Jak napisać CV kariery sportowej

click fraud protection

Jedną z rzeczy związanych z karierą sportową, którą już znasz lub wkrótce sobie uświadomisz, jest to, że wiele osób jest zainteresowanych tymi stanowiskami.

Z tego powodu ważne jest, aby napisać CV kariery sportowej, które łączy się z potencjalnym pracodawcą. Zazwyczaj pracodawcy zajmujący się karierą sportową otrzymują setki życiorysów, gdy otwiera się stanowisko. Upewnij się, że Twoje CV się wyróżnia.

Oto kilka pomysłów na napisanie skutecznego CV, a także kilka konkretnych pomysłów na CV kariery sportowej.

Wyświetl informacje kontaktowe

Rozpocznij swoje CV od informacji kontaktowych. Celem jest zwykle wylądowanie na rozmowie kwalifikacyjnej. Umieszczenie tych informacji na górze CV powinno okazać się pomocne. Po tym, jak przekonasz potencjalnego pracodawcę resztą swojego CV, będzie on potrzebował tych informacji, aby się z Tobą skontaktować.

Jest to jedna z kategorii w twoim CV, w której ważne jest, aby być dogłębnym. Podaj swój adres, różne numery telefonów, pod którymi można się z Tobą skontaktować, a także adresy e-mail i link do Twojego profilu na LinkedIn.

Bądź jasny i zwięzły

Poświęcając czas na uporządkowanie swojego CV, potencjalny pracodawca zobaczy, że jesteś osobą z skutecznych umiejętności komunikacyjnych, który jest dumny z robienia dobrego pierwszego wrażenia i ma pasję do przemysł.

Jednym z celów twojego CV jest przyciągnięcie uwagi czytelnika. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest wypisanie od pięciu do dziesięciu osiągnięć na samej górze. Tematy te mogą być bardziej szczegółowe w dalszej części CV, ale umieszczenie ich na pierwszym miejscu przyciągnie uwagę.

Uporządkuj swoje CV w kategoriach. Takie podejście pomoże czytelnikowi przetworzyć informacje, a później posłuży jako skuteczny materiał referencyjny. W przypadku większości stanowisk związanych z karierą sportową wystarczy jedno- lub dwustronicowe CV. Jeśli CV jest długie, połącz kilka doświadczeń lub wytnij doświadczenia, które mają niewiele wspólnego z obecnym stanowiskiem, o które się ubiegasz.

Często aktualizuj

W miarę jak zmieniają się Twoje doświadczenia zawodowe lub edukacyjne, upewnij się, że nie tylko odnotowałeś je w swoim CV, ale zreorganizuj swoje CV, aby podkreślić zmiany, które najlepiej odzwierciedlają Twoje obecne kwalifikacje. Nie wykonuj jednego zadania po drugim. Przedstaw osiągnięcia, które najlepiej pasują do zajmowanego stanowiska, a następnie pomniejsze osiągnięcia. Jeśli lista jest długa, połącz niektóre doświadczenia lub usuń je wszystkie razem.

Zrób to dobrze

Nie wyolbrzymiaj swoich osiągnięć. Pracodawcy poświęcą trochę czasu na zbadanie dokładności Twojego CV. Upewnij się, że fakty z twojego doświadczenia są precyzyjne i wyrażone w dokładny sposób.

Poświęć trochę czasu na ponowne przeczytanie swojego CV, aby znaleźć literówki lub błędy gramatyczne. Poproś też kolegę lub przyjaciela o przejrzenie twojego CV pod kątem tego typu błędów.

Wyrażając swoje osiągnięcia, bądź konkretny, ale nie przesadzaj. Na przykład, jeśli Twój dział poprawił sprzedaż biletów okresowych, podaj dokładny procentowy wzrost sprzedaży biletów okresowych, a także swoją rolę w tej poprawie.

Dopasuj do konkretnego zadania

Ubiegając się o konkretną pracę związaną z karierą sportową, dostosuj swoje CV, aby podkreślić doświadczenia, które najlepiej wyrażają, dlaczego jesteś najlepszą osobą na dostępne stanowisko związane ze sportem.

