A tengerészgyalogság munkaköri leírása: Földrajzi hírszerzési szakember

A földrajzi intelligencia különféle eszközökből és forrásokból származó földrajzi adatok gyűjtésével és feldolgozásával vizsgálja az emberi tevékenységet a Föld felszínén. A tengerészgyalogság földrajzi hírszerzési szakértője (MOS-0261) egy belépő szintű pozíció ezen a tudományos tanulmányi területen. A szakma eszközei közé tartozik a térképek, földrajzi információs rendszerek (GIS) információk, távérzékelők és képek létrehozása és tanulmányozása. A tartomány rangja MSgt to Pvt.

MOS 0261 Elvégzett munkaköri feladatok

A földrajzi intelligencia szakemberei különféle berendezésekből és eszközökből gyűjtik, értelmezik és dolgozzák fel a geofizikai adatokat. Pontos földi irányítási felmérési műveleteket hajtanak végre a földfelszín meghatározott pontjain, hogy biztosítsák a drónokhoz és különféle egyéb fegyverszállító rendszerekhez szükséges helymeghatározási adatokat. A katonai hírszerzés funkcionális aspektusaként elemzik a terepet és a vízrajzot.

Ezenkívül katonai térképeket és diagramokat készítenek és frissítenek, és végrehajtanak.

  • Geodéziai felmérések – a földgömb geometriai alakjának mérése,
  • Topográfiai felmérések – a földfelszín alakja és magassága
  • Hidrográfiai felmérések – az óceánok felszínének mérése

A Corp Intelligencia Képzési és Készenléti Kézikönyv tartalmazza a pozíció feladatainak és feladatainak teljes listáját.

Munkaügyi Foglalkozási Törvénykönyvek Osztálya

A Munkaügyi Minisztérium kapcsolódó foglalkozási kódjai a következők:

  • Geodéziai Számítógép 018.167-014
  • Földmérő, Geodéziai 018.167-038
  • Földmérő, tengerészgyalogos 018.167-046
  • Tervező, Térképészeti 018.261-010

A földrajzi hírszerzés szakértői által használt berendezések

A földrajzi intelligencia specialista által használt berendezés magában foglalja a felmérési és térképészeti műszereket mint például a teodolitok, az elektronikus és műholdas helymeghatározó berendezések, valamint a mikroszámítógép-alapú térképezés felszerelés.

A MOS 0261 munkaköri követelményei

Az erre a pozícióra jelentkezőnek legalább 100 EL-pontszámmal kell rendelkeznie. Nagyon kívánatosak az algebra, geometria és trigonometria középiskolai kurzusai. A pozíció az Egyesült Államok állampolgáraira korlátozódik.

Az egyénnek jogosultnak kell lennie szigorúan titkos biztonsági tanúsítvány megszerzésére, és hozzáféréssel kell rendelkeznie az érzékeny, részekre osztott információkhoz, amelyek egy egyetlen hatókörű háttérvizsgálat. Az SSBI-ra való jelentkezést a Földrajzi Intelligencia Alaptanfolyamon való részvétel előtt kell benyújtani Ft. Belvoir a Virginia állambeli Fairfax megyében található.

A jelentkezőknek a Védelmi Térképészeti Iskola Földrajzi Hírszerzési Alaptanfolyamát kell elvégezniük Ft-os áron. Belvoir Virginiában. A képzés magában foglal egy időszakot a National Geospatial-Intelligence Agency campusán, amely a virginiai Springfieldben található. Ez a tanfolyam hét és fél hónapig tart, és a közlegénytől az őrmesterig elérhető.

A tizedesek az ágyús őrmestereken keresztül részt vehetnek a középfokú földrajzi hírszerzési szakos tanfolyamon, amely körülbelül négy hónapig tart. A Delta State University tanfolyami kínálattal is rendelkezik, amelyek tanulási célokat szolgálnak a tanúsítás felé.

Minden tengerészgyalogosnak, aki oldalirányú költözést kér a MOS 0261, USMC és USMCR felé, részt kell vennie a 0261 GySgt vagy annál magasabb szűrési interjún. Az interjú alóli felmentést csak a 02 OccFld Manager vagy a CMC (MM) adhatja meg. Oldalirányú mozgás A tengerészgyalogosoknak általában bármely MOS tizedesnek vagy alacsonyabbnak kell lenniük, bár az őrmesterek is szóba jöhetnek, ha kevesebb mint 12 hónapos besorolással rendelkeznek, és magasan képzettek.

A pályázóknak normál színlátással és normál sztereoszkópikus élességgel kell rendelkezniük.

Kapcsolódó tengerészgyalogság állások

  • Képelemző szakember, 0241
  • Földmérési és térképészeti technikusok, 17-3031
  • Földmérők, 17-1022
  • Térképészek és fotogrammetrikusok, 17-1021

Polgári beosztások a hadseregen kívül

Ez a képzés és tapasztalat felbecsülhetetlen értékű lehet a tengerészgyalogságból való kibocsátás után is. A Központi Hírszerző Ügynökség földrajzi hírszerzési szakterületeket alkalmaz, akárcsak sok polgári vállalkozás.

A fenti információk az MCBUL ​​1200 2. és 3. részéből származnak

A különböző fuvardíjak megértése

A globális gazdaságban a vállalatok sokat nyerhetnek, ha az Egyesült Államokon kívüli cégekkel üzletelnek. Ennek során tudnia kell, mennyi lesz a szállítási költsége. Amikor termékeket küld az egész országba vagy a tengerentúlra, bizonyos dokumen...

Olvass tovább

LLC-t alapíthat Kanadában?

A korlátolt felelősségű társaság (LLC) egy hibrid vállalkozási forma, amely rendelkezik a társaság egyes jellemzőivel, valamint a társasági vagy egyéni vállalkozás jellemzőivel: Az egyéni vagy társas vállalkozásokhoz hasonlóan az LLC is jogi szem...

Olvass tovább

Tények és adatok az e-hulladék újrahasznosításáról

Elektronikai hulladék, ill e-hulladék, minden olyan kiselejtezett termékre vonatkozik, amely akkumulátorral vagy csatlakozóval rendelkezik. A legnagyobb e-hulladék kategóriák a kis- és nagyméretű készülékek, valamint a fűtő/hűtő berendezések.Ha ...