37F Pszichológiai műveletek specialistája állásprofil

Valószínűleg hallott már a hadsereg katonai információs támogatási műveleteiről (MISO), közismertebb nevén PSYOP-okról. Ez csapat katonai hírszerzést használ, hogy befolyásolja az ellenséges külföldi kormányokat vagy más olyan csoportokat, amelyek összeütközésbe kerülhetnek a Egyesült Államok és annak céljait.

A Psychological Operations Specialist, amely katonai foglalkozási szakterület (MOS) 37F, elemzi és fejleszti azokat az információkat, amelyeket egy adott populációra gyakorolt ​​pszichológiai hatás létrehozására használnak.

A MOS 37F feladatai

Ezek a szakemberek pszichológiai információkat gyűjtenek és jelentenek, gyakran a terepen tartózkodva. Intelligenciát gyűjtenek, és tanulmányokat végeznek a pszichopata célpontjainak meghatározására. És előkészítik és lekérik a pszichopátiával kapcsolatos hírszerzéssel, termékekkel és kampányokkal kapcsolatos információkat.

Az összegyűjtött információk alapján ezek a katonák meg tudják határozni a potenciális psyops célpontok pszichológiai sebezhetőségét. Megtanulják, hogy milyen típusú intelligencia lesz hatékony az ellenség meggyőzésében vagy befolyásolásában (pl. hadúr vagy diktátor) vagy olyan lakosság, amelyre az ellenség hatással lehet (például a hadúr vagy a diktátor lakói vezet).

Ezeket a katonákat arra képezték ki, hogy meghatározzák, hogyan kell lefolytatni a pszichopofátlan kampányt, és milyen médiát kell használni. Ezt a döntést gyakran a rendelkezésre álló eszközök és a művelet helye alapján hozzák meg. Nem tenne túl sok hasznot, ha például egy pszichopátriai kampányt javasolnánk angol nyelvű televíziós reklámokkal egy olyan területen, ahol nincs rendszeres villamosenergia-hozzáférés, ahol a lakosság más nyelvet beszél.

Képzés PSYOP specialistává

Egy pszichológiai műtéti szakember 10 hetet vesz igénybe Alapkiképzés és 14 hét haladó egyéni képzés. Az aktív szolgálatot teljesítő katonák ezt a képzést háromhetes légi, valamint négy és hat hónap közötti nyelvi képzéssel követik. A hadsereg tartalékos katonái számára nem szükséges a kiegészítő nyelvi és légideszant képzés.

Hogyan lehet jogosult a MOS 37F használatára

Nehéz munkára kvalifikálni, 101-es minősítést igényel a szakképzett műszaki (ST) területen. Fegyveres szolgálatok szakmai alkalmassági akkumulátora (ASVAB) teszt. Ezenkívül meg kell szereznie a Védelmi Minisztérium titkos biztonsági tanúsítványát, mivel rendkívül érzékeny információkat fog kezelni. Ez magában foglalja a háttér és a bűnügyi nyilvántartások ellenőrzését, és néhány korábbi kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmény miatt kizárhatja a jogosultságból.

Ha valaha is szolgált a Békehadtestnél, nem jogosult erre az állásra. Az Egyesült Államok kormánya világos különbséget akar tenni a katonai és kémműveletek, valamint a Békehadtest humanitárius munkája között. Ha külföldi országok azt gyanítanák, hogy a Békehadtest személyzete egy napon katonai hírszerzésben szolgálhat, az veszélyeztetheti a személyzetet és akadályozhatja működésüket.

Egyéb kizáró tényezõk közé tartozik a hadbíróság által hozott elmarasztalás és a polgári bíróság által elítélt minden egyéb, a kisebb közlekedési szabálysértések kivételével.

A MOS 37F katonáknak tudniuk kell angolul beszélni, csekély akcentussal.

A fentieken túlmenően ennek a MOS-nak a fizikai kondicionálási követelményei meglehetősen szigorúak. Egy osztály átlagos PT-célja 270, a 18-21 évesek kategóriában minden versenyszám 70.

Hasonló polgári foglalkozások, mint a MOS 37F

Nincs olyan polgári foglalkozás, amely közvetlenül egyenértékű a MOS 37F-el. De a képzés és a tapasztalat felkészítheti Önt a katonaság utáni karrierre a piackutatás, a marketing, a promóciók és a PR területén.

Ismerje meg a költségvetési lazaságot

Költségvetési lazaság akkor fordul elő egy vállalatnál, amikor egy vagy több költségvetési felelősséggel rendelkező személy olyan költségvetést készít, amely túlbecsüli a kiadásokat és/vagy alulbecsüli a tervezett bevételeket vagy bevételeket. M...

Olvass tovább

Hogyan szerezz munkát tengeri állatokkal

A tengeri parkok és akváriumok állásajánlatai általában gyorsan betelnek az ilyen pozíciók iránti nagy érdeklődés miatt. Gyakori, hogy ezek a szervezetek több tucat jelentkezést kapnak egy-egy tengeri állat munka kiküldetés. Az álláskeresőknek a ...

Olvass tovább

Piackutatás 101: A kutatási terv kidolgozása

A jó mintavételi stratégiák elengedhetetlenek a hatékony piackutatási eredmények megszerzéséhez. Biztos lehet benne, hogy piackutatása gyakorlatias fogyasztói betekintést eredményez, ha követi a piackutatási folyamat hat lépését: 1. lépés – Fogal...