Opis stanowiska Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych Pole wywiadowcze 14NX

Oficer wywiadu Sił Powietrznych jest przydatny w każdej misji lub działaniu, ponieważ jest w stanie uzyskać, rozszyfrować i przekazać potrzebne informacje pilotom i siłom specjalnym, którzy ich potrzebują. Specjalista firmy Intel jest odpowiedzialny zarówno za ochronę informacji niejawnych, jak i za gromadzenie danych przed zagrożeniami zewnętrznymi oraz za zrozumienie, w jaki sposób można z nich korzystać. Główną rolą oficera wywiadu jest przekształcanie danych w przydatne informacje, które bojownicy mogą wykorzystać na swoją korzyść. Są niezbędne do planowania operacyjnego i ostatecznego sukcesu. Oficer wywiadu może nie tylko analizować dane, ale może także koordynować działania z innymi oddziałami wojskowymi i określać możliwości i słabe punkty przeciwnika. Dla oficera wywiadu wrażliwość jest równoznaczna z szansą.

W ramach swojej ścieżki kariery mężczyźni i kobiety z pola wykorzystania inteligencji wykonują następujące czynności:

  • formułować programy, politykę i kierunek działań związanych z porównywaniem ogólnego potencjału lotniczego Stanów Zjednoczonych i zagranicy.
  • prowadzić operacje wywiadowcze i działania aplikacyjne, aby zapobiec zaskoczeniu strategicznemu, taktycznemu lub technologicznemu oraz uczestniczyć w planowaniu lub prowadzeniu operacji lotniczych
  • są odpowiedzialni za mapowanie, sporządzanie wykresów i politykę geodezyjną, cele, wymagania, wytyczne i nadzór w zakresie planowania i programowania wsparcia operacji wojskowych.

Aby realizować te funkcje, personel wywiadu jest zaangażowany w następujące zadania:

  • kierować, planować, zarządzać i prowadzić działania mające na celu gromadzenie, analizowanie, wykorzystywanie, produkcję i rozpowszechnianie informacje wywiadowcze, w tym informacje o człowieku, sygnały, obrazy oraz pomiary i podpisy inteligencja
  • oceniać czynniki przemysłowe, technologiczne, geograficzne i socjologiczne
  • wykorzystywać przetworzone informacje wywiadowcze do wspierania operacji wojskowych
  • przygotować oceny inteligencji
  • wnosić wkład w plany i programy krajowe, Departamentu Obrony i Sił Powietrznych
  • zapewniać wsparcie w operacjach powietrznych, misjach specjalnych i pozyskiwaniu systemów uzbrojenia
  • zapewniać wsparcie w planowaniu struktury sił oraz planach i programach pomocy w zakresie bezpieczeństwa międzynarodowego
  • pełnić specjalne funkcje funkcjonariusza ochrony
  • zapewnia wskazówki i funkcje dotyczące bezpieczeństwa dla programów i działań dotyczących wrażliwych informacji podzielonych (SCI).
  • używać i zarządzać inteligentne systemy przetwarzania danych; oraz wymieniać informacje i dane wywiadowcze z innymi służbami, agencjami i rządami.

Z tego obszaru kariery wyłączone są podstawowe obowiązki związane z funkcjami bezpieczeństwa informacji, personelu i przemysłu, które wchodzą w zakres wykorzystania Policji Bezpieczeństwa. Obejmuje to następujące dedykowane zadania:

