Légierő tiszti állása: 13BX légiharcmenedzser

An Légierő Az Air Battle Manager nagyon fontos szerepet tölt be a szolgálatban, a légierő szerint stratégiát, tapasztalatot, valamint repülőgép- és fegyverismeretet használ a "légicsata kimenetelének ellenőrzésére".

Ez egy megterhelő munka, amely megköveteli, hogy az egyén képes legyen megőrizni a nyugalmát a stresszes helyzetekben, miközben magabiztosan és határozottan cselekszik.

Ez a munka három kódra oszlik:

  • AFSC 13B4, személyzet
  • AFSC 13B3, minősített
  • AFSC 13B1, Bejegyzés

Szakterületi összefoglaló

Ez a szakterület a következő elsődleges feladatokat foglalja magában:

  • Ellátja és irányítja a légi harckezelő (ABM) műveleti funkcióit és tevékenységeit
  • A kijelölt erők hatásszabályozása
  • Tervezi, szervezi és irányítja a műveleteket, beleértve a légtérkezelést, irányítja a légvédelmet végző repülőgépeket és taktikai küldetések, koalíciós integráció, érzékelőrendszer-menedzsment, műveletirányítási tevékenységek és adatkapcsolat tevékenységek
  • Felügyeli a küldetést legénység tevékenységek, valamint az ágazati és regionális műveleti irányító központok.
  • Személyzeti felügyeletet és műszaki tanácsadást nyújt
  • Támogatja a tervezési, programozási és költségvetési folyamatot vezetés és irányítás (C2) és csatavezetés funkciók (kapcsolódó DoD foglalkozási csoport: 2G)

További felelősségek

A légiharc irányítójának az előbb említett feladatokon kívül más, a munkaköréhez elengedhetetlen feladatai is vannak.

Például az ABM-nek irányítania kell a személyzetet és irányítania kell a műveleteket. Megfigyelési, harci, jelentési és adatkapcsolat-kezelő rendszereket is kiválasztanak és alkalmaznak annak érdekében, hogy a legénységnek a lehető legjobb esélyt adják a csatatéren való sikerre.

Az ABM-eknek meg kell kapniuk egy direktívát, értelmezniük kell egy konkrét útmutatást, majd olyan eljárásokat kell létrehozniuk, amelyek irányítják a vezérlőket. Az ABM-nek értékelnie kell a kommunikáció, az érzékelők és a kapcsolódó támogatás üzemkész állapotát berendezéseket, mindezt a légi fegyverek irányítását végző műveleti személyzet irányítása mellett felügyelet. És jelentést kell készíteniük a haderő állapotáról, hogy tájékoztassák a parancsnokot az erők felkészültségéről.

Az ABM-ek számos politikák és eljárások tervezésében és fejlesztésében vesznek részt. Ezek az irányelvek létfontosságúak annak biztosításához, hogy a légi személyzet a lehető leghatékonyabb legyen a csatatéren. Az ABM-ek költségvetési inputokat is kidolgoznak, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy rendelkeznek a szükséges erőforrásokkal, és gyakorlatokat terveznek és hajtanak végre annak értékelésére, hogy a legénység mennyire készen áll a működésre. Az ABM emellett operatív eljárásokat és irányítási megállapodásokat dolgoz ki és hajt végre testvérszolgálatokkal, szövetséges erőkkel, sőt polgári hatóságokkal is, hogy minden zökkenőmentesen működjön.

Az ABM-eket is be kell vonni az üzemeltetők képzésébe. ez hivatalos tanterv kidolgozását és képzési tervek kidolgozását jelenti a missziós igények kielégítésére. Ezenkívül teljesítményszabványokat és eljárásokat kell megállapítaniuk a működés javítására.

Az ABM-ek a harckezelési architektúrába is bekerülnek, ami technikai követelmények és felszerelés írását jelenti specifikációk, valamint olyan dolgok elemzése, mint a földi egységek optimális elhelyezése és a levegőben lévő egységek elhelyezése eszközök. Az ABM-nek ezután össze kell gyűjtenie az összes összegyűjtött adatot, és fel kell használnia a működési hatékonyság javítására.

