Pénzügyi vizsgáló munkaköri leírás: Fizetés és egyebek

Pénzügyi vizsgálók biztosítják, hogy a bankok és más pénzintézetek betartsák a jogszabályokat és szabályokat, amelyek szabályozzák őket, és azt is látják, hogy a pénzügyi és ingatlanügyletek betartsák azokat szabályokat.

A pénzügyi vizsgálók kockázatértékelésben vagy fogyasztói megfelelésben dolgozhatnak. A pénzügyi stabilitásért a kockázatértékelésre szakosodott pénzügyi vizsgáló felel rendszer, biztosítva, hogy a pénzintézetek biztonságos hiteleket kínáljanak, és készpénz álljon rendelkezésre a váratlan fedezetre veszteség.

A fogyasztói megfelelés érdekében végzett munka azt jelenti, hogy a hitelezési gyakorlatok tisztességesek a hitelfelvevőkkel szemben. Megakadályozzák a bankokat és más pénzügyi intézményeket attól, hogy faji, etnikai, nemi vagy egyéb tényezők alapján diszkriminálják a hitelfelvevőket, és hogy felfaló hitelezési gyakorlatokat alkalmazzanak.

A pénzügyi vizsgáló feladatai és felelősségei

Ez a munka általában megköveteli a következők képességét:

  • Végezzen kockázatközpontú pénzügyi vizsgálatokat a bankok és más pénzügyi intézmények fizetőképességének és megfelelőségének megállapítására.
  • Erősítse meg az intézmény eszközeit és forrásait a mérlegek és egyéb számviteli dokumentumok áttekintésével.
  • Javasoljuk a korrekciós intézkedéseket.
  • Tájékoztatást és útmutatást ad a törvényekről, szabályokról és rendeletekről.
  • Az új szabályozásnak megfelelő irányelvek kialakítása.
  • Jelentések készítése és elemzésük eredményeinek egyértelmű közlése az ügyfelek felé.
  • Írjon levelezést a szabályozott szervezet személyzetének, hogy megszerezze a dokumentumokat és elmagyarázza a döntéseket.

A pénzügyi vizsgálók bankoknál, biztosítótársaságoknál és más pénzügyi intézményeknél, valamint állami vagy szövetségi kormányzati szerveknél dolgoznak. Munkájuk fontos a pénzintézetek fiskális stabilitása és a fogyasztók káros hitelezési gyakorlatokkal szembeni védelme szempontjából.

Pénzügyi vizsgáló fizetése

A pénzügyi vizsgáló fizetése helytől, tapasztalattól és munkáltatótól függően változhat. Az óraszámok 40 órás munkahéten alapulnak.

  • Éves medián fizetés: 80 180 USD (38,55 USD/óra)
  • Legjobb 10% éves fizetés: 154 590 USD (74,32 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: 42 150 USD (20,26 USD/óra)

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2018.

Oktatás, képzés és minősítés

A pénzügyi vizsgáztatóknak négyéves főiskolai végzettséggel kell rendelkezniük, és gyakran igazolniuk kell.

  • Oktatás: A pénzügyi vizsgáztatóknak főiskolai diplomát kell szerezniük tanfolyami munkával könyvelés, pénzügy és közgazdaságtan. Egyes pénzügyi vizsgáztatói munkák, beleértve a Szövetségi Betétbiztosítási Társaságnál dolgozókat is, legalább hat félév órát igényelnek a számvitel terén.
  • Tanúsítvány:A pénzügyi vizsgáztató igazolást kérhet a Pénzügyi Vizsgálók Társasága (SOFE). Bár nem minden munkaadó követeli meg ezt a bizonyítványt, sokan csak akkor alkalmaznak jelöltet, ha rendelkezik a három közül A SOFE által kínált megnevezések: akkreditált pénzügyi vizsgáztató, okleveles pénzügyi vizsgáztató és automatizált vizsgálat Szakember. A minősítés megszerzéséhez a jelölteknek egy sor tesztet kell teljesíteniük a SOFE által.
  • Tapasztalat és előrelépés: A belépő szintű munkavállalók munka közbeni képzésben részesülnek vezető kollégáiktól. Több éves tapasztalat megszerzése és mesteri fokozat megszerzése után könyvelés vagy üzleti adminisztráció vagy okleveles könyvvizsgálóvá válva a pénzügyi vizsgáztatók vezető vizsgáztatói pozícióba léphetnek fel.

