Bizonyítéktechnikus Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

Bizonyítéktechnikusok, más néven törvényszéki technikusok, segítse a rendőrséget nyomozók bűnügyi nyomozásból származó bizonyítékok gyűjtésében, feldolgozásában és elemzésében. Mivel a kriminalisztikai drámák a 2000-es évek elején népszerű televíziós műsorok alműfajává váltak, a mű A bizonyítéktechnikusok és más törvényszéki tudósok ismerete egyre ismertebbé vált a nagyközönség számára.

Ez a szerep azonban nem azonos a bűnügyi helyszínelő, aki jellemzően egy esküdt rendőr. A bizonyítási technikus általában olyan tudós, aki szakértelemmel rendelkezik a bűnügyi bizonyítékok gyűjtésében és feldolgozásában, és civil, nem pedig tiszt.

Bizonyítástechnikai kötelezettségek és felelősségek

Ez a munka általában megköveteli a következő munka elvégzésének képességét:

  • Gyűjtse össze, őrizze meg és elemezze a tetthelyről származó bizonyítékokat, beleértve az ujjlenyomatokat és a testnedveket
  • Rögzítse a tetthelyről készült megfigyeléseket fényképekkel és vázlatokkal
  • Katalogizálja és őrizze meg a bizonyítékokat a bűnügyi laboratóriumokba való átvitelhez
  • Végezzen kémiai, biológiai és mikroszkópos laboratóriumi vizsgálatokat és elemzéseket a tetthelyről származó bizonyítékokon
  • Vizsgálja meg a gyanúsítottak és a bűncselekmények közötti kapcsolatokat DNS vagy más tudományos elemzések eredményeinek felhasználásával
  • Szükség esetén konzultáljon szakértőkkel a törvényszéki szakértők szakterületén
  • Készítsen és magyarázzon részletes jelentéseket, amelyek ismertetik a megállapításokat és a vizsgálati módszereket
  • Szükség szerint tanúskodjon a megállapításokról és módszerekről a bíróságon

A bizonyítástechnikusoknak rendkívüli körültekintéssel kell biztosítaniuk a bizonyítékok integritását és a begyűjtési módszereket. Segítenek abban, hogy a bíró ne dobja ki a bizonyítékokat silány gyűjtési vagy megőrzési munka miatt.

Miután a bizonyítékok technikusai visszaszállítják a bizonyítékot a laboratóriumba, a törvényszéki tudomány segítségével elmesélik, mi történt a tetthelyen. A nyomozók a vizsgálati eredményeket és a bizonyítéktechnikusok szakértői jelentéseit használják fel arra, hogy ügyeiket a feltételezett elkövetők ellen építsék fel.

Bizonyítéktechnikai fizetés

A bizonyítási technikus fizetése helytől, tapasztalattól és egyéb tényezőktől függően változhat.

  • Éves medián fizetés: $57,850
  • Legfelső 10% éves fizetés: $95,600
  • Alsó 10% éves fizetés: $33,880

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2017.

Oktatás, képzés és bizonyítványok

A formális oktatáson túl a legtöbb bizonyítástechnikai állás munkahelyi képzést igényel mind a laboratóriumban, mind a bűnügyi helyszíneken.

Oktatás: A bizonyítási technikus munkakörökhöz leggyakrabban legalább az elvégzendő munkához kapcsolódó főiskolai végzettség szükséges, például kémia, biológia vagy törvényszéki tudomány. A törvényszéki orvosszakértői mesterfokozat megszerzése vagy egy adott tanulmányi területen, például patológia vagy toxikológia, további minősítés megszerzése előnyt jelenthet az állásra jelentkezőknek.

A Törvényszéki Tudományos Oktatási Programok Akkreditációs Bizottsága (FEPAC) listát vezet az akkreditált főiskolai szintű tudományos programokról, amelyek megfelelnek a magas színvonalú követelményeknek.

Tapasztalat: A bizonyítási technikus pozíciók betöltéséhez nem szükséges előzetes munkatapasztalat, amennyiben a jelölt megfelelő végzettséggel rendelkezik. Munkakezdés után a jelölt rendszerint egy vezető bizonyítási technikus irányítása alatt vesz részt a képzésben, hogy tökéletesítse a sikerhez szükséges készségeket.

