása
  • Az állomány viselkedésének nyomon követése a betegség bármely jelének észlelése érdekében
  • Madarak szállítása feldolgozó üzemekbe
  • A tartási területek újratelepítése fiatal madarakkal
  • Részletes nyilvántartás vezetése
  • Különféle baromfitelepi alkalmazottak felügyelete

A baromfitenyésztők a baromfi-állatorvosokkal együttműködve biztosítják állományaik egészségét. Az állati takarmányértékesítők és az állattáplálkozási szakértők tanácsot adhatnak a baromfitermelőknek arra vonatkozóan, hogyan alakítsanak ki tápanyag-kiegyensúlyozott takarmányt létesítményeik számára.

Mint sok állattenyésztői karrier esetében, előfordulhat, hogy a baromfitenyésztőnek hosszú órákat kell dolgoznia, beleértve az éjszakákat, a hétvégéket és az ünnepnapokat is. A munka változó időjárási körülmények között és szélsőséges hőmérsékleti körülmények között is elvégezhető. A dolgozók olyan betegségeknek is ki lehetnek téve, amelyek általában megtalálhatók a baromfiból származó hulladéktermékekben, mint például a szalmonella vagy az E. coli.

Karrier lehetőségek

A legtöbb baromfitenyésztő egy-egy tyúkfajt nevel meghatározott célra. A baromfitenyésztésből származó bevétel közel kétharmada a brojlerek termeléséből származik, amelyek húsért tenyésztett fiatal csirkék. A baromfitenyésztésből származó bevétel körülbelül egynegyede a tojástermelésből származik. A fennmaradó baromfibevétel más fajok, például pulyka, kacsa, vadmadarak, strucc vagy emu termeléséből származik.

Az USDA szerint a legtöbb hústermeléssel foglalkozó amerikai baromfifarm az északkeleti, délkeleti, Appalache, Delta és Corn Belt régiók, amelyek a baromfifeldolgozás nagy részéhez közel helyezik őket központok. Georgia államban van a legtöbb brojlerfarm, ezt követi Arkansas, Alabama és Mississippi. Az Egyesült Államok a második legnagyobb brojlerexportőr, csak Brazília után.

A legtöbb brojlert termelő gazdaság nagy kereskedelmi tevékenység, amely beltéri brojlertermeléssel foglalkozik. A brojlertenyésztés egyéb típusai a szabadtartású brojlertermelés vagy az ökológiai brojlertermelés.

Oktatás és képzés

Sok baromfitenyésztő két-négy éves diplomával rendelkezik baromfitudományból, állattudományból, mezőgazdaságból vagy egy ehhez szorosan kapcsolódó tanulmányi területen. A pályakezdéshez azonban nem szükséges diploma. Az állatokkal kapcsolatos szakok kurzusa magában foglalhat baromfitudományt, állattudományt, anatómiát, fiziológiát, szaporodás, hústermelés, táplálkozás, növénytudomány, genetika, gazdaságirányítás, technológia és mezőgazdaság marketing.

Sok baromfitenyésztő fiatalabb éveiben ismerkedik meg az iparággal olyan ifjúsági programokon keresztül, mint a Future Farmers of America (FFA) vagy a 4-H. Ezek a szervezetek különféle állatokkal ismerkednek meg a diákokkal, és ösztönzik az állattenyésztési bemutatókon való részvételt. Mások gyakorlati tapasztalatra tesznek szert a családi gazdaságban végzett állattartással.

Egy baromfitenyésztő kereseti lehetősége

A baromfitenyésztő jövedelme nagymértékben változhat a tartott madarak számától, a termelés típusától és a baromfihús jelenlegi piaci értékétől függően. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal (BLS) jelentése szerint a mezőgazdasági vezetők mediánbére 2014 májusában évi 68 050 dollár (óránként 32,72 dollár) volt. A mezőgazdasági vezetők legkevesebbet kereső tizede 34 170 dollár alatt, míg a legjobban fizetett tizedik 106 980 dollár felett keresett.

A csirketrágyát trágyaként is be lehet gyűjteni és kertészeknek értékesíteni, ami további bevételi forrásként szolgálhat a baromfitenyésztők számára. Sok kisebb, non-corporate baromfitenyésztő vesz részt a gazdaságában más mezőgazdasági vállalkozásokban – a növénytermesztéstől a más állatfajok termeléséig –, hogy további bevételt biztosítson a gazdaságnak.

A baromfitenyésztőknek különféle kiadásokat kell figyelembe venniük teljes keresetük kiszámításakor. Ezek a költségek magukban foglalhatják a takarmányt, a munkaerőt, a biztosítást, az üzemanyagot, az ellátást, a karbantartást, az állatorvosi ellátást, a hulladék elszállítását, valamint a berendezések javítását vagy cseréjét.

A Munkaügyi és Statisztikai Hivatal előrejelzése szerint nagyon csekély, körülbelül 2 százalékos csökkenés várható a gazdálkodók, gazdálkodók és mezőgazdasági vezetők munkalehetőségeinek száma a következő néhány évben évek. Ez elsősorban a mezőgazdasági ágazat konszolidációs tendenciájának köszönhető, mivel a kisebb termelőket felszívják a nagyobb kereskedelmi felszerelések.

Míg a munkahelyek száma enyhén csökkenhet, az USDA iparági felmérései azt mutatják, hogy a baromfitermelés 2021-ig folyamatosan növekedni fog a brojlerek iránti növekvő kereslet miatt.

Állások nem állampolgárok számára a tengerészgyalogságnál

Ha Ön vagy valaki, akit ismer, szeretne csatlakozni az Egyesült Államok tengerészgyalogságához, de még nem szerezte meg az állampolgárságot folyamathoz, csatlakozhat mindaddig, amíg megfelel a megfelelő kritériumoknak, és nem bánja olyan munkát, ...

Olvass tovább

Ingatlan időgazdálkodás megvalósítása

Az ingatlanügynökök és brókerek a legtöbb esetben önálló vállalkozók, független vállalkozók. Az idő hatékony felhasználása elengedhetetlen a pénzügyi sikerhez. Ismerje meg a legfontosabb időpazarló tevékenységeket, és hogyan kerülheti el őket. K...

Olvass tovább

Minták és sablonok nonprofit szervezetek számára

Néha ahhoz, hogy jól csinálhassa a nonprofit szervezete számára a dolgokat, csak az induláshoz kell valami. Nagyon sok elemet kell kitöltenie, létrehoznia, írnia vagy össze kell szednie, ha nonprofit környezetben dolgozik. Mindig hasznos, ha van...