Opis stanowiska agenta specjalnego DCIS: Wynagrodzenie i więcej

click fraud protection

Dochodzenia karne w sprawach związanych z Departamentem Obrony USA prowadzi Służba Śledcza ds. Kryminalnych Obrony (DCIS), która jest częścią Biura Generalnego Inspektora.

Podobnie jak inne wojskowe służby dochodzeniowe, agenci specjalni DCIS mają za zadanie prowadzić dochodzenia w sprawie poważnych przestępstw mających wpływ na ten wydział. W przeciwieństwie do innych usług, które zajmują się głównie przestępstwami przeciwko ludziom, takimi jak morderstwa, napaści na tle seksualnym, pobicia lub rozbój, agenci DCIS są przede wszystkim odpowiedzialni za przestępstwa związane z oszustwami, finansami i zagrożeniami dla bezpieczeństwa narodowego bezpieczeństwo.

Podczas gdy agenci badają sprawy, które mają szczególny wpływ na Departament Obrony, mogą prowadzić dochodzenia w przypadku prywatnych obywateli lub firm współpracujących z rządem.

Obowiązki i obowiązki agenta specjalnego DCIS

Ta praca zazwyczaj wymaga umiejętności wykonywania następujących prac:

  • Zbadaj przestępstwa.
  • Zbierz dowody.
  • Zachowaj dowody.
  • Analizuj dowody.
  • Wykonuj audyty finansowe.
  • Sprawdź komputery pod kątem dowodów.
  • Zeznawaj w postępowaniu sądowym.
  • Przesłuchanie świadków.
  • Przesłuchać podejrzanych.

Departament Obrony kupuje ogromne ilości sprzętu i materiałów oraz realizuje kontrakty warte setki milionów dolarów. Agenci specjalni DCIS są specjalnie przeszkoleni prowadzić dochodzenia w sprawie przestępstw finansowych a także oszustwa związane z zakupami i umowami. Może to obejmować firmy lub osoby, które świadomie lub przez zaniedbanie sprzedają produkty kiepskie, wadliwe lub podstawionych produktów do departamentu, zwłaszcza gdy takie praktyki mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo wojska personel. Ponieważ pracownicy Departamentu Obrony mogą być współwinni tego typu przestępstw, główną funkcją DCIS jest wykrywanie korupcji w społeczeństwie na wszystkich poziomach obrony.

Agenci specjalni mają także za zadanie prowadzić dochodzenia w sprawie kradzieży mienia Departamentu Obrony, zwłaszcza kradzieży wrażliwych systemów i technologii, które w niepowołanych rękach mogą mogłoby zagrozić bezpieczeństwu wojska i Stanów Zjednoczonych. Dochodzenia te obejmują badanie organizacji czarnorynkowych oraz wrogich obcych narodów i terrorystów grupy.

Agenci specjalni DCIS prowadzą również dochodzenia w sprawie cyberprzestępstw i chronią krajową infrastrukturę technologii obronnej przed atakami i kradzieżą informacji. Agenci ściśle współpracują z innymi federalnymi organami egzekwowania prawa.

Wynagrodzenie agenta specjalnego DCIS

Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy nie ustala wynagrodzeń specjalnie dla agentów specjalnych DCIS, ale na podstawie wymagane doświadczenie, należy oczekiwać, że wynagrodzenie dla wszystkich osób zajmujących się dochodzeniami kryminalnymi będzie mieścić się w następujących przedziałach kariery:

  • Średnie roczne wynagrodzenie: 81 920 USD (39,38 USD/godz.)
  • Najlepsze 10% rocznego wynagrodzenia: 138 860 USD (66,76 USD/godz.)
  • Dolne 10% rocznego wynagrodzenia: 43 800 USD (21,06 USD/godz.)

Źródło: Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych, 2018.

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Wszyscy potencjalni agenci muszą być obywatelami USA w wieku od 21 do 37 lat. Najbardziej konkurencyjni kandydaci będą posiadać co najmniej tytuł licencjata i wcześniejsze doświadczenie śledcze w wojsku lub w organach ścigania.

  • Poświadczenie bezpieczeństwa: Na stanowiskach agentów specjalnych wymagane jest poświadczenie bezpieczeństwa, co oznacza: egzamin na wariografie wymagana jest także ocena przydatności do pełnienia obowiązków. Proces rekrutacji obejmuje rozbudowany śledztwo w tle, a także rozmowę ustną, testy narkotykowe i badania lekarskie.
  • Szkolenie: Nowi agenci muszą ukończyć program szkolenia śledczych w sprawach karnych w ośrodku Federalne Centrum Szkoleniowe w zakresie egzekwowania prawa w Glynco w stanie Georgia, wraz z funkcjonariuszami i agentami innych federalnych organów ścigania. Muszą także ukończyć specjalistyczne szkolenie ogólne dla inspektorów i rygorystyczne szkolenie dla agentów specjalnych DCIS. Kandydaci muszą również przystąpić do testu zdolności fizycznych, aby ustalić, czy są fizycznie zdolni do wykonywania funkcji na danym stanowisku.

