Dyrektor ds. mediów reklamowych Opis stanowiska: wynagrodzenie, umiejętności i inne

Być może słyszałeś o „dyrektorze ds. mediów” w świecie reklamy, ale masz pytania dotyczące tej roli i przypisanych mu obowiązków. Kiedy zobaczysz (lub usłyszysz) reklamę w serwisie Telewizja, radio, na billboardzie, w Internecie, w skrzynce pocztowej, w gazetach i czasopismach, w telefonie komórkowym lub w kinie, dyrektor ds. mediów reklamowych odegra główną rolę w dotarciu tam. Do ich obowiązków należy kierowanie działem mediów i podejmowanie kluczowych decyzji dotyczących czasu i rozmieszczenia reklam.

Jak z większością stanowisk w reklamie, typowy dzień tak naprawdę nie istnieje. W szczególności dyrektor ds. mediów musi być gotowy na natychmiastową reakcję na bieżące wydarzenia i zmieniające się rynki. Na przykład w przypadku tragedii lub kontrowersyjnej wiadomości dyrektor ds. mediów musi być gotowy do szybkiego wkroczenia oraz zapewnić, że zakupy mediów zostaną wycofane z niektórych rynków, aby uniknąć wstydu (lub czegoś gorszego) zarówno dla agencji, jak i klient.

Dyrektor ds. mediów powinien spodziewać się dalekich podróży i spotkań z różnymi dostawcami w całym kraju (i być może na świecie w przypadku kampanii międzynarodowych). Dyrektor ds. mediów może również spodziewać się, że będzie zabiegany przez dostawców, klientów i inne agencje zewnętrzne, co zaowocuje wieloma bezpłatnymi posiłkami, biletami na występy i dniami wolnymi od wydarzeń sportowych. Taka jest natura biznesu i w ten sposób negocjuje się wiele umów.

Obowiązki i obowiązki dyrektora ds. mediów reklamowych

Podsumowując, dyrektor ds. mediów będzie współpracował z klientem, zespołem obsługi klienta i działem kreatywnym, aby mieć pewność, że jak najwięcej osób z docelowej grupy demograficznej zobaczy swoje kampania reklamowa jak to możliwe. Korzystając z połączenia badań rynku, analiz, struktur cenowych i rozważań klientów, media dyrektor jest ostatecznie odpowiedzialny za dopilnowanie, aby kampania reklamowa miała ogromny zasięg i możliwie najlepszy zasięg cena.

Jeśli chodzi o konkretne obowiązki, w ciągu typowego miesiąca w agencji reklamowej dyrektor ds. mediów zazwyczaj:

  • Spotkaj się ze sprzedawcami mediów
  • Zarządzaj zespołem planiści mediów i kupujących
  • Uczestniczyć w spotkaniach strategicznych dla nowego biznesu
  • Poleć potencjalnym klientom
  • Skontaktuj się z obecnymi klientami, aby omówić ich projekty
  • Sprawdź stan kont klientów
  • Zaplanuj przyszłe zakupy mediów
  • Spotkaj się z dostawcami oferującymi możliwości medialne
  • Sprawdzaj najnowsze trendy, szczególnie w przestrzeni społecznościowej

Dyrektorzy mediów reklamowych są odpowiedzialni za badania, rozwój i wdrażanie m.in media planu klienta i może być konieczne wykonanie dodatkowych zadań, aby osiągnąć dla niego pozytywny wynik klienci.

Wynagrodzenie dyrektora ds. mediów reklamowych

Nie dajcie się zwieść, dyrektor ds. mediów to stanowisko wiążące się z dużą odpowiedzialnością i dlatego jego wynagrodzenie odzwierciedla tę sytuację. Jest to dobrze płatna kariera, chociaż wynagrodzenie dyrektora ds. mediów reklamowych nadal różni się w zależności od poziomu doświadczenia, położenia geograficznego i innych czynników.

  • Średnie roczne wynagrodzenie: 134 799 USD (64,81 USD/godz.)
  • Najwyższe 10% rocznej pensji: ponad 154 720 USD (74,38 USD/godz.)
  • Najniższe 10% roczne wynagrodzenie: mniej niż 117 996 USD (56,73 USD/godz.)

Źródło: Salary.com, 2019

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Nie można zostać dyrektorem ds. mediów bezpośrednio po studiach. Jest to stanowisko, jak np Dyrektor kreatywny lub dyrektora ds. obsługi klienta, co wymaga dużego, twardego doświadczenia w branży. Oprócz tego doświadczenia większość dyrektorów ds. mediów będzie również dobrze wykształcona.

  • Edukacja: Od dyrektora ds. mediów można oczekiwać, że będzie miał co najmniej 4-letnie wykształcenie (preferowany tytuł magistra). reklama, komunikacja, dziennikarstwo, administracja biznesowa, marketing, finanse/księgowość lub ekonomia.
  • Doświadczenie: Typowy dyrektor ds. mediów będzie miał minimum pięć do dziesięciu lat doświadczenia w dziale mediów, z praktycznym doświadczeniem w badaniach mediów, zakupie mediów i zarządzaniu zespołem ekspertów ds. mediów.

