Biztosítási kárkiigazító Munkaleírás: Fizetés és egyebek

Biztosítás A kárrendezési szakértők megállapítják, hogy az anyagi kár, testi sérülés vagy más esemény miatti veszteséget követelő félnek tartozik-e fizetési kötelezettsége biztosítás irányelv. Ők határozzák meg a fizetés összegét is.

A legtöbb biztosítási kárkiigazító a biztosítótársaságok alkalmazottja, de néhányan független tanácsadók, akik az igénylőket képviselik. A szorosan kapcsolódó foglalkozások közé tartozik biztosítási kárvizsgálók, biztosítási értékbecslők és biztosítási nyomozók. Egy alternatíva munka megnevezése a biztosítási kárbeállító a biztosítási kárrendezés.

A kárkiigazítók különböző területekre szakosodhatnak, például orvosi, autó-, ingatlan- vagy katasztrófa-követelésekre.

A biztosítási kárkiigazító feladatai és felelősségei

Ez a munka általában megköveteli a következő munka elvégzésének képességét:

  • Interjú
  • Vizsgálja meg a feljegyzéseket
  • Tekintse át az irányelveket
  • Tárgyalni az elszámolásokat
  • Utazás
  • Fenntartja a speciális területek ismereteit

Az orvosi követelések kiigazítói meghatározzák, hogy az egészségügyi biztosítási kötvények bizonyos eljárásokra vonatkoznak-e, hogy az eljárások választhatók vagy szükségesek-e, és hogy az orvosi előzmények alapján indokoltak-e.

Az autókár-kiigazítók általában a biztosítótársaságok alkalmazottai, és baleset esetén a kárigényeket jelölik ki. Gyakran személyesen kell megtekinteniük a sérült autókat, ami a megfelelő elszámolási összeg meghatározásához mind a terepen, mind az irodában kell dolgozni. Az elszámolási folyamatok intenzívebbé válnak, ha a balesetek személyi sérüléssel járnak. Ilyen esetekben az orvosi számlákat és feljegyzéseket felül kell vizsgálni, és meg kell tárgyalni az olyan szubjektív állításokat, mint a fájdalom és a szenvedés. Gyakran ügyvédek is részt vesznek.

Az ingatlankövetelések kiigazítói felmérik az otthonokban vagy vállalkozásokban sok minden által okozott kárt, beleértve a természeti katasztrófákat, például az árvizeket. A katasztrofális biztosítási kárrendezési munka nomád élmény lehet, és az ország egész területére kell utazni a jégviharok, hurrikánok, tornádók és nagyobb áradások miatt. A munka része az időjárás szoros figyelemmel kísérése, hogy készen álljunk a segítségnyújtásra, ahol szükség van rá.

A biztosítási kárkiigazító fizetése

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala nyomon követi a kiigazítók, értékelők, vizsgáztatók és nyomozók fizetését. A kormányzati szerveknél dolgozók általában a legmagasabb fizetést kapják, míg az autókár-kezeléssel foglalkozók általában a legalacsonyabbat.

  • Éves medián fizetés: 65 900 USD (31,68 USD/óra)
  • Legjobb 10% éves fizetés: 98 660 USD (47,43 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: 39 620 USD (19,05 USD/óra)

Forrás:Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2018.

Oktatás, képzés és minősítés

Bár nincsenek konkrét diplomakövetelmények, a legtöbb potenciális munkaadó valószínűleg azt várja a jelöltektől, hogy alapképzéssel rendelkezzenek.

  • Oktatás: Egyes belépő szintű pozíciókhoz nem kell több, mint egy középiskolai végzettség, de a legtöbb pozícióhoz a középiskolán túli végzettség szükséges. Egyes műszaki iskolák és közösségi főiskolák programokat kínálnak, például arra, hogy felkészítsék a diákokat az autók kárainak becslésére.
  • Tanúsítvány: Az, hogy a biztosítási beállítókat engedélyeztetni kell-e, az állami törvényektől függ, ezért ellenőrizze a konkrét követelményeket. Sok államban a biztosítótársaságnál dolgozó beállítók a cég engedélye alapján dolgozhatnak.
  • Tapasztalat és képzés: Sok biztosítótársaság rendelkezik belső képzési programokkal. A felvételi folyamat során figyelembe vesszük a kapcsolódó területen szerzett korábbi tapasztalatokat. Egyes cégek jogi tapasztalattal rendelkező személyeket alkalmaznak felelősségi követelések kiigazítóként. Mérnöki vagy építészeti háttérrel rendelkező embereket általában alkalmaznak beállítónak az iparban követeléseket, és az autójavításban tapasztalattal rendelkezőket felvehetik autóbeállítónak állítja.

