Kravas automašīnu dispečera darba apraksts: alga, prasmes un daudz kas cits

click fraud protection

Kravu pārvadājumu nozare paļaujas uz drošiem autovadītājiem, lai pabeigtu piegādes, un parasti viņi tiek uzskatīti par sistēmas pamatu, taču viņi nav vienīgie darbinieki, kas ir atbildīgi par tās panākumiem. Svarīga loma ir arī dispečeriem, un tie ir ļoti pieprasīti.

Dispečera uzdevums ir ieplānot autovadītājiem kravas paņemšanu un piegādi klientiem vai pārdevējiem, taču tas tikai saskrāpē virsmu. Uzziniet vairāk par to, ko dara kravas automašīnu dispečeri, viņu algu, nepieciešamajām prasmēm un daudz ko citu.

Kravas automašīnu dispečera pienākumi un atbildība

Kravas automašīnu dispečeriem ir arī daudzi citi pienākumi. Tie var nedaudz atšķirties atkarībā no uzņēmuma.

Daži no kravas automašīnu dispečeru pienākumiem ietver:

  • Veikt uzskaiti, uzraudzīt vadītāju ikdienas žurnālus par kļūdām vai pārkāpumiem, kā arī uzraudzīt viņu darba laiku un aprīkojuma pieejamību
  • Sekojiet līdzi laikapstākļiem visās autovadītāju atrašanās vietās, lai varētu atzīmēt iespējamās problēmas, parasti ar daudzu datorprogrammu palīdzību
  • Kalpo kā uzticams kontaktpunkts, lai līdzsvarotu autovadītāju veselību un drošību ar klientu prasībām
  • Koordinēt un pārvaldīt visefektīvākās kravas, lai uzņēmums būtu rentabls, apvienojot sūtījumus, pamatojoties uz to maršrutiem un laika grafiku, lai samazinātu kravas automašīnu un vadītāju skaitu.
  • Labāko piegādes metožu noteikšana un tarifu saskaņošana tieši ar pārdevējiem un klientiem, un nepieciešamo dokumentu un atļauju iegūšana, kas autovadītājiem būs nepieciešami, nosūtot ķīmiskās vielas vai mājlopi

Saskaņā ar 2020. gada tautas skaitīšanu ASV ir vairāk nekā 3,5 miljoni kravas automašīnu vadītāju, kas ir visu laiku augstākais rādītājs, un tajā ir 711 000 darba devēju un pašnodarbināto kravu pārvadājumu uzņēmumu. Tā kā uz ceļiem ir daudz kravas automašīnu vadītāju, kravas automašīnu dispečeri ir būtiski, lai kravu pārvadājumu nozare darbotos droši un vienmērīgi.

Kravas auto dispečera alga

Šie skaitļi attiecas uz dispečeriem kopumā, bet tiem, kas strādā kravu pārvadājumu nozarē, atalgojums pārsniedz vidējo gada dispečeru likmi aptuveni 46 810 USD (22,51 USD stundā) gadā.

  • Vidējie gada ienākumi: 40 980 $ (19,70 ASV dolāri stundā)
  • Labākie 10% gada ienākumi: 67 680 USD (33,54 USD stundā)
  • Apakšējie 10% gada ienākumi: 26 560 USD (12,77 USD stundā)

Izglītība, apmācība un sertifikācija

Plaša izglītība parasti nav nepieciešama, taču kāda koledžas pieredze var palīdzēt iegūt darbu.

  • Izglītība: Lai kļūtu par kravas automašīnu dispečeru, parasti ir nepieciešams vismaz vidusskolas diploms vai GED, taču dažreiz priekšroka tiek dota asociētā vai bakalaura grādam. Var būt noderīgs grāds transportā, piegādes ķēdes vadībā vai loģistikā.
  • Pieredze: Viena līdz trīs gadu pieredze, piemēram, klientu apkalpošanas pārstāvis vai kurjers, dažreiz var strādāt kravu pārvadājumu pieredzes vietā. Bieži vien priekšroka tiek dota iepriekšējai pieredzei kravu pārvadājumos, piemēram, zināšanas par braukšanu un Transporta departamenta noteikumiem un noteikumiem.
  • Prakses: Prakse kravu pārvadājumos var sniegt jums zināmu pieredzi reālajā pasaulē.

Svarīgs

Šim darbam bieži ir nepieciešama narkotiku pārbaude pirms darba, jo šo amatu regulē ASV Darba departaments. Šī pārbaude var būt pastāvīga un nejauša.

Kravas automašīnu dispečeru prasmes un kompetences

Noteikts prasmju kopums var atšķirt veiksmi un neveiksmi.

  • Datorprasmes: Jums ir jāpārzina datortehnoloģijas un jāspēj apgūt uzņēmumam specifiskas programmas un piekļūt GPS uzraudzības programmām.
  • Analītiskā domāšana: Tas var palīdzēt novērtēt tādas situācijas kā neparedzēti ceļu slēgšanas gadījumi. Vai jums vajadzētu pārcelt vai nosūtīt vadītāju uz citu maršrutu?
  • Valodas prasme: Jums vajadzētu brīvi runāt angļu valodā, un arī otrās valodas zināšanas var būt ļoti izdevīgas un padarīt jūs par spēcīgāku kandidātu.
  • Starppersonu prasmes: Jūs strādāsit ar autovadītājiem, klientiem un pārdevējiem, kuriem ne visiem noteikti būs vienādi mērķi.
  • Nozares zināšanas: Pārzinot un izprotot transporta nozari, kā arī tās likumus un noteikumus, jūs varēsit gūt panākumus šajā amatā.

