Profil stanowiska armii: Specjalista ds. wsparcia ogniowego 13F

Specjalista ds. wsparcia ogniowego jest członkiem zespołu artylerii polowej armii. Artyleria to broń, która wystrzeliwuje dużą amunicję, rakiety lub pociski w celu wsparcia piechota i jednostki czołgów w walce.

Specjalista Wsparcia Ogniowego, będący wojskową specjalnością zawodową (MOS) 13F, jest przede wszystkim odpowiedzialny za dowodzenie, nadzorowanie lub służenie w działaniach wywiadowczych, takich jak przetwarzanie celów dla jednostek artylerii i brygady manewry.

Obowiązki wykonywane przez MOS 13F

Żołnierze pełniący tę funkcję odgrywają kluczową rolę w operacjach bojowych na polu walki. Są odpowiedzialni za obsługę sprzętu do komunikacji radiowej i zabezpieczeń mowy. Może to obejmować kodowanie i dekodowanie wiadomości, a także konfigurowanie i konserwację sprzętu. Pomogą w szkoleniu podwładnych w zakresie procedur i taktyk wsparcia, a także poprowadzą i wyszkolą przedni zespół obserwatorów w operacjach bojowych.

Wiąże się to również ze sporą ilością pracy, która może wydawać się biurowa, w tym przygotowaniem wsparcia ogniowego plany i mapy sytuacyjne, wykresy stanu, nakładki na możliwości, listy celów i inne elementy koordynujące dokumenty. To wszystko są ważne części tej pracy, nawet jeśli nie są tak ekscytujące i pilne jak obowiązki na boisku.

Żołnierze w MOS 13F pomagają także w obsłudze sprzętu, takiego jak dalmierze laserowe, wyznaczanie celów i urządzenia do obserwacji nocnych. Żołnierze ci są również odpowiedzialni za utrzymanie pojazdów sekcji i generatorów oraz uczestniczą w organizacyjnej obsłudze technicznej sprzętu.

W sytuacjach bojowych żołnierze MOS 13F będą przygotowywać listy celów obserwatorów i pomagać w formułowaniu planów ofensywnego i defensywnego wsparcia ogniowego. Będą także żądać i dostosowywać ostrzał artylerii polowej, moździerzy i artylerii morskiej. Żołnierze ci mogą być wezwani do prowadzenia ognia tłumiącego i osłonowego, wybierania stanowisk obserwacyjnych, orientowania map oraz przygotowywania szkiców i diagramów terenu.

Krótko mówiąc, są one kluczową częścią każdej jednostki wojskowej, w której używana będzie broń palna.

Kwalifikacje do MOS 13F

Aby zakwalifikować się do MOS 13F, potrzebujesz baterii umiejętności zawodowych służb zbrojnych (ASVAB) wynik testu wynoszący 93 w obszarze umiejętności artylerii polowej (FA). Podtesty w tym obszarze obejmują rozumowanie arytmetyczne (AR), szybkość kodowania (CS), wiedzę matematyczną (MK) i rozumienie mechaniczne (MC).

Musisz także kwalifikować się do uzyskania poufnego lub tajnego poświadczenia bezpieczeństwa, które będzie obejmować dochodzenie w sprawie Twojego charakteru i postępowania. W dochodzeniu sprawdzona zostanie Twoja przeszłość kryminalna, Twoje finanse i ogólna stabilność, aby ustalić, czy kwalifikujesz się do dostępu do informacji dotyczących bezpieczeństwa narodowego. Historia nadużywania narkotyków lub alkoholu może być dyskwalifikująca.

Wymagane jest normalne widzenie barw (bez daltonizmu), a żołnierze wykonujący tę pracę muszą być obywatelami USA.

Szkolenie dla armii MOS 13F

Szkolenie zawodowe dla specjalisty wsparcia ogniowego wymaga 10 tygodni Podstawowe szkolenie bojowe oraz sześć tygodni zaawansowanego szkolenia indywidualnego (AIT) z instruktażem w miejscu pracy. Część tego czasu spędza się w klasie, a część w terenie, w symulowanych warunkach bojowych, ucząc się obsługi sprzętu, którego będziesz używać w terenie.

AIT dla MOS 13F to ośmiotygodniowy kurs prowadzony w Fort Sill w Oklahomie.

Niektóre umiejętności, których nauczysz się w tym MOS, obejmują techniki amunicji, obsługę systemów broni, rakiet i rakiet oraz taktykę, techniki i procedury artyleryjskie.

Neil French: Historia legendy copywritingu

Jeśli chodzi o legendy reklamy, zwłaszcza copywriterów, Neil French znajduje się na szczycie bardzo krótkiej listy (takiej, która obejmuje Davida Abbotta, Tony'ego Brignulla, Dana Weidena, Mike'a Lescarbeau, Luke'a Sullivana, Lionela Hunta i, cóż...

Opracuj świetną kampanię w mediach społecznościowych dla pasty do zębów

Ćwiczenia z copywritingu pomogą Ci stać się lepszym copywriterem, bez względu na poziom doświadczenia w reklamie. To ćwiczenie z copywritingu pomoże Ci napisać kampanię pasty do zębów w mediach społecznościowych. Może to być tak mała jak jedna re...

Opis stanowiska agenta FBI: wynagrodzenie, umiejętności i więcej

Federalne Biuro Śledcze (FBI) jest główną jednostką śledczą rządu federalnego i jedną z największych na świecie elitarne organy ścigania. Agenci specjalni z FBI badają przestępstwa federalne, a także odgrywają rolę w utrzymaniu bezpieczeństwa w S...