Pénzügyi tanácsadó munkaköri leírás: Fizetés, készségek és egyebek

A pénzügyi tanácsadók segítenek az ügyfeleknek rövid és hosszú távú pénzügyi céljaik megtervezésében, beleértve a lakásvásárlást, a gyermekeik oktatásának kifizetését és a nyugdíjba vonulást. Befektetési, adózási és biztosítási tanácsokat is nyújthatnak.

A pénzügyi tanácsadók idejük nagy részét a befektetési lehetőségek kutatásával és elemzésével töltik, valamint az ügyfelekkel és potenciális ügyfelekkel való találkozással, hogy áttekintsék a befektetési stratégiákat.

A pénzügyi tanácsadó feladatai és felelősségei

A pénzügyi tanácsadó tipikus munkaköri feladatai a következők:

  • Piackutatás
  • Ügyfelek toborzása és megkeresése
  • Felméri az ügyfelek igényeit és céljait
  • Stratégiák ajánlása
  • Stratégiák végrehajtása
  • Fiókok figyelése
  • Azonosítson új lehetőségeket
  • Kövesse az Értékpapír- és Tőzsdefelügyeleti szabályzatot

A pénzügyi tanácsadók az ügyfelek pénzügyi helyzetének felmérésével és ajánlásokkal segítik az egyéneket befektetési stratégiájuk kialakításában. A tanácsadók gyakran stratégiákat hajtanak végre az ügyfelek számára. Az ügyfelek igényei változatosak lehetnek, beleértve a rövid és hosszú távú célokat is, és a tanácsadóknak olyan stratégiát kell bemutatniuk, amely minden igényt kielégít. Előfordulhat például, hogy egy ügyfél nyugdíjalapot szeretne építeni amellett, hogy megtakarítja a gyermekek főiskolai költségeit, amelyek csak néhány év múlva jelentkezhetnek.

Ahhoz, hogy sikeresek lehessenek, a pénzügyi tanácsadóknak mélyen ismerniük kell a befektetési piacokat, és ismerniük kell a legjobb részvényeket, kötvényeket vagy alapokat.

Az új ügyfelek toborzása is a munka nagy részét képezi, különösen az induláskor. A pénzügyi tanácsadók ezt hagyományos reklámozással, levelezéssel vagy hideghívással érik el. Szemináriumokat tarthatnak a pénzügyi tervezésről, vagy felszólalhatnak mások által tartott szemináriumokon. Ahogy a pénzügyi tanácsadók ügyfélbázist építenek, többet tehetnek üzletük fejlesztéséért szájról szájra, feltételezve, hogy jelenlegi ügyfeleik elégedettek a kapott befektetési tanácsokkal.

Pénzügyi tanácsadók fizetése

A független pénzügyi tanácsadók általában úgy keresnek pénzt, hogy az ügyfelek eszközeinek értékén alapuló díjat számítanak fel. A cégeknél dolgozó pénzügyi tanácsadók gyakran fizetést és prémiumot kapnak.

  • Éves medián fizetés: $89,330
  • Legfelső 10% éves fizetés: $208,000
  • Alsó 10% éves fizetés: $44,100

Ezek a fizetési adatok nem tartalmaznak potenciális bónuszokat.

Oktatás, képzés és minősítés

Nincs szükség speciális tanulmányi területre a pénzügyi tanácsadóknak ahhoz, hogy elkezdhessék az üzletet, de a szakmai fejlődés és előmenetel gyakran a megfelelő minősítéseken és az alapképzésen múlik.

  • Oktatás: A pénzügyi tanácsadóknak legalább a főiskolai diplomaés pénzügyek, közgazdaságtan, és általában a könyvelés jelenti a legjobb utat a területen való elinduláshoz. Mesterdiplomát szerezni üzleti adminisztráció vagy a pénzügyi mesterképzés segít az előrelépésben vagy a marketingben és az ügyfelek toborzásában.
  • Tanúsítványok: Mindenkinek, aki pénzügyi termékeket, például részvényeket, kötvényeket és biztosítási kötvényeket ad el, engedélyre van szüksége ehhez. Az ügyfeleik befektetéseit kezelő pénzügyi tanácsadóknak regisztrálniuk kell az államnál vagy a SEC-nél, attól függően, hogy mekkora cégnek dolgoznak. Sok pénzügyi tanácsadó megszerezte a Certified Financial Planner minősítést Okleveles pénzügyi tervező (CFP) testület. Ehhez le kell tenni egy vizsgát, miután először megszerezte az alapképzést, és három év pénzügyi tervezési tapasztalatot szerzett.

