Környezetvédelmi mérnök munkaköri leírás: Fizetés, készségek és egyebek

A környezetmérnökök a mérnöki, talajtani, kémiai és biológiai ismereteket használják fel a problémák megoldására környezet. Számos kérdéssel foglalkoznak, és aggályaik közé tartozik a szennyezés ellenőrzése, az újrahasznosítás és a közegészségügyi kérdések.

Például egy környezetvédelmi mérnök dolgozhat a hatékony szennyvízkezelési megoldások kidolgozásán. Ez magában foglalhatja az ipari szennyvíz kezelésére szolgáló rendszerek tervezését, a települési vízellátás kezelését, megakadályozzák a víz által terjedő betegségeket, és javítsák a higiéniát a városokban, a rekreációs területeken és a vidéken helyszíneken.

Környezetvédelmi mérnök feladatai és felelősségei

A környezetvédelmi mérnök néhány feladata és felelőssége a következőket foglalhatja magában:

  • Tegyen javaslatokat a környezeti teljesítmény fenntartására és javítására
  • Tekintse át a környezetvédelmi előírásokat, és döntse el, hogy megfelelően alkalmazzák-e azokat
  • Tekintse át a települési, ipari és építőipari csapadékvíz-programok csapadékvíz kezelési gyakorlatát
  • Olyan levegőminőség-irányítási rendszereket hozzon létre és tartson fenn, amelyek megfelelnek a légi engedélyeknek és a légi előírásoknak
  • Jelentse a környezeti incidenseket az üzem vezetőségének, ideértve az olyan baleseteket, mint a belső kiömlések, a külső kibocsátások, az engedélyek esetleges meg nem felelése és a közelgő hatósági ellenőrzések
  • Vezetni vagy támogatni különböző környezetvédelmi engedélykérelmek előkészítését, megtárgyalását
  • Kapcsolatba léphet a különböző szabályozó ügynökségekkel, elkészítheti a szükséges dokumentációt, ütemezheti a szükséges tesztelést, és biztosíthatja a szükséges további nyomon követési dokumentációt

Környezetmérnök fizetés

A környezetvédelmi mérnök fizetése a szakterülettől, a tapasztalati szinttől, a végzettségtől, a minősítésektől és egyéb tényezőktől függően változik.

  • Éves medián fizetés: 87 620 USD (42,13 USD / óra)
  • Legjobb 10% éves fizetés: több mint 137 090 USD (65,91 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: kevesebb, mint 53 180 USD (25,57 USD/óra)

Forrás: U.S. Bureau of Labor Statistics, 2018

Oktatás, képzés és minősítés

Nak nek legyen környezetmérnök, meg kell felelnie néhány követelménynek, köztük a következőknek:

  • Oktatás: Keresned kell a főiskolai diploma környezetmérnöki szakon. Egyéb elfogadható diplomák közé tartozik az általános, építőmérnöki vagy vegyészmérnöki végzettség. által akkreditált programból szerzett diplomát FELBUJT (korábbi nevén Mérnöki és Technológiai Akkreditációs Testület) növelheti a felvételi esélyét.
  • Engedély: Azoknak, akik szolgáltatásaikat a nyilvánosság számára kínálják, professzionális mérnökökként (PE) kell engedéllyel rendelkezniük. Az egyes államok engedélyeket adnak ki. A Licensed Occupations Tool speciális követelményeit itt találja meg CareerOneStop. Általában az engedély megszerzéséhez el kell végeznie egy ABET akkreditált programot, le kell tennie az általános mérnöki és szakterület-specifikus vizsgákat, és négy év tapasztalatot kell szereznie.

Környezetmérnöki készségek és kompetenciák

A formális képzés és a jogosítvány mellett bizonyos puha készségek, vagy személyes tulajdonságai lehetővé teszik, hogy sikeres legyen ebben a foglalkozásban:

