Opis stanowiska fotografa: wynagrodzenie, umiejętności i inne

Fotografowie rejestrują wydarzenia i opowiadają historie za pomocą obrazów. Fotografują ludzi, miejsca, zdarzenia i przedmioty.

Fotografowie często specjalizują się w konkretnym typie fotografii. Fotografowie portretowi wykonują zdjęcia ludzi w studiach lub na miejscu, w różnych lokalizacjach. Fotografowie komercyjni wykonują zdjęcia wykorzystywane w książkach, reklamach i katalogach. Fotoreporterzy, zwani także Aktualności fotografowie robią zdjęcia, które są zwykle używane do ilustrowania historii w telewizyjnych programach informacyjnych lub w gazetach lub czasopismach. Fotografowie lotni robią zdjęcia krajobrazów i budowli z samolotów, a fotografowie sztuk pięknych sprzedają swoje zdjęcia publiczności jako dzieła sztuki.

W 2016 roku w tym zawodzie pracowało około 147,3 tys. osób. Ponad połowa wszystkich fotografów pracuje na własny rachunek jako freelancerzy. Inni pracują dla firm świadczących usługi fotograficzne, nadawców i wydawców.

Obowiązki i obowiązki fotografa

Obowiązki fotografów mogą zależeć od medium, w którym pracują, ale niektóre typowe obowiązki obejmują:

  • Przechwytuj i edytuj treści wizualne dla wielu platform.
  • Twórz fotografie różnymi metodami, w tym na nośnikach drukowanych/cyfrowych.
  • Dostarcz produkt końcowy do różnych źródeł, w tym klientów wewnętrznych i zewnętrznych, mediów, graficyi komunikacji korporacyjnej.
  • Wykonaj retusz i korektę obrazu po zrobieniu zdjęć.
  • Promuj firmy wśród klientów i społeczeństwa.
  • Zakup lub zamówienie materiałów eksploatacyjnych.

Wynagrodzenie fotografa

Zarobki fotografów mogą zależeć od medium, w którym się specjalizują. Najlepiej opłacani fotografowie pracują w radiofonii i telewizji, nie licząc Internetu. Wielu fotografów otrzymuje wynagrodzenie godzinowe.

  • Średnie roczne wynagrodzenie: 34 008 USD (16,35 USD/godz.)
  • Najlepsze 10% rocznego wynagrodzenia: Ponad 76 357 USD (36,71 USD/godz.)
  • Dolne 10% rocznego wynagrodzenia: Mniej niż 19 843 USD (9,54 USD/godz.)

Źródło: Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych, 2018.

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Wymagania dotyczące edukacji i szkoleń mogą również zależeć od medium.

  • Edukacja: Początkujący fotoreporterzy oraz fotografowie komercyjni i naukowi zwykle potrzebują Szkoła Wyższa dyplom z fotografii, fotografom portretowym potrzebna jest jedynie biegłość techniczna. Stopień może sprawić, że kandydat do pracy będzie bardziej konkurencyjny. Zajęcia w biznes, w tym księgowość I marketingu, są korzystne dla osób planujących podjęcie działalności na własny rachunek.
  • Szkolenie: Choć nie jest to konieczne ani wymagane, znalezienie pracy w charakterze asystenta może znacząco pomóc w nauce biznesu oraz doskonaleniu technik i umiejętności.

Umiejętności i kompetencje fotografa

Oprócz biegłości technicznej fotografowie potrzebują określonych cech i umiejętności osobistych.

  • Zdolności artystyczne: Fotografowie to artyści, którzy muszą wykazać się kreatywnością niezbędną do wymyślania sposobów opowiadania historii za pomocą obrazów. Potrzebują dobrego oka do używania koloru, światła i kompozycji.
  • Umiejętności interpersonalne: Niezależnie od tego, czy fotografujesz osoby, klientów czy współpracowników, musisz rozumieć ich potrzeby, czytać ich mowę ciała i koordynować swoje działania z ich potrzebami.
  • Umiejętności komunikacyjne: Doskonały słuchający I mówić umiejętności pozwolą ci zrozumieć, co mówią inni i pomogą ci wyjaśnić im różne rzeczy.
  • Obsługa klienta: W szczególności fotografowie niezależni muszą zapewniać swoim klientom doskonałą obsługę, ponieważ powtarzalne transakcje i pozytywne opinie są niezbędne do osiągnięcia sukcesu.
  • Umiejętności biznesowe: Osoby samozatrudnione muszą wiedzieć, jak się promować. Muszą zajmować się zadaniami księgowymi i śledzić swoje wydatki i zyski. Muszą nawet zdawać sobie sprawę z kwestii prawnych, takich jak upewnienie się, że otrzymają podpisany formularz zwolnienia modelu, jeśli mają robić zdjęcia ludziom do użytku komercyjnego.
  • Dbałość o szczegóły: Jeśli chcesz konsekwentnie tworzyć wyłącznie zdjęcia najwyższej jakości, nie możesz przeoczyć żadnych szczegółów.

