Mentálhigiénés tanácsadó Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

A mentális egészségügyi tanácsadó segít az embereknek megbirkózni érzelmi, mentális és néha függőségi zavarokkal. Ügyfeleik kábítószer- és alkoholfüggőséggel, házassági és családi problémákkal, öregedés okozta nehézségekkel küzdenek, esetleg stresszel és szorongással küzdenek.

Néhány más munkaköri megnevezés ehhez a foglalkozáshoz: viselkedéselemző, viselkedéstámogató szakember, mentális egészségügyi szakember és tanácsadó.

2016-ban körülbelül 157 700-an dolgoztak ezen a területen.

Mentálhigiénés tanácsadó feladatai és felelősségei

A mentális egészségügyi tanácsadó feladatai sokfélék lehetnek, de általában a következőket foglalják magukban:

  • Különféle ambuláns mentálhigiénés szolgáltatások nyújtása a betegek gyógyulása céljából.
  • Végezzen felvételeket, és kövesse nyomon az egyéni, csoportos és családi terápiákat.
  • Szervizterveket dolgozzon ki, és szükség szerint végezzen felülvizsgálatokat a kezelés teljes időtartama alatt.
  • Mentálhigiénés felmérések, tanácsadás, beutalások és beavatkozási szolgáltatások biztosítása.
  • Töltse ki és tartsa karban a dokumentációt a szövetségi és állami irányelvek szerint.

A mentálhigiénés tanácsadó gyakran szembesül a rutinszerű és súlyos mentális betegségek kezelésével.

Mentálhigiénés tanácsadó fizetése

A fizetés függhet attól, hogy a tanácsadó a kormánynál, magánpraxisban vagy magánintézményben dolgozik.

  • Éves medián fizetés: 44 630 USD (21,46 USD/óra)
  • Legfelső 10% éves fizetés: Több mint 72 990 USD (35,09 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: Kevesebb, mint 28 240 USD (13,58 USD/óra)

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2018.

Oktatás, képzés és minősítés

Ez a karrier kiterjedt oktatást, valamint engedélyezési és minősítési követelményeket igényel:

  • Oktatás: Mesterdiplomát kell szereznie egy mentális egészséggel kapcsolatos tanulmányi területen, például klinikai mentálhigiénés tanácsadás, pszichológia vagy szociális munka területén. A tanfolyamon kívül klinikai képzésben is részt vesz. Sok munkaadó szívesebben vesz fel olyan embereket, akik diplomájukat olyan programokon szerzik meg, amelyeket az Egyesült Államok akkreditált Tanácsadási és Kapcsolódó Oktatási Programok Akkreditációs Tanácsa (CACREP).
  • Engedélyezés: Be kell szereznie az engedélyt abban az államban, amelyben dolgozni szeretne, és ez általában egy írásbeli vizsga letételével jár. Sok állam megköveteli, hogy a mentálhigiénés tanácsadók lemenjenek a Nemzeti Tanácsadói Engedélyezési és Tanúsítási Vizsgán (NCE), egy teszten National Board of Certified Counselors (NBCC). Ez egy feleletválasztós vizsga, amely 200 kérdésből áll.
  • Folyamatos oktatás: Az engedély megőrzéséhez továbbképzéseken kell részt vennie.
  • Tanúsítvány: Néhány mentális egészségügyi tanácsadó úgy dönt, hogy azzá válik igazolt. Ez önkéntes, de ennek a bizonyítványnak a megszerzése versenyképesebb állásjelöltté tehet. Az NBCC számos elnevezést kínál. Legyen országosan okleveles tanácsadó (NCC), majd speciális minősítést igényelhet, például Certified Clinical Mental Health Counselor (CCMHC) vagy Master Addictions Counselor (MAC).