  • badania sprzętu i oprogramowania komputerowego oraz komunikacji i bezpieczeństwa komputerowego, które wchodzą w zakres wykorzystania systemów komunikacyjnych i komputerowych
  • bezpieczeństwo operacji uwzględnione w polu Wykorzystanie operacji; oraz funkcje kontrwywiadu, które wchodzą w zakres wykorzystania Dochodzeń Specjalnych.
  • Edukacja. Czteroletnie studia. Aby rozpocząć tę specjalizację, pożądana jest licencjat ze specjalizacji akademickiej lub stopień naukowy w dziedzinie nauk fizycznych, ziemskich, informatycznych, społecznych lub informacyjnych; Inżynieria; matematyka; lub studia zagraniczne. Rośnie zapotrzebowanie na kierunki bardziej techniczne w tej dziedzinie. Zwykle sprawy międzynarodowe ze znajomością języków obcych lub doświadczeniem w różnych kulturach są umiejętnościami w dziedzinach wywiadu.
  • Szkolenie. Aby uzyskać stopień AFSC 14N3, aby zostać oficerem Intel, konieczne jest ukończenie kursu umiejętności wstępnych oficera wywiadu (ISR 100). Szkoła ta znajduje się w Goodfellow AFB w San Angelo w Teksasie. Kurs jest

Doświadczenie. Aby uzyskać AFSC 14N3, minimum 18 miesięcy doświadczenia w operacjach wywiadowczych.

Nauczysz się zostać ekspertem na następujących etapach inteligencji:

1. Planowanie i kierowanie operacjami gromadzenia informacji wywiadowczych.

2. Gromadzenie danych wywiadowczych.

3. Przetwarzanie i wykorzystywanie danych do celów wojskowych.

4. Analiza i przekształcanie danych w przydatne informacje.

5. Rozpowszechnianie i ochrona informacji wśród wojowników.

Ściśle tajne rozliczenie

Pełny rozwój w charakterze oficera wywiadu wymaga uprawnień dostępu do materiałów SCI i ściśle tajnych. Dostęp ten jest ustalany na podstawie pozytywnego rozstrzygnięcia specjalnego dochodzenia (SBI) i okresowych aktualizacji SBI, zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i wywiadu.

Wymóg ten spełnia Agencja Wsparcia Wywiadu Sił Powietrznych, Dyrekcja ds. Zarządzania Bezpieczeństwem i Łącznością (HQ AFISA/INS) w ramach programu certyfikacji bezpieczeństwa stosując standardy ustanowione przez Dyrektora Centralnej Wywiadu Dyrektywy 1/14 i USAFINTEL 201-1 oraz jak określono w AFI 36-2101, Klasyfikacja personelu wojskowego (oficer i Lotnicy). Poniżej znajduje się pełna lista AFSC w dziedzinie wykorzystania informacji wywiadowczych.

  • INTELIGENCJA14NX

Rola oficera wywiadu jest zróżnicowana, zwłaszcza na wojnie, ponieważ żaden oficer wywiadu nie podąża tą samą ścieżką. Jeśli szukasz przygód dających szerokie możliwości, warto rozważyć karierę w wywiadzie. Społeczność oficerów wywiadu w Siłach Powietrznych jest niewielka, a piramida ścieżki kariery w O-6 pułkowniku przebiega dość szybko. W rzeczywistości w ostatnich latach postępu powstało około 110 O-6 i więcej z 3000 oficerów. Typowy czas pracy oficera wywiadu wynosi 12 lat.

Wytyczne dotyczące wręczania prezentów współpracownikom w pracy

Chociaż wręczanie prezentów w miejscu pracy nie powinno być uważane za obowiązkowe, wiele osób i firm wymienia się prezentami, zwłaszcza w okresie świątecznym. Oznacza to, że każdego grudnia, kiedy firmy honorują zwyczaj wręczania prezentów świąt...

Podwójny standard równowagi między życiem zawodowym a prywatnym

Tradycyjnie uważano, że mężczyźni są obrońcami i głównymi żywicielami swoich rodzin, dlatego jeśli spędzają więcej czasu w biurze, nawiązywaniu kontaktów, a nawet w czasie nauki, byli cenieni za zapał i chwaleni za sukcesy poza dom. Mężczyźni są ...

Czytaj więcej

Praca medyczna online, którą możesz wykonywać z domu

Podczas gdy większość stanowisk medycznych znajduje się na miejscu w gabinetach lekarskich lub szpitalach, rośnie liczba miejsc pracy medycznej w domu. Zadania te mogą obejmować stanowiska telemedyczne związane ze szpitalami rozliczanie i kodowan...