Pracownik Muzeum Sztuki Opis stanowiska: Wynagrodzenie i więcej

Pracownik muzeum sztuki pracuje w: Muzeum Sztuki ułatwianie interakcji między zwiedzającymi a eksponatami. Opiekunowie witają gości i udzielają im informacji, wskazówek i innej pomocy.

Pracownik muzeum dba również o to, aby dzieła sztuki były chronione, a odwiedzający przestrzegali zasad obowiązujących w muzeum zwykle nie obejmują jedzenia ani picia w galeriach, nieautoryzowanego robienia zdjęć i dotykania prac sztuki. Praca wymaga połączenia umiejętności wykorzystywanych do obsługi gości i ochrona muzeum.

Obowiązki i obowiązki pracownika Muzeum Sztuki

Stanowisko to zasadniczo wiąże się z następującymi obowiązkami, jednak obowiązki te mogą się różnić w zależności od wielkości muzeum i personelu:

  • Nadzoruj kolekcję muzeum, aby upewnić się, że pozostaje bezpieczna i niezakłócona.
  • Monitoruj odwiedzających, aby upewnić się, że przestrzegają zasad, w tym nie dotykania ani nie niszczenia dzieł sztuki.
  • Powitaj odwiedzających i zaoferuj wskazówki, takie jak informacje o wystawie lub wskazówki.
  • Pomagaj kuratorom w przenoszeniu obiektów artystycznych lub zmienianiu ekspozycji galerii.
  • Wykonywanie obowiązków administracyjnych zgodnie z wymaganiami.

Jednym z najważniejszych obowiązków muzealnika jest ochrona zbiorów muzealnych. Pracownik muzeum stacjonuje w określonym obszarze lub galerii wystawienniczej muzeum i stale obserwuje odwiedzających, aby upewnić się, że nie dotykają ani nie niszczą dzieł sztuki.

Chociaż pracownik muzeum uważnie monitoruje wystawiane dzieła sztuki i obserwuje zachowanie odwiedzających muzeum, jego rolą jest bardziej przypomina przedstawiciela obsługi klienta niż ochroniarza, ponieważ ochroniarze przechodzą inne szkolenie i mają inną pracę obowiązki.

Ponadto, w zależności od wielkości muzeum, może być wymagany kontakt telefoniczny. Lekka administracja biurowa, taka jak śledzenie obecności w muzeum za pomocą klikera i zapisywanie danych na komputerze, może być dodatkowym obowiązkiem.

Wynagrodzenie pracownika muzeum sztuki

Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy (BLS) obejmuje pracowników muzeów sztuki pod opieką archiwistów, kuratorów i pracowników muzeów. Specjaliści w tej branży zarabiają następujące wynagrodzenie:

  • Średnie roczne wynagrodzenie: 48 400 USD (23,27 USD/godz.)
  • Najwyższe 10% rocznej pensji: 86 480 USD (41,58 USD/godz.)
  • Dolne 10% rocznej pensji: 27 190 USD (13,07 USD/godz.)

Źródło: Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy, 2018.

PayScale oferuje informacje o wynagrodzeniach dla pracowników galerii w następujący sposób:

  • Średnie roczne wynagrodzenie: 32 796 USD (15,77 USD/godz.)
  • Najwyższe 10% rocznej pensji: 47 077 USD (22,63 USD/godz.)
  • Dolne 10% rocznej pensji: 20 253 USD (9,74 USD/godz.)

Źródło: PayScale.com, 2019.

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Ta praca wymaga następującego wykształcenia i doświadczenia:

  • Edukacja: Praca jako pracownik muzeum sztuki zwykle wymaga dyplomu ukończenia szkoły średniej, ale pomocne jest posiadanie tytułu licencjata lub współpracownika w pokrewnej dziedzinie, takiej jak historia sztuki, historia lub archeologia.
  • Szkolenie: Pewne doświadczenie w pracy w muzeum lub służbie publicznej jest pomocne w zatrudnieniu do tego typu pracy. Muzea mogą preferować kandydatów ze znajomością specjalności muzealnej, wykształceniem muzealniczym lub wcześniejszym doświadczeniem w pracy w muzeach. Znajomość zagadnień związanych z bezpieczeństwem muzeów i ogólną pracą biurową może działać na korzyść kandydata.