Bizonyítéktechnikai készségek és kompetenciák

Ahhoz, hogy sikeres legyen ebben a szerepkörben, általában a következő készségekre és tulajdonságokra lesz szüksége:

  • Elemzési készségek: A munka megköveteli a fizikai bizonyítékok, például az ujjlenyomatok és a DNS elemzését, hogy össze lehessen hasonlítani azokat a gyanúsítottakkal.
  • Problémamegoldó képesség: A bizonyítási technikusok tudományos tesztekkel és módszerekkel segítik a bűnüldöző tisztviselőket a bűncselekmények megoldásában.
  • Kommunikációs képességek: A bizonyítástechnikusoknak gyakran képesnek kell lenniük hatékonyan megírni és elmagyarázni azokat a jelentéseket, amelyek felfedik módszereiket és megállapításaikat. Ezekről a módszerekről és megállapításokról a bíróság előtt is tanúskodniuk kell.
  • Figyelem a részletekre: A bizonyítékok sikeres gyűjtéséhez és elemzéséhez a legapróbb részleteket is észre kell venni.

A Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala 2016 és 2026 között 17 százalékos átlag feletti létszámbővülést tervez a törvényszéki technikusok számára, míg ugyanebben az időszakban az összes munkahely átlagosan 7 százalékos növekedést mutat. Mivel azonban a terület viszonylag kicsi, ez a növekedés valószínűleg csak körülbelül 2600 munkahelyet eredményez az adott időszakban, így erős verseny lehet ezekért az állásokért.

Munkakörnyezet

A bizonyítási technikusok idejük nagy részét laboratóriumban töltik, és néhányan csak a laboratóriumban dolgoznak. Mások beltéri és kültéri bűnügyi helyszíneken is dolgozhatnak bizonyítékok dokumentálására, gyűjtésére és megőrzésére. Egyes esetekben olyan nyomozók hívhatják őket a tetthelyre, akik olyan súlyos bűncselekmények után nyomoznak, mint a gyilkosságok, betörések, rablások és nemi erőszakok.

Munkarend

A laboratóriumokban dolgozó technikusok gyakran normál teljes munkaidős héten dolgoznak, de előfordulhat, hogy a szokásos munkaidőn kívüli munkára hívják őket, hogy sürgős esetekben dolgozzanak. Azok a bizonyítási technikusok, akik a bűncselekmény helyszínén is gyűjtenek bizonyítékokat, szórványosabban dolgozhatnak.

Hasonló munkák összehasonlítása

A bizonyítéktechnikussá válás iránt érdeklődőket ezek a karrierutak is érdekelhetik, a medián fizetésükkel együtt:

  • Vegyész és anyagtudós: 76 280 dollár
  • Orvosi és klinikai laboratóriumi technikus: 51 770 USD
  • Rendőrség és nyomozók: 62 960 dollár

Amit a Vet Schoolról tudnia kell

Állatorvoslás rendkívül népszerű pályaválasztás az állatiparban, pedig kihívásokkal teli, igényes végzettséget igényel. Nehéz lehet felvételt nyerni az állatorvosi iskolába, de hosszú távon megéri az erőfeszítést. Ha fontolóra veszi állatorvosi is...

Forgatókönyvíró munkakör leírása: Fizetés, készségek és egyebek

A forgatókönyvírók minden film nélkülözhetetlen részét képezik, mert ők felelősek a filmforgatókönyvet vagy forgatókönyvet alkotó párbeszédek, karakterek és történetszál létrehozásáért. Mint televíziós írók, a forgatókönyvírók gyakran egy bizonyo...

Az alkalmazottak fizetési nyilvántartásának vezetésének követelményei

Munkaadóként az egyik legfontosabb feladata, hogy nyilvántartást vezessen a munkavállalói fizetésekről és juttatásokról, valamint a vállalkozása és az alkalmazottai által fizetett béradókról. Ezeket a feljegyzéseket a szövetségi és állami szervek...