Opis stanowiska archeologa: wynagrodzenie, umiejętności i inne

Archeolodzy wykorzystują dowody pozostawione przez wcześniejsze cywilizacje do gromadzenia informacji na temat historii i prehistorii ludzkości. Odkopują, odzyskują i analizują artefakty, które mogą obejmować narzędzia, malowidła jaskiniowe, ruiny budynków i ceramikę. Niektórzy archeolodzy zajmujący się zarządzaniem zasobami kulturowymi zapewniają, że prace budowlane prowadzone na stanowiskach archeologicznych lub w ich pobliżu są zgodne z przepisami dotyczącymi ochrony zabytków.

Do czołowych pracodawców zaliczają się organizacje badawcze, firmy konsultingowe, rząd, muzea i firmy zarządzające zasobami kulturowymi. W 2016 roku na tym polu pracowało niespełna 7600 osób.

Obowiązki i obowiązki archeologa

Niektóre typowe obowiązki zawodowe dla tego zawodu obejmują:

  • Wykonywanie wykopów za pomocą łopat i innych narzędzi
  • Tworzenie i utrzymywanie bazy informacji o zasobach kulturowych w tej dziedzinie
  • Przeprowadzanie badań archiwalnych, testowanie i ocena
  • Prowadzenie inwentarzy archeologicznych
  • Prowadzenie prezentacji dla publiczności, na warsztatach i w innych miejscach
  • Wypełnianie formularzy terenowych, rysowanie szkiców map oraz przygotowywanie rysunków profili i widoków terenowych
  • Mycie, pakowanie i etykietowanie artefaktów
  • Konsultacje z zespołem projektowym w zakresie przepisów prawnych i regulacji dotyczących kwestii zasobów kulturowych

Ta praca polega na zrozumieniu rozwoju gatunku ludzkiego na przestrzeni wieków. Większość z tych specjalistów pracuje dla rządu lub instytucji badawczych. Niektórzy pracują także w szkołach wyższych i na uniwersytetach, szczególnie po przejściu na emeryturę po stresującej pracy w terenie.

Pensja archeologa

Najlepiej wynagradzani archeolodzy pracują dla rządu federalnego.

  • Średnie roczne wynagrodzenie: 62 410 USD (30,00 USD/godz.)
  • Najlepsze 10% rocznego wynagrodzenia: Ponad 97 170 USD (46,72 USD/godz.)
  • Dolne 10% rocznego wynagrodzenia: Mniej niż 36 840 USD (17,71 USD/godz.)

Źródło: Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych, 2018.

Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy łączy dane dotyczące zatrudnienia archeologów i antropolodzy.

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Zawód ten może wymagać obszernego wykształcenia.

  • Edukacja: Ukończenie szkoły wyższej, aby zdobyć tytuł magistra lub doktora z archeologii, jest niemal niezbędne. Do większości zawodów, ale do niektórych, szczególnie tych związanych z nauczaniem, potrzebny będzie co najmniej tytuł magistra w szkole wyższej lub na uniwersytecie lub wymagają zaawansowanych umiejętności technicznych lub przywódczych – konieczne jest zdobycie doktorat.
  • Szkolenie: Czy mając tytuł licencjata z archeologii można dostać pracę? Tak, ale możliwości jest niewiele. Możesz znaleźć pracę jako technik terenowy, laboratoryjny lub asystent naukowy, ale tylko wtedy, gdy masz doświadczenie zawodowe zdobyte podczas stażu. Takie doświadczenie może być jednak bardzo pomocne, nawet po uzyskaniu wyższego stopnia naukowego.

Umiejętności i kompetencje archeologa

Archeolodzy też potrzebują konkretów umiejętności miękkie i cechy osobiste. Niektóre są wyuczone, ale inne są wrodzone.

  • Komunikacja werbalna i umiejętności pisania: Archeolodzy muszą umieć dobrze porozumiewać się, zarówno pisemnie, jak i ustnie, ponieważ często muszą jasno i zwięźle przedstawiać innym swoją pracę.
  • Aktywne słuchanie umiejętności: SDobra umiejętność słuchania ułatwi Ci komunikację ze współpracownikami.
  • Krytyczne myślenie umiejętności: Musisz używać rozumowania, aby rozwiązywać problemy i podejmować decyzje.
  • Czytanie ze zrozumieniem: Umiejętność zrozumienia materiału pisanego pomoże Ci w badaniach.
  • Wytrwałość: Ta jakość będzie Ci dobrze służyć, ponieważ ukończenie niektórych projektów zajmie dłuższy czas.
  • Aktywne uczenie się: Twoja chęć uczenia się i włączania nowych odkryć do swojej pracy pomoże w dalszym prowadzeniu badań.
  • Wytrzymałość fizyczna: Będziesz musiał zginać się, klękać, stać, wędrować i stać przez dłuższy czas, często niosąc sprzęt terenowy i osobisty.

Perspektywy pracy

The Perspektywy pracy bo ten zawód jest kiepski. Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy oczekuje, że zatrudnienie będzie rosło wolniej niż średnia dla wszystkich zawodów, na poziomie ok. 4 proc. w latach 2016–2026, częściowo ze względu na fakt, że wiele z tych stanowisk może opierać się na badaniach finansowanie. Jednak archeolodzy nadal będą potrzebni do monitorowania i nadzorowania projektów budowlanych.

Prace terenowe są stałym elementem pracy archeologa. Możesz spodziewać się, że co najmniej kilka tygodni w roku będziesz spędzać w podróży, a znaczną część tych godzin na świeżym powietrzu. Niektórych prac archeologa nie da się ukończyć, gdy pogoda jest wręcz niesprzyjająca, ale ciepło i słońce w niektórych klimatach mogą mimo wszystko wpływać na komfort.

Plan pracy

Jest to zazwyczaj praca na pełen etat. Może to ograniczać się do zwykłych godzin pracy, ale staje się to mniej prawdopodobne w godzinach, gdy archeolog pracuje w terenie. Praca w terenie może obejmować weekendy, wczesne poranki i późne wieczory.

Porównywanie podobnych stanowisk pracy

Osoby zainteresowane archeologią mogą również rozważyć następujące kariery:

  • Kurator Muzeum: $48,400
  • Historyk: $61,140
  • Geograf: $80,300

Styl — Dobry handel — Dobry handel

Biżuteria w stylu vintage często zawiera historie, bogatą historię i znaczną wartość. Aby poznać swój styl, przejrzyj te sklepy, a następnie zacznij budować własną kolekcję zrównoważonej biżuterii!Zebraliśmy najlepsze kolekcje birthstone na całym ...

99 budżetowych hacków, które sprawią, że Twoje pieniądze będą pracować dla Ciebie — dobry handel

Nie ma wstydu w grze oszczędzaniaJeśli jest jedna taktyczna lekcja życiowa, której nauczyła mnie moja mama, to jest nią „nigdy nie płacić detaliczną”. (Dobra, moja mama i „Niania”). Z wyprzedaży Limited Too, niemarkowa torebka zaprojektowana tak, ...

Sposoby na karmienie instynktu macierzyńskiego — bez posiadania dzieci — dobry handel

Dla kobiet, które zdecydowały się nie mieć dzieci, dla kobiet, które tęsknią za dzieckiem, ale życie na to nie pozwala, dla nas wszystkich którzy jeszcze nie rozpoczęli tej podróży – możliwe i warte zachodu jest pielęgnowanie naszych świętych intu...