Keresi a Amerika legnagyobb motoros utak? Az American Motorcyclist 230 000 tagot számláló webhelyén szavazott, és összeállította az Egyesült Államok legjobb motorozási helyeinek listáját.
Nézze meg, hányat lovagolt már ezen a listán (a nagyság szerint növekvő sorrendben), és ossza meg személyes választásait Amerika legjobb útjairól!
Beartooth Highway, Montana és Wyoming
A 212-es amerikai autópálya – más néven a Beartooth Highway – Red Lodge-ot köti össze a montanai Cooke City-vel, és közel 11 000 méteres csúcsa (elnézést a szójátékért) medvévé teheti, amelyen havas idő esetén át kell kelnie. De ez a cikk-cakk útvonal átvág a Custer Nemzeti Erdőn és a Shoshone Nemzeti Erdőn, és a bolygó legszemetnyitóbb kilátásait kínálja. A Beartooth Highway talán legjobb része az, hogy amikor befejezi a kihívásokkal teli utakat, közvetlenül az északkeleti átjáróhoz vezet. Yellowstone Nemzeti Park. De ne feledje maradj meleg amikor itt lovagol: komolyan lehűlhet ezeken a részeken.
Blue Ridge Parkway, Észak-Karolina
A puszta léptékű és változatos tájak miatt nehéz felülmúlni a 469 mérföldes Blue Ridge Parkway-t. Virginiában és Észak-Karolinában, főleg a fenséges Blue Ridge hegyeken keresztül, ez a leglátogatottabb látnivaló Az Egyesült Államok Nemzeti Parkrendszere a kanyargós útnak köszönhetően, amely a leglenyűgözőbb kilátást szeli át ország. A sietőknek azonban óvatosnak kell lenniük: a sebességkorlátozás soha nem haladja meg a 45 mérföld/órát, és sok helyen alacsonyabb.
U.S. 129-es út, más néven "A sárkány farka"
A krónikus túlzsúfoltság és az ismétlődő bűnüldözési intézkedések ellenére a Tail of the Dragon jó okkal továbbra is a leghíresebb motoros utak közé tartozik: bár csak 11 mérföld hosszú, 318 szűk kanyarja végtelennek tűnő szórakozást kínál a motorosok számára, a sportmotorosoktól a túrázásig rajongók.
Route 550, "The Million Dollar Highway" Ouray és Durango, CO
Ezt érdemes kihagyni, ha fél a magasságtól: az US Route 550-ről lenyűgöző kilátás nyílik a magas hegyekre és a meredek kanyonokra, amelyek közül sokat nem szakítanak meg védőkorlátok. Ez a coloradói autópálya különösen sok motorost vonz cirkálók.
California Route 1, Pacific Coast Highway
A Pacific Coast Highway (vagy PCH) a dél-kaliforniai Orange megyétől északig tart. Kalifornia Mendocino megye, de leghíresebb szakasza a Big Sur szakasz, San Simeon között és Carmel. Noha csúcsidőben eldugult a lassan mozgó bérautók, ez a tengerparttal körülölelő autópálya a világ egyik legszebb látványossága, nem is beszélve az Egyesült Államokról.
Going-to-the-Sun Road, Glacier Nemzeti Park, Montana
A Going-to-the-Sun Road az egyetlen módja annak, hogy átvágjunk a lenyűgözően gyönyörű Glacier Nationalon A park, szűk kapcsolói és magas szintjei különösen alattomossá teszik télen hónapok. A film nyitósorozatában szerepelA ragyogás, néhány szakasz kínál ennek epikus léptékét és drámai kilátásait.
Cherohala Skyway, Észak-Karolina és Tennessee
A két nemzeti erdőről – a CHEROkee-ról és a NantaHALA-ról elnevezett Cherohala Skyway Robbinsville-ből indul, és kanyarog. Észak-Karolina hegyvidéki vidékein keresztül, Tennessee erdős vidékein keresztül, mielőtt a Tellico Plains-nél ér véget, TN. A felhők és a köd köztudottan még a nyári hónapokban is beborul az út magas szintje miatt (különösen az észak-karolinai oldalon), de a versenyzők a Cherohala Skyway inspiráló tájára esküsznek.
California Route 36
Egyesek szerint Kalifornia legjobb útjai közé tartozik, a California Route 36 összeköti az 5-ös és 101-es államközi utat. Red Bluff és Hydesville között egy hosszú, gördülékeny sorozat fordulatokkal, amelyek látszólag személyre szabottak motorkerékpárok. És ha ez nem elég, akkor akár az I5-östől keletre is el lehet menni az itt látható Lassen Vulkáni Nemzeti Parkig.
U.S. Route 12, Lolo Pass, Idaho and Montana
Ez az 5233 láb magas hegyszoros 40 mérföldre Missoulától (Montana állam) kívül, Idaho és Montana találkozásánál lenyűgöző kilátás nyílik a folyókra, a hullámzó erdőkre és a történelmi háttérre, amely a Lewis és Clark korszakba nyúlik vissza Expedíció.
Angeles Crest Highway, California Route 2
A kétkerekű városlakók kedvence Los Angeleshez való közelsége miatt, az Angeles Crest Highway átszeli a festői Angelest. Nemzeti Erdő, és összeköti La Cañadát, Flintridge-et Wrightwood sívárossal nagyméretű seprőgépekkel és fokozatos emeléssel változtatások.
Natchez Trace Parkway a Mississippi állambeli Natcheztől a Tennessee állambeli Nashville-ig
Ez az epikus 444 mérföldes, kétsávos út Mississippiből Alabama peremén át Tennessee-be vezet. A nemzeti festői mellékútnak tekintik kulturális, történelmi és látványos tulajdonságai miatt. A Natchez Trace Parkway az egyik leghosszabb nagy útszakasz, amelyet a motorbicikli.
U.S. Route 33, Harrisonburg, Virginia – Seneca Rocks, Nyugat-Virginia
Nem tévesztendő össze a kaliforniai 33-as úttal, amely Ojain keresztül kígyózik, ez a 65 mérföldes autópálya-szakasz fut. a Shenandoah-völgyön keresztül Virginia és Nyugat-Virginia között, gyönyörű hegyi hágókkal és kihívásokkal fordul.
California Route 58, McKittrick és Santa Margarita
Ez a 71 mérföld hosszú, kanyargós, kétsávos aszfaltcsík átvág Közép-Kalifornia búzaszínű dombjain, kanyargós élményt nyújtva. hullámvasút a motorosok légiói számára, akik Los Angelesből a Mazda Laguna Seca Raceway-re utaznak a MotoGP-ért versenyek.
Ohio Route 170, Kalkutta – Lengyelország
Ohio nem éppen lenyűgöző útjairól híres, és egyes ohióiak szerint a Kalkuttát Lengyelországgal összekötő 170-es út még csak nem is az állam legjobbja a forgalom és a kanyarulatok hiánya miatt. Ez nem akadályozta meg abban, hogy a 14. helyre kerüljön az AMA listáján, ami arra utal, hogy érdemes lehet, ha a környéken tartózkodik.
Washington Rte. 129 & Oregon Rte. 3
A Pacific Northwest a híres lovaglóútjairól híres, és a 85 mérföldes szakasz Clarkstontól (Washington) Az Enterprise, Oregon mindenből egy keveset kínál: éles visszakapcsolások az Anatone Grade-en, festői látványok, és kanyargó kanyonok.