Wyraź siebie

W prezentacji i treści, które rozwijasz, pozwól zabłysnąć swojej osobowości. Pomoże to przyszłemu pracodawcy zapamiętać Twoje CV i pomoże Ci wyróżnić się z tłumu. Jest to szczególnie ważne w karierach sportowych, gdzie często wiele osób zajmuje to samo stanowisko.

Przejrzyj przykład

Oto przykład CV kariery sportowej.

Pobierz szablon CV

Przykładowe CV do pracy w sporcie (wersja tekstowa)

Jordan Jock
1234 Cactus Court
Tempe, AZ 85820
000-123-4567
e-mail: [email protected]
www.linkedin.com/in/jordanjock

Podsumowanie kwalifikacji

Utalentowany i ustanawiający rekordy trener baseballu z 7-letnim doświadczeniem w prowadzeniu drużyn szkół średnich do mistrzostw dywizji.

  • Trzykrotny Trener Roku AzBCA Stanowy, dwukrotny Trener Roku Okręgowego ABCA
  • AzBCA Hall of Fame, Arizona Coaches Hall of Fame, National High School Baseball Hall of Fame
  • 3 lata sukcesów jako Catcher w niższej drużynie ligowej, Glendale Desert Dogs
  • 2 srebrne medale w College Baseball World Series

Doświadczenie zawodowe

DESERT VIEW HIGH SCHOOL, Tempe, AZ
Główny trener baseballu, 9/2012-obecnie
Trenuj i motywuj drużyny baseballowe do sukcesów w mistrzostwach regionalnych, dystryktowych i stanowych. Koordynuj sesje coachingowe i kliniki w polu bramkowym, rzucania i uderzania z asystentem trenera i trenerami-wolontariuszami; organizować podróże drużynowe, nadzorować graczy podczas meczów wyjazdowych, monitorować powrót do zdrowia po kontuzjach meczowych lub treningowych oraz współpracować z łowcami talentów z uczelni.

  • Zbudował i prowadził licealną drużynę baseballową, która zdobyła 4 mistrzostwa stanowe 5A, 2 miejsca w rankingach wicemistrzów stanu 5A i 6 mistrzostw regionalnych.
  • Osiągnął łącznie 128 zwycięstw podczas pełnienia funkcji.
  • Wyszkolił ponad 50 graczy, którzy nadal grali w college'u, niższej lub wyższej lidze baseballowej.
  • Awansowany w ciągu roku od zatrudnienia jako asystent trenera na stanowisko głównego trenera.

GLENDALE DESERT DOGS, Glendale, AZ
Łapacz, 07/2009-8/2012
Grał w baseball niższej ligi, służąc jako łapacz przez trzy sezony. Uczestniczył w treningach, koncertował z zespołem i uczestniczył w wydarzeniach promocyjnych.

  • Koordynował i prowadził młodzieżowe obozy treningowe dla zawodników szkół podstawowych i gimnazjów w Camelback Ranch.
  • Pomyślnie wyeliminowano biegaczy próbujących ukraść drugie lub trzecie miejsce w 60% prób.

Edukacja

Licencjat z nauk fizycznych
UNIWERSYTET POŁUDNIOWEJ KALIFORNI, Los Angeles, CA

MVP baseballu 2007 i 2008; Srebrny medal 2008 i srebrny medal 2007, College Baseball World Series

Względy bezpieczeństwa żywności dla palet drewnianych

Związek między paletami drewnianymi a bezpieczeństwem żywności był w ostatnich latach badany zarówno przez konsumentów, jak i decydentów łańcucha dostaw. Oto kilka podstawowych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, podejmując własną decyzję dotyc...

Czytaj więcej

Praca w policji mundurowej w rządzie USA

Posady federalnych organów ścigania nie są przeznaczone tylko dla mężczyzn w czerni i nie musisz tego robić być agentem specjalnym aby cieszyć się wieloma korzyściami i ekscytującymi obowiązkami związanymi z karierą federalnych organów ścigania. ...

Kiedy pobierasz podatek GST/HST

Jeśli sprzedajesz towary i usługi w Kanadzie, musisz obciążyć klientów opłatą podatek od towarów i usług (GST) albo zharmonizowany podatek od sprzedaży (HST), chyba że Twoja firma kwalifikuje się jako wyjątek. Obecnie wynoszący 5% podatek GST jes...