  • Kritikus gondolkodás és Problémamegoldás: Képesnek kell lennie azonosítani a problémákat, majd kiválasztani azokat a módszereket, amelyek a legjobb esélyt biztosítják a megoldásukra.
  • Interperszonális készségek: Környezetmérnökként kollégáival együtt kell dolgoznia a célok elérése érdekében.
  • Szövegértés: Képesnek kell lennie arra, hogy elolvassa és megértse a dokumentációt, amely gyakran kívül esik az Ön szakterületén.
  • Írás: Képesnek kell lennie olyan dokumentációt összeállítani, amelyet a mérnöki szakértelemmel nem rendelkezők is megértenek.
  • Biztonsági gondolkodásmód: Elkötelezettnek kell lennie a munkahelyi biztonság, a fenntarthatóság és a környezeti megfelelés iránt.
  • Független dolgozó: Az iránykövetési és önálló munkavégzési képesség, valamint a csapatban való munkavégzés, valamint a pozitív szakmai hozzáállás segít abban, hogy ebben a munkában kitűnjön.
  • Számítógépes ismeretek: A Microsoft Office termékek ismerete és szakszerű használata fontos követelmény.
  • Projektmenedzsment ismeretek: Jó projektmenedzsment készségekkel kell rendelkeznie, és önmotiváltnak kell lennie.

Alig 53 800 embert foglalkoztatnak ezen a területen. A munkahelyi kilátások várhatóan jó lesz 2016 és 2026 között. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala előrejelzése szerint a foglalkoztatás körülbelül 8%-kal nő, ami körülbelül olyan gyors, mint a tervezett átlagos 7%-os minden foglalkozásra, és ezalatt a becslések szerint 4800 új munkahely jött létre idő.

Munkakörnyezet

A legtöbb mérnöki cégeknél dolgozik; menedzsment, tudományos és műszaki tanácsadó cégek; helyi és állami kormányok; és a szövetségi kormány. Irodában vagy a szabadban dolgoznak, attól függően, hogy milyen projektben vesznek részt.

Munkarend

Ezen a területen az állások általában teljes munkaidős állások. A környezetmérnökök körülbelül 20%-a rendszeresen dolgozik heti 40 óránál többet.

Hogyan szerezz munkát

GYAKORNOK

Látogassa meg főiskolai karrierközpontját, és keressen gyakorlati lehetőségeket környezetmérnökként. Az online álláskereső oldalakon is kereshet gyakornoki lehetőségeket.

ALKALMAZ

Nézd meg az álláskeresési forrásokat, pl Indeed.com, Monster.com, és Glassdoor.com az elérhető pozíciókért. Felkeresheti főiskolai karrierközpontját is álláslehetőségekért. Meglátogathatja az iparági szövetségek online webhelyeit is, például a Amerikai Környezetvédelmi Mérnökök és Tudósok Akadémia vagy a Amerikai Mérnökképzési Társaság, és ellenőrizze erőforrásaikat állásajánlatokhoz és hálózati eseményekhez.

KIEGÉSZÍTŐ OKTATÁS

Munkalehetőségeit javíthatja a környezetmérnöki mesterképzés megszerzésével is, amely felsőfokú végzettséget sok munkáltató preferál.

Hasonló munkák összehasonlítása

A környezetmérnöki pálya iránt érdeklődők a következő karrierutakat is figyelembe veszik, az éves medián fizetésükkel együtt:

  • Környezetmérnöki technikus: $50,230
  • Környezettudós: $69,400
  • Biokémiai mérnökök: $97,250

A menyasszonyi üzlet megmutatja, hogyan néz ki ugyanaz az esküvői ruha 4 különböző testtípuson

A tökéletes esküvői ruha kiválasztása az egyik legfontosabb döntés, amelyet a leendő menyasszony meghoz. Az ideális ruha megtalálása azonban, amely jól illeszkedik és hízeleg az alkatnak, ijesztő feladat lehet. Elengedhetetlen, hogy olyan ruhát t...

Olvass tovább

Ash Pariseau cikkei

RÓL RŐLAsh Pariseau a PairedLife közreműködő írója. Ő egy OG blogger, mióta a legtöbb ember nem tudta, mi az a blogolás. Számos különböző digitális és nyomtatott publikációval, vállalkozóval, valamint weboldal-építő és marketingcéggel dolgozott eg...

Fenntartható cipőbetétek a kényelmes lábakért idén tavasszal – a jó kereskedelem

Fenntartható betétek minden típusú cipőhözEgy álló nap, séta vagy bármi más aktív tevékenység után készen állunk arra, hogy felrúgjuk a lábunkat és pihenjünk. De mi van, ha először elkerülhetjük a kényelmetlenséget és a fájdalmat?Fontolja meg néhá...