Reklámmédia igazgató Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

Lehet, hogy hallott már a "médiaigazgatóról" a reklám világában, de kérdései vannak a szereppel és a hozzá rendelt felelősségekkel kapcsolatban. Amikor egy hirdetést lát (vagy hall) rajta TV, rádió, egy óriásplakát, az internet, a postaládában, az újságokban és magazinokban, a mobiltelefonon vagy a moziban, egy reklámmédia-rendezőnek nagy szerepe volt abban, hogy odakerüljön. Az ő felelősségük, hogy a médiaosztályt vezessék, és döntő döntéseket hozzanak a hirdetések időzítésével és elhelyezésével kapcsolatban.

Mint a legtöbb hirdetési állásnál, egy tipikus nap nem igazán létezik. A médiaigazgatónak különösen készen kell állnia arra, hogy egy pillanat alatt reagáljon az aktuális eseményekre és a változó piacokra. Például egy tragédia vagy egy vitatott hír esetén a médiaigazgatónak készen kell állnia a gyors beavatkozásra. és gondoskodjon arról, hogy a médiavásárlásokat bizonyos üzletekből vonják le, hogy elkerüljék az ügynökséget és a ügyfél.

A médiaigazgatónak messze földre kell utaznia, hogy találkozzon különféle szállítókkal szerte az országban (és esetleg az egész világon, nemzetközi kampányokhoz). A médiaigazgató arra is számíthat, hogy eladók, ügyfelek és más külső ügynökségek udvarolnak neki, ami sok ingyenes étkezést, előadásokra szóló jegyeket és sporteseményekre való szabadnapokat eredményezhet. Ez az üzlet természete, és így sok üzletről tárgyalnak.

A reklámmédia igazgatójának feladatai és felelőssége

Általánosságban elmondható, hogy a médiaigazgató kéz a kézben fog dolgozni az ügyféllel, a fiókcsapattal és a kreatív osztállyal annak érdekében, hogy a megcélzott demográfiai csoportok közül minél többen láthassák reklámkampány amint lehet. Piackutatás, elemzés, árazási struktúrák és ügyfélmegfontolások keverékének felhasználásával a média Az igazgató végső soron felelős azért, hogy a hirdetési kampány a lehető legjobban elérje ár.

Ami a konkrét feladatokat illeti, egy reklámügynökségnél egy átlagos hónapban a médiaigazgató általában:

  • Találkozzon a média értékesítőivel
  • Irányíts egy csapatot médiatervezők és a vásárlók
  • Vegyen részt új üzletekkel kapcsolatos stratégiai értekezleteken
  • Bemutató a potenciális ügyfeleknek
  • Vegye fel a kapcsolatot a meglévő ügyfelekkel projektjeik megbeszélése érdekében
  • Ellenőrizze az ügyfélfiókok állapotát
  • Tervezze meg a jövőbeli médiavásárlásokat
  • Találkozzon a médialehetőségeket kínáló szállítókkal
  • Tekintse meg a legújabb trendeket, különösen a közösségi térben

A reklámmédia-igazgatók felelősek a kutatásért, fejlesztésért és megvalósításért a az ügyfél médiatervét, és előfordulhat, hogy további feladatokat kell végrehajtania ahhoz, hogy pozitív eredményt érjen el ügyfelek.

Reklámmédia igazgató fizetése

Tévedés ne essék, a médiaigazgató nagy felelősséggel járó pozíciót tölt be, ezért ezt tükrözi a fizetése is. Jól fizetett karrierről van szó, bár a reklámmédia-igazgató fizetése még mindig változik a tapasztalati szint, a földrajzi elhelyezkedés és egyéb tényezők függvényében.

  • Éves medián fizetés: 134 799 USD (64,81 USD/óra)
  • Legjobb 10% éves fizetés: több mint 154 720 USD (74,38 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: kevesebb, mint 117 996 USD (56,73 USD/óra)

Forrás: Salary.com, 2019

Oktatás, képzés és minősítés

Nem lehetsz médiaigazgató közvetlenül a főiskola után. Ez egy pozíció, mint a kreatív igazgató vagy egy fiókigazgató, ehhez nagy, kemény iparági tapasztalatra van szükség. Ezen a tapasztalaton kívül a legtöbb médiaigazgató jól képzett is lesz.

  • Oktatás: A médiaigazgatótól elvárható legalább 4 éves főiskolai végzettség (a mesterképzés előnyben részesítése) reklám, kommunikáció, újságírás, üzleti adminisztráció, marketing, pénzügy/számvitel vagy közgazdaságtan.
  • Tapasztalat: Egy tipikus médiaigazgatónak minimum lesz 5-10 éves tapasztalattal médiarészlegen, gyakorlati tapasztalattal a médiakutatásban, a médiavásárlásban és a médiaszakértőkből álló stáb irányításában.

