Technik HVAC Opis stanowiska: wynagrodzenie, umiejętności i więcej

Technik HVAC instaluje, konserwuje i naprawia systemy grzewcze, klimatyzacyjne i chłodnicze. HVAC to skrót od „ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji”. Alternatywnym, ale mniej powszechnym skrótem jest HVACR.

Ktoś, kto pracuje w tym zawodzie, może specjalizować się w instalacji lub konserwacji i naprawach. Niektórzy technicy koncentrują się tylko na jednym typie systemu, ogrzewania, klimatyzacji lub chłodzenia, podczas gdy inni oferują szerszy zakres usług.

Obowiązki i obowiązki technika HVAC

Oto niektóre typowe obowiązki zawodowe zaczerpnięte z internetowych ogłoszeń o pracę dla techników HVAC, które można znaleźć na stronie Rzeczywiście.com:

  • Nadzoruj instalacje.
  • Rozwiązywanie problemów i naprawa urządzeń HVAC/R.
  • Zastosuj lokalne przepisy HVAC w praktyczny sposób przy każdym zadaniu.
  • Zapewnij doskonałą obsługę klienta.
  • Zapewnienie wsparcia technicznego w terenie.
  • Współpracuj z działem sprzedaży i inżynierii w celu opracowania definicji produktów odpowiadających potrzebom klientów i możliwościom rynkowym.
  • Układ, projekt i instalacja okablowania niskiego napięcia.
  • W razie potrzeby wykonuj połączenia po godzinach.

Wynagrodzenie technika HVAC

Ta kariera oferuje przyzwoite wynagrodzenie, które obejmuje dość szeroki zakres w zależności od umiejętności i lokalizacji.

  • Mediana rocznego wynagrodzenia: 47 610 USD (22,89 USD/godz.)
  • Najwyższe 10% rocznej pensji: Ponad 76 230 USD (36,65 USD/godz.)
  • Dolne 10% roczne wynagrodzenie: Mniej niż 29 460 USD (14,16 USD/godz.)

Źródło: Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy, 2018.

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Będziesz potrzebować formalnego szkolenia, aby pracować jako technik HVAC.

  • Edukacja: Większość pracodawców woli zatrudniać pracowników, którzy ukończyli szkołę zawodową lub technikum. The Siły Zbrojne USA oferujemy również szkolenia HVAC.
  • Praktyki zawodowe: Pracodawcy zatrudnią również kandydatów, którzy ukończyli trzy- do pięcioletni płatny staż praktyka. Praktykanci nabywają swoje umiejętności zarówno w klasie, jak iw pracy.
  • Koncesjonowanie: Niektóre stany i miejscowości wymagają, aby technicy HVAC byli licencjonowani. Zwykle oznacza to zdanie testu pisemnego.

Umiejętności i kompetencje technika HVAC

Oprócz umiejętności technicznych, które zdobędziesz poprzez formalne szkolenie, pewne umiejętności miękkie i cechy osobiste mogą przyczynić się do Twojego sukcesu w tym zawodzie.

  • Słuchający: Ważne jest, aby w pełni zrozumieć, co klienci mówią o swoich problemach, aby móc je rozwiązać.
  • Mówienie: Musisz być w stanie artykułować i jasno dzielić się informacjami ze współpracownikami i klientami.
  • Zarządzanie czasem: Sprostanie wymaganiom napiętego harmonogramu oznacza dobre zarządzanie czasem.
  • Krytyczne myślenie: Pozwoli ci to zważyć różne rozwiązania problemu i wybrać najlepsze.
  • Siła fizyczna i zręczność: Powinieneś być w stanie z łatwością podnieść do 50 funtów oraz być w stanie przenosić i manewrować cięższymi przedmiotami, z pomocą lub odpowiednimi urządzeniami.

Technicy HVAC powinni również mieć czyste rejestry jazdy i ważne prawo jazdy, ponieważ ta praca często wiąże się z podróżowaniem z miejsca na miejsce. Powinieneś być w stanie przejść kontrolę narkotykową i sprawdzenie przeszłości.

Perspektywy pracy

The Perspektywy pracy dla tego zawodu jest doskonała. Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy przewiduje, że zatrudnienie wzrośnie znacznie szybciej niż średnia dla wszystkich zawodów do co najmniej 2026 r., o około 15%. Z tego powodu został wyznaczony jako zawód „Bright Outlook”.

To powiedziawszy, technicy specjalizujący się w nowych instalacjach mogą być w pewnym stopniu zależni od tempa nowych prac budowlanych na ich obszarach.

Większość techników HVAC pracuje dla wykonawców robót budowlanych, ale około jeden na 10 pracuje na własny rachunek. Środowisko pracy może obejmować szkoły, szpitale, siedziby firm, biura, domy, a czasami wiele lokalizacji tego samego dnia. Możesz zostać przydzielony do trwającego miejsca pracy lub codziennie dzwonić do różnych lokalizacji.

Większość prac odbywa się w pomieszczeniach, ale ta praca może również obejmować zadania na zewnątrz, czasami przy złej pogodzie.

Plan pracy

Praca jest zazwyczaj w pełnym wymiarze godzin i może być wymagana z czasem w ruchliwych porach roku, na przykład w środku zimy lub w szczycie lata. Praca wieczorami, w weekendy i święta mogą być wymagane w sytuacjach awaryjnych, szczególnie jeśli jesteś samozatrudniony i klient potrzebuje natychmiastowej pomocy.

Jak zdobyć pracę

Mój następny ruch: kariera z zarejestrowanymi praktykami zawodowymi oferuje informacje i oferty praktyk dla HVAC.

POZNAJ LOKALNE WYMAGANIA LICENCYJNE

Użyj Licencjonowane narzędzie zawodów z CareerOneStop, aby dowiedzieć się, jakie są wymagania licencyjne w stanie, w którym planujesz pracować.

Porównanie podobnych ofert pracy

Osoby zainteresowane karierą w HVAC rozważały również te zawody:

  • Hydraulik: $53,910
  • Elektryk: $55,190
  • Kotlarz: $62,150

Źródło: Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy, 2017.

Reakcje dzieci na to, że nauczycielka mówi im, że jest zaręczona, są zbyt słodkie

Jeśli chcesz zobaczyć najsłodsze ogłoszenie o zaręczynach, znaleźliśmy je dla Ciebie! @missjackson_in3rd rozśmieszyła nas, gdy podzieliła się reakcjami swoich uczniów na jej zaręczyny – i wygląda na to, że na to czekali!Panna Jackson zaczyna od po...

Suknie ślubne inspirowane starym Hollywood w sklepie dla nowożeńców są tak pełne nostalgii

Jeśli szukasz sukni ślubnej lub po prostu kochasz modę ślubną, na pewno zechcesz sprawdzić ślubny projektant @Lillie Dawson TikToki. Dzieli się pomysłami ślubnymi na różne rodzaje tematów, aw tym przypadku uderza w przepych Starego Hollywood. Omdl...

Kobieta dzieli się świąteczną „złotą zasadą randkowania”, której wszyscy powinniśmy przestrzegać

Czy dobrym pomysłem jest powiedzenie „Wesołych Świąt” byłemu? A może otrzymałeś kiedyś SMS-a „Szczęśliwego (wstaw tutaj wakacje)” od byłego i pomyślałeś, okej, co teraz? To częste zjawisko, ale to nie znaczy, że nie jest niezręczne, ponieważ w wie...