Építész munkakör leírása: Fizetés, készségek és egyebek

Az építészek építményeket terveznek, például házakat, lakóparkokat, bevásárlóközpontokat, irodaházakat és gyárakat. Amellett, hogy figyelembe veszik a megjelenésüket, arra is ügyelnek, hogy ezek a szerkezetek működőképesek, biztonságosak, gazdaságosak legyenek, és megfeleljenek az őket használó emberek igényeinek.

Az építészek legtöbbször irodában dolgoznak. Ott találkoznak az ügyfelekkel, terveket készítenek, költségbecsléseken dolgoznak, engedélykérelmeket nyújtanak be az önkormányzati építésügyi osztályokhoz, és segítenek az ügyfeleknek megállapodásokat kötni a vállalkozókkal. Az építészek az építkezéseket is felkeresik, hogy ellenőrizzék a projektek előrehaladását, és megbizonyosodjanak arról, hogy a vállalkozók a terveik szerint építik azokat.

Az építész feladatai és felelősségei

Ez a munka általában megköveteli a következő munka elvégzésének képességét:

  • Projektek vezetése és fejlesztése a korai koncepciótól a tervezési fejlesztésig
  • Készítsen rajzokat, specifikációkat és építési dokumentumokat
  • Kereskedelmi és ipari épületek tervezése és dokumentálása
  • Konzultáljon az ügyfelekkel igényeik meghatározásához
  • Előzetes építészeti tanulmányok koordinálása jelentős új építményekhez és meglévő szerkezetek módosításaihoz, valamint helyszínfejlesztéshez
  • Az engedélyek rendezése és kezelése
  • Dolgozzon csapatokkal több üzletágban, távoli helyeken, és koordinálja az alvállalkozókkal
  • Oldja meg az összetett tervezési problémákat innovatív és praktikus megoldásokkal
  • Módosítsa a meglévő terveket és emeléseket az ügyfelek és az értékesítési igények szerint

Az építészek a projekt tervezését a fejlesztés tervezési szakaszában kezdik meg. Először találkoznak az ügyféllel, hogy meghatározzák a projekt követelményeit. A tervezési terv meghatározásakor az építészeknek más szempontokat is figyelembe kell venniük, mint például a helyszín, a környezet, a kultúra és a történelem, amelyre a helyi és szövetségi szabályozások, építési szabályzatok, valamint a helyi tervezés és övezetek vonatkozhatnak törvényeket. Az építésznek azt is figyelembe kell vennie, hogy milyen típusú építőanyagokat használjon, amelyek megfelelnek az ügyfél igényeinek és a költségvetésnek.

A tervek készítésekor az építészek fejlett számítógépes programokat, például 3D szoftvereket – BIM-et – használnak (Épületinformáció-kezelés és AutoCAD (számítógéppel támogatott tervezés) – valamint felhőalapú technológiákat.

A projekt előrehaladtával az építész konzultál az ügyfelekkel, vállalkozókkal, mérnökökkel és más kulcsfontosságú tagokkal annak biztosítása érdekében, hogy az mivel a fűtés, szellőzés és légkondicionálás (HVAC), valamint a szerkezeti támasztékokat megfelelően építik be tervezett szerkezeteikbe. Ez magában foglalhatja a tervezésük módosítását is a projekt életciklusa során.

Építész fizetés

Az építész fizetése az iskolai végzettségtől, tapasztalattól és készségektől függően változik. 2018-ban az építészek a következőket szerezték:

  • Éves medián fizetés: 79 380 USD (3816 USD/óra)
  • Legjobb 10% éves fizetés: 138 120 USD (66,40 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: 48 020 USD (23,09 USD/óra)

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Minisztériuma, 2017.

Oktatás, képzés és minősítés

Ha akarod legyen építészáltal akkreditált iskolában kell majd szakmai végzettséget szereznie Nemzeti Építészeti Akkreditációs Testület (NAAB). tudsz keressen programot a NAAB honlapján:

  • Academia: Számos főiskolán és egyetemen elvégezheti a következő programok egyikét
    Öt éves Bachelor of Architecture (BArch) program olyan hallgatók számára, akik középiskolából indulnak főiskolára, vagy nem rendelkeznek korábbi építészképzéssel. A kurzusok között szerepel építészettörténet és -elmélet, épülettervezés, különös tekintettel a számítógépes tervezésre és rajzolás (CADD), szerkezetek, építési módszerek, szakmai gyakorlatok, matematika, fizikai tudományok és liberális művészetek.
  • Kétéves Master of Architecture (MArch) program olyan hallgatók számára, akik építészmérnöki vagy kapcsolódó területen szakmai alapképzési diplomával rendelkeznek
  • Három vagy négy éves Master of Architecture program más tudományterületeken végzett hallgatók számára. A mesterképzési kurzusok tartalmazhatnak mérnöki mechanikát, építéstechnológiát, építészeti részletek, építészeti dokumentáció, építészeti grafika és épületinformációk modellezés.
  • Kiképzés: A diplomásoknak hároméves fizetett szakmai gyakorlatot kell teljesíteniük az építész regisztrációs vizsga letétele előtt. A legtöbb friss diplomás építészirodáknál végzett munkával fejezi be képzését a Építészeti élményprogram (AXP). Azok az építészhallgatók, akik még az iskolában teljesítenek gyakorlatot, ennek egy részét a hároméves képzési követelmény felé fordíthatják.
  • Tanúsítvány: Az Egyesült Államokban szakmai engedélyt kell beszereznie attól az államtól vagy településtől, ahol szolgáltatásait kívánja nyújtani. Ahhoz, hogy építészmérnök legyen, először építész szakirányú végzettséget kell szerezni, gyakorlati képzést kell végezni, ill egy szakmai gyakorlat, és átadja az ARE összes részlegét (Építész regisztrációs vizsga). A legtöbb államban továbbképzés szükséges az engedély fenntartásához. Az államkövetelmények a Licencfoglalkozások eszközzel határozhatók meg CareerOneStop.

