Praca w Siłach Powietrznych, operacje w systemach cybernetycznych

3D0X2, Cyber ​​Systems Operations AFSC zostało oficjalnie utworzone 1 listopada 2009 roku. Personel Cyber ​​Systems Operations nadzoruje i wykonuje operacje na systemach cybernetycznych oraz realizuje powiązane programy wsparcia systemów informatycznych, zarówno w bazie macierzystej, jak i we wdrożonych lokalizacjach.

Specjaliści ds. operacji systemów cybernetycznych administrują systemami na platformach dowodzenia, kontroli, komunikacji, komputerów (C4), wywiadu i różnych platform obszarów funkcjonalnych. Podstawowe kompetencje obejmują:

  • Serwerowe systemy operacyjne
  • Administracja bazy danych
  • Technologie internetowe

Administrują serwerowymi systemami operacyjnymi, aplikacjami rozproszonymi, pamięcią masową sieciową, przesyłaniem wiadomości i monitorowaniem aplikacji niezbędnymi do integracji systemów i aplikacji cybernetycznych. Personel 3D0X2 wspiera identyfikację, rozpoznanie i wykorzystanie luk w zabezpieczeniach, jednocześnie zwiększając możliwości środowisk cybernetycznych w celu osiągnięcia pożądanych efektów.

Konkretne obowiązki

Konkretne obowiązki tego AFSC obejmują:

  • Świadczenie usług podstawowych poprzez projektowanie, konfigurowanie, instalowanie i zarządzanie usługami danych na poziomie systemu operacyjnego i aplikacji serwerowej.
  • Świadczenie usług katalogowych z wykorzystaniem dynamicznie przydzielanych adresów IP, serwera nazw domen, sieci pamięci masowej i zasobów przesyłania wiadomości elektronicznych.
  • Zarządzanie bezpiecznymi metodami uwierzytelniania z wykorzystaniem technologii i procedur infrastruktury klucza publicznego (PKI).
  • Standaryzacja uprawnień użytkowników i ustawień systemu przy użyciu zautomatyzowanych narzędzi do wdrażania, takich jak serwer zarządzania systemem obiektów zasad grupy (GPO).
  • Wdrażanie poprawek bezpieczeństwa, poprawek systemu operacyjnego i oprogramowania antywirusowego.
  • Opracowywanie, testowanie i wdrażanie lokalnych planów naprawczych i awaryjnych.
  • Przetwarzanie i przeglądanie dokumentacji wymagań systemów C4, zgłoszeń na usługi telekomunikacyjne, statusów pozyskiwania komunikatów i zamówień na usługi telekomunikacyjne.
  • Wykonywanie planowania strategicznego i budżetowego dla sieci.
  • Zarządzanie zasobami systemowymi, zarządzanie kontami systemowymi, wykonywanie kopii zapasowych całego systemu i odzyskiwanie danych, a także planowanie i zarządzanie obciążeniem i pojemnością.
  • Administrowanie ruchem wiadomości niejawnych i niejawnych w systemach poczty elektronicznej, operacjami na bazach danych, wdrażaniem konwersji oraz badaniem problemów w środowisku bazodanowym.
  • Zapewnienie ciągłej funkcjonalności systemów poprzez zapewnienie ciągłej optymalizacji i wsparcia w rozwiązywaniu problemów.
  • Stosowanie zasad bezpieczeństwa komputera w celu ochrony systemów i informacji.
  • Kategoryzacja, izolowanie i rozwiązywanie problemów systemowych.
  • Izolowanie usterek poprzez sprawdzanie, izolowanie i korygowanie usterek oraz weryfikację przywrócenia usług u klientów.
  • Przetwarzanie, dokumentowanie i koordynacja rozwiązywania problemów zgłaszanych przez niższe szczeble wsparcia.
  • Przetwarzanie zaplanowanych i autoryzowanych przestojów.
  • Przesyłanie raportów o przestojach w odpowiedzi na nieplanowane przestoje.