Mentálhigiénés tanácsadói készségek és kompetenciák

Az osztálytermi oktatás, a klinikai képzés és még a minősítés is csak idáig vezet. A következő puha készségek és a személyes tulajdonságok elengedhetetlenek az Ön sikeréhez ebben a foglalkozásban:

  • Számítógépes ismeretek: Ez magában foglalja a Microsoft Office ismereteket (Word, Excel, PowerPoint, Visio, Access), valamint az internetes és e-mailes kommunikáció ismeretét
  • Rugalmasság: Képesnek kell lennie önálló munkavégzésre és pozitív csapattagként is.
  • Együttérzés és empátia: A szellemi vagy érzelmi fogyatékossággal élő személyekkel és családjaikkal való hatékony munkakapcsolat kialakításának és fenntartásának képessége elengedhetetlen.
  • Aktív hallgatás készségek: A kiváló hallási készségek lehetővé teszik, hogy megértsék, mit osztanak meg Önnel ügyfelei, és ezt követően megadja a szükséges segítséget.
  • Verbális kommunikáció: Ügyfeleinek képesnek kell lennie arra, hogy megértsék, amit mond nekik, hogy megtehessék az ajánlott intézkedéseket.
  • Interperszonális készségek: Meg kell értenie ügyfelei reakcióit, és képesnek kell lennie rávenni őket a szükséges változtatásokra.
  • Szolgáltatás orientáció: Erős vágynak kell lennie másokon segíteni.
  • Kritikus gondolkodás: Képesnek kell lennie azonosítani, majd értékelni a lehetséges megoldásokat.

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint ez egy „fényes kilátás” foglalkozás. A foglalkoztatás várhatóan 23 százalékkal nő 2016 és 2026 között. Ez sokkal gyorsabb, mint az összes foglalkozás átlagos növekedése, és ez legalábbis részben annak tudható be, hogy az államok egyre inkább keresnek alternatívákat a kábítószer- és más kisebb bűnelkövetők börtönbüntetésére.

Munkakörnyezet

Egyes mentális egészségügyi tanácsadók magánpraxissal rendelkeznek. Dolgozhatnak egyedül vagy más szakemberekkel. Mások mentális egészségügyi központokban, kábítószerrel kezelt központokban, kórházakban, börtönökben és iskolákban dolgoznak másokat. A függőségben dolgozókat bentlakásos kezelési központok alkalmazhatják. A környezet nagymértékben függhet a munkáltató természetétől.

A mentális egészségügyi tanácsadóként végzett munka nagyon megterhelő lehet. Páciensei jellemzően szorult helyzetben vannak, és vitatkozhatnak, vagy akár fizikailag is bántalmazhatják. Valójában előfordulhat, hogy kifejezetten segítségért hívják, amikor ez megtörténik.

Munkarend

A munkák jellemzően teljes munkaidősek, és gyakran esti és hétvégi munkát igényelnek. Előfordulhat, hogy olyan vészhelyzetekre kell reagálnia, amikor nem kell dolgoznia, és sok tanácsadó jelentős munkaterheléssel zsonglőrködik.

Hasonló munkák összehasonlítása

Néhány hasonló munkakör és átlagos éves fizetésük a következők:

  • közösségi egészségügyi dolgozó: $46,080
  • Bejegyzett nővér: $71,730
  • Rehabilitációs tanácsadó: $35,630

Törvényszéki technikus Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

A törvényszéki technikusok a bűnüldöző szervekkel dolgoznak együtt bizonyítékokat elemezni és kivizsgálják a bűncselekményeket. -vel is dolgoznak bűnügyi helyszínelők, akik olyan bizonyítékokkal látják el őket, amelyek laboratóriumi körülmények k...

Olvass tovább

Mikor kell módosítania fizetési visszatartását?

Mikor kell módosítani az igényelt mentességek számát. Sok különböző oka van a fizetési visszatartás módosításának, például házasságkötés, gyermekvállalás vagy új állás megszerzése. Amikor azt fontolgatja, hogy módosítania kell-e a W-4-re igényel...

Olvass tovább

Hogyan keress új állást, miközben elbocsátják

Ha elbocsátották a munkahelyétől, és aggódik amiatt, hogy a szabadság elvesztéséhez vezethet, érdemes más munkalehetőségeken gondolkodni. Egy becslés szerint a közelmúltban történt elbocsátások és elbocsátások 42%-a véglegessé válhat.Tehát, ha ...