A légierő besorozott állása AFSC 3D1X1 (kliens rendszerek)

A 3D1X1, Client Systems AFSC-t hivatalosan 2009. november 1-jén hozták létre. Ezt az AFSC-t az AFSC 2E2X1 átalakításával hozták létre. A Client Systems személyzete a légierő számítógépes hálózati specialistája. A Client Systems munkatársai szabványos hang-, adat-, videohálózati és kriptográfiai klienseszközöket telepítenek, tartanak fenn, hibaelhárítást végeznek és javítanak rögzített és telepített környezetekben. Hatékony hibaelhárítás, javítás és rendszerteljesítmény-elemzés révén tartják fenn és működtetik a rendszereket. Ezenkívül kezelik az ügyfél felhasználói fiókokat és a szervezeti ügyféleszköz-fiókokat.

Feladatok

Ügyfélszintű információtechnológiai támogatási funkciókat lát el
Kezeli a hardvert és a szoftvert. Konfigurálást, kezelést és hibaelhárítást végez. Eltávolítja és kicseréli az alkatrészeket és a perifériákat a rendszer működésének helyreállítása érdekében. Szoftver operációs rendszereket és alkalmazásokat telepít és konfigurál. Szolgáltatást nyújt a végfelhasználóknak az információs rendszerek üzemeltetéséhez, helyreállításához és konfigurálásához. Jelenti a biztonsági eseményeket és végrehajtja a javító biztonsági eljárásokat.

Kliens szintű hanghálózati funkciókat lát el. Kezeli a hardvert és a szoftvert
Konfigurációt, kezelést végez, beleértve a hozzáadásokat, áthelyezéseket, változtatásokat és hibaelhárítást. Tervezi, ütemezi és végrehajtja a hangrendszerekhez kapcsolódó telepítési és karbantartási funkciókat. Eltávolítja és kicseréli a telefonműszereket. Jelenti a biztonsági eseményeket és végrehajtja a javító biztonsági eljárásokat.

Kliens szintű személyi vezeték nélküli kommunikációs rendszerek (PWCS) funkciókat lát el
Kezeli a hardvert, a szoftvert és a Controlled Cryptographic Items (CCI) tételeket. Konfigurációkezelést és hibaelhárítást végez. Megtervezi, ütemezi és végrehajtja a PWCS-hez kapcsolódó telepítési és karbantartási funkciókat. Eltávolítja és kicseréli az alkatrészeket és a perifériákat a rendszer működésének helyreállítása érdekében. Jelenti a biztonsági eseményeket és végrehajtja a javító biztonsági eljárásokat. Jelenti a spektrum interferencia eseményeit.

Fenntartó tevékenységeket tervez, szervez és irányít
Munkaszabványokat, módszereket és ellenőrzéseket hoz létre a megelőző, ütemezett és nem tervezett karbantartási műveletekhez. Meghatározza a hibásan működő berendezések javításának mértékét és gazdaságosságát. Biztosítja a műszaki adatok, utasítások és munkaszabványok betartását. Biztonsági szabványokat dolgoz ki és érvényesít. Értelmezi a meghibásodásokat és előírja a korrekciós intézkedéseket. Kiszolgál, vagy irányítja a bázis- vagy irányítási fenntartói programok értékelésére szervezett ellenőrző csoportokat. Kutatási és fejlesztési projekteket irányít vagy hajt végre a hozzárendelt rendszerek számára. Koordinálja és dokumentálja a javításokat. Kezeli, adminisztrálja, ellenőrzi és értékeli a szerződéseket.

Munkaköri képzés

Kezdeti készségképzés (Tech School)
Az AF Műszaki Iskola érettségije 3 készségszintet eredményez (tanonc). A légierő alapkiképzését követően az AFSC pilótái a következő tanfolyam(ok)on vesznek részt:

  • E3ABR3D131 01AA kurzusszám, kliensrendszerekre szakosodott tanfolyam a Keesler AFB-nél, MS - hossza ismeretlen.

Minősítési képzés
A műszaki iskola elvégzése után az egyének állandó szolgálati beosztásukra jelentkeznek, ahol 5 szintű (technikus) továbbképzésen vesznek részt. Ez a képzés a munkahelyi feladat tanúsítás és a levelező tanfolyamra való beiratkozás kombinációja. Karrierfejlesztő tanfolyam (CDC). Miután a légijármű-oktató(k) igazolták, hogy alkalmasak az adott feladattal kapcsolatos összes feladat elvégzésére, és miután elvégezték a CDC-t, beleértve a záró zárt könyves írásbeli vizsgát is, felminősítik az 5-ös készségszintre, és „minősítettnek” minősülnek, hogy munkájukat minimális szinten végezzék. felügyelet.

Haladó edzés
Elérve a rang törzsőrmestertől, a repülősök 7 szintű (mesterember) képzésben vesznek részt. A kézműves különféle felügyeleti és vezetői pozíciókat tölthet be, mint például műszakvezető, NCOIC (Noncommissioned Officer in Charge), repülésfelügyelő és különböző személyzeti pozíciók. A főtörzsőrmesteri fokozatba való előléptetéskor a személyzet átvált AFSC 3D190-re, Kiberműveletek felügyelő. A 3D190 személyzet közvetlen felügyeletet és irányítást biztosít a 3D1X1, 3D1X2, 3D1X3, 3D1X4, 3D1X5 AFSC-ben, 3D1X6, és 3D0X7. A 9-es szint olyan pozíciók betöltésére számíthat, mint a repülésvezető, a felügyelő és a különböző személyzeti NCOIC állások.

Hozzárendelési helyek
Gyakorlatilag bármely légibázis.

Átlagos promóciós idő (szolgálati idő)
Repülőgép (E-2): 6 hónap
Airman First Class (E-3): 16 hónap
Senior Airman (E-4): 3 év
Főtörzsőrmester (E-5): 4,85 év
Műszaki őrmester (E-6): 10,88 év
főtörzsőrmester (E-7): 16,56 év
Főtörzsőrmester (E-8): 20,47 év
főtörzsőrmester (E-9): 23,57 év.

Kívánt ASVAB kompozit Pontszám: E-70.

Biztonsági ellenőrzés Követelmény: Titok.

Erősségi követelmény: G.

Egyéb követelmények

  • Amerikai állampolgárnak kell lennie
  • A középiskola elvégzése kötelező.
  • További üzleti, matematikai, számítástechnikai vagy információs technológiai kurzusok kívánatosak.
  • A+ minősítés kívánatos.
  • Az állami jogosítvány megszerzése kötelező.

Hogyan lehet növelni a podcast bevételt

Ahogy a podcastok népszerűsége folyamatosan növekszik, sokan szeretnének csatlakozni a növekvő mezőnyhöz, abban a reményben, hogy pénzt szerezhetnek tudásukkal vagy szenvedélyükkel. A podcasting széleskörű vonzerőt kínál a megosztani vágyó hobbit...

Olvass tovább

Legjobb munkák és mellékes fellépések introvertáltaknak

Ha introvertált személyiséged van, előfordulhat, hogy ódzkodsz néhány olyan munkától, amely sok időt vagy nyilvános interakciót igényel. Számos munka és mellékkoncert létezik, amelyek tökéletesek az introvertáltak számára, lehetővé téve, hogy ext...

Olvass tovább

7 otthoni üzleti ötlet tizenéveseknek

Eltartottként a tinédzserek gondját viselik, de ha figyelembe vesszük az autó fenntartásának vagy az egyetemi megtakarítások költségeit, akkor felismerjük a munka fontosságát a tizenévesek számára. Kérjük, vegye figyelembe, hogy csak azért, mert...