Elpošanas terapeita darba apraksts: alga, prasmes un daudz kas cits

click fraud protection

Elpošanas terapeits (RT) ir veselības aprūpes darbinieks, kas ārstē cilvēkus ar elpošanas vai sirds un plaušu problēmām. Viņu pacientu vidū ir priekšlaicīgi dzimuši zīdaiņi, kuru plaušas ir nepietiekami attīstītas, kā arī bērni un pieaugušie kam ir plaušu slimības, piemēram, cistiskā fibroze, astma un hroniska obstruktīva plaušu slimība (HOPS).

Kad elpošanas terapeits klīniskajā vidē iegūst pieredzi, viņš vai viņa var pāriet no vispārējās aprūpes uz kritiski slimu pacientu aprūpi. Tie, kuriem ir augstāks grāds, var kļūt par vadītājiem. RT, kuras nodarbina veselības aprūpes aģentūras, var kļūt par filiāli vadītājiem. Daži elpošanas terapeiti galu galā māca RT programmās.

Elpošanas terapeita pienākumi un atbildība

Elpošanas terapeita darbs parasti prasa spēju veikt šādas darbības:

  • Ārstējiet plašu pacientu loku, sākot no zīdaiņiem līdz vecāka gadagājuma cilvēkiem
  • Konsultējieties ar ārstiem un citiem veselības aprūpes darbiniekiem, lai palīdzētu izstrādāt un mainīt individuālos pacientu aprūpes plānus
  • Nodrošināt kompleksu terapiju, kas prasa lielu neatkarīgu spriedumu, piemēram, tādu pacientu aprūpi, kuriem tiek nodrošināta dzīvības uzturēšana slimnīcas intensīvās terapijas nodaļās.
  • Novērtējiet pacientus, veicot ierobežotas fiziskās pārbaudes un veicot diagnostikas testus, tostarp tos, kas mēra plaušu kapacitātes testus un asins skābumu un sārmainību
  • Ārstējiet pacientus, izmantojot skābekli vai skābekļa maisījumus, krūškurvja fizioterapiju un aerosola medikamentus.
  • Savienojiet pacientus, kuri nevar elpot paši, ar ventilatoriem, kas piegādā plaušās zem spiediena esošo skābekli
  • Mācīt pacientiem lietot medikamentus un aprīkojumu
  • Regulāri pārbaudiet pacientus un aprīkojumu
  • Pārraugiet elpošanas terapijas tehniķus

Pēc pacienta intervijas un apskates, kā arī konsultējoties ar ārstu, elpošanas terapeits izstrādās ārstēšanas plānu. Šis plāns var ietvert gļotu izņemšanu no pacienta plaušām vai ventilācijas caurules ievietošanu pacienta elpas caurulē un savienošanu ar iekārtu, kas piegādā skābekli. Elpošanas terapeits sniedz arī neatliekamo palīdzību sirdslēkmes un noslīkšanas upuriem vai cilvēkiem, kuri ir šokā. Daži RT strādā mājas aprūpē. Šajā amatā viens uzstāda ventilatorus un citas dzīvības uzturēšanas iekārtas un instruē aprūpētājiem to lietošanu.

Elpošanas terapeita alga

Elpošanas terapeita alga var atšķirties atkarībā no atrašanās vietas, pieredzes un tā, vai viņi strādā valsts vai privātā iestādē.

  • Vidējā gada alga: $59,710
  • Top 10% gada alga: $83,030
  • Apakšējā 10% gada alga: $43,120

Avots: ASV Darba statistikas birojs, 2017.

Izglītības prasības un kvalifikācija

Elpošanas terapijas programmas var atrast koledžās, medicīnas skolās, arodskolās un Bruņotie spēki. Elpošanas terapijas studenti apgūs daudzus uz zinātni orientētus kursus, tostarp cilvēka anatomiju un fizioloģiju, fiziku un mikrobioloģiju. Viņi arī uzzinās par terapeitiskajām un diagnostikas procedūrām, pacientu novērtēšanu un medicīnisko uzskaiti un apdrošināšanas atlīdzību.

