Kasjer bankowy Opis stanowiska: wynagrodzenie, umiejętności i więcej

Kasjerzy bankowi są zazwyczaj pierwszym punktem interakcji dla klientów wchodzących do banku. Kasjerzy weryfikują tożsamość klientów i przetwarzają zlecenia wpłat i wypłat z kont patronów. Generują certyfikowane czeki i przekazy pieniężne zgodnie ze specyfikacjami klientów. Niektórzy kasjerzy wymieniają dolary na inne waluty.

Kasjerzy bankowi odpowiadają na pytania dotyczące produktów i usług bankowych oraz kierują klientów do innych pracowników w celu przeprowadzenia bardziej złożonych transakcji bankowych. Muszą liczyć gotówkę w swoich szufladach na początku zmiany i uzgadniać pozostałą gotówkę na koniec zmiany, aby dokładnie uwzględnić depozyty i rozproszenia.

Większość kasjerów pracuje w oddziałach banków społecznych i komercyjnych. Niektórzy kasjerzy pracują dla spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych.

Obowiązki i obowiązki kasjera bankowego

Ta praca wymaga, aby kandydaci byli w stanie wykonywać obowiązki, które obejmują:

  • Policz gotówkę w szufladzie na początku zmiany
  • Przyjmuj gotówkę, czeki, karty debetowe i inne formy płatności od klientów
  • Odpowiadaj na pytania klientów dotyczące kont
  • Przygotuj specjalistyczne rodzaje funduszy dla klientów, w tym obligacje oszczędnościowe, czeki podróżne i przekazy pieniężne
  • Wymieniaj pieniądze klientów na obcą walutę
  • Składaj zamówienia klientów na czeki i karty bankowe
  • Rejestruj elektronicznie każdą transakcję podczas ich zmiany
  • Policz ich szufladę kasową na koniec zmiany i uzgodnij saldo początkowe

Kasjerzy bankowi muszą bezpiecznie i dokładnie obchodzić się z funduszami klientów, weryfikując tożsamość i podejmując inne działania w celu zapobiegania błędom lub oszustwom. Kasjerzy główni zarządzają operacjami kasjerów bankowych.

Wynagrodzenie kasjera bankowego

Wynagrodzenie kasjera bankowego różni się w zależności od położenia geograficznego, poziomu doświadczenia, rodzaju pracodawcy i innych czynników.

  • Mediana rocznego wynagrodzenia: 32 620 USD (15,68 USD/godz.)
  • Najwyższe 10% rocznej pensji: Ponad 41 220 USD (19,81 USD/godz.)
  • Dolne 10% roczne wynagrodzenie: Mniej niż 24 660 USD (11,85 USD/godz.)

Wymagania dotyczące edukacji i szkoleń

Minimalnym wymogiem edukacyjnym dla kasjerów jest wykształcenie średnie, ale kasjerzy ze współpracownikiem lub tytuł licencjata może łatwiej awansować na asystenta kierownika, bankowość osobistą, oficera ds. Pożyczek i bank stanowiska kierownika.

  • Odpowiednie zajęcia: Zajęcia z biznesu, finansów, księgowość, a ekonomia jest pomocna dla przyszłych kasjerów bankowych, którzy uczęszczają na kursy uniwersyteckie. Większość szkoleń dla kasjerów odbywa się w miejscu pracy przez menedżerów i bardziej doświadczonych kasjerów.
  • Umiejętności obsługi klienta: Pracownicy zainteresowani pracą kasjerów bankowych powinni rozwijać i wykazywać się umiejętnościami w zakresie obsługi klienta i matematyki, a także orientacją na szczegóły i dokładność.

Umiejętności i kompetencje kasjera bankowego

Chociaż poszczególne banki różnią się priorytetami, większość szuka określonych umiejętności u potencjalnych pracowników. Oto umiejętności, które musisz posiadać lub rozwinąć, jeśli chcesz dostać pracę jako kasjer bankowy, a także umiejętności, które powinieneś podkreślać zarówno w materiałach aplikacyjnych, jak i podczas rozmowy kwalifikacyjnej:

