Hüllőtenyésztő munkaköri leírás: Fizetés, készségek és egyebek

A hüllőtenyésztők számos hüllőfajt állítanak elő és értékesítenek, beleértve a teknősöket, kígyókat és gyíkokat, kisállat- vagy kereskedelmi piacokon. Dönthetnek úgy, hogy egyetlen érdekes fajra specializálódnak, vagy több fajt tenyésztenek. A népszerű szakterületek közé tartoznak a teknősök és teknősök, a kígyók és a gyíkok.

Sok tenyésztő még jobban leszűkíti a fókuszát azáltal, hogy szakértővé válik a választott fajon belül egy adott fajta előállításában. Például egy kaméleontenyésztő dönthet úgy, hogy fátyolos kaméleonok, párduckaméleonok vagy Jackson-kaméleonok előállítására specializálódik.

A hüllőtenyésztők kisállat-tenyésztést vagy nemzeti kereskedelmi szintű tenyésztést folytathatnak. Egyes tenyésztők weboldalakat használnak arra, hogy nagy közönség előtt reklámozzák állataikat, és országhatárokon átnyúló szállítást kínálnak. Állatokat is értékesíthetnek múzeumoknak, állatkerteknek és állatparkoknak.

A hüllőtenyésztő kötelezettségei és felelősségei

A hüllőtenyésztők közös feladatai a következők:

  • Élőhelyek tisztítása, karbantartása
  • Élelmiszer biztosítása
  • Monitoring állati viselkedés
  • Kiegészítők vagy gyógyszerek beadása
  • Kisebb sérülések kezelése
  • Részletes egészségügyi és tenyésztési nyilvántartások vezetése

A tojásrakó fajok esetében a tenyésztők inkubátorban keltethetik ki a tojásokat, és szorosan figyelemmel kísérhetik a fiatal hüllőket, amint kikelnek.

A hüllőtenyésztőknek ismerniük kell az általuk tenyésztett fajok sajátos igényeit, például az ideális hőmérsékletet és páratartalmat, táplálkozási szükségletek, és a megfelelő tartási technikák. A genetika alapos ismerete különösen hasznosnak bizonyulhat, ha a tenyésztő bizonyos kívánatos színvariációkat szeretne előállítani.

A tenyésztőknek képesnek kell lenniük arra is, hogy különbséget tegyenek a fiatal hím és nőstény állatok között, hogy a kívánt nemet biztosíthassák vásárlóiknak. A vásárlók ezután kiválaszthatják a nemet, ami különösen fontos, ha saját hüllőket akarnak tenyészteni, amikor elérik a felnőttkort.

A hüllőtenyésztőknek a tenyésztési tevékenységüket a bármely alkalmazható állapot vagy helyi előírásokat, és ezek a szabályok helyenként eltérőek lehetnek. Egyes államok teljesen korlátozzák bizonyos hüllőfajok tenyésztését vagy birtoklását, vagy különleges engedélyeket kérhetnek, mielőtt bármilyen tenyésztést engedélyeznének. Mielőtt hüllőtenyésztő vállalkozásba kezdene, vizsgálja meg az Ön területén érvényes szabályokat.

Hüllőtenyésztő fizetése

A hüllőtenyésztők teljes éves kompenzációja a faj ritkaságától függően nagymértékben változhat termelnek, az almonként megtermelt utódok számát és az egyes túlélők kiskereskedelmi értékét utódok. A hüllőket több száz vagy akár több ezer dollárért is el lehet adni, ha nem gyakoriak vagy nagyra becsülik őket. A ritka testszínváltozatú állatokat különösen keresik a gyűjtők és tenyésztők.

Éves bevételük kiszámításakor a hüllőtenyésztőknek figyelembe kell venniük az üzleti tevékenység költségeit, különösen a tenyészállomány és a megfelelő élőhelyek fenntartásának költségeit. A hüllőtenyésztők jelentős összegeket költhetnek olyan tárgyakra, mint például UV-fények, fűtött sziklák, párásítók, terráriumok, világítás, táplálék, táplálékkiegészítők és állatorvosi ellátás.

Sok részmunkaidős vagy hobbitenyésztő hüllőtenyésztő teljes munkaidőben dolgozik egy másik területen, miközben jövedelmét a hüllők eladásából származó nyereséggel egészíti ki.

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala (BLS) nem ad külön osztályozást a hüllőtenyésztők számára, bár a BLS biztosít egyet az állattenyésztők számára. 2017-ben az állattenyésztők a következőket szerezték:

  • Éves medián fizetés: 37 560 USD (18,06 USD/óra)
  • Legfelső 10% éves fizetés: 69 130 USD (33,24 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: 25 590 USD (12,30 USD/óra)

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2017

Oktatás, képzés és minősítés

Bár nincs szükség hivatalos oktatásra, a legtöbb sikeres hüllőtenyésztő jól ismeri a hüllők gondozásának és tenyésztésének minden vonatkozását. További végzettség és tapasztalat szintén hasznos:

  • Fokozatok: Sok hüllőtenyésztő rendelkezik végzettséggel olyan területen, mint pl állattudomány, állatok szaporodása vagy biológia.
  • Tanfolyam: Az általános kurzusok magukban foglalják az anatómiát, a fiziológiát, a reprodukciót, a genetikát, a táplálkozást és a viselkedést.
  • Tapasztalat: Egyes hüllőtenyésztők gyakorlati tapasztalataik révén tanulnak az általuk házi kedvencként tartott állatokról. Mások, például szakmai herpetológusok vagy állatkutatók, hüllőket tenyésztenek akár hobbiból, akár kutatási projektjeik részeként.