Pénzügyi vizsgáztatói készségek és kompetenciák

Ezek a készségek, amelyek szükségesek a pénzügyi vizsgáztatói karrier sikeréhez:

  • Szövegértés: Kiváló szövegértési készségekre van szükség ahhoz, hogy megértsük a munka során naponta találkozó sok dokumentumot.
  • Figyelem a részletekre: Alapvető fontosságú, hogy a pénzügyi kimutatások és egyéb áttekintendő anyagok minden elemére összpontosítsunk.
  • Íráskészség: Fontos, hogy az írásos jelentésekben nagyon világosan magyarázzuk el a megállapításokat.
  • Elemzési készségek: A munka magában foglalja az adatok elemzését a pénzügyi intézmények állapotának meghatározásához.

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala előrejelzése szerint a foglalkoztatás ezen a területen 10%-kal fog növekedni 2016-ról 2026-ra, gyorsabban, mint az összes foglalkozás átlaga. A pénzügyi vizsgálók iránti kereslet a szövetségi szabályozás változásai miatt emelkedhet vagy csökkenhet.

Munkakörnyezet

A pénzügyi vizsgálók általában irodákban dolgoznak, és gyakran utaznak a banki nyilvántartások helyszíni ellenőrzésére.

Munkarend

A pénzügyi vizsgálók általában teljes munkaidőben dolgoznak a szokásos munkaidőben.

Hogyan szerezz munkát

ÍRJ KI CÉLZOTT ÖNÉLETRAJZOT ÉS KÍVÓLEVETET

Hozzon létre egy önéletrajz ami kiemeli az erősségeit és megkülönbözteti a többi jelölttől. Írj egy kísérő levél a munkára jellemző; ne küldjön olyan általánost, amely azt mutatja, hogy nem fordított időt egy adott munka egyedi szempontjainak mérlegelésére.

ALKALMAZ

SOFE listák álláshirdetések pénzügyi vizsgáztatóknak honlapján. Meg lehet nézni az állásoldalakon is, mint pl Valóban és Szörnyeteg vagy azoknak a cégeknek a weboldalain, amelyeknél szívesen dolgozna.

GYAKORI INTERJÚKÉRDÉSEK GYAKORLATI GYAKORLATA

Az emberi erőforrások képviselői és a munkaerő-felvételi vezetők gyakran ugyanazokat a kérdéseket teszik fel az interjúk során. Az interjúra való felkészüléshez ismerje meg, melyek ezek a kérdések, és gyakorolja a legjobb válaszokat rájuk.

Hasonló munkák összehasonlítása

Azok az emberek, akik érdeklődnek a pénzügyi vizsgáztatóvá válás iránt, a következő karrierek iránt is érdeklődhetnek, amelyek az éves medián fizetésükkel együtt szerepelnek:

  • könyvelő vagy könyvvizsgáló: $70,500
  • Pénzügyi elemző: $85,660
  • Adóvizsgáló: $54,440

Amit a barátságtalan, barátságos férjű nőnek tudnia kell

MsDora, okleveles keresztény tanácsadó, négy évtizedet töltött azzal, hogy fiatal és felnőtt nőket képessé tegyen pozitív, produktív női szerepre.A barátságtalan nő az alkalomtól függően „félénk”, „nem beszédes” vagy „elfoglalt” kifejezésekkel írj...

Hogyan lehet megakadályozni, hogy a volt barátok ellenségekké váljanak

MsDora, egykori tanár és okleveles keresztény tanácsadó tippeket oszt meg a barátokkal való zökkenőmentes kapcsolatokhoz és az idegenekkel való találkozáshoz.Egy volt barát ellenségévé válni olyan, mintha valaki elpusztítana egy almafát, miután az...

Háziasszonyok gyermek nélkül: Ünnepeljük az életet otthon maradó feleségként

Tíz év után otthagytam az asztali munkámat, hogy otthon maradt feleség legyek, és nem néztem vissza.sferrario1968 (CC0) a Pixabayen keresztülAmikor megnősültem, a férjemnek állást ajánlottak egy új városban, és felmerült az ötlet, hogy ha nagyon k...