Pénzügyi tanácsadói készségek és kompetenciák

A pénzügyi tanácsadóknak szakértői ismeretekre van szükségük a piaci teljesítményről és a befektetési stratégiákról, de ezek jó emberismeretekkel is rendelkeznie kell, mivel az ügyfelek toborzása és a tanácsadás nagy részét képezi munka. Íme néhány értékes készség, amellyel a pénzügyi tanácsadóknak rendelkezniük kell:

  • Analitikus gondolkodás: A munka nagy része az adatok nyomon követését és a különböző részvények, kötvények és alapok jövőbeli teljesítményének előrejelzését foglalja magában. A pénzügyi tanácsadóknak tudniuk kell ezt alkalmazni kritikus gondolkodás ügyfeleik igényeihez. Ezen igények felmérése magában foglalja annak elemzését is, hogy az ügyfelek hol tartanak, hol szeretnének lenni, és mennyi idejük van, hogy odaérjenek.
  • Kommunikáció: Az ügyfelekkel és a leendő ügyfelekkel való személyes munka a munka nagy részét képezi. Ide tartozik a jó is hallgat készségeket, hiszen létfontosságú, hogy a pénzügyi tanácsadók alaposan megértsék ügyfeleik céljait. A nyilvános beszéd akkor is szerepet játszik, ha a pénzügyi tanácsadók szemináriumokon vagy workshopokon vesznek részt, hogy új ügyfeleket vonzanak be.
  • Számítógépes ismeretek: A piaci adatok nyomon követésére több számítógépes program is rendelkezésre áll, és a pénzügyi tanácsadóknak ezek bármelyikével vagy mindegyikével hatékonynak kell lenniük. A munkavégzéshez fontos a táblázatkezelő szoftverek (például a Microsoft Excel) kezelésében való jártasság.
  • Értékesítés: Az ügyfeleknek meg kell győződniük arról, hogy bármilyen tanácsot kapnak pénzügyi tanácsadójuktól, az a legjobb stratégia a pénzükért. A pénzügyi tanácsadó felelőssége, hogy meg tudja mutatni az ügyfeleknek, hogy az általuk adott tanács miért a legjobb lépés.

Az előrejelzések szerint a pénzügyi tanácsadók foglalkoztatása 2029-ig körülbelül 4%-os lesz. ami átlagosan minden munkahely növekedési üteméhez hasonló. A várható növekedés nagyrészt a személyes nyugdíjszámlák növekedésének és a hagyományos nyugdíjpénztárak csökkenésének köszönhető.

Munkakörnyezet

A munka jó részét az irodában töltik, íróasztalról elemezve az adatokat. A pénzügyi tanácsadóknak találkozniuk kell az ügyfelekkel és a leendő ügyfelekkel is, és ezekre a találkozókra az irodában vagy az ügyfelek otthonában kerülhet sor. A szemináriumok vagy workshopok utazást igényelhetnek.

Munkarend

A pénzügyi tanácsadók többnyire normál munkaidőben dolgoznak, de bizonyos éjszakákra és hétvégékre is szükség lesz az ügyfelek menetrendjének figyelembevételéhez. Szemináriumokat és workshopokat általában esténként vagy hétvégén is tartanak.

Hogyan szerezz munkát

TANULMÁNY

Az üzleti, pénzügyi vagy akár jogi végzettség a leggyakoribb.

TAPASZTALAT

A pénzügyi tanácsadók általában egy évet vagy többet töltenek egy tapasztaltabb tanácsadó mellett.

TANÚSÍTVÁNY

A CFP bizonyítványt három év munka után lehet megszerezni, így piacképesebb a pénzügyi tanácsadó.

Hasonló munkák összehasonlítása

A pénzügyi tanácsadói munka iránt érdeklődőket az alábbi szakmák valamelyike ​​is érdekelheti. Tartalmazza az éves átlagos fizetéseket:

  • Költségvetési elemző: $78,970
  • Pénzügyi elemző: $83,660
  • Pénzügyi vezető: $134,180

Biblia alapelvei a kritika kezelésére

Ron egy gyülekezet alapító lelkésze Harrisburgban (PA). A coloradói Denveri Szemináriumban végzett."A botok és a kövek összetörhetik a csontjaimat, de a szavak soha nem bántanak."Mondtál már ilyet? biztosan van. Gyerekkoromban megtanítottak erre a...

Olvass tovább

Egy Mérleg férfi megértése és randevúzása

Ez az asztrológiai randevúzási cikk a Mérleg férfiakkal való randevúzással foglalkozik, ezért tartsa ezt szem előtt, miközben olvassa! Na most akkor. Ha úgy gondolja, hogy a Mérleg férfiak eredendően tökéletesek, mert természetüknél fogva az egyen...

Vissza kell állítani a leánykori nevét válás vagy különválás után?

Justine 20 évig volt házas, és azon megy keresztül, hogy a nevét visszacserélje leánykori nevére.A válás és az ex vezetéknevének megtartása olyan érzést kelthet benned, mint egykori éned árnyéka.Vissza kell térnie a leánykori név használatához, mi...