Katonai állás: 12W-os asztalos és kőműves szakember

A hadseregben mindig szükség lesz olyan katonákra, akik képesek építeni dolgokat. Asztalos és kőműves szakemberek – katonai foglalkozási szakterületként (MOS) 12 W – sokféle építési és kőműves feladatot lát el. Ha jól bánsz a szerszámszíjjal, és nem félsz a magasságtól (egyes szerkezetek, amelyeket megépítesz, meglehetősen magasak), akkor ez a hadsereg állása lehet neked.

Ideális esetben szívesen dolgozol a kezeddel, és jól tudsz dolgozni a szabadban mindenféle időjárási körülmény között, beleértve a harci területeket is. A természettudományos és matematikai ismeretek is hasznosak ebben a munkában.

A MOS 12W feladatai

Az ebben a munkában dolgozó katonák olyan szerkezeteket építenek és tartanak karban, mint a rácsos és kötélzeti eszközök. Segíthetsz harci mérnöki küldetésekben, alapvető ács- és kőműves munkákban, valamint keretezés, burkolatgyártás és tetőszerkezetek építésében. Ezenkívül betonformákat építhet oszlopokhoz, födémekhez és falakhoz.

Ez a munka a világ bármely pontján állomásozhat, ahol a hadseregnek építőkre van szüksége, és az aktív küldetések függvényében változik. A képességeidre nagy lesz a kereslet, és sok projekten fogsz szorosan együttműködni a hadsereg mérnökeivel.

Hadsereg beton- és kőműves szakemberek képzése

A hadsereg beton- és kőműves szakemberi pályafutására való felkészüléshez 10 hetet kell teljesítenie Alapkiképzés (kiképzőtábor) és kilenc hét Haladó egyéni képzés (AIT) Fort Leonard Woodban, Missouri államban. Mint minden hadsereg kiképzésénél, az újoncok idejük egy részét a terepen, egy részét pedig az osztályteremben töltik.

Megtanulja az alapvető betontechnológiákat, beleértve az arányosítási és ellenőrzési teszteket, a befejező eszközök és technikák, például a szegélyezés, a hézagolás, a kikeményedés és a védelem helyes használatának módját. Mire befejezi a képzést, már ismeri a szerkezetalakítás, a padló és a tetőfedés alapjait.

MOS 12W-ra jogosult

Ahhoz, hogy jogosult legyen erre az állásra, legalább 88 pontot kell szereznie a fegyveres szolgálatok szakmai alkalmassági telepének általános karbantartási (GM) szegmensében (ASVAB) tesztek.

Ehhez a MOS-hez nem szükséges a Védelmi Minisztérium biztonsági engedélye, de normál színlátásra (nincs színvakság), és meg kell felelnie a nagy szilárdsági követelményeknek. Nem ez a feladat az Ön számára, ha szédülésben szenved; tudnod kell rendszeresen mászni, egyensúlyozni és magas helyeken dolgozni. Jó esély van rá, hogy sokat lesz a szabadban.

MOS 12W és hasonló polgári foglalkozások

Ez az egyik olyan katonai munka, amely a legjobban készít fel egy stabil civil karrierre. Képzett leszel arra, hogy különféle munkakörökben dolgozzon a kereskedelmi és lakóépületek területén, és akár művezetőként is dolgozhat különböző munkaterületeken. Ügyeljen arra, hogy tájékozódjon a területére vonatkozó engedélyezési vagy képzési követelményekről, de valószínűleg már rendelkezik az ezekhez a munkákhoz szükséges készségekkel.

A legnépszerűbb közösségi finanszírozási podcastok, amelyeket érdemes hallgatnod

A közösségi finanszírozás legvonzóbb és legoktatóbb hangjai a podcastok rögzítése mellett döntenek. Mivel a közösségi finanszírozás viszonylag fiatal iparág, minden héten új podcastok jelennek meg a közösségi finanszírozásról. A podcastok köztudo...

Olvass tovább

Hogyan használjuk a Twittert az üzleti életben

A Twitter bármelyiknek szerves része lehet tervezi, hogy piacra dobja vállalkozását a közösségi médiában (többek között Facebook, LinkedIn, és Pinterest). Ám a tweetek véletlenszerű lövöldözése nem sok mindenre képes a vállalkozás népszerűsítésé...

Olvass tovább

Miért kell elolvasnia az irányelvek definícióit?

A legtöbb biztosítási kötvény tartalmaz egy Meghatározások című részt, amely gyakran megjelenik a kötvényűrlap végén. Bár könnyen figyelmen kívül hagyhatók, a definíciók fontosak, mivel meghatározzák az irányelv kulcsfontosságú kifejezéseinek jel...