Specjalista ds. zgodności Opis stanowiska: wynagrodzenie, umiejętności i inne

Specjaliści ds. zgodności upewniają się, że firmy, organizacje i osoby fizyczne przestrzegają zobowiązań umownych, przepisów rządowych i przepisów. Jest to szeroki tytuł zawodowy, mający zastosowanie w wielu branżach. Konkretne stanowiska objęte tym zakresem obejmują między innymi:

  • Inspektor ds. zgodności z przepisami ochrony środowiska
  • Egzaminator lub inspektor ds. licencji
  • Przedstawiciel lub urzędnik zajmujący się równouprawnieniem
  • Inspektor lub śledczy ds. mienia rządowego
  • Specjalista ds. regulacyjnych

Te różne stanowiska zapewniają, że firmy przestrzegają przepisów, prawa, zasad i zobowiązań umownych, spełniają wymagania kwalifikacyjne dotyczące licencji i zezwoleń i nie tylko. Pomagają także szkolić pracowników w zakresie wymagań, które muszą zostać spełnione, oraz pomagają w procesach regulacyjnych.

Obowiązki i obowiązki specjalisty ds. zgodności

Konkretne obowiązki różnią się w zależności od branży, ale ogólnie rzecz biorąc, ta praca wymaga od osoby umiejętności wykonywania następujących zadań:

  • Przejrzyj praktyki
  • Przeprowadzić dochodzenia
  • Zidentyfikuj potencjalne ryzyko
  • Utrzymuj wiedzę regulacyjną
  • Przeglądanie i aktualizowanie polityk wewnętrznych
  • Przygotuj i złóż wymagane dokumenty
  • Edukuj personel

Specjaliści ds. zgodności często pracują dla konkretnych firm lub organizacji i mają za zadanie upewniać się, że wykonywana praca spełnia standardy prawne, etyczne, a nawet jakościowe. Może to obejmować zapewnienie zgodności środków bezpieczeństwa z odpowiednimi normami lub upewnienie się, że dokumenty finansowe są prawidłowo przygotowane i złożone na czas.

Znacząca część pracy może obejmować przeglądanie dokumentów, praktyk zawodowych i ukończonych prac oraz identyfikowanie obszarów, w których mogą być konieczne zmiany. Specjaliści ds. zgodności zazwyczaj konsultują się z kierownictwem w sprawie ustaleń i odgrywają wiodącą rolę w aktualizowaniu praktyk szkoleniowych lub podręczników dla pracowników.

Niektórzy specjaliści ds. zgodności mogą pracować jako konsultanci zapraszani w celu przeglądu działalności konkretnej organizacji praktyk, a niektórzy mogą pracować dla agencji regulacyjnych, których zadaniem jest egzekwowanie standardów w określonym obszarze przemysł.

Wynagrodzenie specjalisty ds. zgodności

Płaca może się znacznie różnić w przypadku tej kariery w zależności od konkretnej branży. Stanowiska rządowe na poziomie federalnym są zazwyczaj płatne więcej niż te na poziomie stanowym i lokalnym. W sektorze prywatnym najlepiej płatne stanowiska dotyczą zwykle regulacji inwestycji finansowych oraz rurociągów naftowych i gazowych.

  • Średnie roczne wynagrodzenie: 67870 USD (32,63 USD/godz.)
  • Najlepsze 10% rocznego wynagrodzenia: 107 010 USD (51,45 USD/godz.)
  • Dolne 10% rocznego wynagrodzenia: 38170 USD (18,35 USD/godz.)

Źródło:Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych, 2017

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Nie ma jednej ścieżki do zostania specjalistą ds. zgodności, ale nie jest to stanowisko podstawowe. Niezależnie od branży osoby chcące zostać specjalistami ds. zgodności muszą najpierw się wyrobić w określonej dziedzinie, aby posiadać umiejętności i wiedzę niezbędną do zapewnienia zgodności oficer.

  • Edukacja: Stopień licencjata będzie prawdopodobnie minimalnym wymogiem na każdym stanowisku prowadzącym do pracy specjalisty ds. zgodności. Zaawansowane stopnie naukowe będą preferowane lub nawet wymagane w wielu branżach. Jeśli chodzi o zajęcia, zajęcia z etyki mają uniwersalne zastosowanie. Na przykład w niektórych dziedzinach można oczekiwać dyplomu prawnika lub magistra administracji biznesowej.
  • Doświadczenie: Specjaliści ds. zgodności zazwyczaj muszą być ekspertami w swoich dziedzinach. Większość osób awansuje na stanowisko specjalisty ds. zgodności po wykazaniu się wyjątkowymi kompetencjami w swojej dziedzinie i szczególną zdolnością do dbałości o szczegóły.

Umiejętności i kompetencje specjalisty ds. zgodności

Oprócz dużej wiedzy i doświadczenia w danej branży inspektorzy ds. zgodności zazwyczaj muszą posiadać kilka cech.

