Pénzügyi tervező munkaleírás, fizetés, készségek és egyebek

A pénzügyi tervező tanácsot ad az egyéneknek személyes pénzügyeik kezelésében. Sok tervező önállóan vagy kis cégeknél dolgozik, bár a nagyobb pénzügyi szolgáltató cégek vagy pénzügyi tervezőkkel egészítik ki személyzetüket, vagy ragaszkodnak ahhoz, hogy pénzügyi tanácsadók vagy a pénzügyi tanácsadók is pénzügyi tervezői minősítést kapnak.

A pénzügyi tervező olyan ügyekkel foglalkozik, mint:

  • Megtakarítás nyugdíjra
  • Megtakarítás az egyetemre
  • Megtakarítás lakás- vagy autóvásárlásra
  • Költségvetés
  • Kiadások ellenőrzése
  • Hitelfelvétel
  • Befektetés

A pénzügyi tervező segít az ügyfeleknek a személyes költségvetés kialakításában, a kiadások ellenőrzésében, a megtakarítási célok kitűzésében és a vagyongyarapítási stratégiák megvalósításában. Munkakapcsolatban állhatnak pénzügyi tanácsadókbefektetéskezelők vagy befektetési alapok társaságai, akik ezeket a szakembereket veszik igénybe ügyfeleik pénzeszközeinek tényleges befektetéséhez.

A munkakör megköveteli, hogy naprakész legyen a pénzügyi termékek fejlődésével,

adótörvény, valamint a személyes pénzgazdálkodás stratégiái, különösen a nyugdíjazási tervek és ingatlanok tekintetében. A sikerhez értékesítési képesség is szükséges, mind az új ügyfelek megszerzésében, mind a meglévő ügyfelek pénzügyi helyzetét javító új ötletek kidolgozásában.

A pénzügyi tervező feladatai és felelősségei

A pénzügyi tervező rendszeres feladatai közé tartozik:

  • Pénzügyi tervezési, biztosítási és befektetési szolgáltatások nyújtása ügyfeleinek
  • Az ügyfélnyilvántartások karbantartása és naprakészen tartása
  • Folyamatos kapcsolatok ápolása és fenntartása az ügyfelekkel sikereik nyomon követésével és tájékoztatásával minden olyan változásról, amely érintheti pénzügyeiket
  • Kapcsolattartó az ügyfél és más pénzügyi szakemberek között
  • Ügyfelek irányítása személyes pénzügyi elemzésen keresztül, beleértve a célok kitűzését is
  • Ügyfelek segítése ingatlankezelésben, adóbevallásban, költségvetésben vagy egyéb pénzügyi feladatokban

Pénzügyi tervező fizetése

Pénzügyi tervező fizetések attól függően, hogy Ön pénzintézetnél dolgozik, vagy magánpraxisban dolgozik. További meghatározó tényezők a szakterületek, a minősítések és a végzettségek:

  • Éves medián fizetés: 62 000 USD (22,72 USD/óra)
  • Legfelső 10% éves fizetés: 112 000 USD (50,00 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: 40 000 USD (13,23 USD/óra)

Oktatási követelmények és képesítések

Pénzügyi tervezővé válásban az oktatás jelentős szerepet játszhat.

  • A főiskolai diploma a pénzügyi tervezőtől elvárt minimális iskolai végzettség.
  • Tanfolyam pénzügyben, számvitelben vagy közgazdaságban hasznos, de nem kötelező.
  • Master of Business Administration (MBA) diplomája különösen kívánatos jelöltté teheti Önt, a cégtől függően.

A pénzügyi tervezői tevékenység jogi követelményei államonként eltérőek. Azonban még azokban az államokban is, ahol ez nem kötelező, nagyon tanácsos letenni a minősített pénzügyi tervezővé (CFP) való vizsgát. A CFP megjelölés növeli az Ön hitelességét és piacképességét a potenciális munkaadók és ügyfelek számára.

A Certified Financial Planner Board of Standards Inc. szerint. (CFP tanács), a minősítés megszerzéséhez meg kell felelnie a következő követelményeknek:

  • Oktatás: Főiskolai szintű személyes pénzügyi tervezési diploma vagy a CFP Tanács által elfogadott megfelelője, beleértve a pénzügyi terv kidolgozó (zárókő) tanfolyam regisztrált a CFP Igazgatóságnál.
  • Vizsgálat: Az alapképzés feltétele a főiskolai végzettség, azonban a vizsgára való regisztráció előtt nem szükséges teljesíteni.
  • Tapasztalat: Mivel a CFP-tanúsítvány jelzi az ügyfeleknek, hogy képes felügyelet nélkül pénzügyi tervezést végezni, a CFP Testület megköveteli, hogy rendelkezzen 6000 óra tapasztalat a szabványos képzési pályán, vagy 4000 óra tapasztalat a gyakornoki képzési útvonalon, amely megfelel további követelményeknek követelményeknek.
  • Etika: Okleveles pénzügyi tervezőként Önnek el kell fogadnia a CFP Testület szakmai magatartási normáiban felvázolt magas szintű etikai és gyakorlati normákat. A háttérellenőrzésen túlmenően ki kell töltenie egy CFP-tanúsítási kérelmet, amelyben fel kell fednie a hátterére vonatkozó információkat.

