Prymatolog Opis stanowiska: wynagrodzenie, umiejętności i więcej

click fraud protection

Prymatolodzy to naukowcy, którzy badają naczelne, takie jak goryle, orangutany, szympansy i lemury. Pracują w różnych rolach w tej dziedzinie, w tym w biologii, badaniach medycznych, antropologii i zoologii. Niektórzy prymatolodzy są zatrudniani przez ogrody zoologiczne i inne siedliska domowe, opiekując się naczelnymi, aby zapewnić im zdrowie i przystosowanie się do otoczenia. Inni pracują w terenie, badając zachowanie naczelnych w ich naturalnym środowisku lub w laboratoriach prowadzących badania.

Prymatolodzy mogą specjalizować się, badając jeden interesujący gatunek lub określony obszar w tej dziedzinie, taki jak genetyka, zachowaniereprodukcja, odżywianie, Lub Medycyna weterynaryjna.

Obowiązki i obowiązki prymatologa

Obowiązki prymatologa mogą się znacznie różnić w zależności od jej pracy w edukacji, badaniach lub ochronie:

  • Edukacja: Profesorowie prymatologii mogą mieć różne obowiązki, w tym:
    • Prowadzenie zajęć na poziomie licencjackim lub magisterskim
    • Opieka nad zajęciami laboratoryjnymi studentów
    • Prowadzenie badań naukowych
    • Pisanie i publikowanie wyników badań w profesjonalnych czasopismach naukowych, co ma kluczowe znaczenie dla profesorów poszukujących pracy w college'u lub na uniwersytecie
  • Badania: Prymatolodzy zaangażowani w badania mogą być odpowiedzialni za:
    • Planowanie badań naukowych
    • Zapewnienie podstawowej opieki naczelnym biorącym udział w badaniach
    • Kontrola technicy laboratoryjni
    • Zbieranie danych i analiza wyników
    • Publikowanie wyników badań w czasopismach naukowych
  • Ochrona: Osoby zaangażowane w działania na rzecz ochrony mogą:
    • Zarządzaj placówką ratowniczą lub konserwatorską.
    • Interakcja ze społeczeństwem poprzez programy edukacyjne.
    • Daj wycieczki.
    • Bezpośrednie zbiórki pieniędzy.
    • Promuj ochronę naczelnych poprzez ekoturystykę lub inne sposoby.

Wynagrodzenie prymatologa

Wynagrodzenie prymatologów może się znacznie różnić w zależności od tego, czy są zatrudnieni w środowisku akademickim, badawczym, konserwatorskim lub w innych rolach. Wynagrodzenie jest również wypadkową innych czynników, takich jak poziom wykształcenia, lata doświadczenia i obszary specjalizacji.

Podczas gdy badanie US Bureau of Labor Statistics nie oferuje osobnej klasyfikacji dla prymatologów, oferuje jeden dla zoologów i biologów dzikiej przyrody, który obejmuje dziedzinę prymatologia:

  • Średnie roczne wynagrodzenie: 69 290 USD (29,95 USD/godz.)
  • Najwyższe 10% rocznej pensji: 99 700 USD (47,93 USD/godz.)
  • Dolne 10% rocznej pensji: 39 620 USD (19,05 USD/godz.)

Źródło: US Bureau of Labor Statistics, 2017

Wymagania edukacyjne i kwalifikacje

Prymatolodzy na ogół mają co najmniej czteroletni stopień naukowy. Wielu posiada stopnie naukowe, zwłaszcza osoby zajmujące się nauczaniem lub badaniami.

  • Stopnie licencjackie i magisterskie: Prymatolodzy najczęściej kończą studia licencjackie w dziedzinie takiej jak zoologia, biologia, psychologia, bakteriologia, patologia, weterynaria, ekologia lub inne pokrewne dziedziny biologiczne nauki. Postęp w tej dziedzinie zazwyczaj wymaga tytułu magistra lub doktora.
  • Kursy: Zajęcia z technologii komputerowych, nauka o zwierzętach, komunikacja i statystyki ogólnie okazują się przydatne. Studenci prymatologii mogą dodawać inne zajęcia do swojego toku studiów w oparciu o ich konkretny obszar zainteresowań. Na przykład osoby zainteresowane zachowaniem mogą dodać do swojego kursu różnorodne zajęcia z psychologii i nauk behawioralnych, aby lepiej przygotować ich do przyszłej pracy w tej dziedzinie.
  • Doświadczenie: Początkujący prymatolodzy powinni zdobyć jak najwięcej doświadczenia podczas studiów, ponieważ prymatologia jest dziedziną wysoce konkurencyjną. Studenci korzystają z wolontariatu lub stażu w ośrodkach naczelnych, ośrodkach badawczych naczelnych lub ogrodach zoologicznych, aby zdobyć odpowiednie praktyczne doświadczenie.