Perspektywy pracy

The Perspektywy pracy Do fotografowie pracujący na własny rachunek jest doskonały. Według Biura Statystyk Pracy w latach 2016–2026 zatrudnienie będzie rosło szybciej niż średnia dla wszystkich zawodów i wyniesie około 12%.

Ogólnie rzecz biorąc, innym osobom pracującym w terenie nie będzie jednak tak dobrze. Oczekuje się, że zatrudnienie w branży fotograficznej spadnie w tym samym okresie o około 6% ze względu na dostępność fotografii w Internecie po przystępnej cenie.

Ta praca może nie być dla Ciebie, jeśli chcesz mieszkać blisko domu lub pracować codziennie w tym samym miejscu. Fotografowie często spędzają czas w podróży, która może obejmować podróżowanie do odległych miejsc.

Fotografowie portretowi i komercyjni spędzają dużo czasu w studiach, ale nadal muszą wykonywać sesje zdjęciowe w plenerze. Fotoreporterzy podróżują także w kraju i za granicą. Czasami trafiają do niebezpiecznych miejsc, aby nagrać ważne wydarzenia.

Plan pracy

Zatrudnienie w tej dziedzinie jest często nierówne. W 2016 r. około 30% fotografów pracowało w niepełnym wymiarze godzin. Godziny pracy są jednak elastyczne, a niektóre prace mają charakter sezonowy, jak ma to miejsce w przypadku osób specjalizujących się w fotografowaniu ślubów czy ukończenia studiów. Spodziewaj się, że będziesz pracować wieczorami, w weekendy i święta.

Jak zdobyć pracę

POKAZ SWOJĄ PRACĘ

Fotografowie muszą tworzyć portfolio, aby zaprezentować swoje prace potencjalnym pracodawcom i klientom. Portfolio to zbiór zdjęć zrobionych na przestrzeni lat. Obejmuje nie tylko najlepszą pracę artysty, ale powinna także obejmować prace przedstawiające proces tworzenia produktu końcowego.

Porównywanie podobnych stanowisk pracy

Niektóre podobne stanowiska i ich średnie roczne wynagrodzenie obejmują:

  • Architekt: $79,380
  • Grafik: $50,370
  • Reporter: $43,490

Weselna niespodzianka „Singing Flash Mob” pozostawia szczęśliwą parę całkowicie bez słowa

Jeśli chodzi o zaskoczenie ślub wydarzenia, para (Tutaj) kto zainspirował Biuro naśladować ich wejście (Tutaj) zawsze będzie w pierwszej piątce wszechczasów, prawda? Mimo to zawsze jest to wyjątkowe, gdy widzisz inne wersje kreatywności na weselu;...

Samotny mężczyzna ujawnia brutalną prawdę o mężczyznach odwołujących randki

Kiedy komik udziela porad dotyczących randek, wiesz, że będzie to zarówno zabawne, jak i trafne. @Jareda Freida postanowił wyjawić brutalną prawdę o odwołaniu randki i trafił w sedno.Chociaż wideo jest krótkie, ma czas na porównanie 3 różnych scen...

Słodki sposób, w jaki mąż mówi swojej żonie, że ją kocha, jest wręcz uroczy

Jak mężczyzna może najlepiej powiedziećKocham cię? Jak się okazuje, sposobów jest wiele. Jeden człowiek na TikTok znalazł swój własny sposób wyrażania się, który jest wyjątkowo kreatywny i taki uroczy. W tym klipie @thezoodude staje się przebiegły...