  • Izglītība: Lai strādātu par elpošanas terapeitu, ir jābūt vismaz asociētajam grādam. Lielākā daļa programmu, kas apmāca cilvēkus strādāt šajā jomā, piedāvā arī bakalaura grādus, un bieži vien darba devēji dod priekšroku darba kandidātiem, kuri ir absolvējuši šīs programmas.
  • Valsts licencēšana: Lielākā daļa ASV štatu licencē elpošanas terapeitus. Lai gan licencēšanas prasības atšķiras atkarībā no valsts, parasti ir jābūt absolvētai programmai, ko akreditējusi Elpošanas orgānu aprūpes akreditācijas komisija (CoARC), iegūstot vismaz asociēto grādu. Izmantojiet CareerOneStop Licencēto profesiju rīku, lai uzzinātu, kādas ir licencēšanas prasības valstī, kurā plānojat strādāt.
  • Eksāmeni: Turklāt licencēšanas kandidātam jānokārto valsts vai valsts eksāmens. Nacionālā elpceļu aprūpes padome pārvalda sertificēta elpošanas terapeita eksāmenu (CRT) un reģistrēto elpošanas terapeitu eksāmenu (RRT). Dažās valstīs ir jānokārto viens vai abi no šiem testiem. Viņiem var piemērot arī RT no valstīm, kurās šie eksāmeni nav nepieciešami, jo daži darba devēji vai nu pieprasa sertifikātu, vai dod priekšroku darba kandidātiem, kuriem tā ir.

Elpošanas terapeitu prasmes un kompetences

Lai efektīvi veiktu savu darbu, RT ir jābūt noteiktām prasmēm un īpašībām:

  • Starppersonu prasmes: Lai strādātu viens pret vienu ar slimiem pacientiem un viņu satrauktajām ģimenēm, nepieciešama līdzjūtība un lieliskas starppersonu prasmes. Šīs prasmes arī palīdz atvieglot komandas darbs kas ir izplatīts starp RT un citiem veselības aprūpes darbiniekiem.
  • Problēmu risināšanas prasmes: RT jāspēj ieteikt un ievadīt atbilstošu ārstēšanu, pamatojoties uz pacienta simptomu novērtēšanu.
  • Orientēts uz detaļām: RT ir jāpievērš uzmanība mazākajām detaļām, lai nodrošinātu, ka pacienti saņem pareizu ārstēšanu.
  • Pacietība: RT var nākties pavadīt ilgu laiku, strādājot ar vienu pacientu.

Darba perspektīva

The ASV Darba statistikas biroja projekti elpceļu terapeitu nodarbinātība pieaugs par 23 procentiem no 2016. līdz 2026. gadam. Tas ir daudz ātrāk nekā vidēji 7 procenti visām profesijām tajā pašā laika periodā.

Darba vide

Strādājot ar pacientiem, elpošanas terapeiti var ilgstoši atrasties kājās. Lielākā daļa strādā slimnīcu elpošanas, anestezioloģijas vai plaušu medicīnas nodaļās. Citi strādā aprūpes iestādēs. Daži ir nodarbināti mājas veselības aprūpes aģentūrās.

Darba grafiks

Lielākā daļa RT strādā pilnu slodzi, bet dienas un stundas mainīsies atkarībā no tā, kur viņi strādā. Dažām pozīcijām var būt nepieciešamas vakara un brīvdienu stundas.

6 pacilājoši veidi, kā stiprināt tālsatiksmes attiecības

Attiecības kopumā bieži vien var būt grūti uzturēt laika gaitā bez pareizas kvalitatīva laika, pacietības, komunikācijas un pieķeršanās kombinācijas. Kad esat to sagrupējis ar lielu attālumu starp katru personu, mēģinājums uzturēt attiecības dažkā...

Lasīt vairāk

Jūsu BFF šķiras: ko jums vajadzētu darīt un ko nevajadzētu darīt!

Tavam labākajam tu joprojām esi vajadzīgs, dažreiz tikai tāpēc, lai klausītos!PexelsSeptiņas lietas, kuras jums vajadzētu un nevajadzētu darīt sava BFF labā1) Klausies, nerunā. Ja viņai ir drosme jums pastāstīt par neglītumu savā laulībā, nesakie...

Ko par jums saka jūsu paraksts?

Esmu ideators, rakstnieks, personīgo panākumu treneris, treneris un profesionāls runātājs.Kāpēc un kā jūs varat noteikt personību parakstā?Rokraksta lasīšanas mākslu sauc par grafoloģiju. Loģika ir diezgan vienkārša.Rokraksts nav nekas cits kā sma...