Umiejętności i kompetencje prymatologa

W zależności od obszaru zainteresowania skorzystasz z następujących cech:

  • Umiejętności komunikacyjne: Umiejętność pisania artykułów naukowych i wygłaszania wykładów dla opinii publicznej, decydentów i naukowców
  • Umiejętności krytycznego myślenia: Rozsądne rozumowanie i ocena w celu wyciągnięcia wniosków z wyników eksperymentów i obserwacji naukowych
  • Wytrzymałość emocjonalna i stabilność: Zdolność do znoszenia długich okresów samotności w dziczy, a także spokojnego i skutecznego postępowania z rannymi lub chorymi zwierzętami
  • Umiejętności interpersonalne: Umiejętność pracy zespołowej w celu osiągnięcia celów
  • Umiejętności obserwacji: Umiejętność dostrzegania subtelnych zmian w zachowaniu lub wyglądzie zwierząt
  • Umiejętność rozwiązywania problemów: Umiejętność znalezienia najlepszych możliwych rozwiązań dla zagrożeń, które mają wpływ na dziką przyrodę, takich jak choroby i utrata siedlisk
  • Znajomość obsługi komputera: Znajomość systemów informacji geograficznej (GIS) i oprogramowania do analizy danych

Perspektywy pracy

Konkurencja jest chętna na stanowiska z zakresu prymatologii, szczególnie na stanowiska umożliwiające bezpośredni kontakt ze zwierzętami. Jednak zgodnie z Amerykańskie Biuro Statystyki Pracyprzewiduje się, że zatrudnienie zoologów i biologów dzikiej przyrody wzrośnie o 8 procent w latach 2016-2026, mniej więcej tak szybko, jak średnia dla wszystkich zawodów. Prymatolodzy ze znacznym doświadczeniem lub wykształceniem w tej dziedzinie nadal będą mieli dobre perspektywy zatrudnienia.

Środowisko pracy

W zależności od obszaru zainteresowania, prymatolodzy mogą pracować w środowisku biurowym, laboratoryjnym lub klasowym, a nawet w terenie. Mogą pracować dla uniwersytetów, agencji rządowych, firm biotechnologicznych lub farmaceutycznych, grup konserwatorskich, klinik weterynaryjnych, ogrodów zoologicznych lub muzeów. Ich praca może obejmować kombinację środowisk, takich jak profesor pracujący w biurze, klasie i laboratorium. Badania mogą odbywać się w laboratorium iw terenie, z udziałem wielu podróży międzynarodowych.

Prymatolodzy wykonujący prace terenowe narażeni są na niekorzystne warunki pogodowe i nierówny teren. Mogą być zobowiązani do wykonywania prac wymagających wysiłku fizycznego. Ich badania wymagają od nich życia w odległych regionach z niewielkim kontaktem z ludźmi przez długi czas.

Plan pracy

Prymatolodzy pracują w pełnym wymiarze godzin, chociaż praca w terenie może wymagać długich godzin lub nieregularnych harmonogramów.

Jak zdobyć pracę

STOSOWAĆ

Osoby poszukujące możliwości kariery i ofert pracy powinny zapoznać się z Sieć informacyjna naczelnych witryna prowadzona przez Wisconsin Primate Research Center Library, oddział Uniwersytetu Wisconsin w Madison.

WSPÓŁPRACUJ Z INNYMI PROFESJONALISTAMI

Dołączenie do organizacji zawodowych może być również korzystne, ponieważ grupy te oferują członkom tworzenie sieci kontaktów i wsparcie, które może prowadzić do zatrudnienia. The Amerykańskie Towarzystwo Prymatologów (ASP), która publikuje tzw American Journal of Primatology, jest jedną z takich grup. Inne profesjonalne grupy prymatologiczne obejmują Międzynarodowe Towarzystwo Prymatologiczne, Towarzystwo Prymasów Wielkiej Brytanii (PSGB)oraz Australasian Primate Society (APS).

Porównanie podobnych ofert pracy

Jeśli rozważasz stanowisko prymatologa, możesz przyjrzeć się innym zawodom:

  • Zoolog: $62,290
  • Biolog: $52,312
  • Lekarz weterynarii: $77,589
  • Behawiorysta zwierząt: $29,723
  • Antropolog: $62,280

Źródło: Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy, 2017; Payscale.com

Czy organizacje pozarządowe różnią się od organizacji non-profit?

Istnieje wiele organizacji i instytucji, które mają jedną misję: uczynić świat lepszym miejscem. Jednak mnogość oznaczeń takich grup, takich jak grupy poparcia społecznego, organizacje non-profit, stowarzyszenia religijne i organizacje pozarządo...

Czytaj więcej

Wynagrodzenie i świadczenia wojskowe: Co to jest zasiłek na separację rodzinną?

Zasiłek na separację rodzinną (FSA) jest wypłacany wyłącznie członkom posiadającym osoby na utrzymaniu. Zasadniczo świadczenie z tytułu separacji rodzinnej przysługuje w przypadku, gdy żołnierz zmuszony jest do rozstania się z osobami pozostający...

Standardy i selektywność rekrutacji piechoty morskiej

Rekruterzy do piechoty morskiej zazwyczaj wywiązują się ze swojego rocznego limitu, ponieważ zaspokojenie potrzeb USMC jest około dwa razy łatwiejsze w porównaniu z potrzebami rekrutacyjnymi armii. Z wyjątkiem Straży Przybrzeżnej, Korpus Piechoty...