Pénzügyi tervezői készségek és kompetenciák

A pénzügyi tervezőknek számos tulajdonságra van szükségük munkájuk optimális elvégzéséhez:

  • Elemző és problémamegoldó készség: Képes a piac pénzügyi adatainak elemzésére és megfelelő pénzügyi tanácsadásra az ügyfelek számára
  • Kiváló kommunikációs, prezentációs és tárgyalási készség
  • Kommunikációs és interperszonális készségek: Képes új üzletek megszerzésére, a munkatársakkal való kapcsolatteremtésre és az ügyfelekkel való kapcsolatok kezelésére
  • Szervezett és részletorientált: Az egyes ügyfelek pénzügyeinek és kockázatainak kezeléséhez szükséges idő megfelelő beosztása, valamint a részletek ellenőrzése a hiba valószínűségének minimalizálása érdekében

A pénzügyi tervezés besorolása alá tartozó pénzügyi tanácsadói munkakörök 2026-ig várhatóan 15%-kal tovább bővülnek. Munkaügyi Statisztikai Hivatal. A pénzügyi tervezés alkategóriája általában szorosan követi a pénzügyi tanácsadás egészének trendjét.

Munkakörnyezet

A pénzügyi tervezők általában befektetési cégeknél vagy bankoknál dolgoznak. Mások önálló vállalkozók vagy kis, független gyakorlati csoportokban dolgoznak. Munkájuk megkövetelheti, hogy utazzanak, például konferenciákon vegyenek részt, pénzügyi kurzusokat tartsanak, ügyfeleket látogassanak meg és hálózati eseményeken vegyenek részt, hogy új ügyfeleket szerezzenek.

Munkarend

Az időigény nagyon változó, és függ a gyakorlat típusától, az ügyfél munkaterhelésétől, valamint az új ügyfelek megszerzéséhez szükséges időtől és erőfeszítéstől. Így ez a heti 40 óra alatti részmunkaidőtől a 40 órát jóval meghaladóig terjedhet.

Ügyfeleik időbeosztásához a pénzügyi tervezőknek rendelkezésre kell állniuk az esti és hétvégi megbeszélésekhez és telefonos konzultációkhoz. Ezenkívül hosszabb órákra lehet szükség az elemzésekhez, kutatásokhoz és a továbbképzéshez.

Hasonló munkák összehasonlítása

A pénzügyi tervezési karrier iránt érdeklődők ezeket a hasonló pozíciókat is megfontolhatják, a medián fizetéssel együtt:

  • Minősített pénzügyi tervező: 66 499 USD
  • Pénzügyi igazgató: 130 181 dollár
  • Pénzügyi tanácsadó: $58,660
  • Pénzügyi tanácsadó asszisztens: $41,874
  • Pénzügyi elemző: $59,422
  • Pénzügyi tanácsadó: $66,314
  • Befektetési Tanácsadó: $67,492
  • Portfólió-menedzser: $84,635
  • Privát bankár: $69,721
  • Bizalmi tiszt: $66,090

Forrás: PayScale, 2019. március

Hogyan szerezz munkát

ALKALMAZ

Számos karrier-webhely tartalmaz álláshirdetéseket pénzügyi tervezők számára, iHireFinance pénzügyi tervezői pozíciókat kínál. Egyéb munkaterületek közé tartozik LinkedIn, Valóban, és Karrierista. Ezek az oldalak tippeket is adnak az önéletrajz és a kísérőlevél írásához, valamint az interjúk megszerzéséhez és elsajátításához.

GYAKORLATOK

Keressen gyakorlati helyeket az Ön területén lévő különböző pénzügyi tervező cégektől, és dolgozzon együtt különböző cégekkel, hogy meghatározza a karriercéljainak megfelelő cég és vállalkozás típusát.

HÁLÓZAT

A kulcsfontosságú szervezetekben való tagság olyan hálózatépítési lehetőséget biztosít, amely álláshoz vezethet. A Pénzügyi Tervező Egyesület (FPA) és a Személyes Pénzügyi Tanácsadók Országos Szövetsége (NAPFA) A GENESIS biztosít ilyen lehetőségeket.

Minta e-mailes elutasító levelek állásjelöltek számára

Álláskeresőként semmi sem rosszabb, mint semmit sem hallani egy leendő munkáltatótól, ezért fontos, hogy megtegye kommunikálni a jelentkezőkkel a folyamat során. Azok az álláspályázók, akiket nem választottak ki az interjúra, megérdemelnek egy el...

Olvass tovább

Mi az igazolt munkahelyi távolmaradás?

Rendben van, ha alkalmanként nem jelenik meg a munkahelyén? A legtöbb felelős alkalmazott tudja, hogy nem kap fizetést, ha nem dolgozik. Azonban sok olyan helyzet jut eszünkbe, amikor a munkáltatók elnézik a munkavállalók távollétét, különösen, h...

A legjobb állások az otthon maradó anyukáknak, akik pénzt kereshetnek

Az otthon maradó anyukák legjobb állásai lehetővé teszik a nők számára, hogy pénzt keressenek rugalmasan kezelni a a pelenkacsere, a szoptatás ütemezése, a felnevelés váratlan eseményeinek ellenőrzése gyermekek. Ezek munkahelyek Céljuk, hogy a cs...