Kozmetikus munkakör leírása: Fizetés, készségek és egyebek

A kozmetikusok személyi ápolási szolgáltatásokat nyújtanak, amelyek magukban foglalják az emberek hajának, bőrének és körmének ápolását. Szépségápolási szakemberek a kozmetikai iparban foglalkoztatottak közé tartoznak fodrászok, borbélyok és esztétikusok, más néven bőrápoló szakemberek.

2018-ban több mint 766 100 ember dolgozott kozmetikusi pályán.

Kozmetológiai feladatok és felelősségek

A fodrászok, borbélyok és esztétikusok sok kapcsolódó feladatai ugyanazok, de néhányuk a szakmájukra jellemző. Összességében a legtöbb a következőket tartalmazza:

  • Samponozza, vágja, formázza, színezze, göndörítse vagy egyenesítse ki a hajat.
  • Tájékoztatást nyújtson az ügyfeleknek arról, hogy a haj szerkezete, állapota, színe és arcszíne alapján milyen stílusok és színek a legmegfelelőbbek számukra.
  • Borotválkozzon szakállal és végezzen arckezeléseket.
  • Használjon kozmetikumokat egy színészé vagy az előadó megjelenése.
  • Kezelje az emberek bőrét, értékelje a bőr állapotát és alkalmazza a kezeléseket az alternatívák megbeszélése után.

Egyes államok lehetővé teszik a borbélyok számára, hogy színt vigyenek fel, szőkítsenek és vegyszereket használjanak a haj kiegyenesítésére vagy göndörítésére.

Kozmetikus fizetés

Ezeknek a szakmáknak némileg eltérő a fizetési küszöbe.

Fodrászok és kozmetikusok:

  • Éves medián fizetés: 24 731 USD (11,89 USD/óra)
  • Legjobb 10% éves fizetés: Több mint 50 107 USD (24,09 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: Kevesebb, mint 18 158 USD (8,65 USD/óra)

Borbélyok:

  • Éves medián fizetés: 27 955 USD (13,44 USD/óra)
  • Legfelső 10% éves fizetés: Több mint 52 603 USD (25,29 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: Kevesebb, mint 19 281 USD (9,27 USD/óra)

Esztétikusok:

  • Éves medián fizetés: 31 304 USD (15,05 USD/óra)
  • Legfelső 10% éves fizetés: Több mint 59 800 USD (28,75 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: Kevesebb, mint 19 323 USD (9,29 USD/óra)

Oktatás, képzés és minősítés

A képzési és oktatási követelmények a kozmetikai szakterülettől és az állami szabályozástól függően változhatnak.

  • Oktatás: Egyes pozíciók betöltéséhez középiskolai végzettség szükséges.
  • Kiképzés: Ahhoz, hogy fodrász lehessen, legalább kilenc hónapig államilag jóváhagyott fodrász vagy kozmetológiai képzést kell végeznie. A borbélyoknak egy fodrászképzési programon is részt kell venniük. A sminkes általában több hónaptól egy évig tartó kozmetikai iskolába jár. Az esztétikusoknak egy kétéves képzési programot kell elvégezniük, amelyet az az állam hagyott jóvá, amelyben dolgozni szeretnének.
  • Licenc: Az Egyesült Államok minden állama megköveteli, hogy a fodrászok engedéllyel rendelkezzenek. A borbélyoknak államilag kiadott engedélyeket is meg kell szerezniük. Egyes államokban a kozmetikai iskola elvégzése után fodrászengedélyt szerezhet, más államokban azonban speciális fodrászképzést kell szereznie. Egyes államok egyesítik a fodrászat és a kozmetológiai engedélyeket. A sminkesekre vonatkozó engedélyezési követelmények államonként jelentősen eltérhetnek, de legtöbbjük megköveteli, hogy az esztétikusok is rendelkezzenek engedéllyel.

Kozmetológiai készségek és kompetenciák

A tippek a kiváló ügyfélszolgálaton és az ügyfelekkel és ügyfelekkel való kapcsolat kialakításán múlhatnak. Bizonyos tulajdonságok birtoklása segíthet ebben.

  • Emberi ügyesség: Felbecsülhetetlen értékű lehet az a képesség, hogy jól kommunikálj másokkal, és hogy még nehéz körülmények között is kellemes és barátságos légy.
  • Gondolkodj kreatívan: Fontos lehet a kreativitás és az új trendekhez való alkalmazkodási hajlandóság.
  • Légy jó hallgató: Az emberek szeretnek magukról beszélni, ha van idejük, például amikor mozdulatlanul ülnek, miközben te vigyázol rájuk. Szükséges lesz megfelelő visszajelzést adni.
  • Fizikai állóképesség: Sok időt fog a lábadon tölteni.
  • Tisztaság: Ez nem csak a munkahelyét jelenti. A személyes tisztaság is nagyon fontos. Ne feledd, te vagy a saját munkád példája.

Amíg vannak emberek, az emberek a legjobban akarnak majd kinézni. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala arra számít, hogy 2018 és 2028 között a kozmetikus pályákon a foglalkoztatás az összes foglalkozás átlagánál gyorsabban, mintegy 8%-kal nő.

Munkakörnyezet

A munkaadók között fodrászszalonok, körömszalonok, fodrászüzletek, gyógyfürdők és üdülőhelyek találhatók. A környezet általában kellemes, hogy vonzza az ügyfeleket és jól érezze magát. De ezek a pozíciók gyakran megkövetelik a különféle vegyi anyagokkal és néha felszerelésekkel való interakciót, ezért fontos lehet a védőkesztyű és a védőruházat.

Munkarend

A fodrászok és kozmetikusok körülbelül 44%-a, valamint a borbélyok 75%-a önálló vállalkozó, ami általában azt jelenti, hogy sok órát dolgoznak, saját szalonjaikat, üzleteiket és vállalkozásaikat népszerűsítve.

Ezeken a területeken az alkalmazottak gyakran teljes munkaidőben dolgoznak, de vannak részmunkaidős állások is. Az esti és hétvégi munka nem ritka, sőt ezekben a szakmákban jellemzően ezek a legforgalmasabb időszakok.

Hasonló munkák összehasonlítása

A kozmetológia a készségek széles skáláját fedi le. Néhány egyéb gyakori karrier:

  • Manikűrös/pedikűrös: $24,330
  • Esztétikus: $34,090
  • Szakoktató tanár/kozmetológus: $52,600

Lopd el a műsort ezekkel a mesés esküvői beszédidézetekkel

A tömeg előtt bármilyen alkalomra való felszólaláshoz egy kis előkészületre van szükség, nem is beszélve a pár új közös életének legfontosabb napjáról. És a pirítós adása kis krumplinak tűnhet aznapi tennivalók között – de mégsem akarod elrontani...

Olvass tovább

Klasszikus idézetek Mitch Hedberg komikustól

Amerikai stand-up komikus Mitch Hedberg furcsa megfigyeléseiről és a gyors, egysoros hajók szárazon történő szállításáról volt ismert, ami miatt a közönség igyekezett lépést tartani vele. Barátai azt állítják, ő volt az legviccesebb ember a világ...

Olvass tovább

James Patterson könyvlistája évenként

James Patterson író minden évben több könyvet ad ki, amelyek könnyen olvasható és szórakoztató lapforgatókkal nyűgözik le rajongóit. Sok könyvét kevésbé ismert szerzőkkel közösen írták, így többet írhat, mint egy ember egyedül. Kíváncsi vagy, hog...