Aktuárius Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

Aktuáriusok értékelje bizonyos események bekövetkezésének valószínűségét és az ezekkel kapcsolatos lehetséges költségeket. Segítenek a munkáltatóknak olyan irányelvek kidolgozásában is, amelyek segítenek minimalizálni ezeket a költségeket. A legtöbb aktuárius biztosítótársaságoknál dolgozik, és segít nekik biztosítási kötvények kialakításában és díjak megállapításában. Mások segítenek a nyugdíjalapoknak eldönteni, hogy képesek lesznek-e teljesíteni a kedvezményezettekkel szembeni kötelezettségeiket. Néhány aktuárius dolgozik a állami szektor a kormányzati programok javasolt változtatásainak értékeléséhez vagy a biztosítási díjak vizsgálatához.

Aktuárius kötelezettségei és felelősségei

Az aktuárius feladatai közé tartozhatnak:

  • Matematika, statisztika és pénzügyi elmélet felhasználása adatok gyűjtésére és elemzésére
  • Bizonyos események bekövetkezésének valószínűségének meghatározása, például halál, betegség, balesetek, nyugdíjazás és természeti katasztrófák
  • A pénzügyi költségek vagy kockázat becslése, ha bizonyos események bekövetkeznek
  • Vállalati szabályzatok és tervek kialakítása, amelyek segítenek minimalizálni a kockázati költségeket
  • Biztosítási díjak kiszámítása
  • A megállapítások elmagyarázása az összes érdekelt félnek, például a vállalatvezetőknek, részvényeseknek, kormányzati tisztviselőknek és ügyfeleknek

Az aktuáriusok munkájuk nagy részét számítógépeken végzik, fejlett modellező és statisztikai szoftverek segítségével. Szakosodhatnak bizonyos területekre, például egészség-, élet- vagy vagyonbiztosításra; nyugdíj és nyugellátások; és a vállalati kockázat.

Aktuárius fizetése

Az aktuárius fizetése helytől és munkáltatótól függően változhat.

  • Éves medián fizetés: $102,880
  • Legfelső 10% éves fizetés: $186,110
  • Alsó 10% éves fizetés: $61,140

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2018.

Oktatási követelmények és képesítések

Aktuáriusként végzett munkához alapképzésre van szükség, és egy sor minősítő vizsgát is le kell tennie.

  • Oktatás: Az aktuáriusoknak először egyetemi diplomát kell szerezniük matematikából, statisztikából, aktuáriusi tudományokból, ill üzleti. A tipikus tanfolyami munka magában foglalja közgazdaságtan, alkalmazott statisztika, pénzügy, könyvelés, kalkulus és Számítástechnika.
  • Tanúsítvány: Aktuáriusként való munkavégzéshez meg kell szereznie a biztosításmatematikai kinevezést Aktuáriusok Társasága (SOA) vagy a Casualty Actuarial Society (CAS). Ehhez le kell tennie egy sor vizsgát, teljesítenie kell bizonyos oktatási követelményeket, és kötelező online tanfolyamokon kell részt vennie. A vizsgasorozat első négy tesztje előzetes vizsgaként ismert. A vizsgák letétele után a jelölteknek további két vagy három vizsgát kell letenniük a szakterülettől függően.

Hat és tíz év közötti lehet az összes biztosításmatematikus vizsga letétele, de biztosításmatematikai asszisztensként csak az első kettő letétele után is dolgozhat. Sokan még iskolás korban kezdenek vizsgázni.

  • Szakmai előrelépés: Az összes követelmény teljesítése esetén az aktuárius a SOA vagy a CAS munkatársa lehet. A társult státusz elérése után egy szakterület követelményeinek teljesítésével továbbléphet a munkatársi státusz megszerzésére. Aktuáriusok, akik jól végzik munkájukat, és széleskörű ismeretekkel rendelkeznek a biztosítás, nyugdíj, befektetés, vagy a munkavállalói juttatások mezői olyan vezetői pozíciókba léphetnek át, mint például a kockázatkezelési igazgató vagy a pénzügyi igazgató Tiszt.

Aktuárius készségek és kompetenciák

Azoknak, akik erre a karrierre vágynak, különféle készségekkel kell rendelkezniük ahhoz, hogy sikeresek legyenek. Tartalmazzák puha készségek melyek azok a személyes tulajdonságok, amelyekkel az ember megszületik, vagy élettapasztalat során megszerzi:

  • Analitikai és matematikai készségek: Az aktuáriusoknak képesnek kell lenniük az összetett adatok hatékony elemzésére és a kockázatok számszerűsítésére.
  • Problémamegoldó képesség: A kockázatok azonosítása és a vállalkozások kezelésének segítése érdekében az aktuáriusoknak jó problémamegoldónak kell lenniük.
  • Személyek közötti és kommunikációs készségek: Gyakran csapatok tagjaiként vagy vezetőiként kell működniük, és használniuk is kell verbális kommunikáció készségek arra, hogy megmagyarázzák megállapításaikat és javaslataikat az érdekelt feleknek.
  • Számítógépes ismeretek: Az aktuáriusoknak kényelmesen kell tudniuk használni a különböző típusú fejlett modellező és statisztikai szoftvereket, valamint adatbázisokat és táblázatokat munkájuk elvégzéséhez.

A Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala kiváló álláskilátásokat jósol az aktuáriusok számára. A foglalkoztatás 2026-ig az összes foglalkozás átlagánál sokkal gyorsabban fog növekedni, 22%-kal, szemben a 7%-kal.

Munkakörnyezet

Az aktuáriusok általában irodákban dolgoznak, és sok időt töltenek a számítógép előtt. A tanácsadó cégeknél dolgozók időt töltenek az utazással, hogy találkozzanak az ügyfelekkel.

Munkarend

Ezen a területen a legtöbb állás teljes munkaidős állás, és néhány munkaadótól függően több mint heti 40 órát igényel.

Hasonló munkák összehasonlítása

Azok az emberek, akik érdeklődnek a biztosításmatematikussá válás iránt, szintén fontolóra vehetik a hasonló karriert (az alábbiakban felsorolva a medián fizetésüket):

  • könyvelő vagy könyvvizsgáló: $70,500
  • Költségbecslő: $64,040
  • Pénzügyi elemző: $85,660
  • Biztosítási aláíró: $69,380
  • Matematikus vagy statisztikus: $88,190

15 tipp, hogy biztonságban és észnél tartsa magát online randevúzás közben

Tippek a biztonság és a józan ész megőrzéséhez online társkereső közben.Fotó: Madrona Rose az Unsplash: Canva-nHogyan randevúzz onlineMint minden más életben, amiben egyedül navigál, az online társkeresőnek is van egy tanulási görbéje. A 30-as éve...

A lupus diagnosztizálása arra kényszerített, hogy végre lelassítsam

A pihenés és az ébredés éve a „Maarte”-ban Reggel 6 óra van, és hallom a szokásos hangot, ahogy a kutyám, Bao, egy háromszínű corgi, nyöszörög néhány centire az arcomtól. Minden reggel, közvetlenül az ébresztőm megszólalása előtt, Bao alig várja (...

Vásároljon helyi 9 gyártói piacon az USA-ban ezen a tavaszon és nyáron

Lépjen kapcsolatba a helyi kézművesekkel ezen a nyáronMivel köszöntjük az év melegebb hónapjait, a The Good Trade csapata nem is lehetne izgatottabb, hogy felkapja táskáinkat és ellátogasson a városunkban zajló helyi gyártók piacaira! Miközben sze...