Sebésztechnológus Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

A sebésztechnológus segíti a sebészeket, az aneszteziológusokat, a regisztrált nővéreket és a műtős csapat más tagjait. A sebésztechnológusok, akiket sebész- vagy műtőtechnikusnak vagy súrolótechnikusnak is nevezhetünk, a műtét előtt készítik elő a műtőt. Ezenkívül felkészítik a betegeket a műtétre, orvosi felszerelést rendeznek, és segítik az orvosokat a műtéti eljárások során.

A sebésztechnológus pozíciót néha összekeverik a sebészasszisztens szereppel. A sebészeti asszisztens a műtős csapat másik tagja. Míg a sebésztechnológus feladatai általában a műtők és eszközök előkészítésére korlátozódnak, ill műszereket ad át a sebészeknek, a sebészasszisztens gyakorlati segítséget nyújt a sebésznek művelet.

A sebészasszisztens segíthet a beteg vérzésének megfékezésében, varratok felhelyezésében és szívóberendezések használatában. Egyes sebésztechnológusok sebészasszisztenssé válnak, miután kiegészítő munkahelyi képzésben részesülnek. Ahhoz, hogy sebészasszisztens legyen, hivatalos képzési programot is teljesíthet.

A sebésztechnológus feladatai és felelősségei

A napi rendes feladatok és feladatok részeként a sebésztechnikusok elvégezhetik a következők egy részét vagy mindegyikét:

  • Készítse elő a műtőt a közelgő műtétekre
  • Sterilizálja a berendezéseket, és készletezze fel a szükséges kellékeket
  • A betegek felkészítése az eljárásokra
  • Sterilizálja a berendezéseket és kézi sebész műszereit kérésre.
  • Rendelni és leltárba venni a kellékeket, valamint ügyiratokat és nyilvántartásokat vezetni az eljárásokról

Sebésztechnológus fizetés

A sebésztechnológus fizetése a szakterülettől, a tapasztalati szinttől, az oktatástól, a képesítésektől és egyéb tényezőktől függően változik.

  • Éves medián fizetés: 47 300 USD (22,74 USD / óra)
  • Legjobb 10% éves fizetés: több mint 69 170 USD (33,25 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: kevesebb, mint 32 870 USD (15,8 USD/óra)

Forrás: U.S. Bureau of Labor Statistics, 2018

Oktatás, képzés és minősítés

Ahhoz, hogy ezen a területen dolgozhasson, teljesítenie kell bizonyos oktatási követelményeket és egy opcionális bizonyítványt:

  • Oktatás: Szüksége lesz egy társult végzettségre, oklevélre vagy sebészeti technológiai bizonyítványra. Egyes szakiskolák, főiskolák és kórházak kínálják ezt a képzést, amely több hónaptól két évig is tarthat. A programok az osztálytermi oktatás és a klinikai képzés kombinációjából állnak. A Sebészeti Technológusok Szövetsége (AST), egy széles körben elismert szakmai szövetség, úgy véli, hogy a társult diploma az előnyben részesített szint a szakmába való belépéshez.
  • Tanúsítvány: Sebésztechnológusi képesítést szerezhet, ha először elvégzi az oktatási programot, majd sikeres vizsgát tesz. Az Országos Sebészeti Technológiai és Sebészeti Asszisztens Tanács (NBSTSA) és a Országos Kompetenciavizsgáló Központ (NCCT) mindketten tanúsítványt kínálnak. Az NBSTA megköveteli egy olyan sebészeti technológiai program elvégzését, amelyet a hatóság akkreditált Szövetséges egészségügyi oktatási programok akkreditációs bizottsága (CAAHEP). Akkreditált sebészeti technológiai programokat kereshet a CAAHEP honlapján (CAAHEP Akkreditált Programkeresés). Az NCCT megköveteli, hogy valaki teljesítse az adott szervezet által jóváhagyott programot. Kevés államban van törvény, amely szabályozza ezt a foglalkozást, de a Sebészeti Technológusok Szövetsége lobbizik a sebészeti technológusok engedélyezéséért.

