Rendőrségi diszpécser munkaköri leírás: Fizetés, készségek és egyebek

Valószínűleg voltál már forgalomban valahol, amikor egy rendőrautó elszáguld mellette villogó lámpákkal és bömbölő szirénákkal. Ha olyan vagy, mint a legtöbb ember, valószínűleg azon töprengett, hová tartanak. De vajon elgondolkozott már azon, hogy ki küldte őket először az autópályára? Honnan tudták, hogy szükség van rájuk? Rendőrségi diszpécser irányította őket. A rendõrségi diszpécser munkaköre gyakran figyelmen kívül hagyott, de nagyon fontos szerep a rendészeti területen.

Rendőrségi diszpécsereként elhelyezkedő állás remek belépési pont lehet más kriminológiai munkákhoz, vagy teljes karriert tölthet el a diszpécserben. A diszpécserként végzett munka mindkét esetben nagyszerű módja annak, hogy szolgálja közösségét és segítsen másoknak.

A rendőrség diszpécser feladatai és felelősségei

Tévedés ne essék, a diszpécserként végzett munka hihetetlenül megterhelő lehet. A diszpécserek gyakran felelősek a 911-es segélyhívó kezelőiként kettős feladat ellátásáért. Elfogadják a szolgálatot, majd a rendőröket a helyszínre küldik. A diszpécsereknek sokféle feladatuk van, például:

  • Első kapcsolatfelvételi pontként a kétségbeesetten segítségre szoruló emberek számára, akik esetleg nem is koherensek, amikor telefonálnak.
  • Értelmezze, mivel foglalkozik a hívó
  • Győződjön meg arról, hogy az emberek pontosan a szükséges segélyszolgálatokat kapják
  • Figyelemmel kíséri és rögzíti az ügyeletes rendőrök elhelyezkedését
  • Vegye igénybe a 911-es és a nem segélyhívásokat is
  • Végezze el a jogosítványra és a keresett személyre vonatkozó lekérdezéseket
  • Rendeljen ügyszámokat és rögzítse az eseteket
  • Használjon számítógépeket és számítógéppel támogatott diszpécsereket
  • Figyelje a rendőrség rádióforgalmát
  • Rendőrségi rádiókat működtetni
  • Kiküldi a járőröket a szolgálatra
  • Segítségnyújtás a tiszteknek úgy, hogy szükség szerint kapcsolatba lép más szolgálatokkal

Rendőrdiszpécsere fizetés

A rendőrségi diszpécser fizetése a tapasztalat, az iskolai végzettség, a bizonyítványok és egyéb tényezők függvényében változik.

  • Éves medián fizetés: 40 660 USD (19,55 USD / óra)
  • Legjobb 10% éves fizetés: több mint 63 930 USD (30,74 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: kevesebb, mint 26 590 USD (12,78 USD/óra)

Forrás: U.S. Bureau of Labor Statistics, 2018

Oktatás, képzés és minősítés

Ahhoz, hogy rendőrségi diszpécserré válhasson, meg kell felelnie bizonyos oktatási és egyéb követelményeknek, az alábbiak szerint:

  • Oktatás: A középiskolai végzettség általában az egyetlen formális végzettség, amely a diszpécserré váláshoz szükséges. Lehet, hogy közszolgálati vizsgát kell tennie.
  • Tapasztalat: Nagyon hasznos a másokkal végzett munkatapasztalat, különösen az ügyfélszolgálattal kapcsolatos iparágakban. Az erős kommunikációs készségek elengedhetetlenek, valamint a világos és koherens beszéd képessége.
  • Technológiai követelmények: Mivel a technológiát egyre gyakrabban használják a bűnüldözésben, a diszpécsereknek jártasnak kell lenniük a számítógépben, és meg kell tanulniuk néhány bonyolult programot. A rendőrségi diszpécserek és a 911-es szolgáltatók számítógépes diszpécserprogramokat használnak a hívások nyomon követésére és az ügyszámok kiosztására.