Darba perspektīva

Amerikas Autopārvadājumu asociācija prognozē, ka kravu apjoms līdz 2031. gadam pieaugs par 36%. Ārējā tirdzniecība ir palielinājusi pieprasījumu, un autopārvadājumi joprojām ir galvenais preču pārvadāšanas veids. Autovadītāji un dispečeri arī turpmāk būs nepieciešami, lai apmierinātu pieaugošo vajadzību. Šķiet, ka tas būs stabils karjeras ceļš vismaz nākamos 10 gadus.

Dispečera loma dažreiz var būt "atspēriena punkts". Labs dispečers apgūst biznesa smalkumus un pēc tam bieži vien viņam būs iespēja pacelties uzņēmumā, iespējams, ieņemt vadošu amatu.

Darba vide

Šajā darbā reti ir dīkstāves. Jūs visu dienu pieņemsit zvanus un pārvaldīsit maršrutus, tāpēc jums ir jābūt ļoti organizētam un jāspēj tikt galā ar lielu stresu. Lai gan daži kravas automašīnu dispečeri var strādāt birojā, citiem var būt iespēja strādāt no mājām.

Darba grafiks

Tas parasti ir pilnas slodzes amats, taču dispečeri var būt dežūrē 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā, lai iejauktos, ja vadītājs saslimst vai tiek ievainots, vai ja notiek kāds cits neparedzēts notikums.

Autovadītāji savos maršrutos neatrodas tikai darba laikā. Tas nozīmē, ka darbs ne vienmēr ir ierobežots no pirmdienas līdz piektdienai, no 9:00 līdz 17:00.

Kā iegūt darbu

Lai gan kravas automašīnu dispečeriem nav īpašu darba lapu, jūs varat atrast sludinājumus darba vietnēs, piemēram, ZipRecruiter un Patiešām.

IZMĒĢINĀT Biežāk UZDOTO INTERVIJAS JAUTĀJUMU

Uzziniet vairāk par bieži uzdotajiem interviju jautājumiem šeit.

UZRAKSTĪT MĒRĶA CV

Uzziniet vairāk par padomiem CV rakstīšanai un formatēšanai šeit.

Līdzīgu darbu salīdzināšana

Nosūtīšanas darbi neaprobežojas tikai ar kravu pārvadājumu nozari, un šo prasmju kopumu var izmantot arī citās jomās.

  • Policija, ātrā palīdzība un ugunsdzēsēju dispečers: $43,290
  • Gaisa satiksmes kontrolieris: $130,420
  • Klientu apkalpošanas darbinieks: $35,830

bieži uzdotie jautājumi

Kā kļūt par kravas automašīnu dispečeru no mājām?

Ja šajā karjerā vēlaties strādāt no mājām, jums, visticamāk, būs jāatrod uzņēmums, kas nodarbina attālinātos darbiniekus, vai arī jūs Jums var būt nepieciešams noteiktu laiku strādāt birojā, lai jūs varētu strādāt attālināti uzņēmums. Ja strādājat attālināti, ir svarīgi, lai jūsu mājas birojā būtu viss nepieciešamais aprīkojums, lai gūtu panākumus.

Kā kļūt par kravas automašīnu dispečeru Kalifornijā?

Lai kļūtu par kravas automašīnu dispečeru Kalifornijā, nav nepieciešamas nekādas īpašas papildu prasības.

Vai jums ir nepieciešama licence, lai kļūtu par kravas automašīnu dispečeru?

Lai gan, lai kļūtu par kravas automašīnu dispečeru, jums nav nepieciešama īpaša licence, autovadītāja apliecība varētu būt noderīga, lai gan tā nav obligāta. Šajā karjerā, iespējams, noderēs spēcīgas zināšanas par satiksmes likumiem un ceļu.

Izcils tālsatiksmes attiecībās

Būt tālsatiksmes attiecībās nav paredzētas vājprātīgajiem. Ir vajadzīga liela gatavība, lai novērstu nonākšanu bezizejā. Mērķis būs novērst plaisu attiecībās un atkal dzīvot cieši kopā. Parasti tālsatiksmes attiecības ir jau nodibinātu attiecību t...

Lasīt vairāk

10 lietas, kas jums jāzina, ja jūsu vīrs jūs krāpj

Es nesniegšu jums risinājumu jūsu problēmām. Tur ir nē pareizs vai nepareizs risinājums šāda veida nodevībai un sāpēm.Tas, ko es vēlos darīt, ir dot jums spēku, jo šobrīd jūs, iespējams, jūtaties emocionāli iznīcināts un bezpalīdzīgs. Bet jūs esat...

Kā džentlmenis izturas pret savu partneri

Mūsdienu renesanses cilvēks, kuram patīk etiķete, gardēžu virtuve, izcila mūzika un tēlotājmāksla.Mēs ar sievu pirmo reizi satikāmies bezsaistē.Pirmās lietas vispirmsEs nepretendēju uz attiecību guru, taču man ir zināma pieredze, kā iepriecināt sa...