Zastępca Sekretarza Sądu Opis stanowiska: Wynagrodzenie i więcej

Asystenci sądowi pracują pod nadzorem urzędników sądowych wykonywanie różnych czynności urzędniczych związanych z przygotowywaniem i rozpatrywaniem spraw w sądach miejskich, powiatowych, stanowych i federalnych. Praca często obejmuje również czynności związane z kontaktem z klientem, takie jak wyjaśnianie procedur sądowych członków ogółu społeczeństwa i współpracując bezpośrednio z urzędnikami sądowymi, adwokatami i personelem jako potrzebne.

Nadzór nad innymi nie jest zwykle funkcją tej roli, ale z doświadczeniem i wykształceniem zastępca sądu referent, zwany także asesorem sądowym, może awansować na stanowisko zastępcy referendarza sądowego II, referendarza sądowego, Lub główny referent sądowy.

Zastępca Sekretarza Sądu Obowiązki i obowiązki

Obowiązki zastępcy referendarza sądowego wymagają co do zasady umiejętności wykonywania następujących prac:

  • Pomagaj i odpowiadaj na zapytania telefoniczne i bezpośrednie od prawników, funkcjonariuszy sądowych i organów ścigania oraz ogółu społeczeństwa.
  • Przygotowywanie, przeglądanie i przetwarzanie dokumentów prawnych, korespondencji, wniosków i zarządzeń.
  • Złóż przysięgę świadkom.
  • Wypełnij formularze sądowe, takie jak petycje i nakazy.
  • Dokumentuj zmiany nazwisk, licencje, zapisy dotyczące adopcji i nie tylko.
  • Zbieraj grzywny, opłaty i płatności z tytułu obligacji.
  • Uzgadniaj codzienne wpływy.
  • Przygotuj metryki lub listy zaplanowanych spraw.
  • Składaj dokumenty fizycznie lub elektronicznie.

Oprócz wspierania funkcji administracyjnych sekretarza sądowego lub głównego sekretarza sądowego w celu zapewnienia funkcjonowania sądu zgodnie zgodnie ze stanowymi i lokalnymi przepisami i regulacjami często oczekuje się, że zastępca urzędnika sądowego będzie miał zaawansowaną wiedzę specjalistyczną w sądzie powszechnym procedury, pisma procesowe (pisemne oświadczenia składane przez obie strony w sprawie sądowej) i wymagania dotyczące składania dokumentów, wyznaczanie rozpraw i badanie zarchiwizowane sprawy. Oczekuje się również, że będą zachowywać profesjonalny wygląd i zachowanie przez cały czas i mogą być zobowiązani do uczęszczania na zajęcia w ramach kształcenia ustawicznego.

Wynagrodzenie zastępcy sekretarza sądu

Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy nie podaje informacji o wynagrodzeniach specjalnie dla zastępców urzędników sądowych, chociaż wynagrodzenie urzędników sądowych, miejskich i licencyjnych wynosi:

  • Średnie roczne wynagrodzenie: 38 450 USD (18,48 USD/godz.)
  • Najwyższe 10% rocznej pensji: Ponad 60 330 USD (29,01 USD/godz.)
  • Dolne 10% rocznej pensji: Mniej niż 25 150 USD (12,09 USD/godz.)

Źródło: Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy, 2018.

Mediana wynagrodzenia zastępcy referenta sądowego jest nieco niższa niż w przypadku referendarza sądowego, chociaż wynagrodzenia różnią się w zależności od jurysdykcji. Na przykład opis stanowiska zastępcy urzędnika sądowego w Manor w Teksasie podaje, że zakres wynagrodzenia na tym stanowisku wynosił 31 368 USD do 42 429 USD od października 2016 r.

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Większość zastępców urzędników sądowych musi mieć co najmniej roczne doświadczenie na stanowisku urzędniczym lub administracyjnym, najlepiej w środowisku prawnym. Wymagania dotyczące edukacji, szkoleń i licencji różnią się w zależności od stanu lub jurysdykcji:

  • Edukacja: Ten zawód wymaga dyplomu ukończenia szkoły średniej lub GED, chociaż świadectwo z college'u społecznego, takiego jak Certyfikat Ivy Tech na studiach asystentów prawnych, lub stopień współpracownika w ściśle powiązanej dziedzinie zapewni kandydatowi możliwość awansu.
  • Szkolenie:Praca w miejscu pracy trwająca od jednego do 12 miesięcy pod okiem doświadczonego pracownika jest normalna dla zastępców referendarzy sądowych.
  • Koncesjonowanie: Niektóre stany wymagają licencji od urzędników sądowych. Dowiedz się o wymaganiach licencyjnych w swoim stanie, korzystając z Wyszukiwarka licencji w CareerOneStop.

