Ważne umiejętności zawodowe dla programistów front-end

Programowanie komputerowe staje się szeroką kategorią zawód informatyka. Tam są deweloperzy oprogramowania, twórcy aplikacji i twórcy stron internetowych. W ramach tworzenia stron internetowych istnieje zarówno front-end, jak i rozwój zapleczawraz z ekspertami w dziedzinie tworzenia treści internetowych i cyberbezpieczeństwa.

Jeśli chodzi o rozwój front-endu dla stron internetowych, nacisk kładziony jest na ogólny wygląd i styl witryny.

Musi istnieć równowaga pomiędzy sztywną funkcjonalnością i atrakcyjnym wyglądem. Programiści front-endowi robią całkiem sporo, a umiejętności wymagane do odniesienia sukcesu w kodowaniu komputerowym front-end mają charakter wysoce techniczny.

Umiejętności potrzebne, aby zostać programistą front-end

Jak wspomniano powyżej, programiści front-end skupiają się na tym, aby witryna działała tak, jak powinna, jednocześnie upewniając się, że witryna wygląda świetnie dla użytkowników. Specjaliści ci dbają o to, aby witryna była łatwa w nawigacji i atrakcyjna dla odbiorców, do których jest docelowa. Chociaż wielu programistów nie ma wyższego wykształcenia, dyplom z informatyki może być pomocny.

Zdecydowanie najlepsza edukacja dla programistów front-endu opiera się na doświadczeniach z edukacji, takich jak obozy programistyczne.

Oferty pracy różnią się pod względem tego, czego szukają u programisty front-end. Niektóre firmy chcą kandydatów, którzy znają się np Rubin, Git, narzędzia projektowe, edycja wideo– i lista jest długa.

Jest jednak kilka umiejętności, których będzie wymagać każda praca programisty front-endu – umiejętności „podstawowe” – i kilka innych, które powinieneś poważnie rozważyć dodaniu do swojego repertuaru. HTML, CSS i JavaScript to podstawy. Na szczęście istnieje wiele bezpłatnych lub niedrogich platform edukacyjnych online, na których możesz nauczyć się tych umiejętności, jeśli jeszcze ich nie znasz.

Rodzaje umiejętności programisty front-end

Programiści front-endu muszą pamiętać, że narzędzia i umiejętności wykorzystywane do tworzenia front-endu strony internetowej ciągle się zmieniają. Dlatego programiści muszą stale uczyć się i doskonalić umiejętności w tych obszarach, aby rozwijać swoją karierę:

HTML

HyperText Markup Language, w skrócie HTML, jest kluczowym elementem strukturalnym wszystkich witryn internetowych. Strony internetowe nie mogą istnieć bez HTML.

  • Projektowanie stron
  • Czuły
  • Grafika strony internetowej
  • Elementy HTML
  • Atrybuty HTML
  • Rozpocznij Tagi
  • Etykiety końcowe
  • Zawartość elementu
  • Nagłówki, akapity, łącza, obrazy, przyciski, tabele i listy HTML

CSS

CSS oznacza kaskadowe arkusze stylów. CSS i HTML współpracują: CSS dodaje stylu do HTML. Lubię używać analogii, że HTML jest jak twarz, a CSS jest jak makijaż.

Chociaż CSS nie jest konieczny, aby witryna internetowa działała online, w zasadzie każda witryna internetowa korzysta z pewnego rodzaju stylizacji. W przeciwnym razie byłoby dość nudno. Dzięki najnowszym wersjom CSS możesz wykonywać takie czynności, jak animacje i bardziej zaawansowane stylizacje, które w przeszłości były możliwe tylko w JavaScript lub Flash.

  • Składnia CSS
  • Blok selektora
  • Blok deklaracji
  • Prekompilatory/preprocesory
  • SUCHY (nie powtarzaj się)
  • Sass
  • Mniej
  • Rysik
  • Ramy CSS
  • Bootstrap
  • Fundacja
  • Elastyczny projekt

JavaScript

JavaScript, w skrócie JS, rozwija się szybko na przestrzeni lat. Obecnie ma wiele celów i może być używany z przodu lub z tyłu.

