Betonacél munkás Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

Látogasson el bármely építkezésre, és valószínűleg talál egy vas- és betonacél munkást – valószínűleg egynél többet is – a személyzetben. Ők azok a szakképzett kereskedők, akik vasat, dróthálót, acélrudakat (úgynevezett betonacél) vagy kábeleket használnak az épületek, hidak és utak építésénél használt beton megerősítésére.

Feladatok és felelősségek

Egy tipikus napon a vasalás és a betonacél munkás feladatai közé tartozhatnak:

  • Tervrajzok olvasása vagy vázlatok megtekintése a betonacél vagy a háló felszerelésének meghatározásához
  • A merevítőrudak mennyiségének, méretének és formájának meghatározása, valamint elhelyezésük helyének meghatározása
  • A betonacél és a háló előkészítése fémollóval, fémfűrészekkel és zseblámpákkal történő beszereléshez
  • A betonacél hajlítása vagy összehegesztése
  • Kábelek beszerelése
  • Fogó segítségével kötözze meg a drótot a rudak köré, hogy rögzítse őket
  • Rudak, kábelek, hálók vagy betonacélok elhelyezése és rögzítése beton formákban

A vasalás és a betonacél az épületek, hidak, utak és egyéb szerkezetek fontos elemei. Ezek a kereskedők gyakran új szerkezeteken dolgoznak, de segíthetnek a régebbiek javításában és rehabilitációjában is, és néha bontásban is részt vesznek.

Munkás fizetés

Egy erősítő vas és betonacél munkás medián fizetés helytől, tapasztalattól és munkáltatótól függően változhat.

  • Éves medián fizetés: $48,320
  • A legjobb 10 százalékos éves fizetés: $91,400
  • Alsó 10 százalékos éves fizetés: $32,590

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala (BLS), 2018.

Oktatási követelmények és képesítések

Az ilyen típusú munkákhoz nincs szükség középiskolai végzettségre, és választhat, hogy részt vesz a formális képzésben gyakornoki vagy informális munkahelyi képzés. Sok gyakornoki programokat szponzoráló cég megköveteli, hogy a résztvevők legalább 18 évesek legyenek, rendelkezzenek a munka elvégzéséhez szükséges fizikai képességekkel, és átmenjenek a szerhasználati szűrésen.

  • Oktatás: Ha vas- és betonacél munkás szeretne lenni, általában középiskolai vagy egyenértékűségi oklevelet kell szereznie. A matematikaórák és a szakmai órák, például a hegesztés és a tervolvasás jó alapot nyújthatnak ehhez a foglalkozáshoz, bár nem kötelező. Miután megszerezte a diplomát, két út közül választhat:
    Munka közbeni képzés: Az építkezésen tapasztalt dolgozóktól informális munkahelyi képzésben részesülhet. Szakképzetlen munkát kell végeznie, amely magában foglalja a betonacél szállítását is.
  • Hivatalos tanulószerződéses gyakorlat: A másik lehetőség az, hogy belép egy hivatalos gyakornoki programba, amelyet egy szakszervezet vagy vállalkozói szövetség szponzorál. Általában körülbelül három-négy évig tart egy ilyen típusú program befejezése. Körülbelül 144 órát fog eltölteni műszaki képzéssel a vasalás és a szerkezeti vasmegmunkálás terén, és 1400-2000 órát fizetett, munkahelyi képzéssel.

Munkavállalói készségek és kompetenciák

Nem mindenkiből lehet jó erősítő vas- és betonacél munkás. A szilárd fizikai egészség nagyobb sikert jelenthet egy ilyen pozícióban.

  • Fizikai erő és állóképesség: A munkához nehéz terhek szállítása és sok órás állás, valamint hajlítás és hajlítás szükséges, miközben a dolgozók betonacélt szerelnek fel.
  • Kéz-szem koordináció: A munkásoknak gyorsan össze kell tudni kötni a betonacélt, mivel az építkezés általában nagyon gyors ütemben zajlik.
  • Magasságban dolgozó magabiztosság: Ehhez a foglalkozáshoz gyakran magas épületeken, felhőkarcolókon és hidakon kell dolgozni.
  • Egyensúly: A munkásoknak gyakran keskeny gerendákon kell állniuk és járniuk, miközben megerősítik az építkezést.

A A BLS előrejelzése szerint ez a foglalkozás gyorsabban fog növekedni az összes foglalkozás átlagánál 2026-ig, 12%-kal. Ez azért van, mert a vasbeton fontos része a kereskedelmi és ipari építkezéseknek.

A vas- és betonacél munkások foglalkoztatását befolyásolhatják a gazdaság és az általános építési szintek változásai.

Munkakörnyezet

Sok vas- és betonacél munkást alkalmaznak alapozási, szerkezeti és épület-külső vállalkozók, ill mások nem lakóépületek építésével és autópálya-, utca- és hídépítéssel foglalkozó cégeknél dolgoznak Építkezés. A legtöbb munka a szabadban és nagy magasságban történik.

Az erősítő vas- és betonacél munkásként végzett munka megterhelheti az ember testét a munka fizikai igénybevétele miatt. Ezen túlmenően a létrákról és állványokról való leesések, az éles fémből származó vágások és az égési sérülések nagyobb arányban okoznak sérüléseket, mint a legtöbb más foglalkozás esetében.

Munkarend

A legtöbb vas- és betonacél-munkás teljes munkaidőben dolgozik, a BLS szerint, de az időbeosztásukat befolyásolhatja az ilyen munkákhoz nem biztonságos időjárás, például szélsőséges szél, eső, hó és jég. Az ütemterv építési projektenként változhat.

Hasonló munkák összehasonlítása

Azok az emberek, akik érdeklődnek a vas- és betonacél munkás iránt, más hasonló munkák iránt is érdeklődhetnek. Íme néhány közülük, az éves medián fizetésükkel együtt:

  • Szabadkőművesek: 50 950 USD (téglakőművesek/tömbkőművesek) 41 220 USD (kőművesek)
  • Asztalosok: $46,590
  • Építőipari segítők: $35,800
  • Hegesztők, Vágók, Forrasztók és Forrasztók: $41,380

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2018.

Hogyan nyűgözz le egy fiút: 5 dolog, amit megtehetsz, hogy lenyűgözz egy srácot, akit igazán szeretsz

Az észak-amerikai, ausztrál és afrikai országok barátaival egyeztetve összeállított friss perspektíva a randevúzási kérdésekről.Mit tehet egy lány, hogy lenyűgözze a fiút? Ez egy gyakran feltett kérdés, amelyet sok lány feltesz, aki érdeklődik egy...

Olvass tovább

Minden, amit a Bakról és a Halakról tudni kell

Andrea több mint öt éve online író. Társkereső tanácsadó, aki párkapcsolati és párkapcsolati kérdésekben ad tanácsokat.Ahogyan a szárazföld és a víz több millió éve együtt élnek egymással, a Bak és a Halak is hosszú távú kapcsolatot teremthetnek.T...

Olvass tovább

A legtöbb összetett ember tévesen az egyszerűséget keresi

Kerri író és amatőr fotós a tennessee-i Jacksonból. Ő is fantasztikus, és 140 karakter nem elég az életrajzához.Megtanultam, hogy a legtöbb összetett agyú és/vagy szívű ember a mentális és érzelmi egyszerűség után kutat. Úgy tűnik, hogy az összete...