Sebésztechnológus készségek és kompetenciák

A formális képzés során megszerzett kemény készségeken kívül a következő puha készségekre is szüksége lesz ahhoz, hogy sikeres legyen ezen a területen:

  • Aktív hallgatás: Ez a képesség lehetővé teszi, hogy megértse a sebészek és a műtős csapat más tagjaitól kapott utasításokat.
  • Figyelem a részletekre: Képességre van szüksége ahhoz, hogy a legapróbb részleteket is észrevegye, és figyelmesnek kell lennie a munkájára, gyakran hosszabb ideig.
  • Koordináció: Képesnek kell lennie a csapata többi tagjával való együttműködésre.
  • Problémamegoldás: Képesnek kell lennie a problémák azonosítására és megoldására.
  • Kritikus gondolkodás: Képesnek kell lennie arra, hogy mérlegelje a lehetőségeit, és válassza ki a legjobbat, amikor megpróbál egy problémát megoldani vagy döntést hoz.
  • Stresszkezelés és fizikai állóképesség: Képesnek kell lennie hosszú ideig állni, és képesnek kell lennie arra, hogy magas szintű ellátást nyújtson, még nyomás alatt is.

Ennek a foglalkozásnak a munkalehetőségei kiválóak. A foglalkoztatás várhatóan sokkal gyorsabban fog növekedni, mint az összes foglalkozás átlaga 2026-ig. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala (BLS) "Bright Outlook" foglalkozásnak minősíti.

A BLS szerint a sebésztechnológusok foglalkoztatása várhatóan 12%-kal fog növekedni a következő évtizedben a többi foglalkozáshoz képest. A növekedés hátterében a technológiai fejlesztések állnak, amelyek növelik az elvégzett műtétek számát, valamint az elöregedő, műtétre szoruló baby boom korosztály. Ez a növekedési ráta a 2016 és 2026 közötti időszakban az összes foglalkozás esetében előre jelzett 7%-os átlagos növekedéshez képest.

Munkakörnyezet

A legtöbb munkahely a kórházakban volt, de néhányuk a járóbeteg-sebészeti központokban volt. Sokan kellemetlen helynek találhatják a műtőt. Ott fertőző betegségeknek, kifogásolható látványoknak és szagoknak lehet kitéve.

Munkarend

Fizikailag megterhelő munka. Számíthat arra, hogy hosszú órákat tölt a lábán. Át kell költöztetnie a betegeket és a felszerelést. Munkaideje tartalmazhat éjszakákat, hétvégéket és ünnepnapokat. A műszakok gyakran nyolc óránál tovább tartanak.

Hogyan szerezz munkát

LÁTOGASSA EL ISKOLA KARRIERKÖZPONTJÁT

Nézze meg az iskolai karrierközpontban elérhető álláslehetőségeket és egyéb forrásokat.

ALKALMAZ

Nézd meg az álláskeresési forrásokat, pl Indeed.com, Monster.com, és Glassdoor.com az elérhető pozíciókért. Felkeresheti az Országos Sebészeti Technológiai és Sebészeti Asszisztensi Tanácsot (NBSTS), létrehozhat egy profilt, és ellátogathat munkaügyi központ.

Hasonló munkák összehasonlítása

A sebésztechnológusi pálya iránt érdeklődők a következő karrierutakat is figyelembe veszik, az éves medián fizetésükkel együtt:

  • Szív- és érrendszeri technológus: 54 330 dollár
  • Ultrahangos technikus: 67 530 dollár
  • Engedélyezett gyakorlati nővér: 42 490 dollár

Az anyja tönkreteszi a házasságodat?

Mi határozza meg a beavatkozó anyóst?Röviden: a beavatkozó anyós úgy definiálható, mint aki folyamatosan megsérti a hagyományos határokat.Figyeld meg, hogy a kifejezést választottam sérti a határokat a szelídebb kifejezés használata helyett átlépi...

Olvass tovább

5 Fejjátékok Lehet, hogy az exed játszik

A vágy, hogy segítsen és inspiráljon embereket szerte a világon – Ashley jelenleg az életről, a pszichológiáról, a célokról, a spiritualitásról és sok másról ír blogot!GoogleMi az a fejjáték?Az önbüszkeség, a neheztelés és a féltékenység csak a ke...

Olvass tovább

10 fajta pasi, akivel szakítanod kell

Agathét az érdekli, hogy az emberek hogyan alakítanak ki kapcsolatokat, és hogyan történik a vonzalom két ember között. Maradjon velünk a továbbiakért.Nézd, ha itt vagy, akkor valami elromlott a kapcsolatodban. Persze a szakítás szar, de jobbat ér...