Teherautó diszpécser munkaköri leírás: Fizetés, készségek és egyebek

A teherfuvarozási ágazat a biztonságos sofőrökre támaszkodik a szállítások teljesítéséhez, és általában őket tekintik a rendszer alapjának, de nem ők az egyetlen alkalmazottak, akik felelősek a rendszer sikeréért. A diszpécserek is alapvető szerepet töltenek be, és nagy a kereslet.

A diszpécser feladata, hogy ütemezze a járművezetőket, hogy felvegyék és szállítsák a rakományokat az ügyfeleknek vagy szállítóknak, de ez csak a felszínt karcolja. Tudjon meg többet a teherautó-diszpécserek tevékenységéről, fizetésükről, a szükséges készségekről és egyebekről.

A teherautó diszpécser feladatai és felelősségei

A tehergépjárművek diszpécsereinek számos egyéb feladata is van. Cégenként kissé eltérhetnek.

A teherautó diszpécserek feladatai közé tartozik:

  • Nyilvántartások vezetése, a járművezetők napi naplóinak nyomon követése hibák vagy jogsértések után, valamint a munkaidejük és a berendezések rendelkezésre állásának figyelése
  • Figyelemmel kíséri az időjárást a járművezetők minden helyén, hogy jelezni tudja a lehetséges problémákat, jellemzően számos számítógépes program segítségével
  • Megbízható kapcsolattartó pontként szolgál a járművezetők egészségének és biztonságának egyensúlyban tartásához az ügyfelek igényeivel
  • A leghatékonyabb rakományok koordinálása és kezelése, hogy vállalatként költséghatékonyak maradjanak, a szállítmányokat útvonaluk és idővonaluk alapján kombinálják, hogy minimálisra csökkentsék a teherautó és a sofőrök számát
  • A legjobb szállítási módok meghatározása és az árak közvetlen megbeszélése a szállítókkal és az ügyfelekkel, és a szükséges dokumentumok és engedélyek beszerzése, amelyekre a sofőröknek szüksége lesz a vegyi anyagok szállítása során, ill állatállomány

A 2020-as népszámlálás szerint több mint 3,5 millió teherautó-sofőr van az Egyesült Államokban – ez minden idők legmagasabb értéke –, 711 000 munkáltatóval és önálló teherszállítással foglalkozó vállalkozással. Mivel sok kamionos közlekedik az utakon, a teherautó-diszpécserek elengedhetetlenek a teherszállítási ágazat biztonságos és zökkenőmentes működéséhez.

Teherautó diszpécser fizetés

Ezek a számok általában a diszpécserekre vonatkoznak, de a teherfuvarozási ágazatban dolgozók fizetése meghaladja az éves diszpécserek átlagos díját, évente körülbelül 46 810 dollárt (22,51 dollár/óra).

  • Éves medián jövedelem: 40 980 USD (19,70 USD/óra)
  • Legfelső 10% éves bevétel: 67 680 USD (33,54 USD/óra)
  • Alsó 10% éves bevétel: 26 560 USD (12,77 USD/óra)

Oktatás, képzés és minősítés

Általában nincs szükség kiterjedt oktatásra, de némi főiskolai háttér segíthet az állás megszerzésében.

  • Oktatás: Általában legalább középiskolai diplomára vagy GED-re van szüksége ahhoz, hogy teherautó diszpécserré váljon, de néha előnyben részesítik a társult vagy az alapképzést. Hasznos lehet a szállítási, ellátási lánc menedzsment vagy logisztikai végzettség.
  • Tapasztalat: Egy-három éves kapcsolódó tapasztalat, például ügyfélszolgálati képviselő vagy futár, néha helyettesítheti a teherszállítási tapasztalatot. Gyakran előnyben részesítik a korábbi teherszállítási tapasztalatot, például a vezetési ismereteket és a Közlekedési Minisztérium szabályait és előírásait.
  • Szakmai gyakorlatok: Az árufuvarozási gyakorlat valós tapasztalatokat nyújthat Önnek.

Fontos

Ez a munka gyakran megköveteli a munkavállalás előtti drogtesztet, mert a pozíciót az Egyesült Államok Munkaügyi Minisztériuma szabályozza. Ez a tesztelés lehet folyamatos és véletlenszerű.

Teherautó diszpécser készségek és kompetenciák

Egy bizonyos készségkészlet különbséget tehet a siker és a kudarc között.

  • Számítógépes ismeretek: Jártasnak kell lennie a számítástechnikában, és képesnek kell lennie cégspecifikus programok elsajátítására és GPS-megfigyelő programok elérésére.
  • Analitikus gondolkodás: Ez segíthet felmérni az olyan helyzeteket, mint például a váratlan útlezárások. Át kell ütemeznie vagy másik útvonalra kell küldenie a sofőrt?
  • Nyelvi képességek: Folyékonyan beszélned kell angolul, és egy második nyelv ismerete is nagyon előnyös lehet, és erősebb jelöltté tehet.
  • Interperszonális készségek: Olyan járművezetőkkel, ügyfelekkel és szállítókkal fog dolgozni, akiknek nem feltétlenül ugyanazok a céljai.
  • Iparági ismeretek: A közlekedési ágazat, valamint annak törvényei és szabályozásai ismerete és megértése sikeressé teszi Önt ebben a szerepkörben.