Építész készségek és kompetenciák

Míg az oktatási és engedélyezési követelmények teljesítése alapvető fontosságú, bizonyos személyes tulajdonságokra is szükség van, amelyek ún puha készségek, hogy építészként sikeres legyen:

  • Kreativitás: Képesnek kell lennie épületek és egyéb építmények terveinek létrehozására.
  • Megjelenítés: Lelki szemmel látnod kell, hogyan fognak kinézni ezek a struktúrák, ha elkészülnek.
  • Verbális kommunikáció: Ez a készség lehetővé teszi, hogy leírja ötleteit ügyfeleinek és kollégáinak.
  • Aktív hallgatás: Amellett, hogy világosan továbbítod az információkat másoknak, meg kell értened, hogy mások mit osztanak meg veled.
  • Problémamegoldás: A problémák elkerülhetetlenül felmerülnek a legtöbb építési projekt során. Képesnek kell lennie gyorsan azonosítani, majd megoldani őket, hogy a projekt előrehaladjon.
  • Kritikus gondolkodás: A jó problémamegoldás megköveteli a lehetséges megoldások értékelésének képességét, mielőtt kiválasztaná a legígéretesebbet.

Követelmények a tényleges álláshirdetésekből, amelyek megtalálhatók: Indeed.com tartalmazza:

  • Erős írásbeli és szóbeli készségek, folyékonyság és nyelvtan
  • Képes a projektek vagy feladatok által megkívánt, a szokásos munkaidőtől és napokon eltérő feladatok ellátására
  • Képes 2D-s és 3D-s tervrajzokat készíteni értekezlet-előadásokhoz
  • Ismernie kell a vonatkozó építési szabályzatot
  • Pozitív hozzáállású csapatjátékos
  • Lehetőség több projekt egyidejű kezelésére

Szerint a Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala2017-ben a foglalkoztatás ezen a területen 2026-ig továbbra is 4%-kal nő, lassabban, mint az összes foglalkozás átlaga. Az építészeti tervekre továbbra is igény lesz otthonok, irodák, iskolák, egészségügyi intézmények és vegyes felhasználású fejlesztések építéséhez. Emellett továbbra is igény lesz fenntartható tervezési ismeretekkel rendelkező építészekre, hogy környezetbarát, erőforrás-hatékony épületeket és építményeket hozzanak létre.

Munkakörnyezet

A legtöbb állás építész- és mérnökirodákban van. Bár ideje nagy részét irodában tölti, arra is számíthat, hogy időnként messzire utazik építkezésekre.

Munkarend

Ha építész lesz, valószínűleg túlóráznia kell (több mint heti 40 órát), legalább alkalmanként, hogy betartsa a határidőket. Az építészek 20 százaléka otthonról dolgozik, ahol rugalmasabb lehet a munkaidő.

Hogyan szerezz munkát

ALKALMAZ

Nézd meg az olyan forrásokat, mint pl Valóban, Karrierista, és Üvegajtó a legfrissebb álláshirdetésekhez. Ezek az oldalak önéletrajzok és motivációs levelek írására vonatkozó tippeket is tartalmaznak, valamint az interjúk leszállásának és elsajátításának technikáit.

építészA, a Houzz és az iHireConstruction népszerű álláshirdetések az iparágban. Ezenkívül a nagy építészeti és mérnöki cégek álláshirdetéseket adnak.

HÁLÓZAT

Csatlakozzon egy szervezethez, hogy megismerje az építész karrierjét, és találkozzon más szakemberekkel az iparágban:

  • American Institute of Architects
  • Országos Építészeti Akkreditáló Testület
  • Építészeti Nyilvántartó Testületek Országos Tanácsa

A konferenciákon és egyéb rendezvényeken való részvétel olyan hálózatépítési lehetőségeket is kínál, amelyek munkához vezethetnek.

Hasonló munkák összehasonlítása

Az építész karrier iránt érdeklődőknek érdemes lehet ilyen hasonló munkákat is megfontolni az éves medián jövedelmükkel együtt:

  • Építészeti és mérnöki vezető: $140,760
  • Építőmérnök: $86.640
  • építési és építési felügyelő: $59,700
  • Fogalmazó: $55,550
  • Ipari formatervező: $66,590

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2017.

Hogyan köszönjünk meg kecsesen az embereknek, és mikor tegyük

A Dreamworker egy életre szóló tapasztalattal rendelkezik a különféle típusú kapcsolatok sikeres kezelésében.Úgy tűnik, hogy „köszönöm” mondás valakinek, hogy kifejezze az elismerését, egyszerű dolognak tűnik, de az igazság az, hogy sokan ezt gyak...

Határok és létrehozásuk: az összefonódás, a társfüggőség, a traumakötvények és egyebek kezelése

A kis sámán spirituális edző és a B csoportba tartozó személyiségzavarok specialistája, népszerű YouTube-műsorral és világszerte ügyfelekkel.A határok az, ahogyan megtanítunk másokat tisztelni minket, és hogyan tiszteljük magunkat. A határok másik...

A harag kezelése – Tanuld meg uralkodni rajta, mielőtt irányítana téged

Annyira mérges voltam, hogy éreztem, amint egy tűzló vágtat a mellkasomban. Úgy éreztem, meg akarom ütni a férfit a nagyképű feleségével együtt. Az arcom felforrósodott, és a végtagjaim, valamint a szám remegni kezdtek. Nem tudtam, hogyan reagálja...