Rendőrségi diszpécser készségek és kompetenciák

A rendőrdiszpécsereknek sok puha készségekkel kell rendelkezniük, amelyek lehetővé teszik számukra, hogy több feladatot végezzenek, és hatékonyan bánjanak a különböző személyiségtípusokkal. Ezek közé tartoznak a következők:

  • Érzelmi kontroll: Uralkodniuk kell saját érzelmeik felett, hogy segítsenek az áldozatoknak nyugodtnak és kitartónak maradni bőrt, hogy nyugodtak maradjanak, és foglalkozzanak azokkal az emberekkel, akik a legnagyobb szükségük pillanatában vannak, és szorongás.
  • Empátia és kommunikációs készség: A diszpécserek telefonon végigvezethetik az embereket az újraélesztésen, nyugodtan beszélhetnek azokkal, akik szörnyű tragédiákról számoltak be, és még az öngyilkosságtól is lebeszélhetik az embereket.
  • Együttérzés: Mindenkinek, aki diszpécser szeretne lenni, erősen kell vágynia arra, hogy másokon segítsen.
  • Szervezési készségek: A munka erős multitask képességet igényel.

Rendkívül fontos, hogy a diszpécserek nyugodtak maradjanak, és megőrizzék eszüket, bármilyen rossznak is hangzik a helyzet.

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal azt jelzi, hogy a rendőrségi, tűzoltói és mentődiszpécserek állása 2026-ig körülbelül 8%-kal nő. A vészhelyzeti technológia fejlődése lassan átveszi a diszpécserek egyes feladatait, de a fluktuáció mindig problémát jelent egy ilyen stresszes pozícióban, így gyakran válnak elérhetővé állásajánlatok. Ez a növekedési ütem az összes foglalkozásra vonatkozóan előre jelzett 7%-os növekedéshez képest.

Munkakörnyezet

A rendõrségi diszpécserek általában egy kommunikációs központban dolgoznak, és egy ügynökség (például rendõrség vagy tûzoltóság) hívásait fogadják, vagy olyan kommunikációs központban, amely minden típusú segélyszolgálatot kiszolgál.

A diszpécser munkája stresszes lehet, és jellemzően sok hívást fogad, stresszes helyzeteket kezel, és el kell viselnie a gyors és higgadt reagálás nyomását az életveszélyes helyzetekben.

Munkarend

A diszpécserek rendes 8 órás műszakban dolgozhatnak, de sokan 12 órás vagy hosszabb műszakban dolgoznak, és gyakori a túlóra. Mivel vészhelyzet bármikor előfordulhat, a diszpécsereknek néhány hétvégén, hétvégén és ünnepnapokon kell dolgozniuk.

Hogyan szerezz munkát

TAPASZTALATOT SZEREZNI

Ha nincs releváns munkatapasztalata, egy ideig ügyfélszolgálati munkakörben végzett munka segíthet abban, hogy megfeleljen a rendőrségi diszpécser állásra.

TESZTELÉS

Lehet, hogy le kell tennie és le kell tennie egy közszolgálati vizsgát.

ALKALMAZ

Nézd meg az álláskeresési forrásokat, pl Indeed.com, Monster.com, és Glassdoor.com az elérhető pozíciókért. A jelentkezéshez online vagy személyesen is felkeresheti az egyes rendőrségi részlegeket és a kapcsolódó ügynökségeket.

Hasonló munkák összehasonlítása

A rendőrdiszpécser karrier iránt érdeklődők a következő karrierutakat is figyelembe veszik, az éves átlagfizetésükkel együtt:

  • Légiforgalmi irányító: 124 540 dollár
  • EMT vagy mentős: 34 320 dollár
  • Ügyfélszolgálati képviselő: 33 750 USD

A parti őrség egészségügyi szolgáltatási technikusának áttekintése

A Coast Guard Health Services Technician (HS) egészségügyi ellátást nyújt parti őr tagjai és családjaik. HS-ként nincs két egyforma nap. Egy „tipikus” nap, amelybe beletartozik az orvosi és fogorvosi segítés, labormunka, diagnosztika, röntgen, a ...

Olvass tovább

Hogyan szervezheti át osztályát vagy vállalatát

Az „átszervezés” egyike azoknak az üzleti témáknak, amelyek általában cinikus reakciót váltanak ki, és megtölthetik a Dilbert-rajzfilmek oldalait. Ez a szkeptikus reakció sajnos gyakran megérdemelt, mert az átszervezés gyakran egy olyan szervezet...

Olvass tovább

Bevezetés a zöld ellátási láncba

Ahogy a közvélemény tudatosabbá válik a környezeti problémákkal és a globális felmelegedéssel, a fogyasztók egyre több kérdést tesznek fel a megvásárolt termékekkel kapcsolatban. A vállalatoknak kérdésekre kell számítaniuk, hogy gyártási folyamat...