Umiejętności i kompetencje agenta specjalnego DCIS

Oprócz doświadczenia i specjalnego szkolenia związanego z byciem agentem specjalnym DCIS istnieje kilka umiejętności miękkich, które mogą pomóc w osiągnięciu sukcesu w pracy.

  • Umiejętności ludzi: Dochodzenia często obejmują kontakt z ludźmi, zwłaszcza przesłuchiwanie świadków i podejrzanych. Aby uzyskać niezbędne informacje z rozmów kwalifikacyjnych, niezbędne są umiejętności dobrego słuchania i mówienia.
  • Umiejętności analityczne: Krytyczne myślenie jest kluczową częścią pracy każdego badacza. Dowody należy przeglądać i kwestionować na wszelkie możliwe sposoby, a przed wyciągnięciem ostatecznych wniosków należy wyeliminować wszelkie możliwości.
  • Dbałość o szczegóły: Nawet najmniejszy dowód może okazać się ważny w sprawie. Coś, co powie świadek, a co w danej chwili nie wydaje się istotne, może mieć ogromny wpływ na sprawę. Dobrzy agenci muszą być w stanie zidentyfikować wszystkie takie informacje.
  • Wytrwałość: Praca agenta może być wyczerpująca fizycznie, począwszy od długich godzin i podróży po fizyczny charakter niektórych prac.

Perspektywy pracy

Według Departamentu Obrony w armii jest około 340 agentów specjalnych DCIS strona internetowa. Oznacza to, że o wolne stanowiska w agencji panuje duża konkurencja i prawdopodobne jest, że uwzględnione zostaną tylko osoby z dużym doświadczeniem i sprawdzonymi umiejętnościami. Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy nie śledzi konkretnie agentów DCIS, ale wzrost liczby stanowisk pracy dla wszystkich osób prowadzących dochodzenia w sprawach karnych jest przewiduje się, że w dekadzie kończącej się w 2026 r. wyniesie 5%, a w przypadku prywatnych detektywów i śledczych – 11% w tym samym okres czasu.

Środowisko pracy

Agenci specjalni DCIS zwykle pracują w jednym z siedmiu biur terenowych w USA lub pięciu lokalizacjach międzynarodowych. Oprócz siedziby głównej w stanie DCIS ma trzy biura w Wirginii. Istnieją również biura terenowe w Kalifornii, Gruzji, Massachusetts i Teksasie. Na arenie międzynarodowej istnieją biura w Afganistanie, Niemczech, Kuwejcie, Katarze i Korei Południowej.

Plan pracy

Jak w przypadku każdej pracy dochodzeniowej, harmonogramy pracy mogą się znacznie różnić w zależności od charakteru, lokalizacji i priorytetu spraw. Chociaż wiele pracy można wykonać w zwykłych godzinach pracy, agenci specjalni DCIS muszą być dostępni wieczorami i w weekendy, jeśli to konieczne. Agenci specjalni muszą się także liczyć z tym, że czasami będą pracować dłużej niż 40 godzin tygodniowo.

Jak zdobyć pracę

STOSOWAĆ

Uważaj na otwarcia w godz usajobs.gov.

WZNAWIAĆ

Podkreśl osiągnięcia dochodzeniowe w pracy rządowej lub wojskowej i postępuj zgodnie z innymi wskazówkami, aby ulepszyć swoje prawo karne wznawiać.

POCIĄG

Przygotuj się na pomyślne zdanie egzaminu sprawnościowego. The ocena fizyczna obejmuje bieg na dystansie 2,5 mili z pomiarem czasu, test elastyczności oraz minimalną liczbę przysiadów i pompek.

Porównywanie podobnych stanowisk pracy

Osoby zainteresowane pracą jako agent specjalny DCIS mogą również rozważyć jedną z następujących ścieżek kariery, wymienionych ze średnimi rocznymi wynagrodzeniami:

  • Prywatny detektyw lub badacz: $50,090
  • Inspektor przeciwpożarowy: $60,200
  • Technik medycyny sądowej: $58,230

Źródło:Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych, 2018.

Jak zostać pisarzem magazynu lub freelancerem

Kariera pisarza magazynu może być satysfakcjonująca i zabawna. Możesz spotykać się i pracować z ciekawymi ludźmi, poznawać nowe tematy i tworzyć fascynujące historie, które podobają się czytelnikom. Jest to również bardzo konkurencyjna praca, któ...

Czytaj więcej

Mobilne karty podarunkowe, portfele i aplikacje

Według danych śledzonych przez ComScore, od 2014 roku całkowita liczba użytkowników urządzeń mobilnych na świecie przekroczyła całkowitą liczbę komputerów stacjonarnych. A od 2015 roku 80% globalnych konsumentów, którzy uzyskują dostęp do Interne...

Przestrzenie coworkingowe mogą być idealne dla przedsiębiorców

Czy kiedykolwiek myślałeś o pracy w przestrzeni coworkingowej? Coworking definiuje się jako współdzielenie przestrzeni biurowej przez (zwykle) samozatrudnionych, niezależnych profesjonaliści którzy chcą pracować razem we wspólnym, opartym na wspó...