Biztosítási kárkiigazító készségek és kompetenciák

A biztosítási igények kezelésével kapcsolatos tapasztalaton és tudáson túlmenően a kiigazítóknak bizonyos puha készségekre van szükségük ahhoz, hogy karrierjükben kitűnjenek.

  • Emberi ügyesség: Míg a munka nagy része az ingatlanokban vagy járművekben bekövetkezett veszteségek vagy károk felmérését foglalja magában, a munka magában foglalja az ilyen veszteségeket elszenvedő emberek kezelését. A körülmények miatt sok ilyen ember nehéz időszakon megy keresztül, és a biztosítási kiigazítóknak pontosan és empátiával kell végezniük munkájukat.
  • Elemzési készségek: A részletekre való odafigyelés és a körülmények összességének felmérése elengedhetetlen ahhoz, hogy jó legyen a munkában.
  • Számítógépes ismeretek: A szoftverprogramok egyre gyakrabban nyújtanak segítséget a biztosítási kárigényekhez, de ahhoz, hogy ezek a programok hatékonyak legyenek, a kárrendezési szakembereknek tudniuk kell, hogyan kell hatékonyan dolgozni velük.
  • Matematikai készségek: A követelések kezelése magában foglalja bizonyos károk vagy veszteségek értékének megértését és az összes tényező alapján történő teljes összeg kiszámítását.

A biztosítási kárkiigazítók, nyomozók, értékbecslők és vizsgálók foglalkoztatási lehetőségei a 2026-ig tartó évtizedben az előrejelzések szerint 1%-kal csökkennek. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala. Ez lényegesen rosszabb, mint az összes foglalkozásra prognosztizált 7%-os növekedés. Az autóbiztosítási kárigényekre vonatkozó állások száma az előrejelzések szerint 5%-kal nő, jobban, mint a többi szakma, de még mindig elmarad az előrejelzésektől minden foglalkozás esetében.

A visszaesés a kárigénylési folyamat egyes elemeinek automatizálása miatt várható, így például az anyagi károk számítógépes szoftverrel történő felmérése miatt. Ilyen szoftverprogramok az autókár-bejelentésekhez is elérhetők, de az előrejelzések szerint a járművekkel történő utazás növekedése növeli a balesetek számát.

Munkakörnyezet

Az igazítók megosztják az időt az irodai és a terepen végzett munkák között, és néha ki kell utazniuk a városból, különösen az igazítóknak, hogy felmérjék a természeti katasztrófák okozta károkat.

Munkarend

Az ütemezés az ügyfelek igényeitől függően változhat, és esténkénti és hétvégi munkavégzést igényelhet. Előfordulhat, hogy hosszú órákat kell dolgozniuk figyelmeztetés nélkül, hogy kezeljék a természeti katasztrófa vagy súlyos időjárási esemény miatti kárigényeket. Az 50-60 munkaórát meghaladó hetek nem szokatlanok.

Hogyan szerezz munkát

ALKALMAZ

Nyitások keresése olyan oldalakon, mint a ihireinsuance.com vagy nézze meg a biztosítótársaságok weboldalain a nyitvatartásokat.

GYAKORLATOK

Sok biztosítótársaságnak van programja a kezdő kárbeigazítóknak, hogy tapasztalatot szerezzenek.

Hasonló munkák összehasonlítása

Azok, akik érdeklődnek a kárrendezési munka iránt, fontolóra vehetik az alábbi karrierlehetőségek egyikét is, amelyek az éves átlagbérrel szerepelnek:

  • Ingatlanértékelő: $54,980
  • Építésügyi és építési ellenőr: $59,700
  • tűzvédelmi felügyelő: $60,200

Mi az a titoktartási megállapodás?

A titoktartási megállapodás a munkáltató és a munkavállaló közötti írásbeli jogi szerződés. A titoktartási megállapodás kötelező érvényű feltételeket határoz meg, amelyek megtiltják a munkavállalónak, hogy felfedje a vállalat bizalmas és védett i...

Olvass tovább

Public Relations kísérőlevél példa és írási tippek

A PR-ben dolgozó emberek irányítják a kommunikációt egy szervezet és a nyilvánosság között. Ez magában foglalhatja a vállalati média figyelmének felkeltését, a márka imázsának újrafeltalálását vagy annak biztosítását, hogy a vállalat üzenetét vil...

Olvass tovább

Példa a nyári értékesítési munkatárs kísérőlevélre

Tantárgy: Madeleine Little – Értékesítési munkatárs pozícióKedves Paloma asszony!Kérem, fogadja el lelkes jelentkezésemet ruhaüzlete, a Bonita szezonális értékesítői pozíciójára. Az ügyfélszolgálat iránti szenvedélyem, a szervezőkészségem és a rés...