Opis stanowiska funkcjonariusza policji K-9: wynagrodzenie, umiejętności i inne

Policjanci K-9 ściśle współpracują ze swoimi psami, aby egzekwować prawo i zatrzymywać przestępców. Ponieważ w terenie dostępnych jest stosunkowo niewiele stanowisk, przydział do oddziału zajmującego się psami jest bardzo pożądany wśród specjalistów zajmujących się egzekwowaniem prawa.

Funkcjonariusze K-9 mogą pracować w lokalnych, stanowych i federalnych organach ścigania, a także w wojsku. Chociaż wielu pracuje jako funkcjonariusze policji, inne agencje zatrudniające pracowników K-9 to między innymi Służba Celna i Straż Graniczna (CBP), Agencja do spraw narkotyków (DEA) i Administracja Bezpieczeństwa Transportu (TSA).

Popularne rasy stosowane w organach ścigania to owczarki niemieckie, belgijskie malinois, rottweilery i dobermany. Ogary są często wykorzystywane do akcji poszukiwawczo-ratowniczych oraz jako psy do wykrywania zwłok. Beagle są często wykorzystywane do wykrywania nielegalnych substancji i materiałów wybuchowych w bagażu lotniskowym.

Obowiązki i obowiązki funkcjonariusza policji K-9

Obowiązki mogą się znacznie różnić w zależności od specjalizacji wydziału policji, w którym się znajdujesz. Praca ta wymaga umiejętności wykonywania pracy policjanta – ale z wytresowanym psem. Ogólne obowiązki mogą obejmować:

  • Reagowanie na wezwania policji, także w sytuacjach awaryjnych
  • Patrolowanie wyznaczonych obszarów z wyszkolonym psem
  • Wydawanie wezwań i dokonywanie aresztowań
  • Inspekcja miejsc zbrodni oraz poszukiwanie i zabezpieczanie dowodów
  • Pisanie i składanie raportów
  • W razie potrzeby składanie zeznań w sądzie
  • Szkolenie i obsługa psa K-9

Przewodnik K-9 może używać swojego psa do egzekwowania porządku publicznego podczas patrolu. Podstawową rolą psów policyjnych jest ściganie i zatrzymywanie podejrzanych, którzy próbują uciec przed funkcjonariuszami. Psy są zwykle szkolone w zakresie jednej specjalistycznej umiejętności, takiej jak identyfikacja narkotyków lub przemycanych towarów, przeprowadzanie akcji poszukiwawczo-ratowniczych, wykrywanie przyspieszaczy na miejscach podpaleń lub lokalizowanie ludzi pozostaje.

Pies skutecznie odstrasza przestępców, którzy w przeciwnym razie mogliby spróbować skonfrontować się z funkcjonariuszem. Przewodnik musi być odpowiedzialny za ciągłe utrzymywanie pełnej kontroli nad psem, ponieważ stanowi to źródło potencjalnej odpowiedzialności.

Wynagrodzenie funkcjonariusza policji K-9

Podczas Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych (BLS) nie wyodrębnia zarobków funkcjonariuszy zajmujących się psami w swoich danych o wynagrodzeniach policji, dostarcza jednak kompleksowych informacji na temat zarobków funkcjonariuszy policji:

  • Średnie roczne wynagrodzenie: $63,380
  • Najlepsze 10% rocznego wynagrodzenia: $106,090
  • Dolne 10% rocznego wynagrodzenia: $36,550

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

  • Edukacja: Aby aplikować na stanowisko a policjant, kandydat na ogół musi posiadać co najmniej wykształcenie średnie lub równoważne, ale pracodawcy często preferują tytuł licencjata w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych.
  • Szkolenie policji: Po przyjęciu na szkolenie muszą pomyślnie ukończyć trwający od 12 do 14 tygodni kurs w akademii policyjnej. Nowy funkcjonariusz musi zwykle zdobyć od dwóch do trzech lat podstawowego doświadczenia w patrolowaniu, zanim będzie mógł ubiegać się o wolne stanowiska w jednostce K-9.
  • Szkolenie K-9: Po przydzieleniu psa funkcjonariuszowi następuje intensywny proces szkolenia, podczas którego para wykonuje ćwiczenia zwinności i posłuszeństwa. szkolenia, ćwiczenia tropiące i zwiadowcze, ugryzienia, ćwiczenia ochronne, scenariusze symulowanego zatrzymania podejrzanego i rozmieszczenie taktyczne ćwiczenia. Funkcjonariusz ukończy również zajęcia z zachowania psów i technik pierwszej pomocy.