W odniesieniu do rozwoju front-endu JS jest ważny, ponieważ pomaga uczynić strony internetowe interaktywnymi. Możesz robić niesamowite rzeczy, na przykład tworzyć ankiety, quizy lub przesyłać formularze. Obecnie w Internecie dostępnych jest wiele bibliotek JS, które pomogą Ci przenieść strony internetowe na wyższy poziom.

Aby jednak zostać programistą front-end wystarczy znać podstawy JavaScriptu oraz najpopularniejszą bibliotekę JS – jQuery.

  • Interaktywne strony internetowe
  • MV* lub MVC
  • Backbone.js
  • Angular.js
  • Zmienne JS
  • Numery JS
  • Struny JS
  • Obiekty JS
  • Tablice JS
  • Funkcje JS

Więcej umiejętności programisty front-end

  • Styl liniowy
  • Zamówienie kaskadowe
  • Umiejętność przekazywania szczegółów technicznych nowicjuszom
  • Tworzenie lub manipulowanie motywem WordPress
  • Używanie JS do zmiany zawartości HTML
  • getElementById()
  • Praca niezależna
  • Dbałość o szczegóły
  • Dokładność
  • Optymalizacja rozmiaru pliku
  • Wydajność przepływu pracy
  • Ciągłe doskonalenie
  • Iteracja
  • Testowanie beta
  • Zarządzanie pakietami
  • Yeoman.io
  • Biegacze zadań
  • Organizacja
  • Linie poleceń
  • Kompresja pliku
  • Wtyczki
  • Płynność języka kodowania komputerowego
  • Stężenie
  • Tworzenie stron internetowych responsywnych zarówno dla komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych
  • System operacyjny
  • Wstępne przetwarzanie CSS
  • Kontrola wersji
  • Testowanie strony internetowej
  • Debugowanie
  • Narzędzia programistyczne przeglądarki
  • Narzędzia automatyzacji

Jak wyróżnić swoje umiejętności

Dodaj odpowiednie umiejętności do swojego CV: Znaczny odsetek programistów pracuje jako freelancerzy. Nadal, A wznawiać ważne jest wymienienie odpowiednich umiejętności wymienionych powyżej.

Podkreśl umiejętności w swoim liście motywacyjnym: Chociaż niektórzy pracodawcy lubią widzieć list motywacyjny, najczęściej będziesz musiał także zobaczyć portfolio swoich prac. Twoje portfolio jest najważniejszą częścią Twojego poszukiwania pracy.

Używaj słów związanych z umiejętnościami podczas rozmowy kwalifikacyjnej: Podczas rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko programisty front-end opowiedz o konkretnych projektach, w których brałeś udział. Przygotuj się na rozmowę o tym, jak duże jest Twoje doświadczenie w pracy z językami kodowania i debugowaniem problemów na stronach internetowych.

Zoolog Opis stanowiska: wynagrodzenie, umiejętności i więcej

Zoolodzy to biolodzy, którzy badają różne gatunki zwierząt. Badania te mogą obejmować badanie zachowań i cech zwierząt oraz ich interakcji z ekosystemami. Zoolodzy mogą być zaangażowani w badania, zarządzanie zwierzętami lub edukację. Zoolodzy m...

Opis stanowiska entomologa: wynagrodzenie, umiejętności i więcej

Entomolodzy to biolodzy specjalizujący się w badaniach owadów, zarówno w terenie, jak iw warunkach laboratoryjnych. Większość entomologów specjalizuje się w badaniu określonego gatunku lub grupy owadów, takich jak pszczoły, motyle, chrząszcze lu...

Czytaj więcej

Podziękowania i podziękowania za listy i e-maile

Zawsze dobrze jest podziękować, gdy ktoś pomaga ci w pracy lub pomaga w poszukiwaniu pracy. Nie tylko wyrazisz swoją wdzięczność, ale także pomożesz utrzymać silne relacje zawodowe z tą osobą. W naszym codziennym życiu przeczytanie kilku słów po...