Hüllőtenyésztői készségek és kompetenciák

Bár önállóan fog dolgozni, továbbra is jó interperszonális készségekre van szüksége ahhoz, hogy az ügyfelekkel, állatorvosokkal és beszállítókkal foglalkozzon. Ahhoz, hogy sikeres legyél, a következőkre is szükséged lesz:

  • Becsületes: Legyen őszinte az ügyfelekkel a hüllőjükről, például annak egészségéről, fajtájáról és neméről.
  • Tiszteletteljes: Őszinte tisztelet az állatok iránt.
  • Figyelmes: A fajtára vagy fajra jellemző betegségek és állapotok felismerése és felmérése.
  • Kedves: Óvatosan kezelje a kis hüllőket, hogy elkerülje az ijedtséget és a sérüléseket.

A hüllők házi kedvencként való népszerűsége az utóbbi időben nőtt, és ez a tendencia a belátható jövőben is folytatódni fog. A hüllők piaca folyamatosan erősödött, a gyűjtők és a tenyésztők a gazdasági visszaesések ellenére is hajlandóak kiváló dollárt költeni minőségi példányokért.

Azoknak a tenyésztőknek, akik időt szánnak arra, hogy jó hírnevet szerezzenek a minőségi hüllők tenyésztésével kapcsolatban, továbbra is keresniük kell állataikat kedvtelésből tartott állatok és helyettesítő tenyészállatok iránt.

Ha érdekli saját hüllőtenyésztő vállalkozásának elindítása, meg kell határoznia a tenyésztendő faj típusát, a szükséges felszerelést, a szükséges állami engedélyeket és a költségeket.

Munkakörnyezet

A tenyésztők elsősorban otthonról vagy tenyésztési létesítményben dolgoznak.

Munkarend

A hüllőtenyésztők rugalmas munkaidőben dolgoznak, miközben folyamatosan gondoskodnak hüllők jólétéről. Az órák a hüllők igényeitől függően éjszakákat és hétvégéket is tartalmazhatnak.

Hogyan szerezz munkát

ALKALMAZ

Ha hüllőkkel foglalkozó karriert keresel, érdemes lehet népszerű álláshelyeket keresni Valóban és Üvegajtó. Ezek az oldalak tippeket is adnak az önéletrajzok és motivációs levélíráshoz, valamint az interjú elsajátításának technikáit.

HÁLÓZAT

Keressen olyan hálózati lehetőségeket, amelyek foglalkoztatáshoz vezethetnek. A források közé tartozik Hüllő Magazin és a Nemzeti hüllők és kétéltűek tanácsadó testülete (NRAA), amely a szervezetek, klubok és társaságok országos listáját tartalmazza.

Hasonló munkák összehasonlítása

Ha szeretne egzotikus állatokkal, például hüllőkkel foglalkozni, érdemes lehet ezeket a munkákat is megfontolni, éves átlagfizetésükkel együtt:

  • Állattenyésztő: $37.560
  • Hüllőtenyésztő: $38,436
  • Madártenyésztő: $35,554
  • Állatorvos technológus és technikus: $33,400
  • Állatgondozó: $30,971

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2017; Payscale.com; SalaryExpert.com

Válasszon, címezzen és írjon alá üzleti karácsonyi képeslapokat

Ha üzletet küld Karácsony kártyákat az ügyfeleknek és az ügyfeleknek? Igen. A karácsonyi képeslapok nemcsak hagyománynak számítanak, hanem az üzleti karácsonyi üdvözlőlapok küldésével tudatja ügyfelével, hogy fontos az Ön számára. És ez fontos a...

Olvass tovább

Ismerje meg, hogyan lehet állatviselkedési szakember

Az állatok viselkedéskutatói, más néven etológusok, sokféle területen dolgozhatnak, például mint állatképzés, tudományos kutatás, oktatás, kiadás és reklámozás. Állatviselkedési feladatok Az állatviselkedés-kutatók az állatok viselkedéstudomány...

Hogyan tegyük működőképessé a stratégiai tervezés megvalósítását

Egy korábbi, népszerű cikkben te stratégiai tervezési keretet kaptak, minták és példák a szervezet létrehozásához küldetés nyilatkozat, jövőkép, értékek és célok. Szeretne többet megtudni a stratégiai tervezés végrehajtásáról most, hogy megvan lé...