Szkolenie w miejscu pracy

Wstępne szkolenie umiejętności (Szkoła Technologiczna): Ukończenie Szkoły Technicznej AF skutkuje przyznaniem 3-poziomowego poziomu umiejętności (praktykant). Po podstawowym szkoleniu Sił Powietrznychlotnicy tego AFSC uczestniczą w następującym kursie:

  • Kurs E3AQR3D032 00BA, praktykant ds. operacji systemów cybernetycznych w Keesler AFB, MS - Długość kursu nieznana.

Szkolenia certyfikacyjne: Po ukończeniu szkoły technicznej poszczególne osoby zgłaszają się do stałego przydziału obowiązków, gdzie przechodzą na 5-poziomowe szkolenie podnoszące poziom (technik). Szkolenie to stanowi połączenie certyfikacji zadań w miejscu pracy i zapisania się na kurs korespondencyjny zwany kursem rozwoju kariery (CDC). Po zaświadczeniu przez instruktora(-ów) lotnika, że ​​posiada on kwalifikacje do wykonywania wszystkich zadań związanych z tym zadaniem oraz po ukończeniu CDC, łącznie z końcowym testem pisemnym w formie zamkniętej, zostają podniesieni do 5-poziomowego poziomu umiejętności i są uważani za „certyfikowanych” do wykonywania swojej pracy przy minimalnych nadzór.

Zaawansowane szkolenia: Po osiągnięciu ranga sierżanta sztabowego lotnicy przechodzą siedmiostopniowe szkolenie (rzemieślnicze). Rzemieślnik może spodziewać się objęcia różnych stanowisk nadzorczych i kierowniczych, takich jak kierownik zmiany, podoficer dowodzący elementem (podoficer dowodzący), kierownik lotu i różne stanowiska personelu. Po awansie do stopnia starszego starszego sierżanta personel przechodzi na AFSC 3D090, superintendent ds. operacji cybernetycznych. Personel 3D090 zapewnia bezpośredni nadzór i zarządzanie personel w AFSC 3D0X1, 3D0X2, 3D0X3 i 3D0X5. Osoba na poziomie 9 może spodziewać się obsadzenia stanowisk takich jak szef lotu, nadinspektor i różne stanowiska podoficerskie personelu.

Miejsca przydziału: Praktycznie każda baza sił powietrznych.

Średni czas promocji (czas pracy)

  • Lotnik (E-2): 6 miesięcy
  • Lotnik pierwszej klasy (E-3): 16 miesięcy
  • Starszy lotnik (E-4): 3 lata
  • Sierżant sztabowy (E-5): 5 lat
  • Sierżant techniczny (E-6): 10,8 lat
  • Starszy sierżant (E-7): 16,1 lat
  • Starszy starszy sierżant (E-8): 19,7 lat
  • Starszy sierżant (E-9): 22,3 lat

Wymagany Kompozyt ASVAB Wynik: Nieznany.

Poświadczenie bezpieczeństwa wymóg: Ściśle tajne.

Wymagania dotyczące siły: G.

Inne wymagania

  • Musi być obywatelem USA
  • Musiał ukończyć szkołę średnią. Pożądane są dodatkowe kursy z zakresu technologii komputerowych i systemów informatycznych. Mile widziany certyfikat Network+ lub równoważny.

Dowiedz się o stopniach związanych ze zwierzętami

Istnieje wiele programów studiów związanych ze zwierzętami dla studentów, którzy mają nadzieję znaleźć przyszłe zatrudnienie w branży zwierzęcej. Możliwe jest również studiowanie w obszarze, który nie jest ściśle związany ze zwierzętami (taki jak...

Czytaj więcej

Przykład listu z ofertą pracy przedstawiciela handlowego

List z ofertą pracy jest dostarczany kandydatowi, którego wybrałeś na to stanowisko. Najczęściej kandydat i personel HR Twojej organizacji ustnie negocjowali warunki zatrudnienia i ofertę pracy. Ogólnie rzecz biorąc, kandydat wskazał, że przyjmi...

Czytaj więcej

Zostań odnoszącym sukcesy agentem nieruchomości

Wiele osób stresuje się zdaniem egzaminu na agenta nieruchomości, ale mogą skupiać się na niewłaściwym końcu problemu. Zdasz egzamin, jeśli będziesz się dobrze uczył i będziesz przygotowany, ale nadal możesz nie odnieść sukcesu w biznesie, jeśli ...