Biuro podróży Opis stanowiska: wynagrodzenie, umiejętności i więcej

click fraud protection

Biura podróży organizują transport, zakwaterowanie i rozrywkę dla osób podróżujących służbowo i indywidualnie po uprzedniej ocenie ich potrzeb i pragnień. Agenci mogą specjalizować się według rodzaju podróży, takiej jak wypoczynek lub biznes, lub według miejsca docelowego. Biura podróży promują również pakiety turystyczne w imieniu linii wycieczkowych, kurortów i specjalistycznych grup turystycznych.

Obowiązki i obowiązki biura podróży

Ta praca na ogół wymaga umiejętności wykonywania następujących prac:

  • Zarezerwuj bilety na podróż
  • Zarezerwuj rezerwacje noclegów
  • Obsługuj depozyty i płatności za rezerwacje
  • Nie przekraczaj budżetu klienta
  • Przejrzyj wizy, szczepienia i inne niezbędne podróże
  • Rozwiązywanie problemów i sytuacji awaryjnych
  • Prowadź dokładne zapisy

Głównym obowiązkiem biur podróży jest rezerwacja wszystkich aspektów podróży dla ich klientów, od biletów lotniczych po rezerwacje hoteli i wynajmu samochodów i nie tylko. Praca obejmuje również inne szczegóły. Biura podróży zwykle obsługują depozyty i płatności, a płatności, które otrzymują od klientów, pokrywają te wydatki. Oznacza to, że biura podróży muszą dobrze zarządzać swoimi pieniędzmi i mieć pewność, że mieszczą się w budżetach swoich klientów.

Biura podróży muszą również pomagać podróżnym w upewnianiu się, że wszystko, co niezbędne do podróży, jest w porządku. Może to obejmować uzyskanie wiz lub zorganizowanie szczepień, jeśli są one konieczne.

Niektóre biura podróży pracują dla miejsc wakacyjnych i wykorzystują swoje doświadczenie, aby pomóc w sprzedaży pakietów turystycznych potencjalnym klientom. Niektórzy pracują dla korporacji lub innych dużych instytucji, które muszą organizować częste podróże dla swoich pracowników lub innych współpracowników.

Wynagrodzenie biura podróży

Wynagrodzenia w terenie mogą się znacznie różnić, a ci, którzy zarabiają najwyższe pensje, zazwyczaj spędzają lata na budowaniu lojalnej bazy klientów.

  • Mediana rocznego wynagrodzenia: 38 700 USD (18,60 USD/godz.)
  • Najwyższe 10% rocznej pensji: 66 080 USD (31,77 USD/godz.)
  • Dolne 10% roczne wynagrodzenie: 22 370 USD (10,75 USD/godz.)

Źródło:US Bureau of Labor Statistics, 2018

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Nie ma szczególnych wymagań, aby zostać biurem podróży, ale tytuł licencjata otworzy więcej możliwości pracy, a certyfikaty mogą sprawić, że biura podróży będą bardziej atrakcyjne na rynku.

  • Edukacja: Chociaż nie jest wymagany żaden konkretny stopień, osoby z tytułem licencjata w branży hotelarskiej lub pokrewnej dziedzinie będą bardziej atrakcyjne na rynku. Większość prac korporacyjnych, które wiążą się z koordynacją podróży, wymaga uzyskania tytułu licencjata.
  • Orzecznictwo: Po zdobyciu doświadczenia w tej dziedzinie dostępne są dwa popularne certyfikaty, które zwiększą Twoje szanse na zatrudnienie. Instytut Podróży zapewnia edukację i szkolenia, które prowadzą do uzyskania dwóch certyfikatów: Certyfikowany Partner Podróży (CTA) i Certyfikowany Doradca Podróży (CTC). Agenci z co najmniej 12-miesięcznym doświadczeniem w detalicznej branży turystycznej mogą ubiegać się o oznaczenie CTA. Może to obejmować ukończenie 15-modułowego programu nauczania, który obejmuje etykę, potrzeby klientów, planowanie tras, zwiedzanie świata i ubezpieczenie podróżne. Alternatywnie można przystąpić do egzaminu bez zaliczania zajęć. Tytuł CTC pozwala osobom z co najmniej pięcioletnim doświadczeniem udowodnić, że posiadają umiejętności niezbędne do bycia skutecznymi menedżerami. Kandydaci studiują coaching i mentoring, zarządzanie konfliktami, negocjacje, zarządzanie projektami i budowanie zespołu. Zdanie testu CTA jest niezbędne przed przystąpieniem do egzaminu CTC. Aby zachować certyfikat CTC, należy ukończyć 10 jednostek kształcenia ustawicznego rocznie.