Reklámmédia-igazgatói készségek és kompetenciák

Az iskolai végzettség és a munkatapasztalat fontos, de más készségek is szerepet játszanak azon egyéneknél, akik ebben a munkában kiválóak. Ezek a készségek a következők:

  • Kiváló tervezési képességek: Rendkívül jól szervezettnek kell lennie. Ez különösen hasznos, ha egy személy előzetes tapasztalattal rendelkezik a műsorszórás, a nyomtatott, a szabadtéri, az online és a rádió területén.
  • A közösségi média jártassága: Segít abban, hogy folyamatosan ismerjük a legújabb közösségi média és hirdetési trendeket.
  • Megállapodási készség: A kiváló tárgyalási készségekkel rendelkező emberek kiváló árat és közönség elérését érhetik el ügyfeleik számára.
  • Stressz kezelés: A nyomás alatti jó munkavégzés és a szoros határidők melletti boldogulás kulcsfontosságú a sikerhez ebben a pozícióban.
  • Csapatjátékos: Azok az egyének, akik könnyen tudnak dolgozni sokféle emberrel, beleértve az ügyfeleket, az értékesítőket és a saját munkatársaikat, kiválóak lesznek.
  • Analitikai: Az analitikus elmék előnyt élveznek, mert elemezhetik a kutatási adatokat, hogy meghatározzák az ügyfél igényeinek legjobban megfelelő elhelyezést

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a reklámmédia-menedzserek kilátásai a következő évtizedben a többihez képest szakmák és iparágak jó, amit a reklám-, promóciós és marketingkampányok folyamatos használata és fontossága vezérel.

A foglalkoztatás várhatóan körülbelül 10%-kal nő a következő tíz évben, ami gyorsabb növekedést jelent, mint 2016 és 2026 között az összes szakma átlaga. Ez a növekedési ráta az összes foglalkozásra vonatkozóan előre jelzett 7%-os növekedéshez képest.

Az internet-alapú reklámozás folyamatos növekedésével a digitális világban való eligazodásban jeleskedő jelölteknek lesz a legjobb álláslehetőségük.

Munkakörnyezet

A reklámmédia-menedzserek főként reklámcégeknél, PR és egyéb kapcsolódó szolgáltató cégeknél dolgoznak. Általában a cégük felső vezetésének tesznek jelentést.

Munkarend

A legtöbb reklámmédia-igazgató teljes munkaidőben dolgozik. Előfordulhat, hogy a munkával járó állandó határidők miatt rendszeres túlórákat kell beiktatniuk.

Hogyan szerezz munkát

GYAKORNOK EGY REKLÁMÜGYNÖKSÉGBEN

Ha még egyetemista vagy, egy hirdetési ügynökségnél végzett gyakornok lehetőséget ad arra, hogy megnézze, milyen lesz a médiaosztályon dolgozni. Fantasztikus módja annak, hogy kapcsolatokat létesítsen, és referenciákat szerezzen máshol, ha az adott ügynökségnél nincs elérhető pozíció a diploma megszerzése után.

TAPASZTALATOT SZEREZNI

A legtöbb más reklámszakmához hasonlóan komoly versenyre is számíthat, amikor megpróbál bejutni a média részlegre. Nem lép azonnal a médiaigazgató szerepébe; van egy létra, amin meg kell mászni, és ezt megelőzően egy médiavásárlói és médiatervezői szerepkör jön, amelyhez mind junior, mind senior változatok tartoznak.

Hasonló munkák összehasonlítása

Azok, akik érdeklődnek a reklámmédia-igazgatóvá válás iránt, a következő karrierutakat is figyelembe veszik, az éves medián fizetésükkel együtt:

  • Művészeti vezető: $92,780
  • Szerkesztő: 59 480 dollár
  • Reklámértékesítési ügynök: $51,740

Forrás: U.S. Bureau of Labor Statistics, 2017

Tanulja meg, hogyan válhat beszédíróvá

A beszédek írása jövedelmező és érdekes műfaj a szabadúszó írók és karrierírók számára. Elég gyakran felmerül a kérdés, hogyan lehetek beszédíró, mivel a beszédírás – másoknak szóló beszédek írása – potenciálisan jövedelmező terület a szabadúszó ...

Ismerje meg, hogyan indítsunk állatmentő vagy ölésmentes menhelyet

Elindítva egy állatmentés vagy menedékhely megfelelő tervezést, létesítmény-előkészítést és elkötelezett adománygyűjtési erőfeszítéseket igényel. Az Egyesült Államok Humán Társasága jó forrás a követendő modellek megtalálásához és a meg kell fele...

Olvass tovább

Szabadúszó írásbeli szerződés minta, megállapodási levél

Hivatásos szabadúszó íróként tudja, hogy szüksége van valamire szerződés vagy olyan dokumentumot, amely lefedi az Ön és ügyfele közötti megállapodásokat. De mi van, ha valami gyorsra van szüksége, vagy esetleg egy kicsit kevésbé formális dokument...