Hadsereg megbízott tiszti állása

Az amerikai hadsereg a tiszteket az Army Competitive Kategóriába (ACC) strukturálta úgy, hogy az ágakat és a kapcsolódó funkcionális területeket a Career Fields nevű személyzeti menedzsment kategóriákba csoportosítja. A Career Fields létrehozásának célja egy kombinált fegyveres műveletekben jártas tiszti testület felépítése a közös területen. és multinacionális környezetben, és teljes körű tapasztalattal rendelkezik azokban a műszaki alkalmazásokban, amelyek támogatják a hadsereg nagyobb rendszerét igények.

Függetlenül attól, hogy egy tisztet melyik karrierterületre jelöltek ki, minden ágazat és funkcionális terület az összes karrier során A mezők a Szervezeti és Felszerelési Táblázatban (TOE) és az Elosztási és juttatások Táblázatában találhatók. (TDA). A Career Field alapú irányítási rendszerben az őrnagyi előléptetést követően a tiszteket irányítják, szakmailag kifejlesztett, beosztott és előléptetett ágazata követelményei szerint ill Funkcionális terület.

Karrier mező kijelölése

A tiszteket közvetlenül a szakképzést követően a vizsgabizottság jelöli ki egy ágra vagy funkcionális területre (FA) a karrierterületen. A rangidős kapitányokat szolgálati évük 8. évében korábban jelölik ki az Army Acquisition Corps-ba (AAC). A Career Field Designation Board (CFDB) feladata, hogy megfeleljen a hadsereg követelményeinek azáltal, hogy tiszteket jelöl ki egy fióktelep vagy FA a négy karrierterület egyikén: műveletek, információs műveletek, intézményi támogatás és működési Támogatás.

A CFDB figyelembe veszi a tiszt preferenciáját, a minősítőt és a vezető minősítőt, a tiszt tapasztalatát és képesítését, valamint a hadsereg követelményeit. A CFDB eredményei megkövetelhetik a tiszt 5–6. szolgálati éve alatt odaítélt FA megváltoztatását.

Karrier területek és funkcionális területek

A Career Field kijelölés (CFD) nem tévesztendő össze a funkcionális terület kijelölésével. A tiszteket 5. és 6. szolgálati évük között választják ki és jelölik ki egy funkcionális területre. Lehet, hogy ezen a szakterületen szolgálnak, vagy nem járnak diplomás polgári iskolába a Career Field kijelölést megelőzően, ami a szolgálati idő 10. vagy 11. évében történik. A tiszt személyes preferenciája a legsúlyosabb tényező a karriermező kijelölése során. A korábbi FA szolgáltatás és az Advanced Civil Schooling azonban szintén hozzájárul a CFD folyamat eredményéhez.

Karrier ágak

A fióktelep a tisztek olyan csoportja, amely a hadsereg egy ágát vagy szolgálatát foglalja magában, amelyben legalább a tiszteket besorolják, besorolják, fejlesztik és előléptetik a vállalati besorolási éveik során. A tisztek egyetlen alapágba lépnek be, és ezt a kirendeltséget viselik, amely később a szolgálat 5. és 6. éve között funkcionális területtel bővül.

A csatlakozási fiók az üzembe helyezéskor tiszteket fogad be; egy nem csatlakozó kirendeltség tapasztalt tiszteket fogad be a csatlakozó kirendeltségekről. A különleges erők kivételével az összes többi ág csatlakozási ág. A különleges erők legalább három éves tapasztalattal rendelkező tiszteket toboroznak. A tisztek az első 8–12 évüket szolgálják, és fejlesztik az ágazatukhoz kapcsolódó vezetői és taktikai készségeiket. Katonai szolgálatuk teljes időtartama alatt továbbra is viselni fogják fióki jelvényeiket. Minden karrier ág az Operations Career Fieldben található.

Feladatok

A vállalati besorolási évek során a legtöbb tiszt túlnyomórészt az alapágazaton belüli beosztásban fog szolgálni. Egyes tisztek a funkcionális területen vagy a fióktelepen/funkcionális területen általános beosztásban fognak szolgálni (nem egy adott kirendeltséghez vagy funkcionális területhez kapcsolódnak), miután kapitányi képesítést kaptak. A Career Field kijelölését követően a tiszteket a karrierterületükön belüli pozíciókra (alap ág vagy FA) vagy általános beosztásokra osztják be. Ez a fajta hozzárendelési minta elősegíti a hozzárendelés stabilitását és fejlődését egy ágazaton vagy funkcionális területen belül.