Umiejętności i kompetencje pracownika muzeum sztuki

Aby zostać pracownikiem muzeum sztuki, potrzebujesz następujących umiejętności:

  • Umiejętności interpersonalne: Jesteś przystojny i wciągający oraz jesteś przeszkolony, aby móc odpowiadać na pytania gości dotyczące sztuki i wystaw.
  • Głębokie zainteresowanie i wiedza o sztuce: Ważna jest pasja lub zamiłowanie do sztuki, którą chcesz się podzielić z publicznością.
  • Umiejętności komunikacyjne: Mówisz wyraźnie, udzielając informacji zarówno zwiedzającym, jak i pracownikom muzeum.
  • Zaufanie: Jako pracownik muzeum zachowujesz się pewnie i przyjaźnie, dostarczając informacji, którym odwiedzający mogą zaufać.
  • Dobry słuchacz: Jesteś w stanie skutecznie odpowiadać na prośby gości.
  • Wytrzymałość fizyczna i psychiczna: Możesz zachować czujność i aktywność fizyczną, ponieważ stanie przez cały dzień lub chodzenie od galerii do galerii to część pracy.

Perspektywy pracy

BLS podaje, że przewiduje się, że zatrudnienie techników muzealnych i konserwatorów wzrośnie o 12% do 2026 r., szybciej niż średnia dla wszystkich zawodów. Oczekuje się, że publiczne zainteresowanie nauką, sztuką, historią i technologią zwiększy popyt na te stanowiska.

Pracownicy muzeum sztuki mogą pracować zarówno w biurze, jak i na podłodze z publicznością, udzielając informacji i innych wskazówek odwiedzającym. Ci, którzy pomagają w odnawianiu lub ustawianiu eksponatów, mogą potrzebować podnosić lub przenosić ciężkie lub duże dzieła sztuki, a także wspinać się po drabinach, aby dosięgnąć przedmiotów.

Plan pracy

Według BLS większość pracowników muzeów pracuje w pełnym wymiarze godzin. Osoby obsługujące mogą również potrzebować pracy wieczorami iw weekendy, jeśli ich instytucje są otwarte dla publiczności w tych godzinach.

Jak zdobyć pracę

STOSOWAĆ

Wiele muzeów sztuki publikuje oferty pracy na swoich stronach internetowych. The Nowojorska Fundacja Sztuki (NYFA) publikuje oferty pracy w muzeach. Poszukaj także ogłoszeń o pracę online dla muzeów w Twojej okolicy. W zależności od muzeum możesz zostać poproszony o złożenie aplikacji bezpośrednio na stronie, co może obejmować przesłanie listu motywacyjnego i CV oraz udzielenie odpowiedzi na dodatkowe pytania. Na przykład, Muzeum tawerny Fraunces zapewnia możliwość pracy, która obejmuje wskazówki online dla kandydatów.

DOŁĄCZ DO ORGANIZACJI

Organizacje takie jak Amerykański Związek Muzeów (AAM) oferują pomoc w karierze, taką jak ogłoszenia o pracę, budowanie sieci i rozwój kariery. The Amerykański Instytut Ochrony (AIC) zapewnia swoim członkom zasoby rozwoju kariery, a także możliwości łączenia się z innymi osobami w branży.

Porównanie podobnych ofert pracy

Osoby zainteresowane pracą jako pracownik muzeum sztuki mogą również rozważyć następujące kariery wraz z medianą rocznego wynagrodzenia:

  • Antropolog lub Archeolog: $62,410
  • Zastępca kuratora: 48 400 USD
  • Rzemiosło i plastyk: $48,960
  • Historyk: $61,140
  • Bibliotekarz: $59,050

5 szybkich sposobów na organizację domowego biura

Organizacja biura domowego to coś, o czym nie myślimy zbyt wiele, dopóki nie jest za późno. Potrzebujesz domowe biuro, więc go tworzysz. Z biegiem czasu, gdy pracujesz w domowym biurze, wokół ciebie układają się stosy rzeczy — zużyte kubki do kaw...

Czytaj więcej

Jak i dlaczego łączyć wolontariat i podróże

Czy masz ochotę zobaczyć świat, ale chcesz przeżyć autentyczne doświadczenie, jednocześnie czyniąc coś dobrego? W takim razie wolontariat za granicą może być właśnie tym, czego szukasz. Ponieważ w ostatnich latach podróże i wolontariat szły ręk...

Czytaj więcej

6 Realia grantów fundacyjnych dla organizacji non-profit

Zbyt często organizacje non-profit uważają, że granty to Święty Graal. Mogą wierzyć, że dotacje pomogą organizacji non-profit rozpocząć działalność, uchronić ją przed upadkiem lub pokryć rachunki za następny miesiąc. Dzieje się tak dlatego, że i...