Törvényszéki fogorvosi karrierprofil

A fogszabályozás a fogak tudománya. A fogorvosok tanulmányozzák, hogyan épülnek fel, hogyan fejlődnek, és milyen betegségeket érintenek. A " kifejezéskriminalisztika" azt jelenti, hogy "jogi kérdésekről van szó, vagy azokkal van összefüggésben." Az igazságügyi odontológia a fogorvosi munka jogi szférában történő alkalmazása, például büntetőügyekben.

Néha nagyon kevés nyomon követhető bizonyíték marad az áldozat vagy a gyanúsított azonosításához, amikor egy különösen szörnyű bűncselekmény történik. Az igazságügyi odontológusokat hívják nyomozók és nyomozók hogy kulcsfontosságú támpontokat adjon, amikor fogászati ​​bizonyítékok állnak rendelkezésre.

Az évszázadok során különféle egyedi fogászati ​​jellemzőket használtak az emberi maradványok azonosítására. Nem más, mint Paul Revere volt az első ember az Egyesült Államokban, aki fogászati ​​jellemzőket használt, amikor ő Esther Hoskins történész szerint segített azonosítani az amerikai függetlenségi háború katonáinak holttestét Forbes.

Az igazságügyi fogászati ​​orvosszakértői szaktudomány azóta jóval túlterjeszkedett a maradványok azonosítására irányuló fontos munkán. Áttért a bűncselekmények megoldásába. Valójában az igazságügyi odontológia fontos szerepet játszott néhány rendkívül nagy horderejű ügyben, beleértve a hírhedt sorozatgyilkos, Ted Bundy elítélését is.

A törvényszéki fogorvos feladatai és felelősségei

A törvényszéki fogorvosi munka különösen zavaró és hátborzongató látványokkal és témával jár nem számít, de ha lenyűgözi a fogászat és a fogak, és érdekli az orvostudomány, akkor ez a kriminológia karrier neked. A feladatok a következőket foglalják magukban:

  • Baleset vagy bűncselekmény helyszínén való részvétel: Számos esetben felkérhetik őket, hogy segítsenek, beleértve a gyermekbántalmazást, a gyilkosságot, a nemi erőszakot és a bántalmazást. Tömeges halálesetek, például repülőgép-balesetek helyszínére hívják őket, hogy megpróbálják azonosítani az áldozatok maradványait.
  • Vegyen részt a boncoláson: Az igazságügyi odontológusok boncolásokon vesznek részt, ahol műanyag formákat, fényképeket készítenek, röntgensugarak, és a mérések. Ezeket összehasonlítják az eltűnt személyek fogászati ​​feljegyzéseivel a megfelelő azonosítás érdekében.
  • Gyűjts bizonyítékokat: A fogorvosok különféle forrásokból gyűjtenek fogászati ​​bizonyítékokat, és felhasználják azokat az áldozatok és gyanúsítottak azonosítására. Használhatják az áldozat valószínű életkorának meghatározására. A támadók megharaphatják áldozataikat. Olyan benyomást keltenek, amelyet az igazságügyi fogorvosi szakértő összehasonlíthat a gyanúsítottak mintáival, hogy segítsen azonosítani a támadót. A fogorvos abban is segíthet meghatározni, hogy a harapásnyomok támadó vagy védekező jellegűek-e.
  • A bizonyítékok elemzése és megfigyelése: Az igazságügyi odontológusok azon a feltételezésen alapulnak, hogy a fogak minden egyén egyediek. Ez megmutatkozik a szájban elhelyezkedő elrendezésben, az idő múlásával kopásában, az általuk hagyott lenyomatokban és egyéb jellemzőkben, mint például a hidak, fogsorok, fogszabályzók, tömések és koronák.

Törvényszéki fogorvosi fizetés

Az igazságügyi odontológusok gyakran általános fogorvosok vagy fogsebészek, akik szerződéses alapon segítik a patológusokat vagy a bűnüldöző szerveket. Lehetnek fogorvosi professzorok vagy fogorvosi rendelőben dolgoznak. Nagyon kevesen dolgoznak kizárólag a kriminalisztika területén. Általában jól megfizetik szolgáltatásaikat, bár a törvényszéki fogorvos fizetése a tapasztalattól, a földrajzi elhelyezkedéstől és egyéb tényezőktől függően változik.

  • Éves medián fizetés: több mint 156 240 USD (75,12 USD/óra)
  • Legjobb 10% éves fizetés: több mint 208 000 USD (100 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: több mint 72 840 USD (35,02 USD/óra)

Forrás: U.S. Bureau of Labor Statistics, 2017

Oktatás, képzés és minősítés

Az igazságügyi odontológusoknak fogorvosi képzésben kell részesülniük, majd további képzésben kell részesülniük a munka igazságügyi orvosszakértői szükségleteinek kielégítése érdekében:

  • Oktatás: Az igazságügyi odontológusoknak vagy fogászati ​​sebészeti (DDS) vagy fogorvosi doktori (DMD) diplomával kell rendelkezniük.
  • Törvényszéki szakértő képzés: Ezenkívül képzésben kell részesülniük a törvényszéki azonosítás terén egy olyan szervezettől, mint az American Academy of Forensic A Science, az American Board of Forensic Odontology, az American Society of Forensic Odontology vagy a Armed Forces Institute of Patológia.
  • Kiegészítő képzés (nem kötelező): speciális képzések és tanfolyamok szerezhetők be programok, találkozók és szemináriumok révén az Egyesült Államok különböző egyetemein.
  • Engedélyek és tanúsítványok: A képzett törvényszéki fogorvosi oklevelek az American Board of Forensic Odontology-tól is pályázhatnak, hogy megerősítsék egyéb bizonyítványaikat.