Ágazati kategóriák

A hadsereg ágait az alábbi táblázat kategorizálja. Az AR 600-3 32. bekezdése szerint egyes fióktelepek egynél több kategóriába is tartozhatnak.

Harci fegyverek ágai Kód
Gyalogság 11
Páncél 12
Tábori tüzérség 13
Légvédelmi tüzérség 14
Repülés 15
Különleges erők 18
Műszaki csapatok 21
Harci támogató ágak Kód
Híradó csapatok 25
Katonai Rendőrség 31
Katonai Hírszerző Hadtest 35
Polgári ügyek 38
Vegyi Hadtest 74
Harci Szolgálat Támogató Kirendeltségek Kód
Adjutáns hadtest 42
Pénzügyi szolgálat 44
Közlekedési Hadtest 88
Tüzértechnikai szolgálat 91
Quartermaster Corps 92
Különleges ágak Kód
A főtanácsnok testülete 55
Tábori lelkészi szolgálat 56
Egészségügyi szolgálat 6062
Fogorvosi szolgálat 63
Állatorvosi Hadtest 64
A hadsereg egészségügyi szakemberei 65
Katonai Ápoló Hadtest 66
Medical Service Corps 6768

Funkcionális területek

A funkcionális terület a tisztek műszaki specialitás vagy készség szerinti csoportosítása, amely általában jelentős képzettséget, képzést és tapasztalatot igényel. A kijelölés során figyelembe veszik az egyéni preferenciákat, az akadémiai hátteret, a teljesítményt, a képzést és a tapasztalatot, valamint a hadsereg igényeit.

Az FA oktatási követelményeitől, az egyes tisztek szakmai ütemtervétől és az egyéni preferenciáktól függően a tisztek ezt megtehetik funkcionális területi beosztásban teljesítenek szolgálatot a vállalati besorolási éveiben, miután teljesítették az ágazati képesítési követelményeket. Pályakijelölés után, a Multifunkcionális Logisztikai Program (FA 90) tisztjei kivételével, a funkcionális terület tisztjei, akik nem az operatív karrier területén szolgálnak, a továbbiakban nem szolgálnak alapszakon ág. Az FA 90 pozíciókat a Közlekedési Hadtest (Br 88), az Ordnance Corps (Br 91), a Quartermaster Corps (Br 92), a Légiközlekedés (AOC 15D) és az Egészségügyi Szolgálat (MFA 67A) tisztei töltik be; akik mindegyike kapcsolatban marad fiókjával. Az FA 39, FA 51 és FA 90 az egyedüli funkcionális területek, amelyek parancslehetőséget biztosítanak. A funkcionálisak itt vannak felsorolva:

Műveleti Karrier mező Kód
Pszichológiai műveletek/Civil ügyek 39
Logisztika 90
Intézményi támogatási terület Kód
Számvevő 45
akadémiai professzor, az Egyesült Államok Katonai Akadémiáján 47
Működéskutatás/Rendszerelemzés 49
Nukleáris kutatás és műveletek 52
Műveletek, tervek és képzés 54
Információs Műveletek Karrier mező Kód
Személyzeti programok kezelése 41
Közügyek 46
Rendszerek automatizálása 53
Operatív támogató karrierpálya Kód
Külterületi tiszt 48
Kutatás, fejlesztés és beszerzés 51
Szerződéskötés és ipari menedzsment 97

A jutalékos értékesítési pozíció előnyei

A csak jutalékos értékesítési munkák rémületét kelthetik sok álláskereső szívében. De van néhány kulcsfontosságú oka annak, hogy a csak jutalékos pozíció szándékos választása az Ön érdekét szolgálja. A csak jutalékos pozíciók nem valók a gyengee...

Olvass tovább

Hogyan szerezzünk gyakorlatot az MTV-nél

– Hogyan szerezhetek MTV-gyakornokot? Népszerű kérdés azoknak a zenei üzletembereknek, akiknek az MTV kulisszái mögött vagy a kamerák előtt a karrierjüket tűzték ki célul. Éles a verseny az MTV gyakornoki helyekért (és a testvérzenei hálózataikná...

Olvass tovább

Gyakorlati lépések a bűnügyi elemzővé váláshoz

Bûnelemzõnek lenni magában foglalja a minták azonosítását és a korábbi bûncselekmények tendenciáinak levezetését annak érdekében, hogy hatékonyan megjósolhassuk, hogyan és mikor következnek be a jövõbeli bûncselekmények. Ez egy viszonylag új karr...