Umiejętności i kompetencje dyrektora ds. mediów reklamowych

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe są ważne, ale w przypadku osób, które wyróżniają się w tej pracy, w grę wchodzą także inne umiejętności. Umiejętności te obejmują:

  • Doskonałe zdolności planowania: Musi być wyjątkowo dobrze zorganizowany. Jest to szczególnie przydatne, jeśli dana osoba ma wcześniejsze doświadczenie w transmisjach, prasie, reklamach zewnętrznych, Internecie i radiu.
  • Znajomość mediów społecznościowych: Pomaga w tym ciągła świadomość najnowszych trendów w mediach społecznościowych i reklamie.
  • Umiejętności negocjacyjne: Osoby o doskonałych umiejętnościach negocjacyjnych mogą osiągnąć dla swoich klientów świetne ceny i zasięg wśród odbiorców.
  • Radzenia sobie ze stresem: Dobra praca pod presją i dotrzymywanie napiętych terminów to klucz do sukcesu na tym stanowisku.
  • Gracz zespołowy: Osoby, które z łatwością potrafią współpracować z szeroką gamą osób, w tym klientami, sprzedawcami i własnym personelem, będą się wyróżniać.
  • Analityczny: Analityczne umysły mają przewagę, ponieważ potrafią analizować dane badawcze, aby określić najlepsze miejsce dla potrzeb klienta

Perspektywy pracy

Według Amerykańskiego Biura Statystyk Pracy perspektywy menedżerów mediów reklamowych na następną dekadę w porównaniu z innymi zawodów i branż jest dobra, na co wpływa ciągłe wykorzystanie i znaczenie kampanii reklamowych, promocyjnych i marketingowych.

Oczekuje się, że w ciągu najbliższych dziesięciu lat zatrudnienie wzrośnie o około 10%, co oznacza szybszy wzrost niż średnia dla wszystkich zawodów w latach 2016–2026. Tę stopę wzrostu można porównać z przewidywanym 7% wzrostem dla wszystkich zawodów.

Wraz z ciągłym rozwojem reklamy internetowej najlepsze perspektywy zatrudnienia będą mieli kandydaci, którzy doskonale radzą sobie w poruszaniu się w cyfrowym świecie.

Menedżerowie mediów reklamowych pracują głównie dla firm reklamowych, public relations i innych powiązanych firm usługowych. Zwykle podlegają najwyższemu kierownictwu firmy.

Plan pracy

Większość dyrektorów mediów reklamowych pracuje na pełen etat. Być może będą musieli regularnie pracować w godzinach nadliczbowych ze względu na ciągłe terminy związane z pracą.

Jak zdobyć pracę

PRAKTYKA W AGENCJI REKLAMOWEJ

Jeśli jesteś jeszcze na studiach, staż w agencji reklamowej daje Ci możliwość zobaczenia, jak będzie wyglądać praca w dziale mediów. Jest to także fantastyczny sposób na nawiązanie kontaktów i zdobycie referencji do pracy gdzie indziej, jeśli po ukończeniu studiów w tej agencji nie będą już dostępne żadne stanowiska.

ZDOBYWAĆ DOŚWIADCZENIE

Podobnie jak w przypadku większości innych zawodów związanych z reklamą, próbując dostać się do działu mediów, możesz spodziewać się dużej konkurencji. Nie od razu wkroczysz w rolę dyrektora ds. mediów; trzeba się wspinać po drabinie, a przed tym wysokim stanowiskiem pojawia się rola kupującego media i planisty mediów, zarówno w wersji młodszej, jak i starszej.

Porównywanie podobnych stanowisk pracy

Osoby zainteresowane pracą na stanowisku dyrektora ds. mediów reklamowych rozważają również następujące ścieżki kariery, wymienione wraz z medianą rocznych wynagrodzeń:

  • Dyrektor artystyczny: $92,780
  • Redaktor: 59 480 dolarów
  • Agent sprzedaży reklam: $51,740

Źródło: Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych, 2017

Kariera w chirurgii ortopedycznej

Ortopedia to specjalność medyczna zajmująca się diagnostyką, leczeniem i naprawą kości, mięśni, więzadeł, ścięgien i stawów. Obejmuje to na przykład złamane kości, zerwane więzadła, niektóre urazy kręgosłupa. Ortopedia to przede wszystkim specja...

Czytaj więcej

Życiorysy oparte na projektach dla wykonawców technicznych

Gdyby mieli wybór, większość ludzi wolałaby płacić podatki niż pracować na swoje wznawiać. To bolesny, czasochłonny proces. Jeśli jesteś niezależnym wykonawcą w branży technologicznej, wiesz już, że jeden rozmiar pasuje do wszystkich wznawiać po ...

Najważniejsze powody, dla których powinieneś zostać weterynarzem

Technicy weterynariilub „techników weterynarii” są integralnymi członkami wszystkich klinik weterynaryjnych, których certyfikowane obowiązki są różne od stanu do stanu, ale którzy na ogół pracują w bezpośrednim wsparciu diagnostycznym i chirurgicz...