Stanowisko 25C w armii amerykańskiej: operator-konserwator radiowy

W wojsku odpowiednia komunikacja jest ważna, szczególnie w sytuacjach bojowych lub polowych. Operatorzy-konserwatorzy radiowi są przede wszystkim odpowiedzialni za wszelkie kontrole i usługi konserwacyjne sprzętu radiokomunikacyjnego.

Wojskowa specjalność zawodowa (MOS) 25C ma szeroki zakres obowiązków, skupiając się na aktualizowaniu i prawidłowym działaniu sprzętu radiowego i innego sprzętu komunikacyjnego.

Obowiązki i obowiązki operatora radiowego-konserwatora (25C).

Lista obowiązków tego MOS-a jest długa, ale wszystko sprowadza się do utrzymania radia w dobrej kondycji.

  • Żołnierze na tym stanowisku będą instalować, obsługiwać i przeprowadzać kontrole konserwacji zapobiegawczej radioodbiorników dalekopisy i inny sprzęt komunikacyjny, w tym sprzęt bezpieczeństwa, pojazdy i zasilanie generatory.
  • Żołnierze będą nadzorować bezpieczeństwo komunikacji i politykę bezpieczeństwa oraz w razie potrzeby wdrażać elektroniczne środki zaradcze.
  • Żołnierze mogą nagrywać, wysyłać i odbierać wiadomości

Wynagrodzenie radiooperatora-opiekuna (25C).

Całkowite wynagrodzenie na tym stanowisku obejmuje wyżywienie, mieszkanie, wynagrodzenie specjalne, opiekę medyczną i czas urlopu. Jeśli zaciągniesz się do wojska zgodnie z określonymi kodami MOS, możesz także kwalifikować się do określonych premii pieniężnych w wysokości do 40 000 dolarów, jeśli stanowisko specjalisty ds. kadr zostanie uznane za jedno z poszukiwanych zawodów w armii.

Możesz także otrzymywać świadczenia edukacyjne, takie jak stypendia pokrywające pełne koszty czesnego, stypendium na pokrycie kosztów utrzymania oraz pieniądze na książki i opłaty.

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Kandydaci muszą ukończyć program szkoleniowy i przejść testy na to stanowisko w następujący sposób:

  • Testowanie: Musisz uzyskać 98 punktów w sekcji nadzoru i komunikacji (SC) baterii umiejętności zawodowych służb zbrojnych (ASVAB) i 89 z sekcji Elektronika (EL).
  • Szkolenie: Szkolenie zawodowe dla radiooperatora-konserwatora wymaga 10 tygodni podstawowego szkolenia bojowego i 13 tygodni zaawansowanego szkolenia indywidualnego z instruktażem w miejscu pracy. Część tego czasu spędza w klasie i w terenie, przez około trzy miesiące w wojskowym Fort Gordon w Gruzji.

Niektóre umiejętności, których nauczysz się w tej pracy, obejmują:

  • Zasady mechaniczne i elektryczne
  • Procedury konserwacji zapobiegawczej
  • Techniki instalacji i okablowania linii
  • Komunikowanie zasad i procedur bezpieczeństwa

Umiejętności i kompetencje operatora radiowego-konserwatora (25C).

Poniżej znajdują się dodatkowe umiejętności, zainteresowania i kwalifikacje, których poszczególne osoby potrzebują lub z których mogą skorzystać, aby dobrze wykonywać swoje obowiązki na tym stanowisku:

  • Zainteresowanie elektroniką lub sprzętem radiowym
  • Możliwość zakwalifikowania się do tajemnicy poświadczenie bezpieczeństwa, co oznacza, że ​​powinieneś mieć kartotekę wolną od aresztowań i działalności narkotykowej.
  • Poddanie się badaniu przeszłości, które sprawdzi Twoją dokumentację finansową i obejmie wywiady z referencjami osobistymi i zawodowymi.
  • Posiadaj umiejętność pisania co najmniej 25 słów na minutę i bądź obywatelem USA.

