Építőipari munkás Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

Az építőmunkások és segédmunkások különféle fizikai feladatokat végeznek az építkezéseken. Minden építőmunkás közvetlenül az építési munkavezetők felügyelete alatt dolgozik, és köteles követni az építészek által készített építési terveket.

Egyes munkások segítőként specializálódtak. Segítenek a szakmunkásoknak az építés meghatározott fázisaiban, mint például az ács, a kőműves, a tetőfedés, a csőszerelés, valamint a belső és külső festés.

Építőipari munkás kötelességei és felelősségei

Ez a munka általában megköveteli a következő típusú munkák elvégzésének képességét:

  • Távolítsa el a törmeléket az épülő vagy lebontandó szerkezetekről.
  • Rakja ki és vigye az építőanyagokat a megfelelő helyekre a helyszínen.
  • Az anyagok elhelyezése és rögzítése a szerkezeteken belül.
  • Öntsön alapozót.
  • Nehéz és könnyű berendezéseket kezel.

Építőipari munkások és segédmunkások dolgoznak az építkezés minden területén, és a pontos felelősség a szükséges munka típusától függően változhat, például kőműves vagy vízszerelés.

Építőipari munkás fizetés

Az építőipari munkások fizetése függhet az ország területétől, ahol foglalkoztatják őket, valamint attól a területtől vagy vállalkozástól, ahol foglalkoztatják őket. Országosan az építőipari munkások mediánjövedelme 2018-ban:

  • Éves medián fizetés: 34 810 USD (16,73 USD/óra)
  • Legjobb 10% éves fizetés: Több mint 62 590 USD (30,09 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: Kevesebb, mint 23 010 USD (11,06 USD/óra)

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2018.

Illinois, Hawaii, Massachusetts, New Jersey és Alaszka államokban a legmagasabb az építőipari munkások éves fizetése.

Oktatás, képzés és minősítés

Nincsenek formális tanulmányi követelmények azok számára, akik érdeklődnek az építőiparba való belépéshez. Az építőipari munkások túlnyomó többsége formális képzés nélkül is tud elhelyezkedni. Vannak azonban olyan lépések, amelyeket megtehet annak érdekében, hogy növelje esélyeit az állás megszerzésére.

  • Gyakornoki: Részvétel egy tanuló program és kap egy munkatársi végzettség növelheti a fizetését és növelheti az előrelépési esélyeket. Az Észak-Amerikai Munkavállalók Nemzetközi Szövetsége 160 órás képzést ír elő, mielőtt a munkavállalók munkát vállalhatnak egy munkahelyen. A gyakornoki program során a dolgozók elsajátítják az alapvető építési készségeket, mint például a kommunikációt, a tervolvasást, a megfelelő szerszám- és berendezéshasználatot, valamint az egészségügyi és biztonsági irányelveket és eljárásokat.
  • Munka közbeni képzés: A kezdő munkások általában tapasztaltabb építőmunkásokkal dolgoznak együtt, hogy munkahelyi képzésben részesüljenek. Ez a képzés végső soron előremozdítja karrierjét és növeli kereseti lehetőségeit.

Építőipari munkás készségek és kompetenciák

Számos alapvető tulajdonsággal kell rendelkeznie ahhoz, hogy sikeresen építőmunkás lehessen:

  • Éles látás: A jó színlátás különösen fontos, mert a munkásoknak gyakran különbséget kell tenniük a vezetékek, szerszámok és egyéb berendezések között a színük alapján.
  • Kézügyesség és fizikai erőnlét: Tévedés ne essék, ez egy gyakorlati munka. Olyan berendezéseket fog kezelni, amelyek közül néhány kiemelkedő erőt igényel. Egyes eszközök nagyon kicsik lehetnek, így a finom motoros készségek ugyanolyan fontosak lehetnek.
  • Fizikai állóképesség: Az erő és a mozgékonyság fontos, de képesnek kell lennie arra is, hogy ezt az aktivitási szintet hosszú ideig fenntartsa.
  • Matematikai készségek: A számítások gyakori része ennek a munkának.

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala (BLS) előrejelzése szerint az építőipari munkások foglalkoztatása és A segítők száma körülbelül 12%-kal fog növekedni 2026-ig, ami gyorsabb, mint az összes átlag foglalkozások. Az építési tevékenység függhet a gazdaságtól, de a meglévő épületeket és infrastruktúrákat akkor is fenn kell tartani, ha szűkös a pénz.

Az ilyen munkások iránti kereslet nagyon erős a hurrikán- és tűzkár utáni újjáépítés időszakában.

Munkakörnyezet

Az építőmunkások számos különböző építési területen dolgoznak, beleértve a lakóépületeket, a kereskedelmi területeket, a hidakat, az alagutak, az utakat és a főútvonalakat, a csővezetékeket, a bontási projekteket és a hulladék elszállítását. Ez egy fizikailag megterhelő szakma bármilyen környezetben. Veszélyes lehet. A füldugók és más biztonsági felszerelések használata enyhítheti a sérüléseket, de a BLS szerint ezeknél a munkavállalóknál a legmagasabb a sérülési arány bármely foglalkozás közül.

Munkarend

A legtöbb építőmunkás és segédmunkás teljes munkaidőben dolgozik. Rendkívül rossz időjárás esetén a munka megszakadhat, és egyes munkások nem tudnak dolgozni rossz időben, ha az eső vagy a nedvesség befolyásolja a munka minőségét. De ez nem feltétlenül egyenlő egy rövid munkahéttel. Előfordulhat, hogy esténként és hétvégén kell dolgoznia, hogy a projektek ütemezetten bejöhessenek.

Ez vonatkozik az önálló vállalkozókra is. 2016-ban a munkaerő mintegy 25%-át tették ki.

Hogyan szerezz munkát

VÉGY RÉSZT EGY GYAKORLATI PROGRAMBAN

A Észak-Amerikai Munkavállalók Nemzetközi Szövetsége (LIUNA) két-négy éves programokat kínál, amelyek kombinálják a műszaki oktatást és a munkahelyi képzést.

LÉPJ BE A FÖLDSZINTRE

Construct-Ed listát kínál a gyakori belépő szintű munkákról, amelyek segítségével elkezdheti ezen a területen.

Hasonló munkák összehasonlítása

Néhány hasonló munkakör és átlagos éves fizetésük a következők:

  • Villanyszerelő: $55,190
  • Kőműves: $44,810
  • Vízvezeték-szerelő: $53,910

Hogyan döntse el, hogy el kell-e fogadnia egy viszontajánlatot

agonizálsz. Gondolkodsz a családodra, munkatársaidra és önmagadra gyakorolt ​​hatásokra. Egy irányba imbolyogsz, aztán a másik irányba. Végül elhatározza, hogy felmond jelenlegi állásáról, és elfogadja egy új cég állásajánlatát, amely nagyobb fiz...

Olvass tovább

Munkahelyi jelenlét: mi ez?

A munkahelyi jelenlét az az óra és nap, amikor az alkalmazottak megjelennek a munkában. A munkaadók számára fontos tudni, hogy alkalmazottaik az ütemterv szerint jelennek-e meg, és mikor. Tudjon meg többet a munkahelyi jelenlétről és arról, hogy...

Olvass tovább

Foglalkozási kilátások kézikönyve Definíció

Az "Occupational Outlook Handbook" (OOH) a karrier és a munka országosan elismert forrása információk, amelyek értékes segítséget nyújtanak a jövőjükkel kapcsolatos döntések meghozatalához munka életét. Kétévente felülvizsgálják a Foglalkozási k...