Az American Trucking Association előrejelzése szerint 2031-ig 36%-kal nő a szállítmányozás. A külkereskedelem növelte a keresletet, továbbra is a teherszállítás az elsődleges áruszállítási mód. A növekvő igények kielégítéséhez továbbra is szükség lesz sofőrökre és diszpécserekre. Stabil karrierútnak tűnik legalább a következő 10 évben.

A diszpécser szerepe néha „ugródeszka” feladat lehet. A jó diszpécser megtanulja az üzlet csínját-bínját, majd gyakran lehetősége nyílik arra, hogy feljebb léphessen a vállalaton belül, esetleg vezető pozícióba.

Munkakörnyezet

Ritkán van állásidő ennél a munkánál. Egész nap hívásokat fog fogadni és útvonalakat kezelni, ezért nagyon szervezettnek kell lennie, és képesnek kell lennie kezelni a nagy mennyiségű stresszt. Míg egyes teherautó-diszpécserek irodában dolgoznak, másoknak lehetőségük van otthonról dolgozni.

Munkarend

Ez általában teljes munkaidős állás, de a diszpécserek a hét minden napján, 24 órában készenlétben állnak, és készen állnak a beavatkozásra, ha egy sofőr megbetegszik vagy megsérül, vagy ha más előre nem látható esemény történik.

A sofőrök nem csak munkaidőben vannak az útvonalukon. Ez azt jelenti, hogy a munka nem mindig korlátozódik hétfőtől péntekig, reggel 9 és 17 óra között.

Hogyan szerezz munkát

ALKALMAZ

Bár a teherautó-diszpécserek számára nincsenek külön állástáblázatok, álláshirdetéseket találhat az olyan álláshelyeken, mint pl. ZipRecruiter és Valóban.

GYAKORI INTERJÚKÉRDÉSEK GYAKORLATI GYAKORLATA

További információ a gyakran ismételt interjúkérdésekről itt.

ÍRJ MEG CÉLZOTT ÖNÉLETRAJZOT

További információ az önéletrajz megírásához és formázásához szükséges tippekről itt.

Hasonló munkák összehasonlítása

A kiszállítási munkák nem korlátozódnak a teherszállítási ágazatra, és ez a készségkészlet más területeken is szolgálhat.

  • Rendőrség, mentő és tűzoltó diszpécser: $43,290
  • Légiforgalmi irányító: $130,420
  • Ügyfélszolgálati képviselő: $35,830

Gyakran Ismételt Kérdések

Hogyan válhat otthonról teherautó diszpécserré?

Ha otthonról szeretne dolgozni ebben a karrierjében, akkor valószínűleg olyan céget kell találnia, amely távoli munkavállalókat alkalmaz, vagy előfordulhat, hogy egy bizonyos ideig irodai környezetben kell dolgoznia, mielőtt távmunkában dolgozhatna vállalat. Ha távolról dolgozik, fontos, hogy otthoni irodájában minden szükséges felszerelés legyen a siker érdekében.

Hogyan leszel teherautó diszpécser Kaliforniában?

Nincsenek további különleges követelmények ahhoz, hogy teherautó diszpécsere lehessen Kaliforniában.

Szüksége van engedélyre, hogy teherautó diszpécsere lehessen?

Bár nincs szükség külön engedélyre ahhoz, hogy teherautó diszpécserré váljon, a vezetői engedély hasznos lehet, bár nem kötelező. A közlekedési szabályok és az út alapos ismerete valószínűleg hasznos lesz ebben a karrierben.

A TikToker vicces beszámolót ad arról, milyen érzés társkereső alkalmazásokon beszélni

A társkeresőalkalmazásokon való párkeresés néha vacak lövés lehet, és amikor végre találsz néhány számottevő egyezést, nem mindig sikerül a tervek szerint. @Maddy az egyik kedvenc vicces, szingli TikTokerünk, és tudja, hogyan tréfáljon a randevúzá...

A Bachelor' Star elmagyarázza, hogy egyes férfiakat miért nem érdekli, hogy "barátok" legyenek

Hol vannak a Bachelor Nation rajongók?! Figyelsz-e @Nick Viall podcast? Néhány érdekes kapcsolati témát üt meg, és jól érzi magát. A 311. epizódjában arról beszél a lánnyal, hogy miért nem hangzik úgy, hogy a barátja valójában a barátja akar lenni...

Nagyon szép a nagymama reakciója, amikor a menyasszonyt az esküvői ruhájában látta

A nagymama és unokája közötti kötelék különleges és egyedi. Azoknak a hölgyeknek, akik olyan szerencsések, hogy a nagymamák a közelükben vannak házas, ez egy csodálatos lehetőség lehet arra, hogy megosszon egy pillanatot, hogy örökre kincs legyen....