Perspektywy pracy

Po zakończeniu służby wojskowej przekonasz się, że wiele firm cywilnych potrzebuje doświadczonych specjalistów-operatorów radiowych. Istnieje wiele możliwości kariery powojskowej, w tym praca jako mechanik radiowy, operator radiowy lub dyspozytor. Szkolenie to przygotuje Cię do pracy w branży telekomunikacyjnej, do pracy przy naprawie i instalowaniu sprzętu lub jako kierownik mechaników, instalatorów i osób zajmujących się naprawami.

Program Partnerstwo na rzecz Sukcesu Młodzieży (PaYS).

Żołnierze zainteresowani pracą radiooperatora-konserwatora poza wojskiem mogą kwalifikować się do zatrudnienia cywilnego, rejestrując się w programie Army PaYS. Program PaYS to opcja rekrutacji gwarantująca rozmowę kwalifikacyjną z pracodawcami przyjaznymi wojsku, którzy poszukują doświadczonych i przeszkolonych weteranów do swojej organizacji. Więcej informacji można znaleźć w Internecie na stronie programu Army Pays. Oto niektóre z firm, które biorą udział w programie:

  • KORPORACJI AAI
  • FIRMA EATON
  • L-3 Komunikacja Lingwista Operacje i wsparcie techniczne
  • Comcast Cable Communications, Inc
  • SYSTEMY CISCO
  • CDW spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
  • CoxCom, Inc.
  • T Mobile

Praca radiooperatora-konserwatora wykonywana jest w terenie i może być zlokalizowana zarówno na lądzie, jak i na statku.

Plan pracy

Na tym stanowisku zazwyczaj pracuje się w pełnym wymiarze godzin.

Jak zdobyć pracę

SZKOLENIE

Ukończ podstawowe szkolenie bojowe i zaawansowane szkolenie indywidualne.

TESTOWANIE

Weź udział w teście ASVAB i uzyskaj odpowiedni wynik Wynik ASVAB uzyskał wynik 98 w sekcji nadzoru i komunikacji (SC) oraz 89 w sekcji elektroniki (EL).

SPEŁNIJ DODATKOWE WYMAGANIA

Upewnij się, że możesz spełnić wszelkie dodatkowe wymagania, takie jak dochodzenie w przeszłości, tajne poświadczenie bezpieczeństwa i wymagania dotyczące siły fizycznej.

Porównywanie podobnych stanowisk pracy

Poniżej przedstawiono stanowiska cywilne, które mają podobne obowiązki, wraz z ich rocznymi wynagrodzeniami:

  • Instalatorzy i osoby zajmujące się naprawą sprzętu telekomunikacyjnego: 56 100 USD
  • Instalatorzy i osoby zajmujące się naprawami elektryki i elektroniki: 57 890 USD
  • Inżynierowie elektrycy i elektronicy: $99,070

Źródło: Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych, 2018

Przykład CV sprzedawcy letniego

Madeline, kandydatkaGłówna ulica 111Hartford, Connecticut 10003(123) [email protected] KWALIFIKACJE Silne umiejętności obsługi klienta Doświadczony przedstawiciel handlowy z historią sukcesów Biegle włada językiem hiszp...

Czytaj więcej

Korzyści z wolontariatu ze zwierzętami

Istnieje wiele grup, które poszukują wolontariuszy do pomocy swoim pracownikom, a wolontariat może być bardzo satysfakcjonujący na wielu poziomach. Osoby szczególnie zainteresowane karierą związaną ze zwierzętami mogą wiele zyskać, poświęcając sw...

Czytaj więcej

Programiści, których powinieneś śledzić na Twitterze

Niezależnie od tego, z jakimi platformami pracujesz lub jakiego języka programowania używasz, Twitter może być przydatny zasób umożliwiający znalezienie ekspertów w swojej dziedzinie, którzy dzielą się sztuczkami handlowymi, ofertami pracy oraz n...