Törvényszéki fogorvosi készségek és kompetenciák

Az oktatás és az igazságügyi orvosszakértői képzés mellett az igazságügyi odontológusok akkor teljesíthetnek kiváló munkát, ha további puha készségekkel rendelkeznek, mint például a következők:

  • Kommunikációs képességek: A munka megkövetelheti az írásos jelentéseket és a bírósági tanúvallomást, valamint a szakértők és a rendészeti tisztviselők melletti csapatmunkát.
  • Kritikus gondolkodási képességek: Előfordulhat, hogy az igazságügyi odontológusoknak a legjobb döntésüket kell használniuk, hogy a fogakat és egyéb fizikai jellemzőket az áldozatokhoz vagy gyanúsítottakhoz igazítsák.
  • Problémamegoldó képesség: Az egyének teszteket és egyéb módszereket alkalmaznak a bűncselekmények felderítésében.
  • Matematikai és természettudományos készségek: A statisztikák és a természettudományi ismeretek nagy szerepet játszanak a bizonyítékok elemzésében.
  • Finommotorikus készségek: Azok, akik érdeklődnek a fogászati ​​szakterület iránt, kiváló finom motoros képességekkel kell, hogy rendelkezzenek. A munka pontosságot igényel, néha kedvezőtlen körülmények között.

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a törvényszéki technikusok – köztük a törvényszéki fogorvosok is – kilátásai a következő évtizedre más foglalkozásokhoz és iparágakhoz képest erős, amit a nagy esetterhelés és a technológiai fejlődés vezérel, amely segíti a törvényszéki fogorvosokat még többet érték.

A foglalkoztatás várhatóan körülbelül 17%-kal nő a következő tíz évben, ami gyorsabb növekedést jelent, mint az összes foglalkozás átlaga 2016 és 2026 között. Ez a növekedési ráta az összes foglalkozásra vonatkozóan előre jelzett 7%-os növekedéshez képest.

Munkakörnyezet

Azok az esetek, amelyekben az igazságügyi odontológusok segítenek kivizsgálni, gyakran erőszakosak, hátborzongatóak és felkavaróak. A gyakorlatba való belépés természetesen nem a gyengébbek számára való, sőt, érzelmileg meglehetősen zavaró lehet.

A legtöbb igazságügyi odontológus állami vagy helyi önkormányzati szerveknél dolgozik, előfordulhat, hogy bűnügyi vagy baleseti helyszínekre kell utazniuk, és mindenféle időjárási körülmény között a szabadban kell dolgozniuk.

Munkarend

Az igazságügyi odontológusok a rendszeres fogorvosi rendelőben dolgozhatnak, és szükség szerint szolgáltatásokat nyújthatnak a vizsgálatokhoz. Teljes munkaidőben is dolgozhatnak laboratóriumban vagy irodában. Az ehhez a munkához szükséges munkaidő gyakran rendszertelen és kimerítő.

A kihívások nem korlátozódnak a szokásos kilenctől ötig tartó menetrendekre, és a fogorvosok gyakran éjjel-nappal dolgoznak, természeti katasztrófák esetén néha hosszabb ideig is.

Hogyan szerezz munkát

ALKALMAZ

Nézd meg az álláskeresési forrásokat, pl Indeed.com, Monster.com, és Glassdoor.com az elérhető pozíciókért. Meglátogathat iparág-specifikus webhelyeket is, mint pl ExploreHealthCareers álláslehetőségeket találni.

HÁLÓZAT ÉS KIVITELEZÉS

A American Board of Forensic Odontology rendezvényeket szervez az iparág szakértőivel és jelenleg fogorvosként dolgozókkal való találkozásra, és forrásokat bocsát a pályára lépni vagy szakmai gyakorlatuk továbbfejlesztése iránt érdeklődők rendelkezésére.

Hasonló munkák összehasonlítása

Azok az emberek, akik érdeklődnek az igazságügyi fogorvosi szakorvos iránt, a következő karrierutakat is figyelembe veszik, az éves átlagfizetésükkel együtt:

  • Rendőr vagy nyomozó: $63,380
  • Biológiai technikus: $44,500
  • tűzvédelmi felügyelő: $60,200

Szállító által kezelt készlet (VMI) megállapodás

Szállító által kezelt készlet vagy VMI egy olyan folyamat, amelyben a szállító rendeléseket hoz létre ügyfelei számára a vevőtől kapott keresleti információk alapján. Az eladót és a vevőt megállapodás köti, amely meghatározza a készletszintet, a k...

Olvass tovább

A hulladék csökkentése az ellátási láncban

A vállalkozások az ellátási láncuk minden területét megvizsgálják a költségek csökkentése érdekében. A hulladékcsökkentés minden megvalósult költségcsökkentő program kulcsfontosságú eleme, és számos eljárás használható erre. Amikor a vállalatok ...

Olvass tovább

Hogyan találja meg első állását rendezvényen

Sokan azt gondolják, hogy a rendezvényszervezésben az egyetlen feladat a rendezvényszervező szerepe. Sokkal fontosabb azonban felismerni ennek az iparágnak a hatókörét és a meglévő munkahelyek millióit. Az iparág a lehetőségek teljes skáláját kín...