  • Krytyczne myślenie i rozwiązywanie problemów: Specjaliści ds. zgodności muszą potrafić rozpoznawać i oceniać problemy, a następnie identyfikować potencjalne rozwiązania.
  • Czytanie ze zrozumieniem: Wiele dokumentów trafia na biurka inspektorów ds. zgodności, zwłaszcza jeśli ich praca polega na prawidłowym i terminowym składaniu dokumentów. Dokumenty te należy dokładnie zrozumieć.
  • Zorientowane na szczegóły: Różnice między przestrzeganiem a nieprzestrzeganiem przepisów często mogą być niewielkie, ale specjaliści ds. zgodności muszą być w stanie rozpoznać różnice i pomóc innym zrozumieć ich znaczenie.
  • Przywództwo: Bycie skutecznym w roli specjalisty ds. zgodności często wiąże się z pomaganiem kierownictwu w znalezieniu nowych sposobów na osiągnięcie rentowności przy jednoczesnym zachowaniu standardów, które muszą być spełnione ze względów prawnych lub handlowych.
  • Wysokie standardy etyczne: Osoby o silnym wyczuciu tego, co jest dobre, a co złe, często wybierają karierę specjalisty ds. zgodności.

Perspektywy pracy

Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy nie podaje prognoz dla szerokiej kategorii urzędników ds. zgodności, ale dla egzaminatorzy finansowi, specyficzny rodzaj inspektora ds. zgodności. W ich przypadku prognozuje wzrost zatrudnienia o około 10 procent w dekadzie kończącej się w 2026 roku. W przypadku egzaminatorów finansowych pracujących szczególnie w branży finansowej i ubezpieczeniowej przewiduje się, że wzrost liczby miejsc pracy będzie nieco lepszy i wyniesie 11 procent. To wynik lepszy od 7-procentowego wzrostu prognozowanego dla wszystkich zawodów.

W 2014 roku dziennik „Wall Street Journal” określił zawód specjalisty ds. zgodności jako najgorętszy na rynku Stany Zjednoczone ze względu na rosnące zapotrzebowanie branż takich jak bankowość na przestrzeganie przepisów federalnych przepisy prawne. Raport BLS na temat ekspertów finansowych również przypisuje ten wzrost zwiększonym regulacjom w bankowości i innych podobnych branżach.

Środowisko może obejmować typowe warunki biurowe lub przebywanie w terenie podczas inspekcji wszystkiego, od dróg, placów budowy, rurociągów i nie tylko. Specjaliści ds. zgodności zazwyczaj współpracują z zarządem firmy, aby zapewnić przestrzeganie przepisów. Praca ta czasami wiąże się ze stresem, a nieprzestrzeganie określonych standardów może skutkować karami rządowymi lub innymi formami strat finansowych. Ponadto pracownicy mogą czasami negatywnie postrzegać inspektorów ds. zgodności, jako kogoś, kto zagląda im przez ramię i nadzoruje ich pracę.

Plan pracy

Ze względu na szeroką gamę stanowisk inspektora ds. zgodności harmonogramy pracy mogą się różnić. Większość stanowisk pracy przebiega według standardowego tygodnia roboczego, ale w niektórych przypadkach wymagania niektórych stanowisk mogą wymagać więcej niż 40 godzin tygodniowo.

Jak zdobyć pracę

WYSOKIE STANDARDY ETYCZNE

Osoby o silnym poczuciu etyki mają dobre podstawy do kariery specjalisty ds. zgodności.

BADANIE

Do tej kariery wymagany jest tytuł licencjata, a często także tytuł licencjata z odpowiedniej dziedziny.

ZDOBYWAĆ DOŚWIADCZENIE

Specjaliści ds. zgodności to zazwyczaj eksperci w swoich dziedzinach, posiadający znaczną wiedzę i doświadczenie.

Porównywanie podobnych stanowisk pracy

Osoby zainteresowane karierą specjalisty ds. zgodności mogą być również zainteresowane jedną z następujących karier, wymienionych ze średnią roczną pensją:

  • Rewident księgowy: $69,350
  • Analityk budżetowy: $75,240
  • Kontroler podatkowy i kolekcjoner: $53,130

O Jennifer Nicole Sullivan

Jennifer Nicole Sullivan i jej syn Silas. Jennifer Nicole Sullivan. WstępJennifer Nicole Sullivan jest niezależną pisarką, która przez całą swoją karierę zajmowała się modą, sztuką i stylem życia. Teraz jest domową mamą rocznego syna i pisze o na...

Czytaj więcej

Irlandzkie grzanki do picia i cytaty

Frank Sinatra powiedział: „Alkohol może być największym wrogiem człowieka, ale Biblia mówi, że kochaj swojego wroga”. Cóż, Irlandczycy z pewnością przestrzegają tego przykazania. Nie jest tajemnicą, że ta kultura uwielbia ich napój; jest kwintesen...

Czytaj więcej

Jone Johnson Lewis, M.Div.

Pisarka historii kobietEdukacjaLicencjat, Mundelein CollegeM.Div., Szkoła Teologiczna Meadville/LombardWstępMistrz Boskości i wyświęcony Humanista ministerCertyfikowany trener transformacjiDoświadczenieJone Johnson Lewis jest niezależną pisarką sp...