Speciális képesítések

Az alábbi ismeretek kötelezőek az AFSC (Air Force Specialty Code) megjelöléséhez:

  • 13B3X. Szervezet, küldetés és a műveletek alkalmazásának elvei; irányelvek, eljárások és technikák a légi és földi C2 rendszerek, a helyszín vagy a műveleti felszerelések kezelésére és működtetésére, valamint a fegyverek és rendszerek alkalmazására vonatkozó műveleti politikák; stratégiai, színházi és taktikai C2 (parancsnoki és irányítási) és kommunikációs rendszerek; a kézi és automatizált C2 rendszerek korlátai és képességei; C2 jelentéskészítés; szándékos és készenléti tervezés; a radar és az elektronikus támadás és az elektronikus védelem elvei; a North American Aerospace Defense (NORAD) légvédelmi szervezete és a Theatre Air Control Systems.
  • 13B3B/C/D/K/L/U. Fegyvervezérlés, légtér- és adatkapcsolat-kezelés, küldetés-legénység-parancsnoki funkciók vagy légi harckezelő platformok C2-műveleti támogatása; légi fenyegetés elemzése; légi fegyverrendszerek kiosztása, elosztása és elhelyezése; légiirányítási eljárások, taktika és technikák; radar-, rádió- és adatkapcsolati képességek; repülőgép teljesítményjellemzői és fegyverzete; rádiós és telefonos eljárások és frazeológia; meteorológia; elektronikus harci műveletek és technikák; érzékelőrendszer-kezelés, korlátozások és műveletek; harci taktika és haderők irányítása; működési eljárások és kapcsolat a légi, szárazföldi és tengeri erők között, valamint kombinált erőforrásaik hatékony felhasználása; megfigyelési és adatkezelési tevékenységek; felügyeleti helyzetelemzés; légi helyzettel és taktikai fenyegetéssel kapcsolatos információk észlelése, nyomon követése, jelentése, megjelenítése és terjesztése; és a vezetés, az irányítás, a kommunikáció, a számítógépek és az intelligencia (C4I) kezelése, interoperabilitása és integrációja.

Oktatás. A pályázóknak rendelkezniük kell egy műszaki tudományterületen végzett egyetemi akadémiai specializációval, adminisztrációs és menedzsment tanfolyamokkal.

Kiképzés. Az alábbi képzés kötelező:

  1. Az AFSC 13B1X odaítéléséhez, befejezése Légierő Egyetemi ABM képzés (UAT)
  2. Az AFSC 13B3X odaítéléséhez az átmenet és az operatív képzés elvégzése a rendszer utótagjának specifikus repülőgépén

Tapasztalat. Az AFSC odaítéléséhez a következők kötelezőek:

13B3B/C/D/K/L/U. Minimum 12 hónap fegyveres beosztásban vagy légtérfigyelő beosztásban szerzett tapasztalat és harci, ill. küldetésre kész, beleértve a beosztott C2 műveleteinek és kapcsolódó tevékenységeinek szervezésében, irányításában és irányításában szerzett tapasztalatot rendszerek.

Egyéb. A pályázóknak rendelkezniük kell az AFI 48-123, Orvosi vizsgálat és szabványok szerinti III. repülési osztályú fizikai képesítéssel. Ezenkívül a 13B1U minősítéshez a jelöltnek előzetes 13B3B/K/L képesítéssel kell rendelkeznie.

Specialty Shredouts

B—AWACS
C – Légvédelem
D – Mobil légvezérlés
K—JSTARS
L—ABCCC
U—ALO.

Hogyan fejlessze hangját TV-hez vagy rádióhoz

Emberek, akik dolgoznak műsorszórás fejleszteni akarják hangjukat a tévében vagy a rádióban, hogy professzionálisan szóljanak, amikor mikrofonba beszélnek. Évtizedekkel ezelőtt egyszerű volt megtalálni a sugárzott hangját; A férfiak a lehető legm...

Olvass tovább

Álláselőléptetési levél példa

Amikor egy alkalmazott előléptetést kap, azt általában egy álláshirdetési levélben jelentik be. Ez egy formális kommunikáció a vállalat és az előléptetett munkavállaló között, röviden elismerve az új szerepkört, és felvázolja annak helyét a jelen...

Művészeti Múzeum kurátori technikusa Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

A kurátori technikus teljes vagy részmunkaidőben dolgozik a múzeum a művészeti gyűjtemény gondozása és a kurátori osztály segítése a kiállítások felállításában és eltávolításában. Igény szerint számos területen segítenek, beleértve a tárgyak azo...