  • Rachunkowość podstawowa: Kasjerzy bankowi zajmują się pieniędzmi i dlatego muszą być w stanie śledzić liczby. Chociaż większość transakcji jest kierowana i śledzona przez komputery, kasjerzy nadal muszą wiedzieć, jakie powinny być liczby, aby mogli rozpoznać problem i zareagować, jeśli taki się pojawi.
  • Dbałość o szczegóły: Jest to duża część pracy kasjera bankowego, od właściwego obchodzenia się z pieniędzmi, przez prowadzenie dokładnych rejestrów transakcji, po przestrzeganie odpowiednich protokołów bezpieczeństwa. Pomyłka może doprowadzić do naruszenia bezpieczeństwa lub pojawienia się nieprawidłowości na rachunkach, a także do utraty zaufania publicznego do banku.
  • Znajomość oprogramowania finansowego: Kasjerzy bankowi muszą umieć korzystać ze specjalistycznego oprogramowania finansowego. Szkolenie może być dostępne w miejscu pracy, ale wcześniejsze zrozumienie oprogramowania jest zaletą.
  • Komunikacja pisemna i ustna: Kasjerzy zajmują się pieniędzmi, ale zajmują się także ludźmi. Kasjerzy muszą jasno komunikować się zarówno ze współpracownikami, jak i klientami oraz być w stanie wyjaśnić zasady i procedury.

Kasjerzy bankowi są publiczną twarzą swojego pracodawcy dla zdecydowanej większości klientów i muszą dobrze reprezentować swoich pracodawców.

Perspektywy pracy

Według US Bureau of Labor Statistics perspektywy dla kasjerów bankowych w ciągu następnej dekady w porównaniu z innymi zawodami są znacznie niższe niż średnia dla wszystkich zawodów, co było spowodowane wzmożoną działalnością w zakresie bankowości internetowej, co zmniejszyło zapotrzebowanie na oddziały i bank kasjerzy.

Oczekuje się, że zatrudnienie spadnie o około 17% w ciągu najbliższych 10 lat, czyli znacznie poniżej średniego wzrostu prognozowanego dla wszystkich zawodów. Przewiduje się, że inne stanowiska urzędników finansowych spadną o 5% w latach 2020-2030. Te stopy wzrostu są porównywalne z prognozowanym 8% wzrostem dla wszystkich zawodów.

Pomimo spadku liczby dostępnych miejsc pracy, osoby fizyczne mogą nadal znajdować pracę jako kasjerzy bankowi ze względu na konieczność zastąpienia przez banki pracowników, którzy zdecydują się porzucić swój zawód. Stanowisko to może również prowadzić do wykonywania zadań wymagających większej odpowiedzialności, takich jak oficer ds. pożyczek.

Większość kasjerów bankowych pracuje w oddziałach banków komercyjnych, obsługując ogół społeczeństwa.

Plan pracy

Większość kasjerów bankowych pracuje 40 godzin tygodniowo.

Jak zdobyć pracę

  • Oferty pracy dla kasjerów znajdziesz online (wyszukaj oferty pracy w bankach w Google), na bankowych stronach poświęconych karierom i być może będziesz mógł złożyć wniosek osobiście.
  • Poproś znajomego lub członka rodziny o pomoc w przećwiczeniu rozmowy kwalifikacyjnej. Zapoznaj się z tymi wskazówkami, aby uzyskać asa podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
  • Ubierz rolę profesjonalnie strój biznesowy. Marynarka lub garnitur uderzą we właściwy ton i pokażą pracodawcy, że mówisz poważnie.
  • Bądź gotów podzielić się swoim silnym zainteresowaniem bankowością. Wyszczególnij niektóre z twoich mocnych stron, które spełniają wymagania pracy.

Porównanie podobnych ofert pracy

Osoby zainteresowane pracą jako kasjer bankowy mogą również rozważyć następującą karierę
ścieżki, wymienione wraz z ich średnimi rocznymi wynagrodzeniami:

  • Księgowy: $42,410
  • Kasjer: $25,020
  • Oficer pożyczki: $63,960

Zanim założysz firmę zajmującą się usuwaniem śmieci

Założenie firmy zajmującej się wywozem śmieci wydaje się prostym pomysłem na samozatrudnienie. Ludzie chcą się pozbyć śmieci i płacą ci za to. Co więcej, w czasach, gdy zamożne pokolenia wyżu demograficznego przechodzą na emeryturę i redukują zat...

Usługi marketingu e-mailowego dla sprzedawców w serwisie eBay

Usługi marketingu e-mailowego cieszą się ogromną popularnością wśród marketerów internetowych. Hasło „stwórz swoją listę” jest tematem blogów i artykułów od lat. Filozofia polega na budowaniu listy wartościowych subskrybentów zainteresowanych Two...

Czytaj więcej

Rodzaje testów transformatorów elektrycznych

Transformatory zwiększające (podnoszące) lub obniżające (obniżające) napięcie elektryczne są stosowane w wielu zastosowaniach przemysłowych i użyteczności publicznej. Niezależnie od tego, gdzie są stosowane, niezwykle ważne jest, aby zespół insta...