Umiejętności i kompetencje Zastępcy Sekretarza Sądu

Aby zostać zastępcą referendarza sądowego i skutecznie wykonywać swoją pracę, będziesz potrzebować szeregu umiejętności i wiedzy:

  • Umiejętności interpersonalne: To stanowisko na co dzień pracuje z ludźmi z różnych środowisk. Traktowanie wszystkich z szacunkiem i uprzejmością jest kluczem do skutecznego wykonywania pracy.
  • Umiejętności komunikacyjne:Zdolność do słuchaj aktywnie i wyrażanie się jasno, zwięźle i dyplomatycznie, ustnie lub pisemnie, jest kluczowe, ponieważ będziesz stale korzystać z tych umiejętności. Dobra znajomość gramatyki jest niezbędna do dokładnej korekty pracy w celu wykrycia i poprawienia błędów.
  • Umiejętności obsługi komputera i oprogramowania: Musisz być biegły w posługiwaniu się komputerem, a także arkuszami kalkulacyjnymi, bazami danych, edytorami tekstu, kalendarzem i aplikacjami do obsługi poczty e-mail podczas wykonywania zadań.
  • Zarządzanie czasem i umiejętności organizacyjne: Musisz skutecznie organizować swój czas, ustalać priorytety zadań oraz lokalizować pliki i odpowiedzi na pytania zadawane przez współpracowników i opinię publiczną.
  • Umiejętności matematyczne: Praktyczna znajomość podstawowych operacji arytmetycznych jest niezbędna do bilansowania dziennych wpływów gotówkowych.

Pomocna jest również znajomość takich dziedzin, jak terminologia prawnicza, prowadzenie dokumentacji, przechowywanie akt i zasady niszczenia, usługi pomocy lokalnej społeczności oraz procedury bezpieczeństwa fizycznego i ewakuacji.

Perspektywy pracy

Według O*NET on-line, oczekuje się, że zatrudnienie urzędników sądowych wzrośnie od 5% do 9% w latach 2016-2026, czyli mniej więcej tyle samo, co średnia dla wszystkich klas zawodów.

Zastępcy referendarzy sądowych spędzają większość czasu w salach sądowych i biurach. Stoją lub siedzą przez dłuższy czas podczas interakcji z prawnikami, urzędnikami sądowymi i publicznością oraz podczas wykonywania zadań takie jak wprowadzanie danych, kopiowanie i archiwizacja dokumentów i rejestrów, pobieranie i ewidencjonowanie opłat oraz wypełnianie innych czynności administracyjnych zadania.

Plan pracy

Zastępcy urzędników sądowych pracują przez pełne 40 godzin tygodniowo w normalnych godzinach pracy, chociaż harmonogramy pracy mogą się różnić w zależności od jurysdykcji i potrzeb sądu.

Jak zdobyć pracę

NAPISZ SKUTECZNY LIST MOTYWACYJNY

Zapoznaj się ze wskazówkami ekspertów i przykładami listów motywacyjnych, które możesz dostosować do stanowiska.

ZBUDUJ CV, KTÓRE DZIAŁA

Niezależnie od tego, czy chcesz dokonać przeglądu istniejącego CV, czy zacząć od zera, dowiedz się, co sprawia, że skuteczne CV i wypróbuj bezpłatne narzędzia do tworzenia CV i szablony, aby rozpocząć proces.

Porównanie podobnych ofert pracy

Podobne zawody i ich mediana rocznych wynagrodzeń obejmują:

  • Przedstawiciel Biura Obsługi Klienta: $33,750
  • Asystent administracyjny: $38,880
  • Recepcjonista: $29,140

Źródło: US Bureau of Labor Statistics Podręcznik perspektyw zawodowych, 2018.

Kto może występować jako przedstawiciel podatkowy mojej firmy podczas audytu IRS?

Otrzymałeś powiadomienie o audycie od Służba Skarbowa i zaczyna się panika. Nie chcesz zajmować się tą sprawą bez przedstawiciela podatkowego u boku. Musisz wiedzieć, kto może reprezentować Ciebie i Twoją firmę na spotkaniu kontrolnym oraz w przy...

Czytaj więcej

Zamień domowe śmieci na gotówkę w serwisie eBay

Z biegiem lat kuchnia lub gospodarstwo domowe może zostać zaśmiecone wieloma przyborami kuchennymi, gadżetami i podarowanymi przedmiotami, które nie są często używane lub są w ogóle niepotrzebne. Zamiast wyrzucać te rzeczy, możesz je sprzedać za ...

Czytaj więcej

Analityk wywiadu sieci sił powietrznych

Wykonuje i zarządza działaniami/funkcjami analizy wywiadowczej we wszystkich domenach. Analizuje i wykorzystuje informacje wywiadowcze, wyznacza cele i zapewnia świadomość sytuacyjną personelowi operacyjnemu i kluczowemu kierownictwu. Prowadzi ba...