Psy policyjne rozpoczynają szkolenie w wieku około jednego do dwóch lat. Testy temperamentu są wstępnym czynnikiem kwalifikacyjnym, ponieważ psy muszą być w stanie dostosować się do różnych środowisk i szybko zmieniających się sytuacji. Psy powinny także wykazywać pewną chęć obrony i dobry instynkt ścigania ofiary. Powinni także być w stanie zdać kompleksowy egzamin fizyczny przeprowadzany przez: lekarz weterynarii upewnić się, że nie wykazują żadnych wad typowych dla rasy (np. dysplazja stawów biodrowych u owczarków niemieckich)

Umiejętności i kompetencje funkcjonariusza policji K-9

Aby odnieść sukces na tym stanowisku, będziesz potrzebować następujących umiejętności i cech:

  • Umiejętności interpersonalne: Ważną częścią działalności jednostki K-9 są publiczne demonstracje, które zwiększają zainteresowanie i wsparcie ze strony społeczności i mediów lokalnych. Funkcjonariusze mogą odwiedzać szkoły, grupy społeczne i inne organizacje, aby zaprezentować wkład swojego psiego partnera w bezpieczeństwo publiczne.
  • Wytrzymałość psychiczna i fizyczna: Funkcjonariusze i ich towarzysze z K-9 muszą zachować czujność przez całą swoją zmianę i często muszą pozostawać na nogach przez dłuższy czas.
  • Przenikliwość: Funkcjonariusze K-9 muszą być w stanie wychwycić wyraźne sygnały i zachowania swoich psich odpowiedników, a także podejrzanych.
  • Umiejętności komunikacyjne: Ważną częścią tej pracy jest nie tylko komunikowanie się z obywatelami i innymi funkcjonariuszami, ale także z psem, z którym współpracujesz.
  • Szacunek dla zwierząt: Musisz okazywać szacunek i współczucie swojemu odpowiednikowi z K-9 – w końcu jest on twoim współpracownikiem i partnerem.

Perspektywy pracy

BLS tak projektuje zatrudnienie dla policjantów ogółem wzrośnie o 7 procent do 2026 r., co odpowiada przewidywanemu ogólnemu wzrostowi zatrudnienia we wszystkich zawodach w kraju. Oczekuje się, że konkurencja o stanowiska pracy z psami będzie w dalszym ciągu bardzo silna, ponieważ w tej specjalizacji dostępna jest jedynie ograniczona liczba możliwości.

Funkcjonariusze K-9 mogą brać udział w patrolowaniu lotnisk, portów i granic. W razie potrzeby mogą również wykorzystywać swoje psy do przeszukania więzień, szkół lub pojazdów.

Jak w przypadku każdej pracy w organach ścigania, praca ta może być wymagająca pod względem fizycznym, niebezpieczna i wywołująca stres.

Plan pracy

Partnerzy K-9 często pracują w nocy i w weekendy i muszą być gotowi reagować na sytuacje awaryjne z niewielkim lub żadnym uprzedzeniem. Płatne nadgodziny są powszechne.

Za psa przez cały czas odpowiada przewodnik, ponieważ poza godzinami pracy pies mieszka z funkcjonariuszem i jego rodziną.

Porównywanie podobnych stanowisk pracy

Osoby zainteresowane pracą w [nazwa stanowiska] mogą również rozważyć inną karierę z następującymi medianami wynagrodzeń:

  • Funkcjonariusz więzienny lub komornik: 44 400 dolarów
  • Prywatni detektywi lub badacz: 50 090 dolarów
  • Inspektor przeciwpożarowy: 60 200 dolarów

Źródło: Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych

Jak zdobyć pracę

Przynależność do organizacji zajmującej się psami policyjnymi i uczestnictwo w ich programach szkoleniowych i certyfikacyjnych może dać Ci przewagę nad innymi kandydatami. Do takich organizacji należą:

USPCA

Stowarzyszenie psów policyjnych Stanów Zjednoczonych (USPCA)

NNDDA

Krajowe Stowarzyszenie Psów Wykrywających Narkotyki (NNDDA)

NAPWDA

Północnoamerykańskie Stowarzyszenie Psów Pracujących Policji (NAPWDA)

NPC

Krajowe Stowarzyszenie Psów Policyjnych (NPCA)

Jak rozpocząć pierwsze poszukiwanie pracy

Niezależnie od tego, czy jesteś nastolatkiem, czy starszym i szukasz pierwszej pracy, musisz przygotować się do poszukiwania pracy. Zanim zaczniesz szukać pierwszej pracy, będziesz musiał zebrać trochę informacji, w tym szczegóły i daty Twojego w...

Opłaty tantiem franczyzowych i czego franczyzobiorca może spodziewać się zapłaty

Jednym z bieżących wydatków biznesowych franczyzobiorcy jest zazwyczaj opłata licencyjna regularnie płacona franczyzodawcy. W niektórych przypadkach może to sumować się do całkiem znacznej kwoty pieniędzy. Co więc otrzymuje w zamian za te płatnoś...

Przykładowy list motywacyjny na stanowisko asystenta w college'u na lato

Nie jest niczym niezwykłym, że trzeba napisać list motywacyjny na pierwszą pracę — czy to na wakacje, staż, czy pierwszą pełnoetatową rolę — bez wcześniejszego doświadczenia. Przygotowanie przekonującego listu motywacyjnego na stanowisko biurowe,...