Umiejętności i kompetencje biura podróży

Bycie agentem podróży to zarówno praca w sprzedaży, jak i praca w obsłudze klienta. Agenci muszą zaspokajać potrzeby swoich klientów, współpracując z dostawcami — liniami lotniczymi, kurortami, hotelami i nie tylko — w celu zapewnienia swoim klientom najlepszych ofert. Umiejętności miękkie związane z obydwoma rodzajami pracy są korzystne.

  • Umiejętności obsługi klienta: Biura podróży muszą sprzedać swoją wartość potencjalnym klientom, a następnie muszą być pomocne i profesjonalne w zaspokajaniu potrzeb klientów, aby budować swoją bazę klientów.
  • Umiejętność rozwiązywania problemów: Nie wszystkie plany podróży są proste, co oznacza, że ​​biura podróży czasami muszą wykazać się kreatywnością, aby sprostać potrzebom klientów. Opóźnienia spowodowane pogodą i innymi nieprzewidywalnymi czynnikami czasami wymagają od agentów wprowadzania poprawek na bieżąco.
  • Znajomość komputera: Wiele badań i rezerwacji odbywa się online, podobnie jak część komunikacji z miejscami docelowymi, liniami lotniczymi i nie tylko.
  • Umiejętności negocjacyjne: Czasami mogą to zrobić biura podróży, które współpracują z wieloma takimi samymi hotelami, kurortami lub innymi miejscami docelowymi podróży negocjują oferty dla swoich klientów ze względu na liczbę podróżnych, których wysyłają do miejsc docelowych pytanie. Umiejętność znajdowania takich ofert przy jednoczesnym zaspokajaniu potrzeb klientów to ważna umiejętność.

Perspektywy pracy

Oczekuje się, że możliwości zatrudnienia dla biur podróży spadną o około 12% w dekadzie kończącej się w 2026 r. Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy. To znacznie gorzej niż przewidywany 7% wzrost liczby miejsc pracy dla wszystkich zawodów w tej samej dekadzie. Spadek ten przypisuje się głównie rozwojowi witryn turystycznych, które umożliwiają osobom fizycznym łatwiejsze porównywanie cen i rezerwowanie własnych wycieczek.

Środowisko pracy

Środowisko pracy biur podróży może się różnić w zależności od specyfiki ich pracy. Osoby pracujące dla większych agencji lub większych korporacji, które muszą rezerwować dużo podróży, zwykle pracują w typowym środowisku biurowym. Niektóre niezależne biura podróży mogą pracować we własnych domach.

Plan pracy

Biura podróży zwykle pracują w pełnym wymiarze godzin, a godziny pracy są zgodne z typowym tygodniem roboczym. W okresach dużego natężenia podróży lub w przypadku konieczności zmiany lub aktualizacji planu podróży w krótkim czasie agenci mogą być zmuszeni do pracy w nadgodzinach.

Jak zdobyć pracę

STOSOWAĆ

Szukaj ofert pracy na portalach pracy np Rzeczywiście, Potwór, I Szklane drzwi.

PODRÓŻ

Podkreśl swoje własne doświadczenia z podróży w CV i podczas rozmów kwalifikacyjnych.

Porównanie podobnych ofert pracy

Osoby zainteresowane pracą w biurze podróży mogą również rozważyć jedną z następujących ścieżek kariery, wymienionych wraz ze średnimi rocznymi zarobkami:

  • Planista spotkania lub wydarzenia: $49,370
  • Sekretarka lub pomoc administracyjna: $38,880
  • Informatyk: $34,520

Ponad 100 zabawnych i kreatywnych sposobów na powiedzenie „Tak”

Cheeky Kid to cybernautka, która spędza dużo czasu na przeglądaniu sieci, chwytaniu nieskończonych informacji i rozkoszowaniu się rozrywką i zabawą.Zabawne i kreatywne sposoby na powiedzenie „tak”geralt, CC0, przez PixabayMam dla Ciebie dobrą wiad...

Czytaj więcej

Ponad 200 pytań, które należy zadać dziewczynie na Tinderze, aby uzyskać odpowiedź

Karima używała Tindera, Bumble'a i innych aplikacji randkowych przez całe pięć lat, zanim w końcu znalazła idealnego partnera.Pytania, które należy zadać dziewczynie, aby rozpocząć rozmowęMika BaumeisterJak rozpocząć rozmowę na TinderzeBądźmy szcz...

9 wskazówek dotyczących randek z introwertykiem: co warto wiedzieć o swoim cichym partnerze

Porady Jorge dotyczące relacji opierają się na doświadczeniu i obserwacji. Niech jego próby i błędy będą twoim sukcesem (miejmy nadzieję).Czy twój partner woli być sam? Umawianie się z introwertykiem może być mylące, jeśli zawsze byłeś ekstrawerty...